Skočiť na obsah

Cactales
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Diskusia o rusko-ukrajinskom konflikte prebieha v téme

Rusko - ukrajinský konflikt

Odporúčané príspevky

možnosť robiť referendum, na celej ukrajine, tu bola pred začatím rokovaní s EU..

bohužiaľ v EU vzniká deficit demokracie, a EU sa uspokojila so zákulisným jednaním s tunelármi

takto sa môžeme dohadovať do nekonečna, a ešte ďalej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre tych co si chcu aj nieco precitat

http://zvedavec.org/komentare/2014/03/5875-ukrajinsky-nacionalismus-jeho-koreny-a-povaha.htm

 

Nikdy som nechapal, preco ukrajinci z vychodu ci krymu nazyvaju majdan ako fasistov. Vsetkych. Preco sa fasistov boja na Kryme? Boja sa ich? kolko je tych fasistov?

Nikdy som nechapal aj preco sa vrazdili srby a chorvati. Ved ti ludia mali 40 rokov pokoj. A boli bratia. 

Sme bratia s cechmi - nie sme. Ale mame k sebe blizko. Vedeli by sme sa vrazdit ci s madarmi? Ja dufam ze nie. Myslim, ze nie ved sa to nikdy nedialo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 AAdam, mas tu link,kde sa pise..

Pred tým, ako Krym prešiel pod Ukrajinu, keď ho Nikita Chruščov daroval 19.2.1954 Ukrajine ako dar k 300. výročiu Perejaslavskej Rady, ktorá spojila Ukrajinu s Ruskom, patril tento poloostrov Rusom viac než 700 rokov.

 

Vies to este niecim podopriet, ci co tu davas za linky? Nemal by si sa zorientovat?  Od kedy je na kryme viac rusov ako tatarov? A co dnes rusi robia?

 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Krym

Hm 700 rokov.

 

 V květnu 1944, po skončení okupace, byli Krymští Tataři, původní obyvatelé poloostrova, obviněni z kolaborace s nacisty a na Stalinův příkaz násilně deportováni do střední Asie; stejný osud potkal v červnu 1944 krymské ŘekyArmény a Bulhary. Do svých domovů na Krymu se mohli vrátit až na konci 80.

Tam navezli rusi zili kolko v rusku 9 rokov?  A ze 700 rokov. Historia sa neda zmenit neda sa oklamat - klamat mozes- ale tym zmenis len to ze sa stanes klamarom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bez dovolenia repostujem mail od jedneho kamarata, ako maly prispevok k historii a suvislostiam na Kryme

jedno je vsak iste - na Kryme zili vedla seba v pohode tri narodnosti, kym si niekto nezmyslel, ze "nieco" nie je tak, ako ma byt

preco mam neodbytny pocit, ze Rusko by velmi rado ovladalo strategicky priestor "naozaj", nielen z prenajatych vojenskych zakladni ?
 

 

Ani taky vandrik na Krym by nebol najhorsi.  Pamiatky, muzea, architektura, kocky, plaze...  Lacne letenky, hotely, hrivny aj rubliky.  O par rokov sa na vsetko zabudne a ceny pojdu zase prudko hore...   Myslim, ze za cely ten little trouble, co tam prave maju, mozu hlavne miestni multimiliardari, ktori vlastnia Ukrajinu.  Akosi sa nevedeli dohodnut, z ktorej strany sa im viac bude sypat do vrecka.  No a potom do toho vstupili ukrajinski ultranacionalisti, urobili mensiu revolucia a hned na druhy den zavelili, ze odteraz sa vsade bude hovorit uz len po ukrajinsky...  To trosku nasralo miestnych Rusov, Poliakov aj Moldavcov.  Rusi vysli do krymskych ulic a zarevali:  Govno! a vytiahli rusku vlajku na stoziar.  Zaujalo to aj Johna Vietnaaaaaam Kerryho.  Toho, co cez den sedi vo Washingtone a v noci stale este bojuje vo Vietname.  Zobudil sa a prehlasil:  Oh Shit!  a zrazu sa mu zacalo snivat o US Navy na Kryme zaparkovanej v tieni americkych rakiet.  A hned v ten druhy den sa zasnival aj generalny tajomnik NATO a povedal:  Oh Ukrajina, ved vy ste nasi!  Pomozeme Vam!  Govno! & Job tvoju mat! – prehlasil Putin, stara liska z Kremlu, ktory 20 rokov cakal na sancu a poslal na Krym dalsich zopar vagonov ruskych vlajok a patronov.  Ostatne uz maju, takze netrebalo.  S tym Krymom bol trouble vlastne uz od staroveku.  Furt sa tam len valcilo.  Bojovali tam uz vsetci.  Dokonca aj Slovaci, co teda uz nieco znamena.  A trouble je aj s tym, ze vlastne jediny natives su Krymski Tatari.  Tiez taky poondiaty narod.  Nechapem, preco ich vlastne stale volaju Tatari, ked dnes s Tatarmi uz vlastne nemaju nic a su to len obycajni poondiati Krymski Turci.  Uz za stredoveku mali svoje hobby.  Vyrazali na polovacku na Ukrajinu a do Ruska a lovili Slovanov, ktorych potom predavali, ako otrokov.  Nejake 2 miliony.  Nuz necudo, ze v anglictine dodnes hovoria Slovanovi slav a otrokovi slave.  Obidve slova ukradli (ved, ako inak...) zo stredovekej latinciny, kde slovicko sclavus znamena slovan a zaroven otrok.  No a stredoveki latini (tiez pekni zlodeji) ho zase ukradli zo starovekej grectiny, kde slovicko sklabos = Slovan.  Nechapem, co sa vlastne ti americki cernosi  tolko rozprduju.  Co mame hovorit my, Slovania a specialne my Slovaci, otrocky narod...  Well, Stalin to tym Krymskym Tatarom nezabudol.  A ked ho nasrali, ze za druhej svetovej kolaborovali s Nemcami, tak ich nakoniec poslal vsetkych do Sovietskej Strednej Azie,  nejakych zopar tisic vierst dalej na vychod (ano, dalo sa ist este aj dalej na vychod...).  Pravda, nie vsetkych, ale len polovicu.  Ta druha umrela cestou.  No a nakoniec teda ten Krym musel zaludnit Rusmi, ved kto iny by mal zit v takej peknej krajinke, plaze, lodky a krcmy, radost na to pozriet...  No co uz, ked tak kuknem na mapu, je jasne, ze Putin bude bojovat do posledneho patronu.  Pripadne kyjaku, ale to len v pripade mensej priatelskej nuklearnej vymeny, co by bolo pekne nahovno.  Nacase, aby tych nezbednikov uz konecne zavolala pani ucitelka Merkelova do kabinetu, trosku ich vyplieskala a poslala domov  k rodicom, nech si zopakuju zemepis, dejepis a logiku.

Takze tak, skoda, ze clovek ma tak malo casu...

Majte vsetci krasny den!

Ahij!  (to je ako Ahoj! po ukrajinsky)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

znovu zopakujem, Putin nás nachytal s "gaťami dole"

a keď máte "gate dole" moc toho nenabojujete

takže prvé čo treba urobiť? 

odskákať niekam bokom, a rýchlo si tie gate natiahnuť

 

treba sa zbaviť závislosti na dovoze a vývoze smerom k rusku, ukončiť boj proti GW, začať ťažiť bridlicový zemný plyn, ukončiť podporu "zelenej" energetike, zbaviť sa v EU demokratického deficitu a napriamovať demokraciu

 

tý čo sa chcú naťahovať s Putinom o ukrajinu, ktorá jednoducho do EU nepatrí, sú proti všetkým krokom, ktoré by nám skutočne pomohli vyhrať, túto novú studenú vojnu

keby sme mali skutočne demokraciu, bolo by referendum o pripojení ukrajiny aj u nás

aj na slovensku, by muselo byť referendum, a pred ním verejná debata o otázke "slováci ste za to, aby bola ukrajina spolu s nami v EU?"

musel by som si položiť otázku "som za to, aby bolo v EU nové ešte väčšie grécko?"

odpoveď v takom referende by bola NÉ, NIE, NAIN, NICHT atď

a nijaká kríza na ukrajine by nebola

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To keby teraz US Army vtrhla do mexika tak ich nachytali s gatami dole? To akoze mame byt zas-raz v stave studenej vojny s par diviziami na hraniciach, pre pripad, ze by nas chcel niekto nachytat s gatami dole? To je tvoja predstava sveta? Dakujem, neprosim.

Alebo ako to myslis? Ze cely svet je debil ze veril, ze Rusi od cias Sovietov zmenili praktiky a zacal s nim normalne obchodovat?

Agresia je agresia, vzdy. Este raz, to a kam Ukrajina patri je otazka, ktoru musi zodpovedat len Ukrajina. A nie alamo na freespace fore, alebo velky medved na vychode.

Je inac zaujimave, ze ti vadi hlasovanie pod dohladom ozbrojencov v Kieve, ale rovnaky sposob hlasovania na Kryme je uz koser. Lebo aj tam je sled zmien velmi zaujimavy. Najpr to malo byt referendum o vacsej samostatnosti, ktore sa malo konat spolu s novymi prezidentskymi volbami. Botom to bolo referendum na konci marca, ktore malo rozhodnut samostatnosti a nakoniec je z toho referendum o tyzden o pricleneni k Rusku. Vsetko pod dohladom neoznacenych Ruskych vojakov...

Ja nechapem, ako mozu ludia tomuto sposobu tlieskat....

 

A demokracia neznamena, ze sa ta na kazdu blbost budu pytat v referende...Mas volenych zastupcov, ktorym ludia kazde 4 roky davaju pravo za nich v podobnych otazkach rozhodovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie je môj svet, to je tvoj svet.. pretože zjavne chceš byť rovnaký "samodur" ako Putin

keď hovorím o referende, hovorím o referende, dávno pred tým ako EU s ukrajinou vôbec začala viesť asociačné rozhovory, a vtedy tam neboli ozbrojenci vôbec žiadny.. ale na tom už nezáleží.. to je vec minulosti minulosť sa napraviť nedá

teraz sa rozhoduje, či sa do tvojho sveta prepadneme ráz naráz, alebo si zariadime určité medziobdobie, v ktorom sa budeme môcť prispôsobiť novej realite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, pokial viem vstup do EU musi byt odsuhlaseny v referende.  Ale samotne rokovania s EU maju za ciel spravit z krajiny podstatne europskejsiu.  Teda zaviest instituticie co sa blizia tomu co mame. Aj ked nadavame na EU, tak realne si hovorim vdaka bohu za nu,  iste v baliku sme dostali aj to co nie je uplne idealne ale v porovnanim s tym co sa dialo za meciara je to civilizacny skok,  a ukrajina je na tom este horsie a tato zmena je podla môjho nazoru v jej propsech aj ked by nakoniec do EU nevstupila.   Oligarchicka vlada v rusku s postupnym potlacanim slobody nie je dobra pre ziadnu zem ani pre rusko.   

To nie je geopolitika, ale obycajna snaha o slusnejsiu vladu.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mandát.. aj na začatie rokovaní potrebuješ určitý mandát

a tie reči o "poslaní civilizovať" ti nezhltnem

pretože GRÉCKO

taký postup nám prosperitu nepriniesol, naopak ho vážne ohrozuje, dokonca aj v krajine na ktorú je zacielený

tak ako v GRĚCKU, ekonomika šla do hája, s ňou aj demokracia

výsledok úplne opačný

cesta do pekla je dláždená dobrími úmyslami, EU na ukrajine dláždi štvorprúdovú diaľnicu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky moj svet? V tvojom svete niekto nachytal niekoho s gatami dole. A ako zabranis, aby ta uz nenachytal s gatami dole? Tak, ze cakat, ze ta druha strana chce podrazit...

V mojom svete sa jedna o agresiu voci zvrchovanej krajine. O com maju mat Ukrajinci referendum maju rozhodovat Ukrajinci.

Ja nechapem, comu sa ludia tesia a comu vzdavaju hold. Tomu, ze v pokojnom regione sa kazdym dnom stupnuje etnicke napatie (pretoze na Kryme neziju len Rusi)? Co tam bude o tyzden, ked (pod dohladom milicii) prejde referendum a prevazia vasne? Jedna strana ma pocit, ze moze vsetko, pretoze su v oblasti sympatizujuce Ruske jednotky, druha strana prichadza o vlast... Ale tesme sa, ze niekto, niekoho nachytal s gatami dole...

 

A este bude 'veselo', ked toto cele prehrmi, Krym pripadne Rusku, a Ukrajina sa (po stabilizovani politickej situacie) zacne aktivne, vdaka tejto udalosti, uchadzat o clenstvo v NATO (co doteraz nemohla, pretoze mala na svojom uzemi vojenske zakladne neclenskeho statu, ze ano)... To len potom budu chytacky s gatami....

 

edit: Ten urcity mandat dostal parlament vo volbach...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he..

ja už neviem povedať

možnosti sú dve

buďto skutočné vyjednávanie s rusmi, o obnovení statusu quo, spred vypuknutia krízy

alebo zatrolené trvanie na tom že "my sme tý lepší", a ukrajina pôjde do EU aj s krymom, a následne to čo si napísal aj ty

A este bude 'veselo', ked toto cele prehrmi, Krym pripadne Rusku, a Ukrajina sa (po stabilizovani politickej situacie) zacne aktivne, vdaka tejto udalosti, uchadzat o clenstvo v NATO (co doteraz nemohla, pretoze mala na svojom uzemi vojenske zakladne neclenskeho statu, ze ano)... To len potom budu chytacky s gatami....

vyber si
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden postreh

taký podnik, aký Putin momentálne predvádza na ukrajine a kryme, sa neudeje "zvečera do rána"

takéto veci sa pripravujú celé mesiace dokonca roky dopredu

podrobne sa plánujú, pripravuje sa každý krok, rekognoskuje sa terén, skúma sa kde sú cudzie základne, kade vedú prístupové cesty, každý pešiačik čo ide do akcie, presne vie kam má ísť a kam sa postaviť

treba mať dopredu pripravené alternatívy postupu, a politické postoje a prehlásenia

"my" žiadny taký plán nemáme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opravedlňujem sa prípadným rusobijcom na tomto fóre, že im slová Jána Čarnogurského podráždia žlčník. Nie je mojím cieľom života niekoho zbytočne provokovať, len chcem poukázať, že svet nie je dvojfarebný a postoje USA, EÚ, a slovenských zarytých pravičiarov nemusia byť tie najsprávnejšie.  Ján Čarnogurský je pravičiar a rusofil, na Slovensku trochu nezvyklá kombinácia: 

http://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2014/clanok/310800-carnogursky-slovensko-by-nemalo-byt-viac-protiruske-ako-nemecko/

Ako hodnotíte postup Moskvy v ukrajinsko-ruskom konflikte o Krym?

 

Krymský parlament najprv vyhlásil zvrchovanosť Krymu v rámci Ukrajiny. Mimochodom, to isté urobil slovenský parlament v júli 1992 pri vyhlásení zvrchovanosti. Na Kryme žije väčšina Rusov, bol historicky súčasťou Ruska a Chruščovovo darovanie Krymu Ukrajine bolo typickým komunistickým aktom nezodpovednosti. Takéto komunistické akty sa všeobecne po páde komunizmu považovali za neplatné. Rusko z rôznych dôvodov nepochybne podporí postoj krymskej vlády. Bude môcť argumentovať, že súčasná kyjevská vláda nedodržala – ešte ako opozícia – dohodu medzi vtedajšou opozíciou a Janukovyčom sprostredkovanú ministrami zahraničných vecí EÚ z 21. februára 2014. Slovenská vláda by mala pri svojich stanoviskách vo veci Ukrajiny prizerať na stanoviská Nemecka. Slovensko by nemalo byť viac protiruské ako Nemecko.

 

Povedzme, že darovanie Krymu Ukrajine bolo typickým komunistickým aktom nezodpovednosti, ako tvrdí Ján Čarnogurský.

Ale ponechanie Krymu Ukrajine po rozpade Sovietskeho zväzu by bolo možné v tom prípade nazvať kapitalistickým aktom nezodpovednosti. Alebo prinajmenšom to bola chyba Gorbačova a Jeľcina, že nevenovali tejto záležitosti pozornosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Bohus

Janči Čarnogurský je "čiernoboľševik".. nauč sa to nové slovo, ktoré som ja osobne vymyslel

:happyroll:

..

iné je problém

táto nemecká teta predvčerom hudrovala na to, že je Putin "odtrhnutý od reality"
"pravda": Zmeny v energetike sú novinka v Európe. Čo môžeme od toho očakávať krátkodobo a strednodobo?
Merkelová:  Sústredíme sa na to, aby sme zabezpečili dodávky, aby energetické služby boli zaplatiteľné a aby sme tým neznečisťovali životné prostredie. Energia z obnoviteľných zdrojov už má najväčší podiel na výrobe energie v Nemecku. V zimnom období spotrebujeme 70 GW denne v celej krajine, v letnom období je to 50 GW. Už teraz máme denne k dispozícii 30 GW z veternej energie a 30 GW zo solárnej energie. Momentálne sme v intenzívnom dialógu s Bruselom ohľadom novelizácie nášho zákona o obnoviteľných energiách. Potrebujeme spoľahlivé rámcové podmienky pre naše podniky, ktoré spotrebujú veľa energie.
lenže ona sama má "ruku v šerbli" až po plece
V USA diskutujú, či by americký plyn pomohol Európe nahradiť ruský
ále
Proti zvýšenému vývozu plynu z USA sa stavajú niektorí politici na čele s demokratickým senátorom Edwardom Markeyom. Ten vo štvrtok prišiel s návrhom zákona, ktorý by vláde sťažil schvaľovanie nového vývozu LNG. Jeho zákon by nútil ministerstvo energetiky aby zvažoval vplyv navrhovaného exportu na spotrebiteľa, ekonomiku a zahraničnú politiku. Proti vývozu plynu sa stavia aj zelená lobby, aj zástupcovia priemyselných odvetví, ktoré najviac využívajú plyn ako zdroj energie a surovinu, najmä chemický priemysel.
 
„Využiť túto krízu ako zámienku k rýchlej a masívnej expanzii amerického exportu plynu Ukrajine nepomôže,“ uviedol Markey. Podľa neho by takýto krok podkopal amerických priemyselných výrobcov, ktorým plyn v minulých rokoch prudko zlacnel.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano? Vyhlasovali sme nezavislost jednostranne, za pomoci neoznacenych vojakov Ruskej Federacie? Skutocne?

A kapitalisticka nezodpovednost? Dajte sa vypchat...aj to, kto dostal ktore casti uzemia ZSSR je zas raz vina zleho USA? Ved to je uz nasmiech.

Ked je Rusko tak nazhavene pomahat regionom, ktore chcu nezavislot, tak ocakavam coskore vypisanie referenda v Cesensku a Dagestane...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

a čo by si tak navrhoval urobiť s ISS, s tou lietajúcou "svätou krávovinou" nad našimi hlavami?

je to symbol medzinárodnej spolupráce, medzi ruskom a západom, pohriechu jedinú loď čo tam je schopná doviezť astronautov majú v rukách rusi, a američania im za to platia milióny dolárov ročne (aj EU) aby sa na stanicu, ich ľudia mohli dostať

vieš v akom stave sú teraz, všetci nadšenci pre prieskum vesmíru?

sú "tárn" celí stuhnutý, ako keď na malé zvieratko posvietiš v noci reflektorom

http://danielmarin.naukas.com/2014/03/05/como-puede-afectar-el-conflicto-en-ucrania-la-exploracion-del-espacio/

čo navrhuješ urobiť s ISS, zhodiť ju do atmosféry?

veď rusi sú teraz naši "nie-priatelia"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ja neviem co bude s ISS ak sa konflikt bude nadalej vyhrocovat. Ale to neznamena, ze budem suhlasit s tvojim postojom, ze Ukrajina nam za vacsie problemy s Ruskom nestoji a nech si teda Putin urobit, co chce, ked si za to aj tak (podla teba) moze Ukrajina sama.

 

Ale skus mi ty odpovedat na otazku, aku legitimitu ma referendum, ktore ma len nasledujuce otazky

1)Ste za to, aby sa Krym pripojil k Rusku

2)Ste za to, aby sa Krym osamostatnil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vzásade má rovnakú hodnotu, ako to referendum ktoré sa nedialo, a v ktorom sa ma slávna "demokratická" EU, neopýtala či som za to aby sa začali jednačky s ukrajinským tunelárom Janukovičom..

keby sa ma spýtali, povedal by som "NIEEEE!!!"

a žiadne takéto veci, ani referendá na kryme, by sa nekonali

bodka 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď vám nestačia "alamizmi" od alama

http://www.blisty.cz/art/72462.html

Henry Kissinger: Jak skončí krize na Ukrajině

Příliš často je otázka Ukrajiny prezentována jako jasná konfliktní alternativa: zda se Ukrajina připojí k Východu, anebo k Západu. Ale jestliže má Ukrajina přežít a jestliže má prosperovat, nesmí být výspou ani jedné strany proti druhé - musí fungovat jako most mezi nimi.

..

Putin by si měl uvědomit, že ať se cítí jakkoliv ukřivděn, strategie násilně vojenského řešení vyvolá novou studenou válku. Spojené státy musejí přestat zacházet s Ruskem jako s vyšinutcem, kterého je nutno trpělivě učit pravidla, jak se chovat, která určil Washington. Putin je velmi dobrý stratég - vychází z premis ruské historie. Nerozumí americkým hodnotám a americké psychologii. Američtí stratégové zase nerozumějí ruské historii a psychologii.

 

Vedoucí politikové na obou stranách by se měli vrátit ke zkoumání, k čemu to povede. Musejí přestat dělat divadýlko. Zde je moje představa výsledků, které jsou slučitelné s hodnotami a s bezpečnostními zájmy všech stran:

 

1. Ukrajina by měla mít právo si svobodně vybrat, s kým chce hospodářsky a politicky spolupracovat, včetně Evropy.

 

2. Ukrajina by neměla vstupovat do NATO, to už říkám sedm let, kdy se o tom začalo hovořit poprvé.

 

3. Ukrajina by měla mít právo ustavit jakoukoliv vládu, slučitelnou s vyjádřenou vůlí svého obyvatelstva. Moudří ukrajinští politikové by prosazovali politiku smíření mezi jednotlivými částmi své země. Mezinárodně by měli usilovat o postavení podobné Finsku. Ta země nikoho nenechává na pochybách o své vzdorné nezávislosti a ve většině oblastí spolupracuje se Západem, ale pečlivě se vyhýbá nepřátelství svých institucí vůči Rusku.

 

4. S pravidly existujícího světového pořádku je neslučitelné, aby Rusko anektovalo Krym. Ale mělo by být možné upravit vztah Krymu k Ukrajině tak, aby byl méně frustrující. Za tím účelem by Rusko mělo uznat ukrajinskou suverenitu nad Krymem. Ukrajina by měla posílit autonomii Krymu ve volbách, které by se konaly pod dohledem mezinárodních pozorovatelů. Součástí procesu by bylo potvrzení statutu Černomořské flotily v Sevastopolu.

 

Toto jsou zásady, nikoliv předpisy. Lidé, kteří rozumějí tomuto regionu, budou vědět, že ne všechny tyto zásady budou přijatelné pro všechny strany. Zkouškou není absolutní uspokojení, ale vyvážené neuspokojení. Jestliže nedojde k řešení založenému na některých těchto srovnatelných prvcích, zrychlí se náš pohyb směrem ke konfrontaci. K tomu dojde velmi rychle.

tak tu to máte od Kissingera
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...

Agresia je agresia, vzdy. Este raz, to a kam Ukrajina patri je otazka, ktoru musi zodpovedat len Ukrajina. A nie alamo na freespace fore, alebo velky medved na vychode.

...

presne tak, agresia bola a je agresia, či ju robí Rusko, alebo USA. A nie že keď dvaja robia to isté, nie je to to isté, alebo čo je dovolené Bohovi, nie je dovolené volovi. Howgh!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov