Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

ja sa toto leto planujem niekam vybrat.....

a/ bud cez bracha do talianska....o com vsak pochybujem ze sa nieco podari

b/ cez kamosku do Irska....o tom si myslim asi to iste ako o Taliansku

c/ cez agenturu.....lenze kedze ani ja, ani nik z mojho okolia cez agenturu pracovat nesiel, neviem si vybrat

 

a navyse, jedna agentura, ktora vyzera vcelku seriozne /universal consulting/ nas prekvapila tym, ze chce od nas aj photo celej postavy,... pre priblizenie situacie, mame zaujem o pracu v hoteloch napr v grecku...

 

fakt neviem co si mam o tom mysliet

 

ale inak som vonku este nepracovala....minuly rok sa tak dlho vybavovalo, az sa nevybavilo... :lol:

dufam, ze toto leto nepresedim doma....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pracoval som v anglicku v tovarni na mlieko.

 

vstaval som o 4:30, lebo som musel ist do centra mesta peso, lebo prvy autobus isiel az o 6:20. na vlak o 6:00, ktorym som sa odviezol za 7 minut do dalsieho mesta. potom som dorazil o 6:20 do tovarne. tam som robil do 16:00

Inak robota - cely den som bral z pasa flase s mliekom, do kazdej ruky dve dvojpintove, takze 4,5 kila na ruku, a ukladal si do takeho vozika zeleneho, ktory ked som naplnil isiel som pre dalsi a takto dookola, no chrbat ma bolel pekne z celodenneho zohynania.

fajront som mal o 16:00 a ked som sa poponahlal tak som stihol vlak o 16:25 a "doma" som bol priblizne o siestej.

Nazral som sa, pripravil si jedlo na druhy den a o takej pol deviatej som isiel spat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne aj ja som pracovala v zahranici....teda ak sa Cesko chape ako zahranicie v tomto smere

 

v jednej potravinarskej fabrike na Morave,...kurna, prvy a poslednykrat.... :lol:

rano vstavanie nieco po 04:00, len preto, lebo bus ktory nas tam vozil neskor nechodil....

robota nieco typu ako cizy....ale kazdym dnom niecim ina...

 

prvy den si pamatam, ze som mala chut to vzdat, pretoze som robila pri jednych kotloch, kde bolo ze vraj 60 stupnov...a v tom prostredi som tyzden skladala z pasu konzervy...8 hodin denne, a dvakrat v tyzdni 16 hodinovky...tie ma zabijali....za tmy sme odchadzali za tmy sme prichadzali na ubytovnu

 

dalsi tyzden nas premiestnili do inej haly, kde sme robili kazdy den nieco ine....prvy den sme vytahovali zavaranu zeleninu z mega poharov, dalsi den supali salamy ...atd

 

a posledny tyzden niektore z nas predelili do priestorov, kde sa varia prasacie hlavy, nasledne melu a z toho sa robia pasteky....no nebudem radsej popisovat pre uchovanie si chuti...

 

hi, zazitok, ktory budem pripominat kamoske do konca zivota....pri rozmrazovani tychto hlav, jeden panko zatal sekacom tak nestastne, ze polka prasacej hlavy vpalila kamoske do hlavy.....

v momente rozbita hlava, v kancli aj odpadla....a cela nemocnica ju poznala, ze to je ta s tou prasacou hlavou :)

 

posledny tyzden sme byvali na kempe...hmmm, to boli pekne dni :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pracoval som rok v Izraeli a štyri mesiace na výletnej lodi v Severnom mori a v Atlantiku.

Všetkým, ktorí chcú skúsiť prácu vonku radím obrátiť sa na serióznu agentúru, neľutovať poplatok a v žiadnom prípade neísť "na blind".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja planujem ist napisat mail do jednej UK pekarnicky...

overene, robil tam kamos minuly rok, robi tam kopa slovakov,...

u dalsieho kamosa, ktory bude arbeitovat v tom istom meste si predom dohodnem ubytko...alebo skor nech mi nejake najde....

 

uz iba cakat na pozitivnu odpoved

btw...bez agentury, ... ale do UK urcite nepojdem bez toho, aby som predom nemala zabezpecenu pracu a takisto ubytovanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To oné... jedna moja kamoška si vedela v zahraničí nájsť prácu, mala to po nejakých známostiach, kontaktoch, asi 1,5 roka bola v Japonsku, teraz je v Škótsku na nejakom hoteli. Keď má človek kontakty je to jednoduchšie, na blink by som nešiel ani do Ilavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Práveže vonku je kopa príležitosti zarobiť si, aj pre tých, ktorí márne hľadajú prácu na Slovensku už dlhší čas. Len netreba mať obavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

ja som premyslal ist do zahranicia, predsa len vieden je kusok a zarobil by som tam dva krat tolko co tu

ale teraz ked som zmenil robotu sa skor pokusim zistit, ci bude mozne aspon na nejake tyzdnovky chodit do zahranicia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm, zopar rokov na vyletnych lodiach, dakujem pekne.....

zopar rokov v londyne.

 

kazdemu co sa hrabe von do uk; nesiel by som cez slovenske , ceske agentury sidliace v anglicku. viem o tom svoje, videl som to. na 90% su absolutne neseriozne, cest vynimkam, smutny je fakt ze zdieraju a o######avaju vlastnych ludi. x krat som videl a pocul pripady ako naslubovali hory doly a realita bola kruto ina.

nehrabal by som sa do londyna; je to velke mesto je tam dost prace ale ubytovanie je pekelne drahe-za predpokladu ze chcete byvat ako normalny clovek a nie sa delit s poliakmi o izby a byvat v chlieve. s tym dost prace som myslel pracu za 5.35 alebo kolko je minimalna mzda. viac vam nedaju pokial nemate uzasne stastie, kvalifikaciu alebo znameho co tam je nejaky ten rok a pomoze vam. nie som fajnovka ale cistit zeleninu vo fabrike sa mi nechce. bohuzial prilev poliakov je taky velky ze zacina byt nudza o pracu aj za 5.35....beru vsteko a su VSADE

tak isto ste v prdeli ak musite dochadzat do prace hromadnou dopravou, extra special v londyne. cestovne je dost velka palka.

v ziadnom pripade by som nesiel cez agenturu ktora si pyta hned na zaciatku peniaze za otvorenie uctu, prihlasenie na home office a national insurance number. to su veci ktore sa vybavuju ZADARMO a telefonicky behom tyzdna az na home office-tam sa plati za prac povolenie cca 90 libier. ludia u nas to nevedia a vacsinou boli v riti ked som im povedal ze platili zbytocne. a nie malo.

ja som pobehal toho dost a uz von nechcem. stacilo. rad to prenecham mladsim rocnikom. len nemajte ruzove okuliare. tym skor ked anglicka ekonomika ide do prdele a uz to priznal aj premier.

 

aha a ak budete niekto s niecim potrebovat pomoct co sa UK tyka dajte vediet.

 

Pracoval som rok v Izraeli a štyri mesiace na výletnej lodi v Severnom mori a v Atlantiku.

Všetkým, ktorí chcú skúsiť prácu vonku radím obrátiť sa na serióznu agentúru, neľutovať poplatok a v žiadnom prípade neísť "na blind".

 

hej nevedel som ze tu mam kolegu.....pre koho si robil na mori? ja som upisal dusu Carnivalu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spravil som pohovor pre Princess aj pre Delphin Renessaince. Rozhodol som sa pre Delphin, nemecke rejdarstvo, ponukli lepsie podmienky.

 

Inac ten home office v UK som z pohodlnosti nevybavoval a vobec mi nechybal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa tiez nechcelo ale WRC potrebujeme co sme ludia z vychodneho bloku. viem ze tam kopa ludi pracuje aj bez toho ale cim dale tym viac zamestnavatelov to vyzaduje. ak by na teba nahodou dosli pri nejakej blbej kontrole tak mas po chlebe ty ale hlavne zamestnavatel...

 

 

neskor som uvazoval skusit viking river crusies, plavia sa v europe dokonca chodia aj do bratislavy....mam tam kamaratov a len si pochvaluju. zatial. hm kto zazil lode s kapacitou 2500 pasazierov v priemere tak toto musi byt balada. max 300 ludi....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

heh, som si tu precitala moj prispevok pisany este pred odchodom do Anglicka :lol:

 

dopadla som tak, ze som tam sla na blink, s pracou to nebolo take jednoduche, bolo leto, vsade sami brigadnici a hlavne Poliaci :)

 

nakoniec sa podarilo, ale moj pracovny pobyt sa skor zmenil na uzivaci si pobyt :) ... penazi minimum, ale zazitkov neurekom ;) ... a vobec mi to nevadilo ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Agentury-ja som bola v usa-a sli sme cez agenturu lupo z ba-dva roky po sebe...pracu nam zohnali a celkom to uslo... :lol: boli sme dva roky po sebe...teraz zhanam nejaku agenturu ktora by sprostr pracu na Cypre/grecku..-neviete niekto o nejakej?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Ja som mala ist s kamoskou pracovat do Holandska...triedit hriby :lol::):) ale aspon nieco....lenze ona nakoniec ze nejde, tak hladam niekoho kto by siel....odchod je 30.10.2008.....ak mas zaujem ist so mnou tak sa ozvi sem abo mailom lyssetka@post.sk,,,,,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Možno v lete, po škole, pôjdem niekam do zahraničia. Niečo sa rysuje, v júni to bude jasnejšie. Malo by ísť o jednu severskú krajinu, nepoviem ktorú lebo aljak by zmodrel od závisti. Uvidíme, momentálne nemám na Slovensku motiváciu zostať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..urcite odporucam ist von do zahranicia za pracou, ci uz len sezonne alebo dlhodobejsie...

..urcite nie cez agenturu (pokial sa nejedna o USA) ... v Europe sa bez agentury da v poho zaobist

 

..ide o skusenosti, v neposlednom rade o prachy, a co da najviac, tak to jazykovu znalost, mladym ludom moznost vyksusat si zit na vlastnu päst

...niet nad ucenie sa anglictiny /resp ineho jazyka/ zoci voci ... clovek nema inu moznost, mozno zo zaciatku pouzit ruky nohy, no ale potom...jazykovo pripraveny na poziciu kde jazyk vyzaduju slovom i pismom...

 

..a neskor spomienky na paradne zazitky .. juuuu :)

 

a ci zbierat ovocie, alebo triedit huby, piect do pekarni, alebo ist do restiky....to je snad uz uplne jedno :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja teraz idem cele leto pocestovat europu....asi nikde robit nebudem, len sa tulat...a potom ked skoncim, mozno zakotvim v nejakej krajine a najdem si tam pracu pre svoj obor :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov