Skočiť na obsah

Dedičstvo komunizmu a sila propagandy a retro


Sniper

Odporúčané príspevky

Iste, predovsetkym pre zyvsenu mieru spolocenskej skodlivosti mame v TZ aj paragrafy ako ohrozovanie mravnej vychovy mladeze, alebo suloz medzi pribuznymi. Pri porusovani tychto zakonov nemusim nutne porusovat niekoho prava predsa je to trestne.

 

spak k teme

 

http://www.prave-spe...article.php?608

 

vypichnem iba par viet

 

Osoby trestne stíhané resp. odsúdené za popieranie holokaustu sa v niektorých prípadoch obracali na Európsku komisiu pre ľudské práva a Európsky súd pre ľudské práva. Namietali porušenie svojho práva na slobodu prejavu zaručeného článkom 10 Dohovoru prípadne na práva zaručené článkom 6 (spravodlivé súdne konanie), článkom 7 (uloženie trestu výlučne na základe zákona) resp. článkom 3 (ponižujúce zaobchádzanie alebo trest).Všetky sťažnosti však boli Komisiou aj Súdom vyhlásené za neprijateľné z dôvodu zjavnej nepodloženosti. Komisia aj Súd konštatovali, že popieranie holokaustu nespadá pod ochranu slobody prejavu podľa článku 10 Dohovoru, pretože sa prieči článku 17 podľa ktorého:

 

„Nič v tomto Dohovore sa nemôže vykladať tak, aby dávalo štátu, skupine alebo jednotlivcovi akékoľvek právo vyvíjať činnosť alebo dopúšťať sa činov zameraných na zničenie ktoréhokoľvek z tu priznaných práv a slobôd alebo na obmedzovanie týchto práv a slobôd vo väčšom rozsahu, než to Dohovor ustanovuje.“ Popieranie holokaustu alebo dokonca jeho obhajovanie sa teda výrazne prieči cieľu, ktorý sleduje Európsky dohovor o ľudských právach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To by zaujimalo aj mna. Aj par.znenie. Kto bol za tie zlociny odsudený, resp. kto ich vyhodnotil?

 

Darkman zlocin islamu a dvojicky? To niekto aj vysetril, ci aj bol sud - odsudeny? Aj dokazy?

 

V deadovom clanku sa pise

„Zaujímavou je aj historická paralela. Predvojnové Nemecko malo v oblasti trestného postihu rasistických a antisemitských výrokov veľmi podobnú trestnoprávnu legislatívu. Pred nástupom nacizmu bolo počas pätnástich rokov za antisemitské výroky stíhaných viac ako 200 osôb. Ako nám neskôr veľmi bolestne ukázali dejiny, tento typ legislatívy bol úplne neefektívny práve v tom jednom prípade, ktorý sa javil ako opodstatnený. Existujú dokonca indície, že nacisti zneužívali svoje trestné procesy na zvýšenie svojej popularity“.

 

 

V Nemecku je popieranie, schvaľovanie alebo znižovanie významu, verejne alebo na zhromaždení, genocídy spáchanej za nacistického režimu trestné podľa Trestného zákona a je postihované trestom odňatia slobody až na päť rokov alebo finančnou pokutou. Spolkový súdny dvor zároveň vo svojej rozhodovacej činnosti tiež dospel k záveru, že o masovom vyhladzovaní Židov nie je potrebné predkladať dôkaz a že táto skutočnosť bola prijatá ako preukázateľný historický fakt.

 

 

Je to preukazatelny historicky fakt. To beriem, ked uz tak rozhodli. Ale priklad som hladal kolko zidov bolo zo Slovenska deportovanych a nasiel som stranku ze boli 4 stanice(Bratislava,Poprad,Zilina a Sered) a spolu z nich do 27 000. A z 5 miest ktore boli priclenene Madarsku 39 000. Nezdalo sa mi to tak som si to nasiel v jednej knihe, ze nejake ministerstvo v januari 43 ich spocitalo na 57 vlakov z 57 000 ludmi, potom este po SNP 13 000.

 

Zaujimava je aj tato cast

http://www.birdz.sk/forum/deportacie-zidov-uz-za-csr-/10330-tema.html

Islo o nemajetnych zidov, neskor bez CS obcianstva, neskor to zrusili.

Ale zidia zo Slovenska( z celej europy) sa stahovavli ci uz do USA ci palestiny, migrovali, v knihe sa spomina Duricou odhad 8-10 tisic zidov.

 

Celkovo na Slovensku bolo asi 87 000 zidov a Tiso(ministerstva) podla knihy udelili vynimky od 1000 do 35000 zidom. Ale uz len posledne nepresne cislo po skonceni deportacii(1942) vraj na Slovensku bolo este 45-52 000 zidov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezrela republika od Jozefa Hajka vysla 2009. Podla mna je to dobra kniha, dava odpovede na otazky ktore ma zaujimali. Nie je to historik,ktory si vybera co sa mu hodi. Aspon dufam.

http://kultura.pravda.sk/kniha-tyzdna-republika-opakovane-nezrela-f15-/sk-kkniha.asp?c=A100312_174849_sk-kkniha_p46

 

http://www.aktuality.sk/clanok/174955/jozef-tiso-akym-bol-prezidentom-slovenskeho-statu/

Toto je link na clanok kde sa spominaju deportacie,kde z uzemia spravovaneho Tisom bolo odsunutych 25 000 a pod spravou Madarska 39 000.

 

To to je tiez celkom zaujimave, neviem ci je to pravda ja som o tom ani nepocul. je to z "deadovho" materialu.

Ďalšia poznámka je o privatizácii, pán poslanec Šimko, vy ste tuná hovorili ako komunisti znárodňovali. Pán poslanec, ja neviem, kde ste chodili do školy, ale podľa údajov, kľúčové priemyselné odvetvia, bane, huty nad 150 až 500 zamestnancov boli znárodnené Benešovými dekrétmi v roku 1945. Po tomto znárodnení, ktoré urobili kapitalisti 57,7% zamestnancov pracovalo v znárodnených podnikoch. Bolo znárodnených 803 výrobných jednotiek, za kapitalizmu. Do roku 1948 v znárodnených podnikoch, ktoré boli znárodnené za kapitalizmu sa vyrábalo 69 % priemyselnej výroby Slovenska. Komunisti znárodnili len 31 %, len ten zvyšok.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz - ale co asi tak mozeme dokazat takouto diskusiou, ze? Mozno sa dostaneme k tomu, ze Slovensky Stat bol o nieco lepsi, nez jeho nacisticki spojenci. Mozno nas juzny sused deportoval do koncentrakov viacej zidov, atd...

 

Ak budeme nacizmus hodnotit nie podla Polska a Ruska - ale podla situacie v Norsku a Parizi, tazko najdeme tolko argumentov, preco ho odsudit ako ideologiou. Ak budeme komunizmus hodnotit podla posledneho desatrocia v CSSR - vyjde nam nieco ine, ako ked si vezmeme poslednych 50 rokov v ZSSR a Cine.

 

K tomu znarodnovaniu - je pravda, ze druha Benesova vlada mala od idealu podstatne daleko a dnes je len casto idealizovana (jej smerovanie na Moskvu, Benesove dekrety atd.). Neviem ci to cislo je spravne, ale urcite bolo vysoke. Na dokoncenia zostatnenia po 1948 bolo "blbe" to, ze tam uz sa bral aj cely maloobchod, jednoducho nie lento najvacsie, ale doslovne majetok vsetkych ludi. A kym este (nie moc nadsene) dokazem akceptovat, ze by v zeleziarnach mal rozhodujuci (alebo aj 100%) podiel stat - zostatnit niekomu jeho trafiku, je uz fakt zlodejina na osobnej urovni.

K tomu ked sa prida devizova regulacia - nemoznost vyviezt peniaze...a nasledna "reforma", ked sa hodnota penazi znizila na zlomok (vymenou), islo o celkom slusny kradez.

- najprv ludom zobrali ich majetok a za to dali smiesnu sumu penazi (ak vobec)

- zakazali s tymi to peniazmi manipulovat

- nakoniec znizili hodnotu tychto penazi na desatinu ci kolko

Genialne :-/

 

Ale toto by som nebral uplne ako "zlocin komunizmu" - alebo aspon nie ako ten najhorsi, aj ked islo o skutocnu kradez storocia. Ono sa to totiz deje na nestastie dost casto po celom svete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Xeno ja suhlasim. Tie udaje 25:39 to snad nieje fakt ci je? Celkovo to dava 70 - 75 000. Ja sa snazim trosku spoznat dejiny, nie na sudenie, odsudzovanie, na to mam malo informacii. Ale aky su ludia - lebo oni - my sa velmi nemenime.

http://www.sme.sk/c/4347035/arizacia-sen-statocneho-slovaka.html

Tak spravat sa zrejme budu vzdy.

 

Ale tie presne informacie ti pomozu pochopit aj preco. Zaujimava je aj ta deportacia este za CSR.Nikdy som pr. nechapal, preco za deportovaneho zida platili 500 mariek(celorocny slovensky plat).

Lepsie si spravis nazor(pochopis) aj natych co Tisa castuju vojnovym zlocincom, ci mucenikom.

Pr. mna zostatnenie arizovanych trafik velmi ani netrapi. Isto boli aj slusni "arizatori" - ci kupci, ci povodni majitelia, co nato velmi nepekne doplatili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

edit: A uz ako uplne farizejstvo mi prijde, ze si uzakonujeme taketo zakony a aj tak sa vo vaticke pchame to rektalneho otvoru krajine, ako je cina.

 

Ondro Dostál

poslanec za OKS (strana predkladajúca vyššie diskutujúci zákon)

 

http://tv.sme.sk/v/2...j-recepcie.html

 

oveľa viac ma však zaujíma, ako sa k tomu postaví Veľký Dzur

http://www.sme.sk/c/...a-dzurindu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

pozrite na tú skvelú žiarivú propagandu svetlých včerajškov ... pardon, zajtrajškov ...

žiadne zákazy, príkazy, strašenie, nič také ! číra radosť, pôžitok, zdravie a vpred s cigaretou za program vlády ! :)

/ také je to jednoduché ... :) /

 

post-3-0-84427400-1328825308.jpg .... post-3-0-32287500-1328825322.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

včera sa brat hrabal kdesi na nete, a musel sa podeliť ... zahrnul ma spomienkovými piesňami ... tak túto si nepamätám ani ja, už len sprostredkovane, z neskôr,

a desne sa mi páči tá hudba. a potom začne text, a je to úplne skvelé :happyroll:

 

pamätníci spomínajte, mladí čujte :)

http://www.youtube.com/watch?v=0mL7nu5EIUk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž neviem či je táto pieseň, práve najvhodnejšou ukážkou "boľševickej" propagandy

Gustav Brom ju napísal spontánne behom pár hodín hneď po ozname o Gagarinovom lete, nedostal to ako "stranícku úlohu"

a kdesi som čítal že komunistickí papaláši boli dosť na rozpakoch, že "triumf socializmu" je oslavovaný hitom, v jazzovom ritme, v "škodlivom to produkte americkej popkultúry"

aj keď okolo Gagarinovho letu narobila sovietska propaganda dosť humbugu, ani sa nemuseli snažiť, správa o prvom lete človeka do vesmíru bola senzácia, a ľudia ju oslavovali, bez ohľadu na propagandu

 

a k samotnej piesni, tu je trochu iná verzia "modernejšia", a o dosť politickejšia

http://www.youtube.com/watch?v=_uN-5lPqySM

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tu máme dve verzie jedného songu, ale ja by som povedal že základ je byť bdelý a ostražitý tak ako to zdôrazňuje ten obrázok

 

a pridám ešte jeden "vypaľovák" ktorý keď som počul prvý krát tak ma od smiechu zlomilo cez poly:

post-3-0-94136900-1334432479.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, x krát som použil pero alebo ceruzku aby som natočil naspäť do kazety pásku ktorú vytiahol a nakrčil magnetofón :)

 

ale použiť obrázok kapitalistickej kazety v tejto téme, no fuj :zubiska:

fotka emgetonky by pasovala viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je síce pekné, ale za svet som nevedela nájsť fotku poctivej starej emgetonky, zreteľnej a viditeľnej :innocent: ... samozrejme že som hľadala, keď niekto nájde, šups sem ! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

v posledných dňoch, neviem teraz ten článok nájsť, Pravda upozorňovala na preháňanie retrománie. retro je fajn.

keď tu píšeme o krimplenoch a diolenoch a kotúčových magnetofónoch, v podstate to bolo obraz doby aj tu, aj za hranicami ...

 

keď čítam knihu švédskeho autora zo šesťdesiatych rokov, sedemdesiatych rokov, oblieka sa hlavný hrdina do terylénových nohavíc, polyesterových košieľ, a silonových ponožiek, rovnako, ako v tých časoch muži u nás ... to je dobové retro ...

 

prázdne obchody nemali, to je pravda.

ani rady na pracie prášky.

ani kvetinkový dederon na apartné zapínacie zástery ...

retro je normálne, kto zažil teplákové mládí a skákanie cez švihadlo do noci, tepláky s vyťahanými kolenami a prvými magneťákmi ako kredenc na pleci je veľké retro ... zvonové nohavice, trapézové nohavice, dlhé goliere a desivo široké kravaty a roztodivné keramické sošky mačiek s dlhými krkmi v čiernej alebo bielej farbe sú retro ... :)

 

retro je aj opakovanie ideové, nielen dobové ... pred týmto trochu varujú práve médiá, v retro sprievodoch a retro oslavách sa roztrhlo vrece, ale nie je akási stredná cesta ... buď nie je nič, a niekto má na to desné spomienky, alebo má niekto úplne iné spomienky a sprievody sa robia s mávatkami a nástupom a so všetkým, čo k tomu patrí ... pionierske šatky a zväzácke košele a vlastne už ani neviem čo všetko ... prikyvujúci páni na zhlobených tribúnach ...

ani retro nie je treba preháňať, akosi odtál potál je tak akurát ... píšu noviny, a hovorím napríklad aj ja a ešte kdekto.

 

nemám zlé spomienky, nikto nám nenadával, nikto nepísal, kto tam je či nie, nikto sa nikomu nevyhrážal, možno sme jednoducho boli zhlúpnuté decká, prišli z náboženstva a nacvičovali prvomájový sprievod ... divné, aj tak to niekde bolo.

vždy hovorím, že som mala šťastie na školy a učiteľov, ako držali oni chrbát, to neviem. síce sme pochodovali, aj čosi na rozkaz zakričali, ale nepamätám si z toho nič. doma sme skladovali mávatká a hrali sa s nimi. až kým z nich nezostali holé paličky. tie skonfiškovali mamy, mali paličky ku kvetom ...

 

nikdy sme nemali dosť peňazí, aby sme v stánkoch kupovali zázraky, ktoré sa objavili špeciálne na tento deň .... pamätám si malinovky vo vrecúškach s brčkom ... prepálenú cigánsku a pivo pivo pivo a

 

zopár tradičných "umelcov" na amfiteátri, chodili tam každý rok / dvojica Krajíček Hlaváček + nejaká dáma / a každý rok to bolo o tom istom, a doma v tv vysielanie sprievodov "zo sveta"

 

trochu retro, že ?

práve žasnem - klasické trojfarebné prvomájové mávatká predáva jeden český online obchod http://obchod.mmpaper.cz/xxx/mavatko-trasne-na-hulce_g11521.html ... toto som nevidela pekne dávno :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov