Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Je to mozne, kedze zajtra mam statnice a s mojim priezviskom som v poradovinku medzi prvymi, sacre. Ktora pocmarana hlava vymyslela poradovanie podla inicaly. Hned by som mal radsej toto forumacke v takych pripadoch. Alebo nejake na Žz..., aby som sa nemusel trepat ako uplny truhlik rano. A keby aspon neboli statnice a obhajoby v ten samy den, ale aj to musi byt naraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

našla som jedného lekára, ktorý sa volá Lucius

 

v mojom múdrom mennom zozname som ho takto nenašla, ale figuruje tam v inej forme :

 

Lucia - Lucius m. z lat. Lucius svetlý, žariaci (lux svetlo), pôv. významom blízke sú mená Svetlana, Klára, Roxana, čes. Lucie, franc. Lucie (Lusi), angl. Lucy (Lusi), tal. Lucia (Lučia), maď. Luca, Lúcia, rus. Lukija, muž tal. Lucio, rus. Lukij

 

Lucián m. - Luciána ž. z lat. Lucianus Luciov, patriaci Luciovi (lux svetlo), franc. Lucien, žen. Lucienne (Lusien), dom. Luco, - Luca

 

takže lux ...

tak málo sediace vysvetlenie na človeka som málokedy zazrela.

a možno že je to naopak ...

čudne mu pasuje meno s priezviskom, a ešte čudnejšie, to meno mu pasuje.

je to Niekto. už keď prechádza chodbou, je to Niekto. kto by to nevedel, za chvíľu to vie.

 

postavou, neomylnosťou, okamžitými rezultátmi, hlasom, vystupovaním, farbami, štýlom, prístupom, si ho dokonale

viem predstaviť na mieste rímskeho cisára nad arénou s palcom dole.

 

 

 

to mi pripomenulo, našli ste niekedy človeka, ktorému meno pasovalo, ked janko bol proste janko, alebo dokonale nepasovalo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tak ma napadlo pozrieť sa čo znamená meno Ondrej a dosť veľa veci tam sedí :zubiska:

 

Ondrejovia aj Andrejovia, ktorí oslavujú meniny 30. novembra, sa zdajú byť tak trochu leniví, kým oni iba čakajú na vhodnú chvíľu, kedy konať. sú citovo založení ľudia a túžia po tom, aby ich ľudia mali radi a aby im to aj dokazovali. Obľúbená farba týchto mužov je červená - tak toto sedí :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

a je to tu, je to tu :smilieee:

 

po starnúcich generáciách zašlých hrdinov,

po vinetuoch a žakoch a angelikách a esmeraldách a estebanoch a antonioch, roxanách, lorelai, rodrigoch, nefertiti to bola otázka času:

 

na svete je v Košicoch prvá Šeherezáda :)

 

Narodila sa prvá Šeherezáda

 

Košičanka pomenovala svoje dieťa podľa hlavnej postavy momentálne najúspešnejšieho seriálu na Slovensku.

Turecká telenovela Tisíc a jedna noc prešla z obrazovky do reality. V Košiciach pred takmer tromi týždňami dali rodičia dievčatku meno Šeherezáde, maďarskú verziu mena seriálovej Šeherezády.

 

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5779670/narodila-sa-prva-seherezada.html#ixzz1EstXvxZW

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na svete je v Košicoch prvá Šeherezáda

no, to som vcera vravela, ze tipujem onura a seherezadu ako novorodencov niekde na dalekom vychode :vystraseny: je čarna ta seherezadka? by ma zaujimalo, ako ju budu doma volat... :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

seherezadka je cierna a ma sest surodencov..dalsie deti rodicia uz neplanuju :vystraseny:

 

neviem preco, ale neverim, ze tych 7 bolo planovanych..matka ma len 34... :) to este nebude konec..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

keď som bola decko, nemala som moc rada svoje meno, chcela som sa volať Eva, Zuzana alebo Karin...neskôr už mi to prestalo vadiť a ďakujem náhode alebo matrikárke, ktorá vyhovorila mamke meno, čo pre mňa mala pôvodne nachystané...ona mala záľubu v takých exotických menách. bolo by to ako päsť na oko :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Takže:

1) teraz som celkom spokojná s tým, čo mám

2) cítim sa normálne, ani úžasne, ale ani nie zle.

3) stačí mi, čo mám, ale v podstate by mi nevadilo žiadne také normálne bežné meno

4) priamo v našej rodine nie je zvyk dediť mená...ale zato dve z mojich sesterníc (jedna je o pol roka a druhá o 3 roky mladšia) sa volajú ako ja, ich rodičia sa dlho nevedeli rozhodnúť a nakoniec sa opi.čili po našich. Cez prázdniny to bývala sranda, keď sme sa u babky stretli všetky tri...

5) je to tu nypísané hneď na prvej strane...

6) no jejéj! Poznala som napr. Noemi, a v domnení, že je asi jediná v republike, som o 20 rokov nato poznala ďalšiu slečnu s týmto menom - a nemali nič spoločné tie dve. Mali sme tiež pacientku Mercedes...A aby chlapci neboli ukrátení, tak napr. poznám Ferdinanda (hovoria mu Fero), ale mala som strýka Cyrila a mali sme pacienta, ktorý sa volal Ján-Hektor; mama ho volala Heky a tato Janko, a keď sme sa ho pýtali, ako sa volá, tak Hekyho nám zamlčal, Janko mu na predstavenie stačil.

Noemi nie je zlé, Mercedes radšej nie. Aj tak dávam prednosť našim slovanským menám...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6) no jejéj! Poznala som napr. Noemi, a v domnení, že je asi jediná v republike, som o 20 rokov nato poznala ďalšiu slečnu s týmto menom - a nemali nič spoločné tie dve.

 

á, toto je dobré meno :)

vo forme Naomi je nám to meno zrejme známejšie / najznámejšia bude asi Naomi Campbell : ) /,

obe vychádzajú z toho istého mena hebrejského pôvodu / moja nádherná, moja rozkošná /

v biblii spomínaná žena Nóemi, manželka Elimeleka z Betlehemu, ktorá má dvoch synov, za veľkého hladu príde o synov aj muža ... príbeh je v biblii :)

vo svete je variánt tohto mena dosť :

Naama (arab)

Naema/Naïma

Naëmi/Naemi

Na’ima (aramej)

Naimi (švéd)

Naomi

Noeme

Noëmi

Noémi (maď.)

Noemí (špan.)

Noémie (franc.)

Noomi (fin.)

Noèmi (frankofónna varianta)

Naomi je aj japonské meno, zložené zo slabík (nao) čestná a (mi) krásna.

v posledných cca 20 rokoch patrí v Maďarsku k ženským menám v prvej dvadsiatke najpoužívanejších mien.

:)

zdroj: wiki v štyroch jazykových mutáciách : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Tento rok sa narodilo aj tridsaťdva Onurov a sedem Šeherezád. Pri prvých telenovelách to zasa boli Esmeralda alebo Rosalinda.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1arxHesFv

Ja by som asi zabil niekoho keby mi dal meno Onur. To mi znie ako Onan. Ešteže nepochádzam z nejakej osady, lebo by som mohol byť kludne aj Sandokan.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, keby si bol onur od decka, tak ti vobec nepride, ze tvoja mama v tehotenstve smoklila pred televizorom do vreckovky a mas byt preto nastvany... v takej amerike sa nebabru, ziaden kalendar, mozes sa volat ako mesiac v roku a to bez ohladu na pohlavie... / a to som dala este mierny priklad../

 

ved dnes sa polovica ubohych deti vola tak krkolomne, ze ich lutujem, aj ked sa to mnohym paci.. navyse, ked sa krstne meno spoji s priezviskom /napr vanessa haluskova/...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedávno, keď prichádzali na svet prvé Šeherezády a Onurovia, v ktorejsi tv spomínali na všetky podobné šialenosti, počnúc Winnetouom, Angelikou, Esmeraldami a kdečím, už ani neviem, z čoho všetkého brali podaktorí spoluobčania mená ...

 

hovorili so zopár dospelými, ktorý majú to šťastie, a žijú s takýmito menami - konkrétne si spomínam na jedného pána kúsok od päťdesiatky menom Vinetu.

je to róm, s kvapkou bielej krvi, z bežného malého mestečka, žije v pohode s rodinou medzi susedmi, pracuje celý život, a spomínal, že v detstve si vypočul ... a že sa nájdu aj dnes občas kolegovia, ktorí neodolajú, a rýpnu si, ale berú ho v pohode.

 

podobného som ja poznala jedného Žaka, mal to v OP, či mi napadá práve, Angelík celú zálahu, a tuším som to už písala, jednu počernú Rybanu - takto, s y ... ale v pohode, nemali s tým problém ... dokonca jednu postaršiu Evangelínu, Fabiolu, Ernestínu, posledné dve boli lekárky, v týchto dedinách tu je tuším každá štvrtá dáma nad sedemdesiat Genovéva.

alebo každia tretia Františka alebo Jozefína, Antónia, ... asi to bola tradícia otcovský mien či čo :D

 

ale Onur mi pripomína janičiarov a morho ... akosi, nemôžem si pomôcť :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Ja som mal jedného kolegu, Čecha a ten sa volal Květoslav, čo sa mi zdá pre chlapa nevhodné. Navyše to bol ťažký alkoholik a špindíra :urcitenie:

A jedného známeho mám, ten sa volá Petr Klíč.

 

Tak ja som s jedným Kvetoslavom sedela pár rokov v kancelárii. Hovorlili sme mu Kveťko. Spočiatku to bolo takô zvláštnô, ale rýchlo sme si zvykli na neho aj na to neobvyklé meno...Bol to taký macko-dobráčik, ale keď sme mali nejakú oslavu, bola s ním sranda, vtedy vôbec nebol suchár.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Pravda, denník, raz za týždeň uverejňuje v bratislavskej prílohe fotky a mená a dĺžky a váhy bábatiek, ktoré sa za týždeň v ba narodili, myslím, že som to kdesi už tu písala ...

občas sú tam v menách skvosty, občas obdivujem vyťahovanie krásnych starých mien a vkus a zdravý rozum rodičov, a občas žasnem, asi tak : chúďatko malinké !

dnes bol dvojstránkový fotozoznam takmer úplne slovenský, žiadne výkyvy do Šeherezád, až na samom konci ... tam bola jedna malá slečinka menom

Sarah Salome Králičková .

 

ach. ach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

1. Talula Does The Hula From Hawaii – Nový Zéland

V tejto krajine sú zakázané mená, ktoré nie sú považované za primerané pre deti. Najbizarnejším príkladom je „Talula Does The Hula From Hawaii“, ktorým rodičia pomenovali svoje dievčatko. Sudca počas súdu o opatrovníctvo deväťročného dievčatka povedal, že toto meno robí z dieťaťa hlupáka a potenciálne mu znižuje sebavedomie. Za neprimerané je považované aj meno chlapca, ktorého rodičia nazvali „4Real“. Na zakázanom liste sú aj mená Fish and Chips – pre dvojičky, Yeah Detroit, Keenan Got Lucy a Sex Fruit.

 

2. Venerdi (Piatok) – Taliansko

 

V roku 2008 súd zakázal talianskemu páru pomenovať svoje dieťa Venerdi – piatok. Sudcovia tvrdili, že meno súvisiace s Robinsonom by bolo pre chlapca výsmešným a spájaným s podriadenosťou. Rodičia však tvrdili, že to s Robinsonom nemá nič spoločné, pretože ďalšie dieťa chceli nazvať Mercoledi – streda.

 

3. Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 – Švédsko

Azda nikto z nás by nechcel mať takéto meno, i keď isté je, že je mimoriadne originálne. Vyzerá to akoby autor mena zaspal na klávesnici. Je to však reálne meno, ktorým chcel švédsky pár pomenovať svojho syna v roku 1996. Zaujímavé je, že meno je čítané Albin, i keď nie je jasné, ako k tomu rodičia dospeli a rodičia ním chceli bojovať proti prísnym švédskym zákonom, pokiaľ ide o detské mená. Vo Švédsku sú tiež zakázané mená Metallica, IKEA, Verdana alebo Q.

 

4. Gesher (Most) – Nórsko

V roku 1998 Nóri odsúdili na väzenie ženu, ktorá nezaplatila pokutu za to, že dala svojmu synovi neschválené meno. Excentrická Kristi Larsen povedala, že dostala vo sne pokyn, aby svojho syna nazvala Gesher – most po hebrejsky. Možno v tom bolo niečo iné – Kirsti má už trinásť detí, asi jej jednoducho došli nápady. V tejto krajine neexistuje zoznam zakázaných mien, ale zoznam oficiálne schválených mien so všeobecným zákazom mien súvisiacich s pohlavím a chorobami.

 

5. Chow Tow (Smradľavá hlava) – Malajzia

V roku 2006 zverejnila vláda zoznam nežiaducich mien, ktoré nie sú v súlade s náboženskými tradíciami krajiny – napríklad meno Chow Tow. Ďalej sú tu zakázané mená, ktoré v preklade znamenajú Had, Hrbáč, Pohlavný styk, Slimák.

 

6. @ - Čína

Jeden čínsky pár chcel nazvať svoje dieťa @, možno preto, že to v čínskej kultúre môže pripomínať symbol lásky a milovania. Úrady však boli menej sentimentálne a toto meno neschválili. Polícia má v tejto krajine kontrolu nad všetkými menami, ktoré rodičia dávajú deťom.

 

7. Miatt – Nemecko

Možno je to prekvapenie, ale pokiaľ ide o mená, v Nemecku fungujú stereotypy. Táto krajina má celé oddelenia, ktoré schvaľujú mená detí a rozhodujú o tom, či sú vhodné alebo nie. Meno Miatt bolo napríklad odmietnuté preto, že nebolo jasné, či ide o dievča alebo chlapca, ale niekedy sú tieto rozhodnutia akoby náhodné. K zakázaným menám patrí Woodstock, Grammophon, pričom podobné napríklad Speedy a Jazz boli dovolené.

 

8. Anus – Dánsko

Ako je to s menami detí v tejto škandinávskej krajine? Dáni sú ešte tvrdší ako Švédi a vláda vybrala 7000 etnicky vhodných mien. Na to, aby sa mohlo dieťa volať inak, ako je povolené, treba špeciálne povolenie. Anus bolo jedno z 250 mien, ktoré sú každoročne odmietnuté.

 

9. Ovnis (UFO) – Portugalsko

Predtým, ako pomenujete svoje dieťa v Portugalsku, by ste si mali pozrieť osemdesiat stranové vládne vyhlásenie, ktoré hovorí o tom, aké mená sa dajú použiť a aké nie. Napríklad Tomas je OK, ale Tom už nie. Na zakázanom zozname je viac ako 2000 mien, vrátane mena Ovnis – portugalského názvu pre UFO.

10. Akuma (Diabol) – Japonsko

To je meno, ktoré pápež rozhodne neschváli. V roku 1993 japonská mamička nazvala svojho syna Akuma, čo doslova znamená diabol. Úrady to, samozrejme, nedovolili a synáčik dostal nakoniec menej démonické meno. Rodičia v Japonsku musia vyberať mená zo zoznamu 2232 mien, ktoré povolila vláda.

 

http://najmama.aktua...i9=366f81a90e10

 

nechcel som sem kopírovať celý článok, ale keby z toho vyberám už by to nebolo vončo ... a pre tých čo majú čas nech si prečítajú aj diskusiu k článku ... hlavnú pozornosť na OBIVUSA :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ? Som spokojná pokiaľ ma nevolajú Lyda to neznášam :(

/ keď vám to nerobí problém, napíšte ho :-) / Lýdia

cítite sa s ním dobre ? Áno

chceli by ste iné ? aké ? Od malička som túžila po mene Linda

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ? Nie ja som bola prvorodená, a mojej tete a otcovi sa páčilo meno Lydka

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ? Áno, má grécky pôvod a v preklade znamená pochádzajúca z Lýdie, krajiny v Malej Ázii.

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ? Nie

chceli by ste mať také meno ? Nie

Charakteristika môjho mena: Dámy a dievčatá s týmto menom oslovujeme Lýdia, Lydka, Lýdinka, Lyduška. Meniny oslavujú 19. augusta. Nositeľky mena Lýdia sú priebojné, zanietené, pracovité a ctižiadostivé. Už ako deti si uvedomujú svoj pôvab aj inteligenciu. Obľubujú pohodlie a všetko, čo je luxusné. Dobre sa uplatnia ako letušky či módne návrhárky. Lýdie sú náročné a chcú žiť naplno. Rady flirtujú a zbožňujú rušný spoločenský život. Aj psychicky náročné situácie zvládajú s prehľadom. Životaschopnosť Lýdie je veľmi dobrá a umožní im čeliť menším zdravotným problémom. Ich slabším miestom sú obličky. Aj preto by mali dbať na vyváženú stravu a dostatok tekutín. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastné farby Lýdie sú biela, fľaškovozelená, modrá a žltá. Ochranné rastliny fialka, prvosienka, ochranné kamene achát, zafír a koral.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

skvelé, ohromne sa mi páči najmä ten švédsky Albín, myslela som, že sa niekomu do seba zaplietli páčky na písacom stroji...

a ten čínsky...hmm...nečudujem sa, nechcela by som sa volať "Zavináč". :lol: nach už by to bol symbol čohokoľvek. :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

trochu som sa začítala do novej módnej vlny mien pre deti ... Šeherezády ustali, Sultán sa volal susedových pes, tak to snáď nebude ... na spôsob voľakedajšieho Sandokana : )

 

nezvyklé mená nie sú len výsadou rómskeho etnika, nech v tom nikto nevidí rasizmus, lebo tam žiadny nie je, už za nášho detstva boli Angeliky a poznám jedného Žaka a Vinetua a Rybanu ... všetci sú rómovia.

 

dnes sa buď vyťahujú staré mená, alebo v zahraničí bežné, len to vyznieva rozhodne zvláštne, keď sa zdrobňujú do češtiny, slovenčiny, maďarčiny ... a neviem do čoho ešte, keď sa kevin bude volať v sedemdesiatke ujo Kevin, no nič, bude ich viac, ale keď je to dnes Kevinko alebo Rolandko prípadne Rodíček / Roderick /, počula som Kiarušku / Chiara / ... no veselo ... ale tým deckám to už asi nepríde, lebo ich je stále viac ... ale občas je to rozhodne na zamyslenie :

jeden komentár z netu ohľadne mien :

/ v tomto prípade som trošinku zaujatá, jeden zo susedov z vedľajšej vilovej štvrte má krásneho vlčiaka Huga, v poradí už druhého ... :) /

horšie sú fakt asi tie modifikácie, moji známi v Česku majú doma Huga a hovoria mu Hugýsek http://blog.sme.sk/diskusie/2015670/1/Mena-ako-zo-zoo.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aachhhh, ludia a mena :)

 

4real

Parik z Noveho Zelandu sa prave takto rozhodol pomenovat svoje dieta, no urady im to zatrhli, lebo cisla v menach nie su povolene (asi sa poucili po fiasku s menom Kryta autobusova zastavka c. 16). Rodicia podali odvolanie. Ak sa do 9. jula ziadne meno nezaregistruje na urade, nazvu svoje dieta "Superman", pricom rodina a priatelia ho budu volat "4real".

.

 

http://www.manolith....med-their-kids/

 

: )))) No nie je to uzasne? Budme radi, ze tu mame Seherazady a Kevinov a Sultanom a Angeliky de Sance ili de Peyrac. Radsej to, ako nazvat svojho potomka Lampa, Webka alebo Olovrant.

 

Alebo "Lubim123Hry".

 

Inak, "4real" by sa prelozil, v sulade s jeho expresivnostou, ako "to fakt[?!]"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov