Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Milos, podla tvojho prispevku si nie som ista, ci si z toho robis prcu a si iba sarkasticky, alebo to naozaj beries az tak vazne, ze k tomu potrebujes plno otaznikov na zvyraznenie dolezitosti daneho problemu. (Hoci uz v tomto momente su tam len dva, predtym ich tam bolo plno :lol: )

 

Ak je to ten druhy pripad; neberies si to nejako prilis k srdcu? Skor sa mi zda, ze radsej nez diskutovat o konspiraciach si sem prisiel nam hodit do oci, ze Amerika je spina hnus fuj a tam sa vsetko deje, a neviem odkial beries tu vaznost. Vsade na svete je plno inych konspiracii a nevyjavenych veci, vsetko hned nemusi mat docinenia s Amerikou... Tak mi povedz, odkial beries tu istotu, ze je to naozaj iba v Amerike? Plus ta cast s fluidnou energiou vo mne vyvolava zmatene pocity

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Eismana, vyjadri svoj nazor, a nepoucuj, netlmoc, co chcel co cim povedat(snad to zvladneme sami prezut), v minulosti ti to nevychadzalo a myslim ze si jednoducha(nazor).

 

Axel ak budes mazat, prosim aj predchadzajuci prispevok.

 

Niekto pouziva otazniky a niekto male pismenka, prestan s tym nedovidim nato.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predchadzajuci prispevok bol k teme a presne vystihuje podstatu prispevku od milos666.

Tvoj prispevom ale nemozem oznacit inak ako dno a dufam ze sa tu dlho neohreje.(rovnako ako tento).. A svoj nazor na teba ja radsej nevyslovim, lebo by som si nim koledoval o warn...

  • Pridať bod 2
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

konšpirácie o ceste na Mesiac sa objavili v tom momente, ako sa objavili prvé obrázky o pristátí ... a to bolo pred štyridsiatimi rokmi, to sú takmer dve generácie :lol:

trasúcou sa zástavou sa zaoberali aj búrači mýtov : )

 

 

jeden z miriady článkov Mesačná epopeja, zaujímavá je otázka na konci článku ... kto vie ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale veď tam teraz boli

práve vyhodnocujú výsledky samovražedných sond NASA vrazila sondami do Mesiaca

posledné správy z vyhodnotení hovoria, že Na Mesiaci je obrovské množstvo vody

 

vyhodené obrovské peniaze, a keby tam vystrelili ako vrt človeka trebárs aj hlavou napred, boli by výsledky relevantnejšie tým, že by sa tam niekto zasa poprechádzal ?

studená vojna skončila, v šesťdesiatych rokoch to bola otázka prestíže a odvahy, a kennedyovského sľubu a doby samotnej, let bol oznámený dopredu, nie ako na opačnej, sovietskej strane, veci sa oznamovali až po, preteky o prvenstvo nabrali iný smer, kameňov a prachu je na Zemi na kilá, dokonca ani vyhodnotené ešte všetky vzorky nie sú, a po úspechu američanov sovieti zmenili svoj plán poslať človeka na poslanie Lunochodu. človek už nemal zmysel.

 

načo by tam posielali znovu človeka ? poprechádzať sa v prachu ? sonda je nekonečne účinnejšia na zistenie čohokoľvek, nie je tak ? :lol:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi

 

prosím Ťa

daj si trochu námahy, pogoogluj, pozri nejakú tú Lampu, . . .

a potom niečo napíš

no za prvé, ja napíšem vtedy kedy to ja uznám za vhodné a nie vtedy kedy mi to ty povieš :lol:, a za druhé , to že dostatočne si napísal ty nie ja / ja som sa toho len chytil /

 

game

 

viem, túto informáciu som zachytil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ja sa sem tak trosku vratim...Kto si este spomenie na jeden z hlavnych argumentov konspiratorov - kerosin hori maximalnou teplotov 800 stupnov... Tema prudovych motorov sa vdaka Eyjafjallajokull omielala posledny tyzden tusim vkuse... medzi tymi informaciami bola jedna zaujimava, ktora tyka presne tohto.. ze teplota v spalovacej komore moze dosiahnut 2000stupnov. Ja sa teda konspiratorov pytam. Ako moze byt v spalovacej komore teplota 2000 stupnov, ked kerosin (podla nich) hori maximalnou teplotou 800 stupnov?...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teplota horenia je teplota dosiahnutá pri spaľovaní paliva. Závisí najmä od rýchlosti oxidácie, množstva, výhrevnosti a stupni vyhorenia paliva, množstve a teplote spaľovacieho vzduchu a spalín. Najznámejšou definovanou teplotou horenia je bod horenia.

 

Bod horenia (staršie bod zápalnosti) je druh teploty horenia; je to najnižšia teplota, pri ktorej kvapalina (palivo) zahrievaná v predpísanom prístroji za definovaných podmienok vyvinie toľko pár, že ich zmes so vzduchom po priblížení iniciačného zdroja (teda plameňa) vzplanie a horí bez prerušenia najmenej 5 sekúnd.

 

Teplota vznietenia alebo bod vznietenia je najnižšia teplota horúceho povrchu, pri ktorej sa optimálna zmes plynov alebo pár danej látky so vzduchom na predpísanom zariadení pri predpísanom pracovnom postupe vznieti.

 

 

Bod vzplanutia u kerosinu je 38 C, bod horenia je 50 C.

http://www.ceproas.cz/miranda2/export/sites/intranet/sys/galerie-download/bezpecnostni_listy_pdf/Letecky_petrolej_01_09_08.pdf

Neviem co si kde cital, ale nechapem ludi, co kritizuju konspiratorov a sami neveria oficialnym verziam vysetrovania.

 

A teraz mi mozes vysvetlit co je to spalovacia komora.

 

Teplota horenia kerosinu je 80 C.

www.slovnaft.sk/repository/539164.pdf

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

svojou troškou prispel aj fidel, vlastne by bolo čudné, keby neprispel ... to sa mi páči, má čas ako dôchodca konšpirovať, a zjavne nemá rád w.busha : )

ozaj, bin ládin sa ozval odkedy bush nevyrába svoje povestné faux pas v bielom dome ? :blush:

 

Líder al-Káidy Usáma bin Ládin je podľa Fidela Castra plateným agentom CIA, ktorý sa vždy objavil, keď bývalý prezident USA George W. Bush potreboval postrašiť svet. Kubánsky exprezident to uviedol pre domácu komunistickú tlač.

 

"Kedykoľvek chcel Bush vyvolať strach a urobiť veľký prejav, vynoril sa bin Ládin s historkou o tom, čo sa chystá vykonať," vyhlásil 84-ročný Castro.

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

http://jozefmiklosko.blog.sme.sk/c/241415/Nejasnosti-okolo-11septembra-trvaju.html

 

Myslite si , ze ten clovek konspiroval aj v 2003? Asi nie aj som zacal mozno neskor.

 

 

Este ma napadlo par viet: veriaci a neveri faktom. Kedy zacal verit, ci prestal? Pochybuje? Je to uz starec ale v 2001 mal vraj len 61 rokov, produktivny vek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To su take 'nejasnosti' a bludy co uz boli x-krat vysvetlene.

Len par

- Napriek stovkám kilometrov odchýlok samovražedných lietadiel od pravidelných liniek, stíhačky dostali príkaz na vzlietnutie, až keď sa útok na Pentagon skončil.

Ad 1. - Je to loz.

Ad 2. - Treba si uvedomit, ze vsetky prostriedky protilietadlove obrany (alebo aspon drviva vacsina) je nasmerovana von z USA. Na obranu pred vonkajsou hrozbou. Predsa nemozes cakat, ze krajina rozlohy USA bude mat bojovu letecku zakladnu kazdych 100kilometrov. Takisto radarove pokrytie a kvalita toho pokrytia nieje vsade rovnaka.

Ad 3. - Lietadlo preleti par 100kilometrov za par minut. Medzi stratou spojenia a narazom uplynulo 30minut.

Ad 4. - Prikaz na vzlet lietadiel bol vydany o 8:34 co bolo 10minut po potvrdeni, ze bol uneseny let American Airlines 11 (ktore nasledne vrazilo do dvojiciek). 2 F15 vzlietli o 8:53.

Ad 5. - Ak sa to niekomu zda mnoho, tak si treba uvedomit, ze piloti neboli v bojovej pohotovsti, takze sa museli najprv obliect. Rovnako predstartova priprava nieco trva a 'nakopnut' F15 nieje ako osobaka, ze zasuniem klucik a ficim + rolovanie samozrejme.

- Lietadlo, ktoré vrazilo do Pentagonu zmizlo, jeho rozmery boli iné ako poškodená budova. Činitelia Pentagonu 10.9. zrušili svoje lety na 11.9.

To je samozrejme somarina. A uz som to tu vysvetloval x-krat. rovnako som daval aj link na video na ktorom bolo jasne vidiet trosky lietadla.

- Lietadlá boli diaľkovo ovládané – túto domnienku vyvolala údajná nevysvetlená prítomnosť malých lietadiel v blízkosti veľkých.

Jasne, preto Boeing vraza kazdy rok miliony USD do vyskumu UAV, pretoze ich uz davno ma vykoumane a vie v pohode ovladat velke lietadla. Rovnako, co sa stalo s tymi ludmi co boli na palube? Ti nikdy neexistovali? A co ich rodiny? Tie su vsetky nastrcene?

- Americké úrady podľa všetkého vedeli o pripravovanom útoku, neuviedli letectvo do pohotovosti a do okolia budov neumiestnili rakety zem – vzduch.

Kde ich mali umiestnit? Na hlavnu triedu? Ako keby to bolo len tak, presunut a rozmiestnit protilietadlove systemy. Toto je strasne komicke :cem:

- Rýchle zrútenie masívnej oceľovej konštrukcie dvojičiek ako domčeka z karát zostalo doteraz nevysvetlené.

Tu si pomozem diskusiou

 

dedo, venujte sa radsej tomu, comu rozumiete, nech to je uz cokolvek.

 

na tuto temu existuje tucet peer-reviewed publikacii v renomovanych odbornych casopisoch zaoberajucich sa materialovou chemiou a fyzikou, ci konstrukcnym inzinierstvom a vsetky do jednej, bez vynimky dochadzaju ku konsenzu - ziadna riadena explozia a ani podivny pad to byt nemohol.

 

niektore z nich: Journal of Engineering Mechanics v. 128, no. 3, (2002): 369-370., Fire Engineering v.155, no. 4, (2002): 145-150., Fire Engineering v.155, no. 10, (2002): 106-108., Practice Periodical on Structural Design and Construction v. 7, no. 3, (2002): 134-135, Civil Engineering ASCE v. 72, no. 5, (2002): 36-46, JOM, v. 54, no. 4, (2002): 13-17, JOM v. 53, no. 12, (2001): 8-12., The Journal of Acoustical Society of America v. 113, no. 1, (2003): 45-48,...

 

pokial mi najlepsi svetovi odbornici tvrdia, ze kolaps wtc je "fyziologicky" a nenesie ziadne znamky riadenej ex/implozie, neostava mi nic ine, iba s nimi suhlasit. alebo aj oni su sucastou sprisahania?

 

pre zaciatok, mozno pomoze vasej paranoji praca profesora fyziky materialov thoma eagara z mit: http://www.tms.org/pubs/journals/JOM/0112/Eagar/Eagar-0112.html

 

na rozdiel od vas ma vzdelanie i prax davat otazky z materialovej fyziky.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Na nejakom spravodajskom programe siel film o vyvoji biologickych zbraniach.

Hlavne to bolo o USA. Mali obavy a Japonci boli dost aktivni. Ale sa po vojne zistilo , ze Hitler utlmil tuto cinnost,proste fasisti nesli touto cestou.

Americania vsak badali dalej a stopol to Nixon? V tom dokumete co bolo zverejnene potrebovali vzorky. Najvhodnejsi boli "vojaci" z cirkvi co nezoberie zbran, ani cigaretu ci alkohol, teda najvhodnejsi material. Povysadzali ich na pust, z lietadla vypustili material a zistili ze biologicke zbrane su ci mozu byt ucinne. Vojakov vyliecili, vraj nik nezomrel.

Takto ti vojaci aspon nieco tusili do coho idu. Chceli aspon tymto sposobom pomoct krajine.

Pokusni kralici.

 

http://spravy.pravda.sk/americania-sa-ospravedlnili-za-sirenie-syfilisu-fub-/sk_svet.asp?c=A101003_172224_sk_svet_p23

 

Este o biologickych zbraniach. Anglican sa bal pred touto zbranou a jej poucitim nemcami aj anglicania mali vlastny vyskum, ale si objednali(nevedeli vyrobit) velke mnozstva antraxu od americanou na odvetu.

 

V dokumente boli spomenute pokusy na mesta mineapolis a st.luis - podobne ako ruske a

najvacsia vyhoda tych zbrani hromadneho nicenia, su relativne lacne oproti alternativam a to hlavne atomove. Vlastne si uvedomili, ze cim lacnejsie - lahsie dostupnejsie tymto je proti im zaujmom. Ale ich vyhoda - nemusia mat za ucinok zabijat - vynachadzali len co rel. utlmia vojakov, ochoreju. Chory vojak je pre nepriatela ovela vacsi problem ako mrtvi vojak. O mrtveho sa netreba starat, na choreho viazes prostriedky aj osoby co sa musia onho starat.

A este jedna mozno nepodsatna informacia o tych vyskumoch nevedeli ani americki prezidenti. Museli to tajit. Tajili to aj japonci, co vyuzivali na pokusi cinanov. Ti material pitvali este za ziva aby mali najpresnejsie info. Vraj zabili takto minimalne 3000 cinanov. Fabriku smrti mali v madzusku.

 

Po vojne pracovali na vyvoji zbrani isto aj rusi. Ti mali aspon co som sa uz davno docital fabriku nejakej juznej sovietskej krajine. Aj bol odliv mozgov a toho sa bali zapadne krajiny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes som videl velmi zaujimave video.

http://www.youtube.com/watch?v=oSbzAu47AsQ&feature=related

 

Iste veci sa velmi tazko predstavuju a pr.ani ja som si to nevedel predstavit. Ide o rychlost padu dvojiciek. Aj ked ten obrazok viac pripomina WTC 7.

 

Co myslite keby ta budova(cca 26 poschodi) na videu, mala vysku dvojiciek ako by to dopadlo?

Ako neporovnavam budovy, neda sa ani porovnat - i ked je to homogenna aj jedna aj druha stavba. Ale skuste si predstavit, ze namiesto zemy by pod to co odstrelili, proste by tam bolo este 85 podlazi co by sa stalo.

Pri tej budove nastrelili par podlazi(kolko mozme hadat,ale je to nepodstatne), iste zle, nieco zlyhalo ale sa "rozbehla".

 

Moj odhad je, ze na 60 poschodi by sa 15 poschodi zabrzdilo a vyvalilo vedla budovy.

 

PS

Mozno by zostalo stat,ale bral som do uvahy ze uz tazisko malo naklonene ako pri jednej z dvojiciek a mozno...

 

Dam este jedno video, je to z inej diskusie, tiez odpalena budova.

http://www.youtube.com/watch?v=KwjjZliIV68

V tej diskusii,chcel konspirator upozornit aj napriek jasnym odstrelom do dost znacnej vysky, ze ten pohyb spomaloval. Ale ja chcem poukazat, vsetky budovy boli na odstrel,kvoli rentabilite, len WTC to mesto viac krat zamietlo,kvoli azbestu a tomu co mozte vidiet na videu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja neviem cim sa zivis, ale nic technicke to asi nebude. Ako moze niekto porovnavat plne betonovu budovu s budovou s centralnou ocelovou konstrukciou je mimo mna. Na zaklade toho, ze obe su stvorcoveho podorysu?

 

Ty v prvom rade musis pochopit ako bolo wtc riesenie, ako konstrukcia distribuovala zataz a preco doslo k prvotnemu padu. Ak toto pochopis, tak ti bude hned jasne, preco sa ten pad zrychloval. A ak nie, tak sa tym dalej netrap a radsej sa venuj veciam, ktorym rozumies.

 

Ja ti to zopakujem este raz:

na tuto temu existuje tucet peer-reviewed publikacii v renomovanych odbornych casopisoch zaoberajucich sa materialovou chemiou a fyzikou, ci konstrukcnym inzinierstvom a vsetky do jednej, bez vynimky dochadzaju ku konsenzu - ziadna riadena explozia a ani podivny pad to byt nemohol.

 

A to ze boli dvojicky nerentabilne a boli odpalene len kvoli poistke je dalsi blud. Len odpratavanie trosiek stalo viac ako bola poistna cena tych budov.

 

edit: jo, a este odporucam toto precitat http://otakarhorak.blog.sme.sk/c/247123/Konspiracne-teorie-alebo-Chyby-v-uvazovani.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman, ten tvoj link som davno cital(aj prispel) a prave tam, pisem. Tiez si uz nepamatam velmi vela veci a preto som si precital prvu stranku o WTC na starom fore a ty iste niesi ani inzinier.

 

Posledna poznamka o poistke. Hmm. Iste niesi ani inzinier ekonomie. Ale toto vysvetlim, mna nemusia zaujimat straty z odstranovania budovy, ked moje prevadzkove straty stoja ci uz rocne ci desatrocne viac. Mohol mozno vyprazdnit budovu,ale tiez neviem ake mal naklady na prevadzku ci dane. Konspirovat dalej nebudem. Over ci neover informaciu ,ze to chceli zburat.

 

V predchadzajucom prispevku som pisal, ze sa tie budovy celkom nedaju porovnavat, ale ja to neviem odhadnut. A to plne ocelove jadro na spodku spodnych 20-30 poschodi asi co rozmlatilo?Resp. aj vyssie a kde mas tie kusy. Ved to niesu zapalky. Skoro metrovy obdlznik o sile vacsej ako alobal.

 

PS: inzinier - informatik? A mas rysave vlasy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez si uz nepamatam velmi vela veci a preto som si precital prvu stranku o WTC na starom fore a ty iste niesi ani inzinier.

Ale narozdiel od teba mam aspon elementarnu znalost fyziky a technicke zmyslanie. A kedze 80% mojej rodiny robi v stavebnictve, tak verim ze aj nejake geny som zdedil. (nehovoriac o tom, ze rodinne debaty sa vedu bud o politike, alebo stavebnictve)

 

WTC nemozes porovnavat s nijakou zelezobetonovu stavbou.

Obrázok

Takto vyzeralo poschodie WTC. Urcite je aj tebe jasne, ze to co drzi to poschodie pred vrtochmi gravitacie je obycajny spoj a je to daleko menej odolne ako standardna zelezobetonova konstrukcia.

A co si myslis, ze sa stane s tym spojom, ked na to poschodie spadne nejakych 15 vrchnych poschodi. Myslis si, ze ze bude ten spoch schopny klast nejaky odpor.

A co si myslis, ze sa stane s poschodim pod nim, ked na neho padne takych 16 poschodi.

A co si myslis, ze sa stane s poschodim pod nim, ked na neho padne takych 17 poschodi.

A co si myslis, ze sa stane s poschodim pod nim, ked na neho padne takych 18 poschodi.

A co si myslis, ze sa stane s poschodim pod nim, ked na neho padne takych 19 poschodi.

A co si myslis, ze sa stane s poschodim pod nim, ked na neho padne takych 20 poschodi.

 

Vonkajsia nosna konstrukcia je to, co ostalo stat po obvode rucaniska.

 

WTC finance problemy nemalo, uz som ti na to hadzal link. Len problem je v tom, ze ty anglicky moc nevies, a tak vazne pochybujem, ze si si ty informaciu, ktoru si prebral z nejakej slovenskej konspiracnej stranky aj niekde overil.

http://www.youtube.com/watch?v=dDXNDZDATLg

 

 

 

A mas rysave vlasy?

Sklamem ta, nie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved iste, ukazal si zelezo, ale to zelezo a beton aspon z toho obrazku isto frkalo prec. Ktovie co by spravil palacinkovy kolaps, ci by nezostal aspon komin(resp. preco to zmenili).

Clovek by si myslel, ze skor zostane na spodu jadro ako to okolie. Obvod. Ci rodina si mysli ze ten vonkajsok bol "silnejsi" ako alobal(jadro)?

 

Ja som sa nepytal na financne problemy, ale ci to chceli zrutit. Vysvetlim, nieje dolezite aky mali zisk ci financny uspech(problemy)v roku 1998,99,00 mozno ani01 a dva(zostavajuce zmluvy o najomnom). Ked chces spekulovat daj si trebars dnesne vynosy konkurencie, ale to nieje podstatne. Davali ziadost o odstrel? Ak nie je to jeden z dalsich klamstiev konspiratov. Ale ani to nic neriesi. Ale ak ano, stoji to za zmienku.

 

Videl som(vTV) pietu(v parku J.K.) pri tvojom kamaratovi a bol tam rysavy mladik v ciernej kozenej bunde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved iste, ukazal si zelezo, ale to zelezo a beton aspon z toho obrazku isto frkalo prec. Ktovie co by spravil palacinkovy kolaps, ci by nezostal aspon komin(resp. preco to zmenili).

Clovek by si myslel, ze skor zostane na spodu jadro ako to okolie.

1)Ocel

2)Pozri si este raz fotky z ground zero, je tam vidiet, ze cast jadra ostala stat.

Obrázok

 

Hore mas odkazy na odborne publikacie, ktore sa tomu padu venovali. Ak chces vediet ako to vsetko zbehlo, tak hladaj tam, a nie na vseliakych forach.

 

Ja som sa nepytal na financne problemy, ale ci to chceli zrutit.

A kvoli comu by to chceli zrutit? Len tak z pasie?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja už len čakám kedy sa objaví teória, že celý útok a pád WTC bol len veľmi nákladný trik z dielne Metro Goldwyn Mayer (a preto aj skrachovali) a obe dvojičky tam stoja doteraz, len pred celým svetom ich Američania skrývajú aby mali dôvod na vedenie globálnej vojny proti terorizmu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov