Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Čo tam? No na ropných plošinách sa zvyčajne ťaží ropa. Samozrejme nie je to len o ťažbe, na ropných plošinách treba rôzne pracovné pozície keďže väčšinu sezóny sú závislé samé na sebe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no na taku ropnu plosinu nemoze ist nejaka vyzla bez kondicky :lol:

mala som kamosov, co isli aj na plosiny a aj na lode ktore lovili lososy, a mladenci museli absolvovat rok posilku aby mali sancu uspiet

 

pre sucharov to robota urcite nie je...a je jedno ci na tej plosine budu "podlahu" umyvat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto mi pripomenulo jednu príhodu z kraja deväťdesiatych rokov, po prvej vlne prepúšťania ...

 

jeden známy chalan, taká vyžla s nezdravou chrbticou, sa vybral do sveta šťastie hľadať, až na chvíľu zakotvil vo francúzsku, nenapadlo ho nič lepšie, len sa vybrať rovno prihlásiť sa do cudzineckej légie ...

 

neskôr doma rozprával, že sa otočil rovno na vrátnici ...podľa jeho slov : všetci chlapi, ktorí sa tam pohybovali, boli svalnatí, veľkí a mohutní ako kredenc :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel neboj este viem na co sluzi ropna plosina

Uľahčene som si vydýchol.

 

skor som mal na mysli na aku konkretnu pracovnu poziciu sa pytas...

To zatiaľ ešte nemám predstavu. Na jednom webe som našiel že sa dá pracovať aj ako skladník. Za 30 000€ mesačne. Najviac zarobí nejaký "Toolpusher". 60 000. Momentálne nad tým nerozmýšľam, aktuálne to bude o rok. Chcel som len vedieť či sa niekto o niečo také zaujíma. Kamarátov bratranec bol na plošine asi 9 mesiacov. Nadrel sa, ale za tie peniaze sa to bohato oplatilo.

 

Game cudzinecká légia je niečo iné, často je to na hrane zákona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, cudzinecka legia dlhodobo nebola na hrane zakona, ale za zakonom, kedze sluzba v ozbrojenych zlozkach inych statov sa poklada za vlastizradu. Ale neviem ako to je teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozes sluzit v ozbrojenych silach ktorehokolvek statu EU.

 

toolpusher je nieco ako veduci. nemyslim, ze bez praxe a potrebnej autority by ta na tuto poziciu vzali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozes sluzit v ozbrojenych silach ktorehokolvek statu EU.

Nie som si istý, či sa to vzťahuje na cudzinecké légie.

 

toolpusher je nieco ako veduci. nemyslim, ze bez praxe a potrebnej autority by ta na tuto poziciu vzali.

Aj vedúceho som už robil, ale ja som skromný, mne stačí aj tých 30 000 :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podla wikipedie je francuzska cudzinecka legia sucastou francuzskej armady a do nasej armady sa moze zapisat hocijaky obcan EU .. teda priamy dokaz nemam, ale ak to zoberiem reciprocne, tak to nema dovod byt nelegalne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cudzinecká légia síce prijímala a prijíma cudzincov, neznamená to však, že služba v nej je aj v súlade s právnym poriadkom štátu, ktorého je takýto cudzinec občanom. Slovenská legislatíva sankcionuje službu svojich občanov v cudzom vojsku bez povolenia:

 

...pravdepodobne neviete, že vstupom do cudzineckej légie by ste sa dopustili trestného činu. Službu v cudzom vojsku totiž môže Slovák vykonať len s povolením prezidenta. Ak ho nemá, dopúšťa sa trestného činu. Ten je však

veľmi ťažké zistiť i dokázať. Odhady hovoria, že vo francúzskej cudzineckej légii slúži 50 až 60 Slovákov.

zdroj

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo, predpokladám, že v takom prípade by si cudzinci mali vstup do našej armády riešiť tak, aby bol tiež v súlade s legislatívou ich štátu. Vstup našich občanov do armád iných krajín je legálny ale iba na základe povolenia prezidenta SR.

 

A niektoré armády sa zrejme ani nezaoberajú tým, či vstup do nich nejako rieši alebo nerieši legislatíva iných krajín.

Inak, rovnakú právnu úpravu, ako my má napríklad ČR:

 

Služba v cizinecké legii (jako v každé jiné cizí armádě) je naším zákonem zakázána. Porušením tohoto paragrafu se vojáci dopouští trestného činu se sazbou odnětí svobody až na 8 let. Přesto je vyčísleno, že ve francouzské cizinecké legii v současné době slouží asi 150 Čechů.

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

To zatiaľ ešte nemám predstavu. Na jednom webe som našiel že sa dá pracovať aj ako skladník. Za 30 000€ mesačne. Najviac zarobí nejaký "Toolpusher". 60 000. Momentálne nad tým nerozmýšľam, aktuálne to bude o rok. Chcel som len vedieť či sa niekto o niečo také zaujíma. Kamarátov bratranec bol na plošine asi 9 mesiacov. Nadrel sa, ale za tie peniaze sa to bohato oplatilo.

 

Rad by som sa poinformoval o praci na plosinach, mam zaujem o tu pracu, hladam moznosti ako sa tam dostat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

Mal by niekto záujem ísť pracovať na ropné plošiny do Severného mora, nástup niekedy na jar 2010? Plat od 10 000€ mesačne, časom viac.

 

Caves,mal by som yaujem neham ti tu kontakt na seba....0918 920 737

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ty koky, ja som aj zabudol, že takéto niečo som tu písal. Áno, boli také plány, s niekoľkými ľuďmi už sme boli predbežne dohodnutí, ale medzičasom sa vyskytli iné príležitosti a nastali iné priority tak sa od toho plánu upustilo. Momentálne finišujem školu, takže odísť niekam von by nebolo možno príliš rozumné. Možno niekedy v budúcnosti. Ale zatiaľ neuvažujem nad tým.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Caves,mal by som yaujem neham ti tu kontakt na seba....0918 920 737

 

dobry den páni

 

bol by niekto taky dobry a napisal mi daco o praci na ropnych plosinach

napr.ako sa tam da dostat,aky je max vek,fyzicka zdatnost,co sa tam tak asi robi,kolko tam pracuje ludi

ako dlho denne sa paracuje,na akz dlhz cas sa tam ide pracovat,kolko sa tam da zarobit,

ci treba vediet konkretny jazyk,zdravotna prehliadka atd

moc vam dopredu dakujem

prajem pekny den

rapan@pobox.sk

0915800352

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúsim znovu zopakovať, že tu sa o tom len teoreticky rozprávalo, ako na bežnom diskusnom fóre ... nikto tu nepracoval na ropných plošinách a také podrobné informácie, o aké sa zaujímaš, tu neodzneli, stačí pozrieť tých pár príspevkov

 

skús/ skúste hľadať informácie napríklad v google - práca na ropných plošinách

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ahojte,

 

cez leto by som rada išla niekam pracovať "von". Pozerala som rôzne agentúry, najlepšia mi zatiaľ vyšla CoolAgent. Neviete náhodou niečo o nej. Nejaké referencie.

 

Ďakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov