Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Najprv nechapem co je na tom tvrdeni bludne? a potom neviem co chce smiesat vo vedre a tym dokazat ze je to blud.

 

Autorom vety som ja, prva cast je v slovencine druha je z kopirovana z textu prekladu v cestine. Rozsiroval som obzory Axelovi.

 

Jedneho z vedcov v texte predstavil ako: jeden z vědců Niels Harrit – expert v nanochemii Centra pro molekulární filmy institutu Nielse Bohra na univerzitě v Kodani

tvrdenia, ze nejde o konvecny termit a o dobre premiesanom materialy ma zmiatli(resp. fyzikalnochemicke vlastnosti latky-Kysličník železa je obsažen v zrnech o velikosti přibližně 100 nanometrů s hladkými plochami, zatímco hliník je přítomen v tenkých plátkovitých strukturách), ale asi to ide namiesat aj v plastovom vedre s kelnou.

 

Celu pracu(vedcov) na 25. stranach som vyssie prilepil, na zvedavci mas pasaz a zaver prelozenu, diskutuje tam aj autor textu, tak isto je ten text na pravde o 9/11 aj na blog idnes, vsade diskutuje. Tak si snim mozes pokecat.

 

 

Pisalo sa tu o mesiaci. Na discaveri, lamaci mytov mali o tom cast, dokazovali - vyvracali 4 "rozpory".

mavanie vlajkov - na mesiaci nieje atmosfera teda vlajka sa dlhsie trepoce,lebo nema odpor vzduchu

rozne uhli tiena - sposobene nerovnostou terenu

astronauta v tieni rakety bolo vidno - sposobene odrazom svetla z povrchu mesiaca.

posledne bol pohyb po mesiaci, skusali to napodobnovat na zemi zaveseni na kladke, potom "v beztiazovom stave" vo vlniacom sa lietadle. Tam dokazovali ze najvhodnejsi pohyb je poskakovanie. Uz si presne nepamatam ci pri chodzi nebol problem so stabilitou.

 

Este jednu vec - ze stopa v suchom piesku nemoze drzat pokope. Co na zemi je pravda, lebo nas piesok je eroziou zaobleny, ale na mesiaci ma ostre hrany, preto lepsie drzi pokope.

Vsetky tieto pokusy za podmienok ake by mali byt na mesiaci dosiahli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najprv nechapem co je na tom tvrdeni bludne? a potom neviem co chce smiesat vo vedre a tym dokazat ze je to blud.

 

Jedneho z vedcov v texte predstavil ako: jeden z vědců Niels Harrit – expert v nanochemii Centra pro molekulární filmy institutu Nielse Bohra na univerzitě v Kodani

tvrdenia, ze nejde o konvecny termit a o dobre premiesanom materialy ma zmiatli(resp. fyzikalnochemicke vlastnosti latky-Kysličník železa je obsažen v zrnech o velikosti přibližně 100 nanometrů s hladkými plochami, zatímco hliník je přítomen v tenkých plátkovitých strukturách), ale asi to ide namiesat aj v plastovom vedre s kelnou.

:)

vzdavam sa :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK koncim aj ja. Ale neda mi, prelozil to zle?

 

Based on these observations, we conclude that the red

layer of the red/gray chips we have discovered in the WTC

dust is active, unreacted thermitic material, incorporating

nanotechnology, and is a highly energetic pyrotechnic or

explosive material.

 

. Iron oxide appears in faceted grains roughly 100 nm

across whereas the aluminum appears in thin platelike

structures. The small size of the iron oxide particles

qualifies the material to be characterized as nanothermite

or super-thermite.

 

The low temperature of ignition

and the presence of iron oxide grains less than

120 nm show that the material is not conventional

thermite

 

The primary elements (Al, Fe, O, Si, C) are typically

all present in particles at the scale of tens to hundreds

of nanometers, and detailed XEDS mapping shows

intimate mixing.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prelozil to dobre, ale aj tak sa nejedna o nanotechnologiu v pravom slova zmysle.

 

Uvediem priklad:

vlastnosti bezdymneho pusneho prachu su zhruba rovnake, ale napriklad rychlost prehorenia zmesi a tym aj razancia sa meni od velkosti a tvaru jednotlivych zrn. Zlozenie zemsi je stale priblizne rovnake, len sa moze odlisovat pritomnostou, alebo absenciou dodatkovych latok, ktore mozu menit vlastnosti bezdymneho pusneho prachu.

 

Takisto sa jedna jedno a to iste zakladne zlozenie termitu, pricom sa do neho mozu pridavat aj ine latky, ako napriklad sira, ktora meni niektore jeho vlastnosti.

Taktiez aj velkost zrn jednotlivych komponentov moze byt rozna, pricom moze upravovat napriklad rychlost horenia, ale vyvijanu teplotu.

 

Ale stale je to jeden a ten isty termit, bez ohladu na to, ci je velkost zrna 0,5 milimetrov, alebo 100 nanometrov. O nanotechnologii sa da hovorit len v tom pripade, ak sa aplikuje napriklad latka, ktorej struktura bola upravena na molekularnej, alebo atomarnej urovni, ale nie pokial nejaka zmes obsahuje komponenty mlete tak dlho, aby ich velkost bola radove napr. v mikrometroch.

 

Rozumies uz tomu rozdielu ?

 

Pre ilustraciu cast spravy o nanovedach a nanotechnologii

Úvod

 

Nanotechnológia znamená manipuláciu s atómami alebo samostatné zoskupenie jednotlivých atómov, molekúl alebo molekulárnych zoskupení do štruktúr s cieľom vytvoriť materiály a prostriedky s novými alebo výrazne odlišnými vlastnosťami. Predpona nano pochádza z gréckeho slova, ktoré znamená škriatok alebo trpaslík. Z odborného hľadiska sa nano rovná jednej miliardtine a preto je jeden nanometer jednou miliardtinou metra. Na ilustráciu: Jeden nanometer je približne 1/80 000 ľudského vlasu, veľkosť vírusu je približne 100 nanometrov a jeden list papiera je hrubý 100 000 nanometrov.

 

V takomto miniatúrnom rozsahu majú zložky a štruktúry revolučne nové fyzikálne, chemické a biologické vlastnosti. Napríklad: materiál uhlíkových nanorúr je stokrát pevnejší ako oceľ, no je šesťkrát ľahší; nanočastice striebra na povrchu chladničiek, klimatizácií a pračiek zabraňujú množeniu baktérií a plesne; v oblasti biomedicíny sa vyrábajú umelé náhrady kostí, ktoré sú pevnejšie ako nehrdzavejúca oceľ. Inými novými výrobkami založenými na poznatkoch nanovied sú: nátery odolné voči maľbám sprejom na stenách, batérie s dlhou životnosťou, samočistiaci textil, moderné povrchové úpravy a systémy flexibilných displejov. Odborníci v nanotechnológii skúmajú aj spôsoby, ktorými sa dajú objaviť a užívať nové lieky, a spôsob, ktorým môžu nové bezpečnostné metódy prispieť k prevencii zločinu.

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc...+DOC+XML+V0//SK

 

Znova opakujem, tvrdenie o nanotechnologickom termite, je v tomto kontexte nezmysel a ma zjavne len dodat textu zdanlivu vierohodnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Znova opakujem, tvrdenie o nanotechnologickom termite, je v tomto kontexte nezmysel a ma zjavne len dodat textu zdanlivu vierohodnost.

OK, nasiel si v praci vedcov este nejake ine rozpory, nedostatky, ci mylne zavery?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani som nehladal, ale som presvedceny, ze by sa naslo toho viac

celou totu konspiracnou teoriou sa preplieta kopa dezinformacii a prapodivnych "vedeckych" dokazov ...

tak ako si ty tomu nachylny verit, tak je to u mna prave naopak ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obdivujem veriacich ludi. Maju pokoj, ale nechapem preco sa tym snazia nakazit aj inych. Na co je to dobre? Im?

 

Beriem darkmanovu myslienku falosnych vzoriek, aj mna to napadlo. Ale myslim, ze tych vzoriek musi byt na kila. A to nemohol nikto upratat, pozbierat a znehodnotit. A bol by som velmi rad keby sa to presetrilo. Aby som mal aj ja pokoj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No skor verim im(jeden bol aj v TV,seka mi to neskor doma si to pozriem) ako tebe. Oni sa pod to podpisali menom. Ale to nieje dolezite. Nie som chemik, neviem ako a z coho sa sklada thermit, ci je len jeden, ci viac druhov thermitu(po zhliadnuti videa je ich viac druhov).

Vieru si do diskusie priniesol ty prvy, len som na to reagoval :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, ale nic mi nebrani aby som si nevymyslel, ze som ich tam nasiel a zacal na nete rozsirovat, ze o ziadne zemetrasenie neslo, ze vsetky budovy padli za pomoci termitu.

Pretoze na nete si mozem napisat co sa mne zachce, a cim odbornejsie to znie, tym viac ludi tomu naleti...

 

Ak tam termit bol, preco sa nenasli tie 2 prvky, ktore su specificke pre jeho horenie?

 

Ty tak slepo veris tym konspiracnym teoriam, ze ignorujes vsetky fakty, ktore ich vyvracaju.

Toto je prispevok darkmana nad tym mojim prispevkom.

Ohladom debaty o viere. A cela tvoja cast stala na zosmiesneny spojitosti nanotechnologie s termitom a tym potvrdenim ze ide o blud.

 

Fakty su ze on nenasiel nitrid barnaty a oxid hlinity v sprave. Ja som sa docital(pisem volne co si pamatam) ze barium sa pridava na znizenie teploty zapalnosti tej zmesi. Pridavat mozu aj ine prvky podla efektu. Zakladom je reakcia hlinika s oxidom nejakeho zeleza(nempametam si uz priponu)Fe2O3 myslim.

 

Smutne je ze vy ste podla mna necitali ani spravu vedcov ani aspon elfant clanok Zemana. Ale uz mate pripomienky a zavery.

Jak jsme změrili diferenciálním kalorimetrem (DSC), materiál se vznítí na teplotě přibližně 430°C a výrazně reaguje krátkou exotermickou reakcí, která velmi blízce odpovídá pozorování známého vzorku super-termitu.

 

Takuto latku podla mna nenajdes nikde, kde nebola odpalena budova. Nema co tam hladat. A to stoji za presetrenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je prispevok darkmana nad tym mojim prispevkom.

Ohladom debaty o viere. A cela tvoja cast stala na zosmiesneny spojitosti nanotechnologie s termitom a tym potvrdenim ze ide o blud.

Ok, ale tym ze si svoj prispevok nededikoval, vznikol odjem ze reagujes na mna, kazdopadne verime vsetci traja zjavne :lol:

 

Stale si nemyslim, ze som daco zosmiesnoval, a stale si myslim ze to blud je. Nanotechnologia je daco uplne ine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

biely dym má aj pvc, aj prímes vody ... toľko k bielemu dymu, ale už ma jedujete

 

dvojičky boli moje najkrajšie mrakodrapy, ale stále len dvojičky dvojičky ... a čo moje obľúbené chýbajúce trosky lietadla pri pentagone ?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... z toho hovada zostali tri písmená dva plechy a diera :lol: koľko výbušniny tam bolo ? :)

 

 

a štvrté lietadielko, na ktoré sa tak vďačne a trestuhodne zabúda .... ach kde sú trosky pri pennsylvánii ... :) hm ? ;)

http://www.solcomhouse.com/shanksville.htm

 

 

musím si rýpnuť, nedá se svícit ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman straca formu,

 

Ja chcem pocut pravdu, o co ide veriacim? veriaci, lebo nemaju ziadne normalne vysvetlenie. Ako skoncil sud? Bol nejaky? Dnes sa dozvedam ze obvineny cez dvesto krat za mesiac podstupil mucenieäkolko krat je to za den?), aky je vysledok? Mna len nezaujima ze sa priznal, ale detaily. mame nejake?

 

Darkman, mas udaje co zadavali vysetrovatelia do pocitaca na simulaciu? Sedi ti to?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je mi jasne

 

nikdy som sa nezaujimal co sa stalo v pentagone. Ale kospiratori tvrdia ze tam nenarazilo ziadne velke lietadlo. Ziadna kamera to nezaznamenala. Vraj. Mne by stacilo verifikovane video kde je nizko letiaci boing. Ja opat neverim, ze by taky nik nezaznamenal. Nad oblastou kde nelietaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Axel, mal v prispevok o konspiraciach v USA, mna to z tade vyhadzovalo(ale videl som prispevok a video(bez zvuku) cez jeho profil, tam som nemal ten problem).

 

Rana pre normalnych ludi.

 

Ten link, je na oficialnu instituciu co robila vysetrovanie.

 

http://www.nist.gov/public_affairs/factsheet/wtc_qa_082108.html

 

Vysvetlim.

Vysetrovanie o kolapsoch budou, nemalo byt pre konspiratorov, ci zastancov oficialnej verzie. Ked vam padne 180m budova(pr. WTC7), ci sa vam stane autonehoda(nehoda lietadla) vysetruju to aby sa dozvedeli co bolo pricinou, nielen aby niekoho postihli, ale aby zistili ci a ako mozu tej nehode predist. Mohlo by ist o konstrukcnu vadu, co by sa dalo v buducnocnosti predist, v stratach na majetku ci zivotoch. Na to ma hlavne mysliet vysetrovanie, to je ciel a zmysel, mimo ineho.

 

Padne 180m vysoka budova, a ja byvam v mrakodrape, ci som majitelom , prevadzkarom, poistovatelom podobnej budovy, pracujem vnej ci byvam,som konstrukterom(architektom) a stavbarom bodobnych budov. Mozeme byt spokojny ako sa ten kolaps vysetril?

 

Dam len vacsinu nadpisov z toho textu.

 

Toto je dolezite.

Does this mean there are hundreds or thousands of unsafe tall buildings with long span supports that must be retrofitted in some way? How would you retrofit a building to prevent this problem?

 

Je to normalne?

Why did the investigation take so long to complete?

Vysetrovali to po troch rokoch. Asi ich to nie velmi zaujimalo.

 

U nas bola autonehoda, siesti mrtvy, a vsetci isli na pitvu. Naco?

Why didn't the investigators look at actual steel samples from WTC 7?

Vysetrovatelia kolapsu 180m budovy, nemali ziadnu vzorku, ziadnu ocel z tej budovy. Preco?

Na zaklade coho chcu verifikovat svoje domienky?

 

Skratka len tolko. Pre tych co nevedia anglicky.

http://www.translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.nist.gov%2Fpublic_affairs%2Ffactsheet%2Fwtc_qa_082108.html&sl=en&tl=cs&history_state0=

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Why did the investigation take so long to complete?

Vysetrovali to po troch rokoch. Asi ich to nie velmi zaujimalo.

Prosim ta, neprekladaj jazyk, ktoremu nerozumies. V preklade ta anglicka veta znamena "Preco to vysetrovanie trvalo tak dlho". To je taka otazka ako 'preco je ta zmrzlina studena'... vysetrovania sa nedokoncia cez noc.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne si myslím, že keby USA chceli rozpútať niekde vojnu (Afganistan, Irak) na to si nepotrebujú zhadzovať mrakodrapy na vlastnom území.

 

 

Axel, mal v prispevok o konspiraciach v USA, mna to z tade vyhadzovalo(ale videl som prispevok a video(bez zvuku) cez jeho profil, tam som nemal ten problem).

 

Neviem prečo ťa vyhadzovalo, iní s tým problémy nemajú, chyba bude u teba.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel a kto to tvrdi(mozem polozit tu otazku, lebo viem, ze nieco podobne som nikdy nenapisal(nespajal) - to pri tejto teme je nepodstatne)? V tom predchadzajucom prispevku som pisal o niecom inom. O pade budovy a sposobe vysetrovania.

Nie som vysetrovatel, ale mne to vysetrovanie bez akehokolvek fyzickeho materialu pride smiesne. A toho materialu mali peknu kopu. Vysledkom je kopa papiera, zabiteho casu a penazi.

 

Casto sa v tejto teme bavi o motive(osobe) a spekuluje akoby sa dal ten motiv jednoduchsie dosiahnut.

Urcite samotny motiv nebola vojna s Afganistanom o tom som 100 % presvedceny. Na vojnu s Irakom mali ine dovody(to je len jeden z X pripadov). Napadne ta aj nejaky iny motiv(osoba)? Nevrazivost voci USA, ponizenie, vyhlasnie vojny terorizmu(samotny TERORIZMUS -uz vidim ako ma tu chytate za slovicka), iny svet. Co sme este poculi v mediach a co nepoculi? O tom mozme spekulovat.

 

Spekulovat vsak nemusime o tom co sa odhralo po utoku na dvojicky. Lebo to vidime, to je fakt. Co dosiahla osoba(pisem osoba - myslim terorista), vyslo jej to? Dosiahla svoj ciel? Kto - co ziskal? Kto stratil?

 

Darkman

Je moja chyba, ze neviem napisat veci jasne, preto ma neprekvapuje, ze si tomu nerozumel.

Ja som kopiroval zadanie otazky, ktora bola pre mna dolezita(resp. bola dolezita odpoved na nu). A trochu som to okomentoval. Myslel som, ze to bude jasne,ale nevyslo.

 

Casto su spochybnovani "konspiratorni vedci - odbornici", je vytykane, ze tie ich prace su pre odbornu verejnost na smiech, niesu podrobovane kritike v odbornych casopisoch, lebo v ziadnych nie su.

pre mna je to skoda, rad by som si nieco podobne precital.

 

Darkman, ty vies anglicky a sa zaujimas o temu. Je oficialna verzia prikl. o WTC c.7 v odbornych casopisoch rozoberana? , podrobovana kritike? Mate nejake linky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco pracovali bez materialu?

Why didn't the investigators look at actual steel samples from WTC 7?

Steel samples were removed from the site before the NIST investigation began. In the immediate aftermath of Sept. 11, debris was removed rapidly from the site to aid in recovery efforts and facilitate emergency responders’ efforts to work around the site. Once it was removed from the scene, the steel from WTC 7 could not be clearly identified. Unlike the pieces of steel from WTC 1 and WTC 2, which were painted red and contained distinguishing markings, WTC 7 steel did not contain such identifying characteristics.

Preco vysetrovatelia nestudovali vzorky oceli z WTC 7?

Vzorky boli odstranene z miesta pred samotnym zaciatkom vysetrovania NIST. Z dovodu zefektivnenia zachranarskych prac boli trosky odstranene hned po udalostiach 11 Septembra. Po odstraneni nebolo mozne jednoznacne identifikovat ocel patraciu WTC 7, narozdiel od ocele z WTC 1 a WTC 2 nemala specialne identifkacne vlastnosti.

 

Darkman, ty vies anglicky a sa zaujimas o temu. Je oficialna verzia prikl. o WTC c.7 v odbornych casopisoch rozoberana?

Mam na praci zaujimavejsie veci, ako studovat kvanta odbornych stavebnych casopisov (ktore su pre normalneho neskutocne nudne), kvoli fantazmagorickym vyplodom hrstky skrachovanych vedcov, ktory mimo ineho predavaju studeniu fuziu africkym krajinam a mimo teorie o odpaleni dvojiciek, maju teoriu, ze ich USA odstrelili z vesmiru.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahoj, hlavnou ideou Ameriky je deptať celý svet nehovoriaci anglicky, pretože na GB a Austráliu a NZ to neplatí.

Nie som rasista, no napríklad holocaust udržujú stále nažive, lebo americkí bankári sú hlavne židovského pôvodu

a je tu aj dôvod, ako stále deptať Nemecko touto myšlienkou. Nedá im pokoj, že je to štát ekonomicky strašne silný

a nezávislý hlavne od USA.

V Amerike je najviac záhad na svete a proste oni trpia pre to Naj a urobia preto všetko, aby to Naj patrilo vždy

len im. Ďalšie prvenstvo z bývalého ZSSR vo vesmíre tiež USA nedalo spať a pomohli tomu, veď rusi mali svoju vesmírnu stanicu hore od 1986 a američanie tú svoju sami nevedia dať do kopy.

No a tých paranormálnych javov v USA je toľko, že tou fluidnou energiou by mohli ovládať celú galaxiu.

Čo všetko je tam pravda??

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov