Skočiť na obsah

Gýč - odkladisko dekoratívnych a podivných predmetov :)


game

Odporúčané príspevky

kto by veril, že pri tak dôležitej najmenšej miestnostke je možné tak rozmanito využiť kreativitu a rozvinúť ju naplno...

 

a tieto kreácie sa skutočne aj predávajú, tu je dôkaz:

 

post-3-0-22151100-1509014982.jpg

zdroj: FB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

záchodíky sú nekonečný priestor pre kreativitu, na tomto sa správny chlap môže cítiť ako sibírsky šaman, indický nabob, prípadne silný ako tiger...
dámy si môžu predstavovať, že jeho kožu práve so sklenenými očami manžel dal rozprestrieť pred stáročný krb na zámku v rodinnom sídle... možnosti sú nekonečné :)

 

post-3-0-88000500-1509644311.jpg

FB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

a staré retro gýče - tých bolo tiež bárskoľko.

 

v časoch, keď letelo módne hrubé farebné sklo - tento typ:   post-3-0-20975900-1517677959.jpg

takmer v každom dome boli popolníky, misy, vázy, ktoré trónili na stole s čipkovým obrusom v obývačkách či na policiach v obývačkových stenách, boli dokonale nefunkčné, používať sa nesmeli, domáce panie to opatrovali ako oko v hlave,

 

vrchol to zažívalo koncom 70. a v 80. rokoch... našťastie u nás doma nikomu nenapadlo obohotatiť tým domácnosť.

ovšem u kamarátky jej maminka tieto farebné sklá zbierala a na obedovom stole v obývačke, ktorý sa nepoužíval, len bol prikrytý čipkou, trónila obria misa z rôznofarebného hrubého skla roztodivných tvarov s krásne aranžovaným umelým ovocím.

 

bolo to pôsobivé :) ale nie smiešne... takéto niečo mal doma vtedy skutočne kdekto. bola to móda.

 

ale táto doba módneho farbeného a farebného skla priniesla aj vedľajšie divé výhonky...

 

niektoré boli hodne divé... palmová džungľa zo skla  a teplomer s veľrybou pojedajúcou encián a tak a podobne... :)

 

post-3-0-04888500-1517677593.jpg     post-3-0-86228900-1517677591.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

záchodky sú nekonečne podnetné pre kreatívcov každého druhu a rangu, ďalší vy zdobený s nesmiernou fantáziou...

ten koberec - zbytok z niečoho hodnehodne strakatého a väčšieho obývačkového tomu dal korunu,

ovšem ani tá metla tam nie je na zohodenie... stienka, rekonštrukcia, váza s kvetinami, tapeta dokonalá aj zeleň akože nastrkaná,

a pakel hajzlákov aj tak na zemi rovno pod nohami... a bordel so sprejmi v kúte to je už len čerešnička.

posed na morských hviezdiciach musí byť hviezdny :)

 

post-3-0-59644700-1518792250.jpg

zdroj: FB, motorkári.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ružová... krásna neónkovo ružová zdá sa ovláda čínske trhy a dielne či čo...

 

priznávam, pár sekúnd mi trvalo, kým som v tej ružovej chlpatine rozoznala, čo to vlastne je...

takže: keď budete chcieť zmeniť interiér auta a cítiť sa ako Ken a Barbie, stačí vykutať na Aliexpesse... majú ich tam za pár šupov :)

 

post-3-0-18050100-1519489362.jpg

fb, aliexpress

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

pred nejakými 20 rokmi, cca, tu strašili izbové fontány... pamätáte si? :smile2:

krajšie, škaredšie, akékoľvek, fontánami boli plné trhy, tie, čo sa nepredali a čo po pár rokoch ľuďom išli na nervy, zaniesli sa vodným kameňom a stáli za fajku močky s jednou umelou rastlinkou ďobnutou kamsi za drahé peniaze, skončili v pivniciach a na skládkach.

 

neviem, či som to už písala, ale v tých časoch sa nám stavali nové moderné veľké priestory, s originálnym interiérom tvoreným len pre túto jednu budovu - sťahovali sme sa tam roku 1995, a v samotnej vstupnej hale boli jednou okrem hodne zaujímavého dreveného interiéru hlavnou ozdobou 4 mohutné fontány... všetky s možnosťou napojenia na elektriku a funkčné, ono to bolo pekné, ovšem zapnúť nám ich nikdy nedovolili, prášilo sa na ne statočne, až roku 2010 prešla inštitúcia do nových priestorov, a kde skončili niekoľkometrákové fontány, netušia ani srnky.

chvalabožku som doma týmto nádherám odolala, susedu prekvapil manžel, a iné nerobili, len sa kvôli tej hnusne odfláknutej ochechuli hádali, až kým neskončila v pivnici...

 

táto krásna jarmočná móda sa mi pripomenula, keď som zazrela toto - a nedajte sa pomýliť, je to nová reklama, fontánky postúpili pre ďalšiu generáciu do vyššieho levelu... interiérové jazierko!

 

tá nádhera capnutá do rohu na parkety je niečo, čo vysoko prebíja nejaké úbohé fontánky.... :doh:

 

post-3-0-54536800-1521832247_thumb.jpeg

FB, okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po rozruchu s geniálnym skladateľom, ktorý cítil nutkavú potrebu prerobiť českú hymnu

na monumentálny tektonický a plastický gýč, na ukľudnenie zopár krásnych veľkonočných nápadov :)

 

jedno krajšie ako druhé, toľko energie a práce - to je ovšem len pred domom, na privítanie,

vstup do veľkonočne vyzdobenej chalupy :)

 

post-3-0-28942200-1522428679.jpg    post-3-0-58309400-1522428680.jpg

zdroj: okoun.cz, mimibazar.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nový druh venca.... keď pozriem poriadne, je tam v tom nejaká plachetnica... prečo tie farby, záhada.
trochu to pripomína smútočný veniec, ale zasa smútočné vence zvyčajne vyzerajú dôstojne s kvetmi a jemnými farbami... takže v podstate existencia a myšlienka tohto nového druhu venca je trochu záhada - keď to ovšem myšlienku malo a nie je to niečo, čo sa stvorilo zo zbytkov pred vyčistením skladov... ktovie

mimochodom, nevidím v tom ani ten veniec :hmmm:

 

post-3-0-09955800-1523199359.jpg

FB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznáte reborny... ?

mnohí už poznáte, kto ešte náhodou nie, tu je jeden menej tradičný s ohýbacími kolenami...

 

na bazoši ponúkajú jeden kus... nech to vyzerá akokoľvek dokonale, vyrábané v nefajčiarskej domácnosti bez zvierat, čo je u rebornu určite mimoriadne dôležité, vždy je to reborn, na ktorom je vidieť, že je to reborn...

 

už len tá predstava, že strčia napodobeninu skutočného dieťaťa doma do elektrickej rúry na dopečenie, je hodne bizarná,

nehovoriac o samotných rebornoch. nj.  toto je.... hrozné.

 

post-3-0-35988700-1523364522_thumb.jpg

okoun.cz, bazoš.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ohľadne rebornov som nedávno čítala hodne odstrašujúce články... zopárkrát sa stalo vo svete, že policajti zachraňovali zo zamknutých áut v aute zabudnuté spiace či mŕtve "bábätká", a nie raz spôsobili poplach v lietadlách.

svet dokonale blbne.

 

kreativite ovšem nie a nie odolať záchody... resp. to je miesto, kde kreativita dostáva krídla...:

 

post-3-0-27701600-1523966377.jpg   post-3-0-39184000-1523966380.jpg

post-3-0-89316800-1523966378.jpg   post-3-0-95991900-1523966381.jpg

 

to Mickeyovské je pre malého chlapca zamilovaného do Myšiaka super, trochu premickeyované, ale super.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a je tu jar - a bydlenky sa vysťahovali na priedomie :)

 

keď bydlenka napíše k niečomu, že si len tak hrala, postavte sa do pozoru, zvyčajne nasleduje niečo ohromujúce :)

 

post-3-0-88787900-1524424915.jpg

mimibazar, FB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s čipkami je to zjavne ako s hnusotortami... nikdy ich nie je dosť :)

ale čím viac nachádzam týchto čipôčkovaných volánikovaných zázrakov, tým viac ma trápi veledôležitá otázka:

toto má skutočne publikum?

skutočne to niekto kupuje a naťahuje do auta?!

 

post-3-0-21956300-1524839953.jpg   post-3-0-70960800-1524839954.jpg

fb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto ma zložilo viac, než tie ružové čipky do záchodkov a auťátiek...

 

toto niekto nielenže s veľkou vervou vystrihuje, dobre, to je osud nepotrebných kníh... ale ten človek má odvahu toto skutočne predávať na nete... 

a ani nie lacno... :doh:

 

post-3-0-95286700-1525266205.png
fb, pitomost je nesmrtelná

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dva rozdielne štýly výtvorov - tak rozdielne, ako len môžu byť.

A dva štýly gyčov. oba su desne gyče... dokonca tak, ako vyzerajú tie šálky, si predstavujem umelecký gýč.... piplačka a vznikne z toho príšernosť do vitríny. br.

síce na jednej strane je kvalitné remeslo, výtvarné nadanie, kreativita, šikovné ruky, trpezlivosť, hoch ukážka tvorby s porcelánom - na druhej strane istá kreativita, nápad, možno myšlienka ochrany životného prostredia, jedny nožnice a fixky...

pritom z jedného možno urobiť úchvatnú zbierku, keď niekto takéto rád, to druhé nakoniec aj tak skončí na smetisku, s malým medzipristátím kdesi v nejakej kuchyni? na dvore či v záhrade.

ovšem sami osebe obe sú vlastne hrozný gýč - má gýč rôzne úrovne? čo poviete? alebo je to aj tak úroveň jedna :hmmm:

post-3-0-51784700-1525703490.png

post-3-0-60441400-1525703491.jpg
fb, nostalgia, pitomost je nesmrtelná

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mňa aj ten prvý obrazok gýč. Akurát sa s tym fakt vyhrali. Možno si viem prestavit nejakú chalúpku kde by to pasovalo ,ale pre mna veru nie.

Ten druhý obrázok hrôza a des.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otras obe..pre mna ale lepsie tie bandasky:-):-)to je tak debilne az ma to fascinuje..a nemam rada predstavu, ze mi pri kave ribezla poskriabe ksicht:-)

 

Ja ked sa nudim, peciem kolace..daco asi robim zle

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

toto je niečo... čo vlastne ani nevyzerá tak zle, je to des, ale zaujímavý :D - čo s hromadami nepotrebných plyšáčikov?!

 

ten nápad si zaslúži byť zvečnený a ten automatický preklad z angličtiny je vyslovene pôvabný :)

 

post-3-0-01524500-1529335478.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1956713634359341&set=gm.1740642436027326&type=3&theater&ifg=1

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

uhorková sezóna je aj medzi mamynkami a bydlenkami, zjavne...

tak niektorá nahodila otázku, ako sa s partnerom - manželom láskyplne oslovujú - keď sa pravda strašne moc milujú...

jedna z odpovedí - práve som dostala akútnu cukrovku .... ako ste na tom vy, moji milí? dúfam že to tromfnete :D

 

 

post-3-0-95261900-1530898998.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

1. nesmrteľné záchodkové oblečky - tento som si pre seba nazvala svadobný...

2. a oblečky pre čistiace prostriedky, keď háčkujúca bydlenka už nevie, čo by ešte uhačkovala... 

:)

 

mimochodom, pripomenulo mi to prikrývky na čajové konvice zo starej dobrej Anglie, konvice dostali prešívanú, pletenú alebo háčkovanú čiapočku, aby tak rýchlo nevychladol čaj,

a kedysi, ešte nie tak veľmi dávno, sa schovávali v domácnostiach pod bábikami v šitých alebo háčkovaných šatičkách telefóny... telefóny boli v domácnostiach síce užitočný, ale rušivý predmet, tak dostali ako pokrývku bábiku s bohatou sukničkou...

 

post-3-0-94981000-1531592329.jpg   post-3-0-13154700-1531592345.jpg

google, FB

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov