Jump to content

Postarik
 Share

Recommended Posts

V kazdej sucasnej normalnej krajine vladnu strany, ktore su vlastenecky zalozene. Vo vacsine krajin su dokonca vsetky politicke strany nacionalisticke (patrioticke, vlastenecke). Ze slovenske politicke strany sa stale snazia vyhoviet kazdemu inemu iba nie sebe ako individualnym obcanom, ich rodine, susedom ci krajanom je odrazom nasej naivnosti ako mladeho samostatneho naroda. Keby to tak nebolo, SNS by si musela najst ine temy ako poukazovanie na madarsku agresivitu ci tabuizovanie ciganskej otazky.

Link to comment
Share on other sites

Keby to tak nebolo, SNS by si musela najst ine temy ako poukazovanie na madarsku agresivitu ci tabuizovanie ciganskej otazky.

Ked volicom staci len poukazovanie, tak ta nasa 'narodna straka' aj tak vyzera. Za cele 4 roky vo vlade nic nespravili (ak odmyslime kradnutie), len poukazovali.
Link to comment
Share on other sites

Poukazovali, kradli a strasili ludi. Ludia navzajom Slovaci a Madari problem nemaju, politici ako Slota si ho vymyslaia a idu zbrojit

Link to comment
Share on other sites

Dufajme, ze to tak je. Spoliehat sa vsak na mierumilovnost a pochopenie od nasich politicko/ekonomickych konkurentov je znakom lenivych, slabych a zbabelych. Niekolko kratkych epizod nepripravenosti nas stali mnoho strat. Ci uz v prvom tisicroci tak aj v druhom. Teraz sme v tretom a nieco by sme sa mohli snad naucit.

Link to comment
Share on other sites

Spoliehat sa na silu v nasich geografickych sirkach je znakom naivnych. Hlavne ze ideme hladat nepriatela cez hranice, len tych nasich vo vlade, rozkradajucich tuto krajinu denne, nevidime.

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Postarik Nemam pocit ze je treba vracat sa do minulehych ticicroci. Zijeme dnes a pride mi to zbytocne. Mne prave lenivi a zbabeli pridu ti, ktori hladaju bubaka v minulosti aby nemuseli riesit sucastnost. Vyuzivaju to ludia ktori sa tvaria ze nie je treba riesit nieco dnes, tak ako pise darkman

 

Spoliehat sa na mierumilovnost tiez netreba, staci sa poprechadzat po pohranici, kde nikto problem nema. Zvlastne je ked najvacia zloba ide zo Ziliny kde ziveho Madara neuvidis.

Link to comment
Share on other sites

Vsak ani v roku 1968 nebol problem na hranici. Problemom bolo, ze nas obsadili za 14 hodin, lebo sme ziadne problemy nevideli a ked sme ich konecne na hranici uvideli, bolo neskoro. Problemy nie su na hranicicach, ale v nasom vnutrozemnom, lenivym a naivnym zmyslanim.

Link to comment
Share on other sites

postarik naozaj si myslis ze v ramci europy bude jeden stat obsadzovat druhy????

 

realne sa ojis coho?? koli akemu nebezpecenstvu nemame byt naivni a lenivi?

Link to comment
Share on other sites

a ako rok 68 súvisí s dnešnou SNS ?
lenivé vnútrozemie si má brať príklad z hubovitého alkoholom prežratého mozgu, či čo vlastne odporúča robiť SNS proti roku 68 ?
predseda spomína v tv rite a ciká z terás ... to je recept, ako na to ?  :)

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Vsak ani v roku 1968 nebol problem na hranici. Problemom bolo, ze nas obsadili za 14 hodin, lebo sme ziadne problemy nevideli a ked sme ich konecne na hranici uvideli, bolo neskoro.

Este skus rozvit co to ma s temou? Alebo ides porovnavat svetovu velmoc ZSSR, ktoremu sme boli satelitom a proti ktoremu by sme si ani neprdli, s madarskom?
 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Este skus rozvit co to ma s temou? Alebo ides porovnavat svetovu velmoc ZSSR, ktoremu sme boli satelitom a proti ktoremu by sme si ani neprdli, s madarskom?

 

Princip je nemenny - ak si pripraveny na urcitu akciu (napriklad obranu vlasti, ci obranu vlastneho zdravia) tak mas lepsiu sancu na uspech, ako ked nie si pripraveny. Irak bol pripraveny na utok velmoci a vidiet to. Este lepsi pripad je Afganistan,ktori porazili ZSSR a zatial nie su porazeni ani podstatne silnejsim a lepsie vyzbrojenymi Spojenymi Statmi. V podstate my sa musime fyzicky aj dusevne pripravit na dlhu okupaciu. Bez sudrznosti to bude trvat dlhsie. Mozno i tisic rokov.
Link to comment
Share on other sites

Stale si nenapisal kto by nas to mal okupovat? Pred kym to mame branit vlast??

 

Nevyjadrujes sa k "vodcom" ktori tu boli game podrobne opisani

 

Ktoze nas to bude viest v spravodlivej bitke proti utlaku???

Link to comment
Share on other sites

Pred invaziou roku 1968 nas niekto varoval? Varoval nas Hitler? Poslali Madari vystrahu, ze idu bombardovat Liptovsky Mikulas? Kazda normalna krajina je pripravena na obranu vlasti z kazdej svetovej strany za kazdych okolnosti. Dokonca i Spojene Staty, ktore by sa skutocne nemuseli nikoho obavat.

Link to comment
Share on other sites

Hranie na vojakov u chlapcov zvycajne konci v 10 - 12 roku zivota. Potom prichadzaju ine priority, ale nikto vam nebrani pokracovat. Len si zrejme budete musiet vystacit s drevenymi puskami, lebo nevedno, ci by niekto z vas "obrancov" presiel iq testami, ktore su potrebne k vydaniu ZP.

Link to comment
Share on other sites

Len aby sme pri tom hrani na vojacikov a plytvanim zdrojmi nedospeli do bodu, ze vojacikovia nebudu mat okrem choreho rezimu co ochranovat.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 years later...

toto sú iné vlastenecké konšpirácie - iný level :)

 

strašenie maďarmi je pasé, nejaký čas je v móde pripisovanie svetovlády starým Slovanom, a úplne najlepšia je v tom úloha starých Slovákov ...

mimochodom, to načal maľovať na svojich obrazoch aj ten nešťastník falošný Svätopluk - predseda Matice slovenskej s korunou na hlave ... keď nemôže ináč, aspoň maľuje neexistujúcich slovenských kráľov  / nájdete v téme o Matici /

 

títo konšpirátori sú iná úroveň ... začal to svojho času historik Ďurica, prepisoval učebnice histórie podľa svojich fantazmagórií, našťastie mu ich stopli ... milá Matica mu ich ale vydala.

 

no nič ... toto je nepochybne vlastenectvo najvyššie ... Slovania ovládali svet, objavili Ameriku, boli predkami Vikingov, a vo Švédsku sú všetky mestá a dediny len prekrútené slovanské názvy ... a tak :)

 

toto je už trinásta časť článkov, všetky sú výživné:  Tajné dejiny Slovenska - časť XIII. Sloveni - najgermánskejší germáni, 6. časť.

 

sledujte:

 

Nemusíme však hneď siahať po starovekých mapách. Na tých súčasných nájdeme napríklad mestá ako Harmanger, Sala, Kovland, Mora, Tärna, Gråssjön (Krasjon – Krásna, Krasno, Krosno), Mørkri (Mokrý, Mokraď), Vindeln (Vinidi, Vandali), Granö (Gran – staroveký názov pre Hron, prípadne Grad), Rödön, Rödånäs (Rodná), Lemesjö (Lemeš, na Slovensku – Lemešany), Byssträsk (Bystrica), Hornmyr (Horný mir obdobne ako Budimír), Bellvik (belavý, belij, biely), Drevdagen, Drevsjø (drevo, chorvátsky drevni – starý), Galabodarna (Gala bodarna, Kala vodarna – kalná voda), Drobak (Drobný), Dragsvik (drag chorvátsky drahý, draga – zátoka); či vrchy menom Ravnåsen (Ravná – Rovná, Rovina), Bogajell (Bog – Boh), Skåla, Gervenåkko (Červenako – Čerevnák, či žervenako – žeravý),  jazero Byssträsket (Bystrické), rieka Granan (Gron – Gron) atď.

 

Prevažná časť týchto geografických lokalít sa nachádza na severe Švédska, práve v oblasti, kde sídlili Vandali, ktorých spomína kanonik brémskeho biskupstva zo začiatku 13. storočia. Vandali, známi ako kmeň germánsky, boli očividne Slovania, a potvrdzujú to nielen historické dokumenty a zemepisné názvy, ale i fínština, v ktorej pod označením Rus nachádzame výraz Venäläinen – Ven(d)ala(inen).

....

 

 

pri troche dobrej vôle by sme takto poslovančili každý tichomorský ostrov a minimum polovicu afrických dialektov :)

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

postúpili sme v leveli  pozmeňovania dejín,

 

už sú fantazmagorické knihy o slávnej neexistujúcej histórii Slovenov dotované aj grantami ... :doh:

 

na pultoch kníhkupectiev sú takýchto kníh hromady - preceda Matice, reinkarnácia to Svätopluka, o nich len maľuje obrazy, ktoré vidí našťastie málokto na sporadických výstavách, knihy v kníhkupectvách sú zvyčajne zaradené pod faktografiou a históriou.

 

tá predmetná kniha, ktorá dostala grant: Cyril Hromník: Sloveni a Slovensko

Objavná práca historika pôsobiaceho v Južnej Afrike prináša úplne nové pohľady na preddejinné korene Slovákov a priebeh osídlenia stredoeurópskeho priestoru. Autor ťaží z rozsiahhleho poznania religionistiky predkresťanských náboženstiev, tamilčiny a dravidoeurópskych súvislosti, ktoré nachádza v etymologii miestných názvov, v rozmiestnení a orientácii posvätných miest, atď. Snaží sa rekonštruovať obraz našej minulosti diametrálne odlišný od konvenčného, fragmentárneho obrazu, ktorý vygenerovala doterajšia európska historiografia, etymológia a archeológia. Prináša množstvo podnetných informácií a hypotéz, ktoré môže byť impulzom pre novú generáciu bádateľov.

 

ešte horšie než závery autora sú fundované nadšené recenzie čitateľov ...

jeden si tam napríklad dookola plieska po pleci a gratuluje si, že napriek tisícročnému útlaku a vymazaniu skutočných mnohotisícročných dejín Slovenov nevie ani slovo dodnes po maďarsky : )

 

čo je strašná škoda ... mohol by si počítať napríklad na podobných národnostne vyhecovaných maďarských weboch, ktoré nápisy v staromaďarčine objavujú aj v pyramídach a všetko na svete má podľa nich maďarský pôvod ... presne tak, ako na konšpirátorských veľkoslovenských a veľkomoravských weboch v slovenskej réžii ... :)

 

majster Ďurica nebol sám pred 25 rokmi, meniť dejiny je desne in :)

 

Tajné dejiny Slovenov už nielen na nete, ale plnia aj kníhkupectvá

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

mam par kamaratov, ktori trpia podobnou pra-slovanskou uchylkou

a kedze ich mam rad, chcem ich zoznamit s partiou skutocnych Slovanov (ludia, ktori robia living history na toto obdobie), maju to fakt nastudovane a ziju tym... no a kedze su to tvrdasi, tak nemam strach o to, kto prezije :D

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ady,

to by som rada videla a počula ... veľký tresk či anihilácia hmoty? :)

ale nie, staci dobry kyjak, ci bojova sekera :D

inak sme robili akciu, kde vedla seba taborili Indiani a Slovania, to este len bola sranda, ked na striedacku kolovala ohniva voda a medovina :D :D

Link to comment
Share on other sites

Odborníci sú si na základe nových analýz už na 90 percent istí, že posmrtná maska egyptského faraóna Tutanchamóna, je zhotovená zo zlata pochádzajúceho zo Štiavnice. Ako stari Slováci naše zlato dopravovali do Egypta nie je ešte celkom jasné. Pravdepodobne sa zo Štiavnice prepravovalo po Pečenickom vale až k Dunaju. Túto teóriu potvrdzujú aj nápisy na stenách pyramíd. Hieroglyfy sa totiž nápadne podobajú znakom praslovanského písma, ktoré sa neskôr stalo vzorom aj pre písmo v používané v Asýrskej ríši. Tieto fakty sú účelovo zamlčované západnou civilizáciou a mnohé nápisy, ktoré to dokladajú boli odstránené. Málo kto vie, že skôr, ako Slováci stavali Budapešť, postavili pyramídy. 

 

Momentálne sa výskum sústreďuje na určenie pôvodu Adama a Evy. Mnohé indície naznačujú možnú spojitosť so Starými Slovákmi. Bohužiaľ etnickým zaradením Kaina sú určité problémy. Jeho zaradenie skôr zodpovedá črtám starých Maďarov. Znamenalo by to, že bol pravdepodobne adoptovaný. Bohužiaľ pre nedostatok finančných prostriedkov bol tento výskum zastavený. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

 • Similar Content

  • alamo
   By alamo
   Zakladám túto špeciálnu tému venovanú tajným ruským agentom, ktorý sú dnes zamontavaný úplne všade do všetkého, zlomyseľne nám škodia čo im sily stačia.
   Inšpirovali ma takzvané Britské listy, ktorým neprajníci dali prezývku blicí listy.
   https://blisty.cz/art/104494-jak-guardian-opet-strelil-kozla.html
   Český experti na ruských agentov, stvorili fakt pozoruhodný konšpiračný výplod. 
   Denník Guardian priniesol "zaručenú" správu o tom ako zlý ruský agenti, manipulujú voľby v USA. Lenže ešte kovanejší český odborník na ruské škodenie odhalili že je to celé fake a podvrh, že si to celé vymysleli tajný agenti a manipulatívne to novinárom podsunuli. 
   Samozrejme že tú falošnú správu stvorili ruský agenti, a preto sú ešte nebezpečnejší a ešte škodlivejší ako sme si mysleli. 
  • game
   By game
   Internet je na dnes už vskutku podivuhodné miesto.
   ešte pred nejakými desiatimi rokmi kvitli posledné netové kaviarne, dnes má doma internet každý... čo je skvelá vec, na jednej strane, na druhej, mnohým ľuďom ubližuje... čím viac netu, tým viac sa človek dozvedá o svojich spolublížnych...
    
   čo donedávna zostávalo skryté v hlavách, väčšinou sme o tom ani netušili, to je dnes na nete, a šíri sa... je to horšie ako mor.
    
   niekedy letom netom natrafíme na skutočne podivuhodné nápady a blogy a konšpirácie a teórie a ľudí... a každý sa cíti byť liečiteľom, lekárom, vševedkom, mozgovymývačom, učiteľom národov, profesorom vysokej školy zvádzania žien a dotiahnutia úspechu, šťastia a peňazí...
   Hiraxov zarábajúcich na zúfalstve nešťastných ľudí a prírodných matiek sa kotí na tony.
    
   pre takéto úchvatné nálezy zakladám túto tému.
    
   dnes som totiž našla náhodou jeden  blog... pozor. on je vlastne úplne nevinný, od milujúcej prírodnej matky, zamindrákovanej od prírody, nie len z ukradnutej placenty, ale opatrne:
    
   Upekla jsem placentu
    
   tak ako? zvládli ste to? :)
  • game
   By game
   jednoducho som nenašla tému, kam by sa tento fenomén konca 19. storočia dal len tak zastrčiť :)

   myslím, že každý vie, o čom je reč, keby náhodou niekto nie, tu je v niekoľkých jazykoch wiki
   a na googli hromada odkazov, bohatá filmografia, kníh na tony, a konšpirácií neúrekom.

   vyše storočia sa špekuľuje, kto bol oným povestným vrahom, podozrivých mali už aj v časoch vrážd zopár veľmi horúcich adeptov.
   ale teraz dosiahli konšpirácie taký menší vrchol, sa čudujem, že je to senzáciou len na Novom Čase, rozhodne sa chcem podeliť s vami o tú slasť vedieť, ako to dopadlo - sledujte :) :
    
   zdroje: dailymail.co.uk, zb, Novy Cas - http://www.cas.sk/clanok/292669/zahada-rozlustena-svet-sa-konecne-dozvedel-kto-bol-jack-rozparovac.html

   tak. môžeme záhadu uzavrieť a odložiť ad acta. alebo že by nie ? :)
    
  • kiaba2
   By kiaba2
   Pocul som o tom ze na mesiaci su pozostatky nieakych budov -a nie len na kusku . neviete o tom nieco presnejsie
  • aljak63
   By aljak63
   Pri leteckom nešťastí zahynul poľský prezident Lech Kaczyński

   Poľský prezident, jeho manželka a ďalší poľskí vrcholní činitelia zahynuli pri nehode poľského lietadla v Rusku. Prezident Lech Kaczyński letel do Ruska uctiť pamiatku Poliakov, ktorých za vojny popravili Rusi v Katyni. Lietadlo ale na Smolenskej letisku Severnyj nezvládol pristávací manéver. Podľa úradov v Smolensku nehodu nikto neprežil. (viac tu)   Lech Aleksander Kaczyński

   Born: 18 June 1949
   Died: 10 April 2010
   ... a samozrejme aj tí ostatní ľudia čo sa nachádzali na palube ...
   ... obrovská a neuveriteľná tragédia pre celé Poľsko ...
   ... úprimnú sústrasť a nech odpočívajú v pokoji ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy