Skočiť na obsah

Cactales
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Diskusia o rusko-ukrajinskom konflikte prebieha v téme

Rusko - ukrajinský konflikt

Odporúčané príspevky

 

Snaha o kontrolu informacii, tzv. mienkotvornost, vsak funguje sj dnes. Mainstream spravy filtruje, manipuluje s obsahom, pouziva "newspeak" (aktivisti namiesto islamisti apod), vyhyba sa moznosti dat priestor ludom s nazorom, ktory nie je v sulade s agendou media (priklad : Chmelar sa do SME, Dennika N, .tyzdna nikdy nedostane).

 

No pokial  sa pamatam, tak Chmelara som v jednej  Lampe videl.

 

Inac v com vidis problem?

SME, Tyzden a DennikN si slobodne vybera, komu daju priestor.

Ty a ja si zasa slobodne vyberame, co budeme citat.

 

Preco  im teda ty chces nedemokraticky vnucovat, aby publikovali Chmelara?

Ja po Chmelarovych mudrach netuzim, a som rad, ze si mozem vybrat media kde ma s nimi neotravuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Funguje na inych principoch - verejna mienka sa tvori pomocou newspeaku, zamernym, premyslenym vyberom sprav, ktore sa zverejnia a ktore nie, vyberom a nalepkovanim zdrojom, a v neposlednom rade aj vnasanim emocii do spravodajstva podla potreby.

zabudol si na slobodu slova, ktorá sa zvrhla má tú najúčinnejšiu cenzúru

každý si do všeobecného vresku, vyvreskuje to svoje

aj keby mal pravdu, nikto ho v tom hluku nepočuje

všetko je spochybniteľné, nikto nikomu nič neverí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SME, Tyzden a DennikN si slobodne vybera, komu daju priestor.

 

 

No, tak potom si slobodne vyberaju aj alternativne media :)

 

 

Ja po Chmelarovych mudrach netuzim

 

 

a po cich mudrach teda tuzis? :)

 

Mozno ani nevies, ako velmi si vystihol podstatu mainstreamu. Komercnym mediam ide predovsetkym o citanost, pretoze znamena pre nich peniaze. Citanost sa snazia dosiahnut nie kvalitnou zurnalistikou, ale pisanim na "objednavku". Ak vo verejnosti existuje urcity dopyt po nejakej teme a v konkretnom nazore, media to verejnosti ako tovar poskytnu. Niektore media predavaju bulvar, ine nahotinky a ine politiku. V zasade medzi mediom, ktore sa venuje politike, a mediom, ktore pise o celebritach alebo ukazuje kozy, nie je :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akási hnusná dohoda, sa rysuje
spojené štáty pustia k vode ukrajinu a Poroša, výmenou za to, že rusi dajú kopačky Asadovi, a vyprdnú sa na stredný východ..
uvidíme..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, tak potom si slobodne vyberaju aj alternativne media :)

 

Vsak v poriadku, alternativne media si slobodne vyberaju a aj ja si slobodne vyberam, ze ten odpad citat nebudem.

 

To ty si tu zacal fnukat, ze preco Chmelarovi nedaju priestor rozumne media (nuz mozno prave preto nie, ze su rozumne). Mne to nevadi, ze moji "oblubenci" nie su v alternativnych mediach, pretoze ich aj tak necitam.

 

 

Komercnym mediam ide predovsetkym o citanost...

 

...zatial co alternativnym ide predovsetkym o to, aby ich nikdo necital ?

Nebud skor rozdiel v tom, ze v jednom pripade sa za clanok zarucujem svojim menom konkretny autor a konkretne medium, zatial co v druhom pripade ide spravidla o anymone no-name vycucy z prsta bez akejkolvek zaruky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Mýtus o tom, jak Chruščov daroval Krym Ukrajině

Po mýtu o tom, že Krym byl vždy ruský, je druhým nejčastějším mýtem o Krymu to, že Chruščov, coby Ukrajinec, daroval Krym v podnapilém stavu Ukrajině. Je až zarážející, s jakou jistotou jej používají mnozí političtí představitelé a novináři. Tento mýtus sa zakládá na pěti polopravdách. Za prvé, že Chruščov byl Ukrajinec. Za druhé, že Chruščov byl v únoru 1954 vládcem Sovětského svazu, který si mohl dovolit darovat Krym Ukrajině. Za třetí, že Krym byl pod ukrajinskou správu převeden osobním rozhodnutím vůdce. Za čtvrté, že některé orgány rozhodující o převodu Krymu nebyly usnášeníschopné. A za páté, že změny neproběhly v souladu s ústavou.

http://garassy.blog.idnes.cz/c/405942/Mytus-o-tom-jak-Chruscov-daroval-Krym-Ukrajine.html

 

a vsetci akosi pri hodnoteni sucasnej situacie zabudaju na to, ze putinovske Rusko bezprecedentnym sposobom obsadilo a prehlasilo za svoje zvrchovane uzemie cudzieho statu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na dianie na Ukrajine a v Rusku prevladaju dva fundamentalne nazory, ktore mozem do istej miery respektovat, Mne by alternativne media nevadili, keby 90% ich obsahu netvorili klamstva a vymysly s jasnym zamerom. Nechce sa mi to teraz hladat, ale o tom, ze Americania nenajdu v Iraku chemicke zbrane informovalo tusim kazde relevantne medium, V tomto pripade neklamali media, ale americke tajne sluzby a mozno ministerstvo obrany. Klamstvo je u alternetivnych medii naopak naplnou ich prace. Nikoho tam ani len nenapadne, podkladat svoje tvrdenia zdrojmi, nikto sa tam nerozpakuje zverejnit opravu, ze akcia dvojhlavy zlaty orol bola vykonstruovany blud, proste si melu svoje fantazmagorie dalej, bez naznaku sebareflexie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozhovor so zranenym ruskym tankistom

Co je zaujimave, chalan nespomina nejaku domobranu, kozakov ci ine spolky, ale unho islo o regularny armadny batalion posobiaci na uzemi cudzieho statu. Nebojoval po boku rebelov.

Inak chudak, ma zniceny cely zivot, peniaze od statu asi neuvidi (kedze oficialne ziadne armadne utvary neposobia na uzemi ukrajiny).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Přestože Moskva to stále popírá, na Ukrajině bojují ruští vojáci. Jako další důkaz nyní ruský list Novaja Gazeta zveřejnil rozhovor s ruským tankistou, který byl u Debalceve vážné popálen. Přibližuje realitu na bojišti, zmatek v řadách povstaleckých milic i ruský pohled na válku o Donbas.

Zdroj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna zaujalo - chce byt - ci chcel byt vojakom - co to tak skoro vzdava? Ved zije - OK nech sa da do kopy nech sa tam vrati a nech bojuje zase o tu svoju spravodlivu vojnu - len on uz rezignoval. Ma to podpisane na tri roky - ak na tom ozaj nieje zle(zdravotne) by mal este zabojovat. Je a chcel  byt vojak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to by bolo pekné.. Putin by sa konečne prejavil ako blbec..

bohužiaľ obávam sa, keďže boje sa skončili, a ukrajinské vedenie, teraz musí riešiť obyčajné problémy obyčajných ľudí

že Putin zanechá "rinčanie šabličkami" politikom ako "český" Karel Schwarzenberg

a bude čakať.. čakať.. kým mu ukrajina, v dôsledku sociálnych nepokojov, ako hnilá hruška nepadne.. k nohám

("do klína" by som si niečo také, padať nenechal..)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musím teda pripustiť, že ukrajina asi fakt potrebuje našu pomoc

ale na pomoc zbraňami je už asi neskoro

otázkou je, či by prípadná "ekonomická pomoc, nedopadla ako v grécku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

„Nikdy sme o odtrhnutí Krymu neuvažovali. Do okamihu, kým sa začali udalosti na Majdane a štátny prevrat,“ poznamenal Putin s odkazom na masové demonštrácie Ukrajincov na kyjevskom námestí Nezávislosti. „Konali sme tak, ako sme museli konať,“ dodal.

 

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/348751-putin-priznal-nasadenie-armady-a-rozviedky-pri-okupacii-krymu/

 

Kto tomu veri? 

 

Boli potrební odborníci, ktorí to dokážu. Preto som prikázal ministerstvu obrany, prečo to skrývať, aby tam pod zámienkou posilnenia ochrany našich vojenských objektov na Kryme boli prepravené špeciálne jednotky Hlavnej správy rozviedky (GRU) a námornej pechoty,“ uviedol Putin.

 

Vsetko co sa deje na ukrajine - ma pod palcom Putin. Je za to zodpovedny.  Vsetci mrtvy, zostrelene lietadlo, tisice mrtvych a zmrzacenych - rozstrielany Donbas - Krym - ...

 

Putin - to su Rusi. Teda za to mozu obcania Ruska.

 

http://video.tyzden.sk/eugen-korda/2015/03/12/carnogursky-sklamal-mikloska/

Je to zaujimave ani nie kvoli carnogurskemu a jeho myslienkam. Je tam aj Palko Vladimir - byvaly minister.

 

Je to zaujimave co tu u nas vladne ... nam vladne. Kto urobil aj prevrat 89.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslim, je to znamy ukrajinsky rusofob :)

 

paci sa ti preto, ze rozprava, co chces pocut 

 

Jedna z jeho mnohych peral: 

 

"Mučení vězňů  [CIA] je výmysl"

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

apropó..

Porošenko pri predchádzajúcich debakloch, už niekoľkokrát vymenil ministra obrany, náčelníka generálneho štábu, aj šéfa "operácie ATO"

ale po megaprúseri v debalcelve nič..

nijaké personálne zmeny..

hmm..

mám podozrenie že je v tom namočený až po uši, a "zodpovedný" mu povedali "ohó.. hohó.. žiadne také, ak pôjdeme my, strhneme ťa zo sebou.."

povedal by som že Porošenko už nemá žiadnu autoritu, nie je schopný nič presadiť, teda ani žiadne reformy, ktoré by "priblížili ukrajinu k západu"

na ukrajine momentálne nikto nevládne.. možno iba "oligarchická anarchia"

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

realne tam ziadny manevrovaci postoj neexistuje

co by si chcel ?
sankcie Zapadu - neucinne

hruba sila - neucinna

mierove jednania - neucinne

separatisti si od chrbta obcas vystrelia na ustupujucu ukrajinsku "armadu", aby pripomenuli, ze su stale tam, Putin sa priznanim o Kryme otvorene vysmieva celemu svetu a zrejme ani bankove konta oligarchov nie su bezodne

a na vojnu je treba vela penazi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

povedal by som že Porošenko už nemá žiadnu autoritu, nie je schopný nič presadiť, teda ani žiadne reformy, ktoré by "priblížili ukrajinu k západu"

na ukrajine momentálne nikto nevládne.. možno iba "oligarchická anarchia"

 

Ano, zatial to vyzera,ze invazia Ruska splnila svoj ucel, podobne ako splnila svoj ucel invazia k nam v roku  1968.

 

Hruba sila vyhrava, pokial sa proti nej nepostavi rovnako velka sila, co sa zatial neplanuje.

 

Bohuzial zatial to vyzera tak, ze Ukjraine nikto nepomoze, tak ako nam nikto nepomohol v roku 1968.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ináč trochu mi to pripomína konflikt Kosova so Srbskom. Kosovo, tiež provincia (toho času bez nejakého štatútu), na periférii Srbska, začalo najprv protestovať a neskôr bojovať za samostatnosť, k čomu mu dopomohli USA a NATO bombardovaním Belehradu a iných cieľov. Slovenská verejnosť bola výrazne na strane Srbska a doteraz sa nič nezmenilo.

 

Konflikt v Donbase si je dosť podobný, najprv protesty, potom boj, ale politika je tu iná, Západ latentne podporuje Ukrajinu a u nás je podpora Ukrajiny len vlažná, ale toľko rusofilov čo sa vyrojilo na slovenskom internete za posledný rok, sme tu nemali od vzniku republiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Konflikt v Donbase si je dosť podobný, najprv protesty, potom boj, ...

 

V pripade Srbska a Kosova sa zvonku zasiahlo az ked vnutorne ozbrojene nepokoje vyprodukovali velke mnozstvo civilnych obeti.

 

V Donbase si ziadne ozbrojene nepokoje a civilne obeti nemal, az pokial tam nevtrhli Rusi.

 

Je si to podobne asi ako kruh stvorcu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden zo "symbolov revolúcie", teda vlastne "casus belli" naštvanosti, niekto sprosto čajzol..

 

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prestizni-casopis-Time-prinasi-sokujici-informace-o-tom-jak-to-funguje-na-Ukrajine-366956

 

Prestižní časopis Time přináší šokující informace o tom, jak to funguje na Ukrajině

 

Simon Shuster z amerického týdeníku Time komentuje klesající popularitu ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Lidé jsou prý zklamaní pomalým tempem reforem i nedostatečnou snahou řešit korupci. Nyní se navíc ztratil dvoukilový bochník chleba vyrobený ze zlata, který patřil bývalému prezidentu Janukovyčovi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

staršie ročníky určite, a mladšie podaktoré zrejme tiež budú vedieť, kto je Zbigniew  Brzezinsky

poľsko americký politológ, ktorého si ja pamätám z detstva z rozprávania otca ... často ním operoval a často ho spomínal ... o Brezinskom treba vedieť, že to bol vždy obrovský sovieto- a rusobijca, dodnes aktívny a celé desaťročia nesmierne uznávaný a rešpektovaný politológ, v 86 rokoch stále poradca Obamu.

 

tlačená pravda dnes uverejnila z The Times prevzatý názor Brezinského na všeobecné topenie a vyšilovanie okolo Putina a situáciu okolo celej záležitosti s Ukrajinou:

 

post-3-0-69687300-1426796501.jpg

 

to je trochu iný názor. Brezinsky a jeho jednoduché riešenie. čo poviete?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov