Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Skusim link snad to pojde.

 

http://911.yweb.sk/galleries/konstukcia-wtc/jones10.JPG

 

Priznam neviem ako to jadro bolo urobene, fotku som nevidel,Proste som si myslel, ze tie zeleza boli v betone.

ale na tej mojej je vidiet zelezo a jej velkost a rozmery, v porovnani z vonkajsimi nosnikmi.

Darkman ta tvoja fotka je pre mna velmi zaujimava. Priznam, neurobil som si zaver, co to je a kedy toje a ako to dopadlo. Myslim, ze je to jadro. Je to spicate az prilis a vonkajsie nosniky by to asi neustali. Ale je velmi zaujimava, ze nieco take ustoji nieco v nutri, kde to vsetko spadlo a prezije to taka ihla. Potom kedy ta fotka bola spravena, asi nejde ani o fotku(myslim zaber z videa), ale presne nieco podobne som videl ale o par(100?) metrov z opodial.

 

http://911.yweb.sk/galleries/500_tisic_ton_na_prach3/spire_turning_to_dust.jpg

 

Mas k tej fotke aj nejaky popis co tam je? A ak je to jadro(stojace), preco nestalo nadalej. Prach je uz nizsie, neviem kolko sekund je po dopade ale ak to stalo preco a preco sato absolutne cele zrutilo. Mas nejaku fotku(myslim uz na pohrabisko,ked sa uz nic nepohlo) tu najprvsiu, kde je vidno ci uz spodok ci celu zvalenu cast tej casti?

 

Ved to stalo a malo to vysku daleko cez 100 metrov, najdes suvisle stopy na fotkach po tej casti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto nie sú konšpiračné fotky, ale fotky zo stavby veží wtc ... je tam vidieť to reklamované jadro a železnú konštrukciu.

fotky pozbieral po webe konšpirátor a fanúšik nejaký, ale fotky zo stavby sú pravé.

 

aby sme si nemuseli virtuálne predstavovať šachovnicu, a celý budúci ground zero, bude lepší obrázok, zrejme:

 

Obrázok

 

 

zdroj: wiki svetové obchodné centrum

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, aj moje suradnice boli zle. Ale link je na konspiratorov.

 

Ale tato fotka sa mi paci a o niecom vypoveda

http://911.yweb.sk/galleries/konstukcia-wtc/sf_gallery_04.jpg

 

Mna osobne velmi by zaujimala fotka na jadro ci to bolo viazane betonom a ako. Lebo ta fotka je prilis priesvitna a toho betonu tam mozno vela nebolo. Zrejme ani nemuselo byt.

 

Co si myslite o tej darkmanovej fotke jadra? Ako mohla prejst ta ihla? Co sposobilo kolaps toho jadra a kde je? Ta fotka je z 10:28 ked sa zrutila druha veza(severna), juzna to uz mala 30 minut za sebou. teda 30 minut to stalo.

 

A som si zistil ktora veza je ktora, prva zasiahnuta bola severna 1,ktora zrejme dopadla aj na WTC7(teda opacne ako je 2 juzna) a teda juzna spadla prva a ta ihla musi byt znej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok darkman skusim prekopirovat a pre seba pochopit robopolov priklad a vysvetlenie fyziky, pise o tom na PF.

 

čas pádu veže volným pádom:

 

408m=1/2*9,81*t2, z toho cas t=9,12 sec.

 

Zrejme tu pocital za aky cas by spadla volnym padom 9,12 sekundy.

 

z 10 sec vychádza zrýchlenie

408m=1/2*x*10*10, a=8,16 m/s2

 

Dvojicky padali vraj 10 sekund. Mozme najst presnejsi.

 

z 10 sec vychádza zrýchlenie

408m=1/2*x*10*10, a=8,16 m/s2

Snazil sa vypocitat hodnotu a.

 

odporová sila proti volnému pádu:

m*g-m*a1=m*a

a1=9,12-8,16=0,96m/s2

Takze co spomalilo pad dvojiciek? Nejaka proti sila a ta mala hodnozu 0,96m/s2.

Teda dal do pomeru a jemu sa nezda , ze jedna desatina tiazovej sile je schopna zrutit dvojicky. Je to zaokruhlene(spriemerovane) a mozno nepresne(nepadali 10 s ale 16s.)

 

Pridam jeho vyklad

odporová sila, ktorá brzdí volný pád je v hodnote cca 1/10 tiažovej sily. Z toho vyplýva, že sila, ktorou pôsobí padajúci vrch na stojací spodok je 1/10 statickej sily.

 

1/10 tiažovej sily nadrvila betón, železo na kôpku, kde železo bolo roztavené skoro 2 dni od zrútenia.

 

To je tak presvedčivé, že BUKY ma skor presvedčí o jeho hlúpostiach.

 

Ja nad tym spekulujem, ze by to aj bolo mozno, na jupiteri? kde g by nebolo 9,16 ale o viac ako 10%?

 

Pozri si to na PF. Tyso tam prilozil nejaky posledny pokus. Jedna vec komu sa nezda ze sa tam nepocita z narastom hmotnosti,proste cez boky nieco uletelo. A ci sa to zda rodinke stavbarov ci nie zakon akcie aj reakcie plati. Ci je to zelezobetonova stavba, ci WTC musi to fungovat presne rovnako.

 

Vyssie som spomenul proti sila a/g - hmotnost vylucil(narast zanedbatelny boli aj straty).

 

Vlastne o com pisal robotol, ak ta budova spadla za 10 sekund, pri jej vyske 408 metrov nemala ziadnu odolnost oproti nejakemu vyssiemu tlaku a to nie nejak enornemu stacila by prikl. vacsia tiazova sila(ci skor vaha) o 10% a kazda budova by na svete spadla(keby bola naprojektovana ako WTC) aspon ja som to tak pochopil.

 

Tyso ma posledny prispevok a rata z ohybanim nosnikov - isto moja teoria akcia a reakcia, netreba sa pozerat co drvi len spodok, ale co tam posobi ako a co drvi horny zvrsok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akoze bez urazky, vyjadrujes sa o sile a pritom pouzijes m/s2 jednotku (teda vlastne hovoris o zrychleni). Miesas hrusky s jablkami a v podstate nechapes o com hovoris, tak co ti mam vysvetlovat? Zakladoskolsku fyziku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pisal som, ze o hmotnosti neuvazuje -konstantna, nezaujimava pri silach uvazuj len o g a sile deformacie. Ved som to spomenul v prispevku viackrat, aj ked je to mozno chyba. Potencialna energia stavby(padajuceho telesa) je stale rovnaka.

 

Druhy pohybovy zakon F= m.a

 

Precitaj si o com pise na PF robotol. Chvilu si dam pauzu.

 

Vratim sa po 40 minutach a nic. priznam sa ja tu fyziku opat musim objavovat a trapit sa, nemam ucebnice a hladam to na prikl. wikipedii. des.

 

Som si myslel, ze dam do googla zbeznej praxi zakon akcie a reakcie a vyhodi mi videa kde sa sundaju auta a nic, ci aspon nejake deformofatelne hmoty ale absolutne nic. Dajte nejake video ci priklad, kde sa rovnake hmoty inak zdeformuju. Kolega ma dnes o tom presviedcal ze je to mozne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potencialna energia stavby(padajuceho telesa) je stale rovnaka.

Nieje, kedze potencionalna energia je zavysla od vzdialenost od zeme, a ked objekt pada, tak sa jeho potencialna energia meni na pohybovu a teda sa znizuje. Okrem toho potencionalna energia je presne to, potencionalna, nieje to nejaka aktualna energia, ktorou teleso moze ovplyvnit svoje okolie.

 

Hovorim, tebe chybaju zaklady, tak co ti mam vysvetlovat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkom, aktualne.

https://wikispooks.com/wiki/Document:Dimitri_Khalezov_Interview

 

http://www.nuclear-demolition.com/atomic-demolition-wtc-controlled-demolition.html

 

Kedy bude koniec konspiraciam?

 

O pentagon som sa nikdy velmi nezaujimal. Toto je jedine video z tej udalosti?

 

Do pentagonu narazilo lietadlo 51 minut po prvej udalosti.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to video moc nejde, teda ide, ale je toho kúsok, a neveľmi vidieť, čo sa tam deje, z ničoho bum a oheň ...

čo je pre konšpirátorov iste veľmi divné, lebo výbuch a oheň je na videu, a náraz lietadla kúsok nad zemou, čo muselo byť dostatočne viditeľné, nápadné, nezvyklé a určitú dobu pozorovateľné, nee ... <_<

hm hm :hahaha:

 

v tejto téme už bola reč o pentagone, tu https://www.freespace.sk/tema/3433-konspiracie-o-usa/strana__view__findpost__p__102829 je z youtube poskladaných pár fotiek, samotný náraz tam nie je, len trosky po

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O pentagon som sa nikdy velmi nezaujimal. Toto je jedine video z tej udalosti?

Mas kopec svedeckych vypovedi, ktore hovoria o lietadle. Ani jedena nehovori o nicom inom. Tak bez radsej tu fyziku pre zakladne skoly studovat.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktovie ci by si niekto aj vsimol raketu. Zahada, ze nik nenasnimal aj lietadlo. Ale to len spekulujem, ja som sa o pentagon ozaj nezaujimal ale to ozaj nieje zachytene na ziadnej kamere? Este som si precital o tom 4 lietadle, ako to bolo s nim? Bol tam zapas? a slo dole, ci bol zapas a vo vzduchu vybuchlo? Lebo na konspiracnych strankach som si tiez nieco precital o svedectvach ale hlavne ze kusky motora sa nasli v okruhu 8 mil od miesta dopadu.

 

Ale ja tu fyziku uz studujem.

http://www.journalof911studies.com/articles/Journal_5_PTransferRoss.pdf

 

Ako su tam cisla ktore mi sedia do rovnic, ale co nemam este preluskute, ako by to bolo z energiou, casmi rychlostou keby to ozaj preslo,zlomilo sa poschodie(bolo viac energie za prelomenie ako za to ze to postoji).

 

Ale vlastne zatial co viem na energiu ma vplyv rychlost a hmotnost. Berme, ze energie kinetickej bolo viac,treba vybrat dve podlazia, uz by energia nebola 2,1GJ ale vyska padu sa zdvojnasobila a druha mocnina rychlosti uz nieje nieco cez 70 ale 144. Na porazenie toho podlazia potrebujeme stale tie 2,6 Gj co pocital fyzik? teda po naraze zostava ten rozdiel kinaticka - energia co potrebujes na prerazenie podlazia? A aku rychlost bude mat to teleso po prerazeni? A aku hmotnost? Pri hmotnosti by ste len scitali zvrsok 15(poschodi hadam by sa nepocitalo nadalej zo 16+1) a 2 rozbite poschodia? Ved tie poschodia sa nemozu ratat s vrskom(15), urcite nemaju ani smer ani rychlost rovnaku(neskor sa iste nieco aj vysype,vyleti mimo).

 

Jedna mimo otazka, mam este jeden problem. Zistil som si medzu pevnosti ocele je od 150Mpa, to som skusal dalsi vypocet. ta medza pevnosti =F/S (sila na obsah). Este predtym ako som si cital fyzika som spekuloval a snazil sa vypocitat ako by to bolo len z ocelou rozmerom 10cm*10 cm. tiez som chcel vybrat 1 poschodie, teda vyska 3,7m. Poznam hmotnost(cez rozmer a hustotu) rychlost, teda aj energiu. Len som nevedel z tej energie vypocitat silu, ci bude vacsia ci mensia ako ta medza. Vlastne tu silu vypocitam ako silu co musela spomalit rychlost(8,5m/s) na nulu a ak by sila bola mensia ako 1 500 000 000N ? Tak by sa ta ocel nezlomila.

Ked som to pocital vzdy som sa zastavil na tom, ze to neviem preratat ci sa dostat k tej sile. Nevedel som si predstavit, kde ma byt priestor na to spomalenie. No a priestor a cas je prave pri tom zmrsteni ocele. fyzik udaval 3%? teda 1 cm? teda spomalenie bolo 8,5 m/s na nulu na dlzke 1 cm.

 

Inak pre vacsich laikov som si pocital kolko by ten stlpec ci predmet vydrzal. 1900 metrov. Proste nemozte liest ani splhat po vyssom lane ci tyci ako 1900m. Este pre nadejnych fyzikov poctarov, naraza 30 poschodi o vyske 3,7 metra. Hustotu su presne napamatam, tak ju berte podla tabuliek, http://www.matnet.sav.sk/index.php?ID=158

 

Tam je medza pevnosti vyssia skusme pocitat snou(373).

Tom snad to spocitas, alebo sa ozves co este nam v zadani chyba.

 

------

 

Teraz pozeram , ze mam nejaky rozdiel v podlaziach. Veze maly 110 poschodi a kabina lietadla u prveho trafila 96 poschodie a druhe na 80 poschodi.

 

Este som sa pomylil na tej vzdialenosti co sa zmrsti zelezo 3% je na dlzke 3,7 metra 11 cm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Slimak, z USA mam peknu prihodu.

 

Maloval som plot jednej americanke, zhodou okolnosti aj na vyrocie 9/11. za tri mesiace som nepocul americanov co i len ceknut na tuto temu, ale v ten sa rozkecala. spominala mi, ze bola doma, zrazu pocula strasny hukot, nevedela co sa deje a instinktivne vybehla von. nad budovou, kde som robieval pri bazene, videla lietadlo cca 100m nad zemou letiet smerom k pentagonu. jej dom je od pentagonu cca milu vzdusnou ciarou. za niekolko sekund pocula strasnu supu, zatriasol sa dom jak svina, ci jej vyleteli okna si nepametam. kazdopadne, pozitivne identifikovala lietadlo. ani na chvilku o tom nezapochybovala, nakoniec, byva v tom dome 30 rokov a lietadla jej pristavaju na Reagane par mil od baraku, tak ich dokaze rozoznat. nou opisany smer sa presne zhoduje s tymto obrazkom, ktory naznacuje let AA77. pre tvoju informaciu, lietadlo malo natankovane do LA, co je nejakych 5000km, preletelo mozno desatinu z toho. zrataj si, kolko malo v nadrziach paliva a aky vybuch z toho asi mohol byt.

 

Obrázok

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vraj aj dvojicky poslala do historie CIA......vravia niektore konspiracie

..a to vsetko v zaujme USA - sposobili doslovnu ekonomicku katastrofu, kde boli kumulativne straty v desiatkach miliard dolarov a nasledovali dve vojny, ktore stali niekolko stoviek miliard dolarov. Genialny plan, dokonca taky prefikany, ze mozny benefit z neho sa objavi cca. po 300 rokoch :vystraseny:

 

Z praktickeho pohladu, ak by islo len o iracku ropu, stacilo Saddamovi poslat olovenu tabletku. Lacne, rychle a ziskove. Tamto by bolo dokonaly stratovy biznis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

je to hlavne správa, konšpirávia sa z toho ľahko vyrobí :blush:

ale patrí k WTC, a je nová, a ujal sa toho aj WikiLeaks,

 

na nete sa objavilo policajné video zo vzduchu z 11.9.2001

 

Na webe sa objavilo nové video z pádu dvojičiek

...

Mnoho fotoaparátov či kamier zaznamenalo teroristický útok na New York z 11. septembra 2001. Zábery na horiace dvojičky asi najviac symbolizujú začiatok 21. storočia. Všetky sú zospodu, po náraze lietadiel nad New Yorkom nemohol nikto lietať.

 

Až na jednu výnimku – newyorskú políciu. Tá nad budovy vyslala vrtuľník, aby policajti zistili, či sa z nich ešte dá niekto zachrániť. Pri pohľade na horiace mrakodrapy však bolo jasné, že je neskoro.

 

Tieto zábery až doteraz neboli verejné. Policajti ich odovzdali Národnému inštitútu pre štandardy a technológie, ktorý pád budov vyšetroval. A odtiaľ sa zas dostali na stránku Cryptome, ktorá podobne ako známejšie WikiLeaks zverejňuje tajné dokumenty.

...

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5798348/na-webe-sa-objavilo-nove-video-z-padu-dvojiciek.html#ixzz1G2wicVuN

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oprava: konkurent WikiLeaks - Cryptome / WikiLeaks tam bol spomenutý, automaticky som zverejnenie hodila na Wikileaks./

v tomto prípade to bol Cryptome, ale na obsah správy to nemá vplyv :

 

takže sa ospravedlňujem Cryptomu, tentokrát to zverejnili oni:

 

Tieto zábery až doteraz neboli verejné. Policajti ich odovzdali Národnému inštitútu pre štandardy a technológie, ktorý pád budov vyšetroval. A odtiaľ sa zas dostali na stránku Cryptome, ktorá podobne ako známejšie WikiLeaks zverejňuje tajné dokumenty.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5798348/na-webe-sa-objavilo-nove-video-z-padu-dvojiciek.html#ixzz1G3RWB9M8

správa zostáva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vtip je totiz v tom, ze nijaka z desattisicov tajnych sprav co Wikileaks zverejnili ani v najmensom nepotvrdzuje nijake konspiracne teorie - ani tu, ze za WTC 9/11 stali sami americania. Prave naopak.

 

A ten posledny zaznam asi nic podstatne nezmeni - su tam ine uhly a pod. ale ak ludia uz niecomu veria/neveria, neviem ci ma taku vypovednu hodnotu aby zmenil ich nazor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

náhoda ... za chvíľu je predsa desiate výročie, takmer sme zabudli ... :)

 

kto to videl v tv, prišiel z práce a sadol a díval sa, nezabudne ... a nezabudol ani mladý bloger, páči sa mi, ako začal premýšľať :kvet:

ako desaťročného ho to nesmierne nudilo, dnes je to úplne ináč ... :)

 

http://simonhudak.blog.sme.sk/c/275034/911-Nedelnajsi-kalerab-v-podani-medii.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov