Skočiť na obsah

Majstrovstvá sveta vo futbale 2014 (Brazília)


aljak63

Odporúčané príspevky

pozerala som to, aj minulý zápas ... nový bič trochu pomohol, dokonca na Hamšíka, neuveriteľné.

aj hrali futbal, dokonca sa zdalo, že ho hrajú radi a majú z úspechu radosť - už len pozerať na to bolo iné kafe, než na porazenecké vojská, ktoré sa plúžili z ihriska predtým ...
ale pocit, že po góle naši páni futbalisti zabudnú, že ešte neskončil zápas, rozhodne trochu zostal

nie je to ešte ono

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hadam som sa po prvom zapase nevyjadril k veci?

 

Ja len zopakujem čo tvrdim stale a čo sa zapas čo zapas potvrdzuje. Teraz tomu nebolo inak. Slovenska repre nevie a nikdy nevedela braniť. Čo pamätam, vydalo im to v jedinom zapase a to v tom pamätnom v Poľsku. A snaď na MS s Talianskom, aj to LTT s vagonom šťastia. Akonahle sa stiahnu a hraju na udržbu, je to viac než len predzvesť inkasovaneho golu. Nerozumiem prečo to znasilňuju a nehraju futbal ale beton, keď to hrať vôbec nevedia. A už vôbec nechapem že to nevidia treneri. V ich pripade (obzvlašť) plati porekadlo že najlepšia obrana je utok.

 

Najväčšia hanba bude keď neuspeju ani v ďalšej kvalde. Na ME bude 24 mužstiev, takže postupia 2 z každej skupiny a najlepšie mužstvo z 3. miesta priamo. A zvyšne mužstva na 3. miestach hraju baraž.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Po včerajšku sa uzavrela listina 32 účastníkov tohtoročných MS.

Žreb základných skupín je na programe 6.decembra 2014

 

32 teamov kvalifikovaných na MS 2014:

...::: EURÓPA - UEFA :::...

  • SPA.png Španielsko
  • GER.png Nemecko
  • BEL.png Belgicko
  • SUI.png Švajčiarsko
  • NED.png Holandsko
  • ITA.png Taliansko
  • ENG.png Anglicko
  • POR.png Portugalsko
  • GRE.png Grécko
  • BOS.png Bosna a Hercegovina
  • CRO.png Chorvátsko
  • RUS.png Rusko
  • FRA.png Francúzsko


...::: JUŽNÁ AMERIKA - CONMEBOL :::...

  • BRA.png Brazília
  • ARG.png Argentína
  • COL.png Kolumbia
  • URU.png Uruguaj
  • CHI.png Chile
  • ECU.png Ekvádor


...::: SEVERNÁ AMERIKA - CONCACAF :::...

  • USA.png USA
  • MEX.png Mexiko
  • COS.png Kostarika
  • HON.png Honduras


...::: AFRIKA - CAF :::...

  • COT.png Pobrežie Slonoviny
  • GHA.png Ghana
  • ALG.png Alžírsko
  • NIG.png Nigéria
  • CAM.png Kamerun


...::: ÁZIA - AFC :::...

  • JAP.png Japonsko
  • IRN.png Irán
  • KOR.png Južná Kórea
  • AUS.png Austrália

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co som sledoval baraze som sklamany - hlavne z vykonu ukrajincov vo Francuzsku.  Nasi hraci by to isto tak nezahodili. Vsetky baraze vysli opacne ako som chcel.

 

Inak kto hra na islande futbal -  v pekingu na olympijskych hrach boli druhy v hadzanej. To hadzanari hraju aj futbal? Je ich tolko ako Kosicanov v hadzanej desatrokov v spicke a vo futbale?

 

podobne maly stat a sikovni su Slovinci,aj ked je ich 8 krat viac ako islandanov. Maju 150 hokejistov a idu na Olympijske hry? 150 hokejistov maju kosice((aj v bardejove,michalovciach).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Oficiálna lopta pre majstrovstvá sveta 2014 v Brazílii už má nie len meno, ale aj konkrétnu podobu. Brazucu slávnostne predstavili v utorok v Riu de Janeiro. Oblé krivky v národných farbách - zelenej, modrej a zlatej - kopírujú podľa tradičného dodávateľa Adidasu revolučný strih. Brazuca je zošitá zo šiestich dielov, zatiaľ čo jej juhoafrická predchodkyňa Jabulani ich mala osem a legendárna Telstar z roku 1970 až tridsaťdva. Meno lopty vybrali Brazílčania aj za účasti verejnosti už minulý rok v septembri. Brazuca je neformálny dvojvýznamový výraz - používajú ho na vyjadrenie národnej hrdosti v Južnej Amerike a označujú ním tiež Brazílčanov žijúcich v zahraničí. Brazuca jednoznačne zdolala dva ďalšie návrhy - Bossa Novu a Carnavalescu.

 

Zdroj: profutbal.sk

Tento týždeň bola predstavená aj nová lopta na MS 2014: BRAZUCA

brazuca.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Základné skupiny MS 2014:

...::: A-skupina :::...

  • BRA.png Brazília
  • CRO.png Chorvátsko
  • MEX.png Mexiko
  • CAM.png Kamerun


...::: B-skupina :::...

  • SPA.png Španielsko
  • NED.png Holandsko
  • CHI.png Chile
  • AUS.png Austrália


...::: C-skupina :::...

  • COL.png Kolumbia
  • GRE.png Grécko
  • COT.png Pobrežie Slonoviny
  • JAP.png Japonsko


...::: D-skupina :::...

  • URU.png Uruguaj
  • COS.png Kostarika
  • ENG.png Anglicko
  • ITA.png Taliansko


...::: E-skupina :::...

  • SUI.png Švajčiarsko
  • ECU.png Ekvádor
  • FRA.png Francúzsko
  • HON.png Honduras


...::: F-skupina :::...

  • ARG.png Argentína
  • BOS.png Bosna a Hercegovina
  • IRN.png Irán
  • NIG.png Nigéria


...::: G-skupina :::...

  • GER.png Nemecko
  • POR.png Portugalsko
  • GHA.png Ghana
  • USA.png USA


...::: H-skupina :::...

  • BEL.png Belgicko
  • ALG.png Alžírsko
  • RUS.png Rusko
  • KOR.png Južná Kórea

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Pisať samozrejme o nej budu, potrebuju to predať. Lepeny je len ten drahy original, tie nižšie, lacnejšie rady su šite.

 

Hral som s ňou, ale len so 4 futsalovou. Je dobra, ale žeby sa to nejak vymykalo z radu, to sa neodvažim tvrdiť. Najlepšia lopta s ktorou som kedy hral bola Roteiro. Či už mala alebo aj klasicka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

neuveriteľné, že ? vuvuzely boli pred štyrmi rokmi ... akoby to bolo len včera ... a je tu zasa MS ...

 

tak ako chuťovku tu máme brazílske promo ... pozvánku do Brazílie a na oslavu futbalu :

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minulé majstrovstvo sveta som si podal za pětku na Holanďanov,

tieto som mal v pláne urobiť to isté, akurát tip na víťaza vymeniť za Belgičanov,

no keďže už aj v športe na markíze o nich hovoria ako o čiernom koni,
zmenil som to dal Bosnu do TOP4 kurz17

- snáď napodobnia Vatrenich z roku 1998

 

aleš
a anketka s tipovačkou sú de?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ... na Braziliu dost nevyrazny vykon. Z jej strany som cakal lepsi zapas. Namiesto toho som az na par svetlejsich momentov videl bezradnost a filmovacky. Jedna z nich rozhodla zapas  :thumbdown:  

 

fred.gif

 

Pokial ide o Chorvatsko, velmi sympaticky vykon, chvilami dokonca aj viac z hry. Oba goly mohol brankar chytit  :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, od tej nešťastnej penalty som držala palce, aby brazil dokázali, že nevyhrajú kvôli takémuto poťa gólu ... dokázali to.

chorváti mali rovnako šancí, a nevyužili ich.

celý futbal bol trochu ťažkopádnejší, taká tá brazílska samba sa nekonala, ale na druhej strane je na brazilcoch neskutočný tlak, je to celkom pochopiteľné.

 

že filmovačky ... áno. včera sme sa na tom doma pekne pohádali. je to hra, patrí to k tomu, a keď im filmovačka vyjde, prečo by to neskúsili. nehovorím, že je to super a pekné a tak to má byť, to nie. ale patrí to k veci, roky rokúce, a nič na tom nezmeníme.

kým hrajú fér a neubližujú si / aj otvorenú zlomeninu nohy v priamom prenose som už videla, tak to teda nie! / a hrajú futbal.

 

páči sa mi sprejovanie trávnika - v nižších súťažiach to už používali, viem, ale aj tak sa mi páči: tu a neinde.

 

som zvedavá, ako a či pomôže tá tridsiatka /či koľko ich je/ kamier, sledujúcich bránkovú čiaru  - kedy na ne príde rad, a nakoľko nenápadne. malo by to byť veľmi veľmi nenápadné - predsa len toto je futbal. je to o spontánnosti : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásny gól van Persieho.

 

páčia sa mi tie kreácie google, dnes tam bol aj strom zo včerajšej otváracej parády, teraz Španielsko - Holandsko :

post-3-0-20542800-1402689453.jpg

 

-------

... tieto MS budú v znamení podivných rozhodnutí rozhodcov ?!

dnes som kdesi čítala, že Japonci sa hanbia za toho svojho ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Španielsko - Holandsko zatiaľ 1:5, minimálne tri góly sú čisto Casillasove.

 

Fakt by ma neprekvapilo, keby toto bol jeho posledný šampionát - a ak by som mal byť pesimista (alebo optimista?), tak aj posledný zápas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov