Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

doll, to je pekne, ale som lifeguard len pre pools, nemozem strazit more ani inu prirodnu vodnu plochu .. navyse co viem, sea lifeguardi maju v priemere 50 zasahov za den .. by som sa osalel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sme boli v Bulharsku pri mori tak lifeguardi tam hrali celý deň volejbal alebo buzerovali tých čo plávali tam kam nemali :lol: Ale celkovo nás tam bolo málo, takže veľa roboty nemali nikdy. Okrem toho oplatilo sa ich počúvať, dobre vedeli aké tam boli prúdy a neviem neviem ako by to dopadlo keby niekoho odplavilo na more :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

v US plavcici maju naozajstne povinnosti, musia to tam strazit a starat sa o tych ludi .. keby si hral volejbal a zbada ta risk manager tak za 2 dni letis smer Europa .. Bulharsko je bordel, tam nefunguje nic ako by malo, tvoj postreh s plavcikmi je toho dokazom. upozornovat nestaci.

 

doll

radsej nuda ako si nevsimnut tucneho americkeho bazmeka, ktory zaplaval daleko, nahltal sa vody a teraz zo mna vysudi aj posledne trenky

 

 

 

LG pri poole je slusna pozicia - nenamakam sa jak drak, cely den sa clovek moze opalovat, kazdu hodku si zaplavat a ked si to dobre zabezpeci, nemusi (kvoli zasahu) do vody vliezt ani raz za cele leto ... a 7.80USD (overtime 12USD) je slusna odmena za 'nudu' :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Chcem upozornit na inzerát s ponukou práce do Nemecka, tieto inzeráty píse jeden pán, ktorý si stále zmení meno,hladá výpomoc do domácnosti, miesto Berlín. Naláka tam mladé dievča, kúpi jej šaty a vysoké topánky, povie jej aby si ich obliekla a potom ju .....viete čo. Tamojšia polícia vám nepomôže, nemáte jeho pravé meno, pravú adresu a žiadnych svedkov. Dávajte si na to velký pozor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naláka tam mladé dievča, kúpi jej šaty a vysoké topánky, povie jej aby si ich obliekla a potom ju .....viete čo.

zvedie, znasilni, zabije, posle slapat chodnik, preda do Turecka, alebo prehovori aby sa dala k Jehovistom ?

pod "viete co" sa da vopchat vselico

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

divné je, že na inzeráty sa láka už ďalšia generácia za tých 20 rokov, a furt sa dá zlákať.

 

racka, ešte otázka, prečo zrazu upozorňuješ konkrétne na tento jeden inzerát po x rokoch, čo naletelo xy mladých ľudí na onakvejšie inzeráty ?

v jednom čase nebolo mesiaca, že by neboli plné noviny ďalších a ďalších prípadov naletenia na sľuby do x krajín, a napriek tomu tým "jehovistom" naletel ktosi stále. a nalietava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte jedna správa ... dnes podalo dvesto oklamaných dospelých ľudí hromadne trestné oznámenie na firmu, ktorá od nich vylákala po 500 eur, a v inzerátoch sľubovala poľnohospodársku prácu v rakúsku, so zárobkom 10 eur na hodinu ... dnes sa zišli v BA, od prešova až po kysuce, a čakali na autobusy do rakúska ...

ľudia z celého slovenska, mnohí dali výpovede a zaplatilo posledné peniaze s vidinou dobrého zárobku, mnohí si firmu overovali, bola riadne zaregistrovaná ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

v anglicku ako tak problem s pracou nieje, ak je to len troske treba sa vyhybat zdaleka vsetkym agenturam co su mimo uk a slubuju tu pracu. Idealne je vziat si sebou 300 libier najst si tu ubytovanie a az potom hladat pracu tu.

Cudzokrajne agentury sice mozu mat par znamych tu v uk, zoberu si poplatok za sprostredkovanie (tak sa tomu hovori v SK) alebo poplatok za asistencne sluzby (tak sa tomu hovori v UK) pripadne depozit za barak. V skutocnosti je to ryza a sprostredkuju prinajlepsom pracovny pohovor kde vas mozu ale aj nemusia zamestnat. A ked vas nezamestnaju , poplatky sa samozrejme nevracaju.

 

A prist do UK a nevediet anglicky? Ak toto slubuje daktora agentura ide o zaruceny podvod. Tu v UK sa anglicky jazyk musi.

 

Takze najlepsie jobcenter, anglicke pracovne agenruty a znamy - zarucena cesta k praci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
ahojte, som študent vysokej školy na dennej forme. hladam si prácu na leto, a mám rodinuv anglicku u ktorej by som mohol prespávať. čo potrebujem zo slovenskej strany aby som tam mohol pracovať? nejake uradne dokumenty a podobne? prosim pomožte, odchádzam do anglicka o tyždeň a chcem si tam najsť pracu na slepo, ale o ubytovanie mam postarane, tak nech sa to da. ďakujem za každy nazor a postreh
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ viem, tak v Británii si povinný najneskôr do mesiaca (najlepšie hneď) sa zaregistrovať na tzv. Home Office. Po registrácii budú úrady o tebe vedieť, že nie si ilegálny prisťahovalec, a podajú ti viac informácií čo a ako. Tieto informácie by ti však mala podať aj tvoja rodina v Anglicku, nech to máš z prvej ruky, čo tak sa spýtať ich?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ viem, tak v Británii si povinný najneskôr do mesiaca (najlepšie hneď) sa zaregistrovať na tzv. Home Office. Po registrácii budú úrady o tebe vedieť, že nie si ilegálny prisťahovalec, a podajú ti viac informácií čo a ako. Tieto informácie by ti však mala podať aj tvoja rodina v Anglicku, nech to máš z prvej ruky, čo tak sa spýtať ich?

 

Momentalne uz nieje potrebne sa na ziadny homeoffice registrovat nakolko sme v EU. Prve co ale odporucam je si zohnat naozaj najom so zmluvou tj. Teenancy agreement co je v podstate najomna zmluva , bezny ucet je samozrejme povinnost pokial chce clovek prijmat peniaze v anglicku nakolko zamestnavatelia niesu zvyknuty posielat peniaze na devizove a podobne ucty mimo UK. Dalej co sa tyka odvodov, mozes si vybrat ci chces platit odvody u nas tj samoplatitel odvodov na Slovensku a v uk nie ale potom je sanca na zamestnanie v uk minimalna nakolko zamestnavatelia potrebuju NATIONAL INSURANCE number co je vlastne cislo poistenia tj odvodov v uk.

Niektory zamestnavatelia pozaduju aj vypis z registra tj CRB check ale nieje to povinne....

 

to aj keď len na dve mesiace? keby som šiel sa opytať na pracu do "job centres plus", čo su tie sprostredkovateľske agentury, oni to nezabezpečia?

 

Sprostredkovatelske agentury mozu zabezpecit ale je lepsie ked si to zabezpecis sam, prevazna cast tychto dokumentov je v uk takmer zadarmo ak nie aj uplne. A vyhnes sa vysokym poplatkom za asistencne sluzby co sa pohybuje zvycajne od 100 az do 250 libier....

Job center plus je urad prace ale tam sa prevazne nepyta , su tam terminaly kde si clovek vyhladava pracu sam alebo vyuzije internetovy portal

http://jobseekers.direct.gov.uk
ale radsej by som o pracu ziadal firmy az tu v uk nakolko ziadat o zamestnanie zo sr bude na 99,99 percent neuspesne.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ahoj. Nevie niekto ako by som mohla zohnať prácu v Austrálii? Ale trvalú prácu nie brigádu aj sa tam presťahovať a žiť tam. Nepoznáte nejakú agentúru, ktorá by to vedela vybaviť? Ale nie pre študentov. Niekde kde zoberú ľudí 40+ :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ak by ste mali zaujem pracovat v distribucnom sklade Tesco vo Widnes mozem dohodit pracu a dokonca bez sprostredkovatelskych poplatkov. Ubytovanie mozem dohodit tiez tu je ale treba ratat s depozitom cca 200libier a + najom okolo 50-60libier. Depozit sa vracia ak date vediet ze odchadzate minimalne mesiac dopredu inak nie.

Napln prace - picker v sklade, dvihanie veci do max 25kg, rozoberanie palety a davanie produktov do klietok

Anglicky jazyk na miernej pokrocilej urovni (predstavit sa a spytat sa how are you a i love you nieje pokrocila uroven)....

a treba vediet improvizovat.

 

Uprednostnuju sa ludia co tu chcu zostat nejaky dlhsi cas ako len mesiac dva.

Plat 6.08 libry na hodinu a vikendy 8-9lb, cca 250-300 libier tyzdenne

Odporucam poobedne sichty. Nocne sichty su za zasluhy a vtedy plat cca 400 libier tyzdenne v cistom.

Full time kontrakty po cca roku a potom cca 9 - 12 libier na hodinu.

Karierny rast je mozny ale si to kazdy musite odmakat xD

 

Praca je na normy teda ziadne vykecavanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ľudia, dajte si pozor na agentúru SICA z Nitry. Bola som cez nich v Nemecku, prácu som však nemala, bola som tam úplne zbytočne 3 týždne, len som vyhodila kopec peňazí a navyše v agentúre mi povedali, že oni za to nemôže a poplatok mi samozrejme nevrátili...

tak som nieže nezarobila, ale prerobila kopec peňazí...

Na internete som našla ak iné prípady: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=126

Dajte si na nich pozor!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ja sa chcem opytat ako to je ked pracujete v CZ napr. To tu zlavu na danovnika si asi nemozete uplatnit nie ? Alebo to treba sa ist odhlasit u nas na danovom a prihlasit v CZ na danovom ? A urad prace. To mu treba oznamit ze clovek pracuje v CZ ? A ta polozka co mate k vyplate ak mate dieta to plati v CZ ak tam dam slovensky rodny list ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov