Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

ako sa moze Sulik nejako vivinovat na ukor toho priemera z TT?.....co bol trnafsky guru nejka nepopisana strana?....vsetci vedeli co je za magora a predsa sa isli roztrhat, aby s nim vytvorili tento spolok....nakoniec tento egoisticky idiot (Sulik) aj z jeho "odbornikmi" zostane na ocot a guru z TT si s nim vytrie analnu cast....dufam, ze potom bude nasledovat jeho velicenstvo magor trnafsky a ostatok tejto pliagi.....sepuku by mohli spachat verejne na nejakej tlacofke.... :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predlžovanie tejto agónie by už malo skončiť Matovičovou demisiou Tretia vlna pandémie Covid je na Slovensku už na ústupe. Prichádza jar a ľudia sa budú menej venovať politike. Teraz treba pritvrdiť, kým sú ľudia frustrovaní. Inak sa toho psychopata ešte 3 roky nezbavíme. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

45 minutes ago, Tono said:

Predlžovanie tejto agónie by už malo skončiť Matovičovou demisiou Tretia vlna pandémie Covid je na Slovensku už na ústupe. Prichádza jar a ľudia sa budú menej venovať politike. Teraz treba pritvrdiť, kým sú ľudia frustrovaní. Inak sa toho psychopata ešte 3 roky nezbavíme. 

No presnejsie je ine oznacenie,   ale nie je to podstata.  Aj ked hladas vinnika v mediach ci ludoch, tak je to jednoduchsie.  Problemy mala koalicia zabudovane uz pri vzniku.  A Matovic je jednoducho slaby politik, udrzat takuto koaliciu je nad jeho moznosti a ked ktomu pripocitas to ze nevie ovladat svoju pomstychtivost  tak to vydrzalo dlhsie ako som cakal.  A Sulik je druhy egohrac a tiez sa dalo cakat ze ked ho bude matovic urazat ze sa vzburi.  

A teraz cakame ci sa tam najde skutocny politik, kedze predcasne volby nie su v zaujme nikoho z koalicie,  ( treba to vysvetlit asi hlavne Sulikovi).   Ale aj Matovic aj Sulik svoje strany plne ovladaju a neda sa cakat ze ich k niecomu donutia vlastni poslanci,  cakame teda na vynikajuceho mediatoram ktory najde sposob ako im zachovat tvar.  Obom.  A ak sa nenajde, tak mame pruser.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslím si, že Matovič je psychicky prilepený k stoličke premiéra. Jeho pomstychtivosť sa dá interpretovať jednoduchou kalkuláciou. Sulíková strana, z hľadiska volieb, má v koalícii 6% potenciál. A Sulík chce dohodu fifti-fifti.  Sulík podá demisiu, ak podá demisiu Matovič. Lenže to nezodpovedá výsledku volieb.

Požiadavka demisie lídra strany , ktorá vo voľbách získala väčšinu a umožnila tak koalíciu strán SAS a Za Ľudí nie je pre neho recipročná. Podľa mňa je Matovč ochotný rezignovať, ale za podmienok, ktoré zodpovedajú výsledkom volieb.

Podľa mňa je Matovič psychopat preto, že Sulíka, ako ministra dávno neodvolal. Má k tomu zrejme nejaké dôvody, ktorým my "bežní občania" nerozumieme.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž..

Ešte sú tu voľby, či už v riadnom termíne alebo tie predčasné. 

Nakoniec vyhrá ten, kto má menej dôvodov obávať sa ich výsledkov.

Ten kto sa môže spoľahnúť na svojho voliča, že jeho volič taký krok ocení príde k volebnej urne a dá svoj hlas. 

Tak môže kľudne "povaliť" toľko vlád, koľko uzná za vhodné. 

:moslim:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tandemu S&M je predurcene byt v neustalom konflikte. Komplikovany vztah tych dvoch vsak nie je zalezitostou politiky, ale ich povah a preto som presvedceny. ze ludia ako Matovic a Sulik nemaju v politike co robit. Som presvedceny, ze vacsina ludi by nemala problem s opatreniami, keby boli komunikovane jednoznacne a zrozumitelne. Jeden chcel pred sviatkami zatvarat, druhy otvarat. Vysledkom bol, pochopitelne, chaos s vynimkami a ked si premietneme, co vsetko k tomu povedali, normalnemu cloveku musi byt trapne aj za nich. Ze si robia navzajom napriek nie je iba pocit, je to realita a ze sa nasledkom toho rozsypava ich koalicia mi vlastne moze byt u prdele, lebo nasledkom toho stat nenaplna svoje zakladne funkcie. Institucie prichadzaju o posledny zvysky dovery, ktore po naletoch antisystemu este mali a co je horsie, ani nefunguju. Preto najhorsim zaverom ich posobenia je fakt, ze ked po tychto dvoch idiotoch zdvihne moc zo zeme ktokolvek, bude to riesenie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poviem to veľmi jednoducho..

Pán Premiér dáva, Pán Premiér taky béře. Búdiž pochváleno, jméno Premiérovo. 

Keď je Pán Premiér blb, povalí hoci aj vlastnú vládu.

Tak ako Radičovej vládu povalila sama Radičová, Matovičovu vládu povalil sám Matovič.:vysvetlujem:

Kto to takto nevidí, nie je pravičiar a už vôbec nie konzervatívec. 

Ľudia ktorý to tak vidia pretože majú pravicové a konzervatívne názory, nemýlia si pojmy s dojmami  a príčiny s následkami, obvykle volia Sulíka a SaS, sú s tým ako sa Sulík zachoval spokojný.

Prídu k voľbám a znovu mu dajú svoj hlas.

Richard Sulík sa výsledkov volieb báť nemusí, ani tých v riadnom termíne, ani prípadných predčasných.

Správna otázka tu je..

Keď nie Sulo, tak kto by sa mal báť volebných výsledkov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Čo tu tak zapšklo pesimisticky?

Stále sa môžu dohodnúť..

Otázka je čo by mal Sulík teraz požadovať, za to že sa do vlády vráti?

hmm..

Ja na jeho mieste, bybsom na drzovku navrhol..

"Pán expremiér Matovič môže byť kľudne tým vicepremiérom pre boj s korupciou, a urobiť s tej funkcie tú najšialenejšiu politickú šou.

Ale pre zmenu v novej vláde, ja Sulo budem premiérom.

Tak čo urobíme rošádu? "

Tak silná je podľa mňa teraz Sulova pozícia.

:bingo:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, alamo napísal:

Tak ako Radičovej vládu povalila sama Radičová, Matovičovu vládu povalil sám Matovič.

Pokial si dobre spominam, Sulik s Matovicom pred desiatimi rokmi nehlasovali za vyslovenie dovery vlade. Dnes sa uz Radicovej ani necudujem, ze vtedy spojila hlasovania, ti dvaja robili rovnaky bordel, ako robia dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach


Stále sa môžu dohodnúť..


Dohodnúť sa mali pred rokom. Terajší stav zapríčiní len to, že mnoho voličov súčasnej vlády voliť nepôjde. Takto sa k moci dostanú tunelári, ktorí rozkradnú milióny, ľuďom pohodia pár centov ako psom v rámci nejakého priblblého sociálneho balíčka a dajú zavraždiť toho, kto o týchto machináciach bude písať. Slovensko je ako Libanon, tam tiež nevedia celé roky zložiť funkčnú vládu, až občania požiadali Francúzsko, aby prevzalo mandát nad krajinou.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viskupič?

Ten prebehol zo SaS k obyčajným.. blahoslavením chudobnímv duchu..

Možno im patrí to kráľovstvo nebeské, ale vládu pozemskú ani úrad premiéra, by som im do rúk radšej nezveroval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vikupicovia su dvaja. Jeden je bratrannec Matovica - dnes zupan trnavskeho kraja a druhy je v SaS,predseda SaS parlamentneho kubu. v Pralsamente. Obaja sa mi zdaju byt rozumni ludia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, slimak napísal:

Vikupicovia su dvaja. 

Asi nie nie som do politiky až tak zažratý, aby som ju sledoval jak skalný fanúšik futbal, a poznal úplne každého hráča.

:happyroll:

..

Citát

Milá pani Remišová. 

A to vaše vlastné ultimátum, že vy sama s tým tresnete  a odídete v pondelok z vlády, bolo akože čuo?

Ehhh..

Som zvedavý čo urobíte v pondelok..

..

Vzhľadom k tomu že Matovič žiadnym takýmto sľubom zjavne asi neverí a nejak ich nedokáže pobrať. Považuje ich asi podľa mustra "podľa seba súdim teba" za blufovanie, lebo on sám vie jedine blufovať.

On sám vyslovil želanie aby henten, tamten a onen podali demisiu a až potom vraj odsúpi on sám. A keď mu to splnili, začal sa tváriť jak vyoraná myš a tvári sa tak do teraz.

Podľa mňa, keď tú požiadavku "podajte demisiu, odstúpte" vyriekol, tak vôbec neveril že by sa mu mohla splniť.

..

Apropo..

Teraz už obviňovaniu "Sulík povalil vládu", neveria ani len tý čo sa to pokúšajú tvrdiť. 

Keď Radičová spojila hlasovanie o eurovale a dôvere vlády v jedno, bol to fakt šialený a hnusný pokus o vydieranie. "Buďto budete hlasovať ako chcem ja,  alebo vezmem príklepovú vŕtačku a zavŕtam si ňou do kolena."

Sulík jej na to povedal "Tak fajn.." a Radička si do kolena fakt zavŕtala. 

Lenže Matovič..

Ten si do vlastného kolena, vŕtať nechce..:detektiv:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tejto vladnej zostave su dvaja egomaniaci....priemer z TT a gumkac z BA......osobnostne neznasam oboch....priemera z TT z dovodu, ze je to obycajny chrapun a gumkaca z BA, ze je to ukazkovy socialny netvor......takze davat medzi nich nejake delenie na vahach, je hlupost....ani jeden nema co robit v sprave veci verejnych....tym ale nehajim ich terajsich koalicnych suputnikov.....

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   tomu ze sulik nepovalil vladu veria len svedkovia sulikovi,   ani sulik uz nie.   Tvoje absurdne snahy to obkecat to celkom dobre ukazuju,  kedze postradaju elementarnu logiku a tak im veris len vdaka pevnej viere.

Hlasovanie o pade vlady je jednoducho povalenie vlady a Sulikov problem je ze za tym chyba zmysel.  Chcel by hovorit ze povalil vladu v mene vacsieho dobra  ale faktom je ze vlada padla, euroval sa schvalil a nastupil Fico.   A tak tento narativ len vykresluje Sulika ako hlupaka, tak sa mu brani.   

Ale kludne mu zapaluj sviecku,   je to uz historia.   A  teraz je situacia mierne ina, ale zase sa nesnazme z toho robit moralny boj dobra zo zlom.   Sulikovi  jednoducho odpadla remisova a tak teraz jeho natlak je ovela slabsi.  To je normalna parlamentna matematika,  sulik nevie robit kompromisy, matovic zase snahe znicit sulika obetuje vsetko.   

Nic dobre nas necaka,   ak teda za dobre nepovazujes predcasne volby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Predčasné voľby? 

Nejač.. 

Najprv sa Čaputová pokúsi zmontovať úradnícku vládu. A ešte pred tým musí byť fakt jasné že sa nedohodnú, ani len na trojkoalícii. 

A pani Remišová?

Dala ultimatívne ultimátum "do pondelka".

Ak hrozbu nesplní, obávam sa že jej už nikto nič veriť nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz, najprv budeme mat slabu vladu bez sas,    ta sa rozhada za par mesiacov. Az potom mozno pride uradnicka vlada a skratenie volebneho obdobia.

Ale nic z toho nie je vyhra. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cize tvrdis ze s matovicom sa neda a teda je lepsie odist do opozicie. Dobre to je nazor, ale viem povedat plno inych;) napriklad  chyba zacala pri tvorbe koalicnej zmluve,  nie su v nej ziadne mechanizmy na riesenie sporov, dalej nepusti matematika ( pocty ministrov), parlament, normalne chapanie motivacii atd. Ak sa dali uzavriet zmluvy medzi usa a zssr tak sotva bude matovic taky neriesitelny problem.  Nedohodnut sa je lahke,  naopak schopnost dohody je podstata dobreho politika. okrem ineho:), uprimne toto by zvladol aj dzurinda aj fico. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov