Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Inak na Jednotke som včera zaregistroval ďalši skvely britsky filmoserial-serialofilm z dielne BBC (tak ako Sherlock) Inside Men: http://www.csfd.cz/film/311853-inside-men/. Išli 2 diely za sebou. Neviem sa dočkať pokračovania. Určite odporučam do pozornosti.

 

z nedostatku iných, chýba mi mentalista, som chcela skuknúť tieto štyri diely, u nás Komplic ...

nijako mimoriadne ma nechytil, témy takýchto obrlúpeží priveľmi nemusím, a keď už, tak s hodne veľkým šarmom ... akosi mi tu kdečo chýbalo, nevedelo ma to chytiť

príbeh od prvej minúty postavený tak, že sa celkom iste niečo pototo, a na niečo také som práve zrejme nebola nastavená.

ešte mu dám šancu, neskôr. / vyplatilo sa mi to aj pri Clone ... : ) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to priamo tv-krimiseriál ... len séria po kratšom či dlhšom čase vyriešených skutočných prípadov, podľa dostupných hôr dokumentov a rozhovorov s voľakedajšími vyšetrujúcimi ...

podobných ide na príslušných tv kopy, neveľmi to pozerám, okrem mňa pre to doma nikto iný priveľmi pochopenie nemá ...

 

britský seriál, natočený r. 2007, príbehy dosť zlé, svojou skutočnosťou, ale nie až také zlé, ako píše ktosi v hodnotení na csfd  Chladnokrevné zločiny.

jednoducho sila,

skutočné príbehy, človek človeku vlkom, to áno, ale podobných je hodne, a nespomínam si, že som konkrétne túto sériu videla.

 

chápem, že je to dokument, príbehy zo skutočného života kruté, ale spracovanie trochu pokrivkáva ... také drobnosti, ale rušia ...:

napríklad keď spomína bývalý vyšetrovateľ prvý pohľad na zastrelené dieťa "ležala na zadnom sedadle na boku, blond vlasy jej padali do tváre, a z kútika úst vytekala na sedadlo krv" ... dosť hrozná skutočnosť, a ešte dieťa ...

ale v tom istom momente sa na obrazovke objaví dieťa s hlavou na boku, vlasy odhrnuté z tváre dozadu, a krv z úst odporujúc gravitácii tiekla evidentne smerom nahor ...

 

vcelku dobre spracované samotné príbehy, ľudia sú skutočne beštie ... a občas aj policajti ... ale trochu zanedbané detaily.

 

edit. s neskoršími dielmi sa spracovanie zlepšilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konečne mám skompletovaný Most /Bron / Broen, 1. a 2. sériu po desať epizód - polku dab, polku tit. ...

 

a ono vysvitá, že v minulom roku znovu otvorili produkciu a tvoria 3. sériu ... http://www.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=fn_al_tt_1 , nakrúcanie majú rozplánované do konca tohto roka, takže po prvých dvoch môžeme čakať ... a čakať ... : )

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Bridge_%28Danish/Swedish_TV_series%29

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž, neviem, či ešte niekto pozerá okrem bobsappa Most/Broen... je tam síce nehorázna kopa vedľajších vlákien a dejov a kdečoho, ale kým som sa pri Zločine /americká verzia/ už pri druhej epizóde kúsala nudou a prehovárala sa, aby som vydržala a pozerala ďalej /neprehovorila som sa zatiaľ/ a snažila sa prekonať nekonečný dážď a nesympatické postavy, Most je zatiaľ prudko pozerateľný ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

nové Kosti sú tu, to je dobre, mohli by byť častejšie,

a prvá séria Most/Bron skuknutá, dopozeraná každá minúta, to je u mňa čo povedať.

pohnútky, typ zločinca, jeho manévre, tony mŕtvol, sukničkárov v úlohe detektívov, myzogýnov či detektívov so sociálne zníženou inteligenciou už v seriáloch bolo bárskoľko, toto všetko namiešané do severskej krimi je dobrý počin, pre mňa minimálne o stupeň lepší, než ospevovaný Zločin.

neviem, čo povie druhá séria, prvá bola dobrá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dopozeraná aj dvojka ...

Saga sa mierne normalizuje, myslím, že jej sociálna neinteligencia pre tento príbeh nebola v pôvodnej forme udržateľná, aj pre pôsobenie Martina, aj pre kdečo iné ... množstvo postáv a vedľajších cestičiek a vetvičiek, trochu vykonštruovanejšia zápletka, ale na vysokom štandarde skvelej severskej precíznej krimisérie to neuberá ani kvapku, pozerateľná každá minúta ... a koniec druhej série je brilantný.

nič nekončí, aj keď končí, a teraz si počkať na trojku ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

nedávno mal Konečný v screeneri zvukové filmové hádanky ... pamätnícka vtipná záverečná bodka bola zvučka starých dobrých Profesionálov ...
zrejme to nikomu netreba predstavovať, ale rozhodne som dostala chuť pozrieť si ich znovu ... tak ich pozerám :)

 

http://www.csfd.cz/film/69536-profesionalove/

 

zanedlho bude mať seriál 40 rokov ... toľkokrát to všetko kdekade opakovali, že to dobrý človek pozná takmer naspamäť, aj keď nepozeral vždy a všetko ... ale je to tak vydarený seriál, že sa dá pozerať vždy nanovo, je jeden z mála nadčasových ...

Cowley a Bodie zomreli ... Doyle /Martin Shaw/ hrá stále, nedávno skolaboval v divadle pri predstavení - hral aj s naštiepenými rebrami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potvrdena bola ďalšia sezona pre Kosti, Castla, Person of Interest, Arrowa i Game of Thrones.

 

po rozhodovaní producentov by sa mala v júni začať nakrúcať aj 11. séria Criminal Minds pre sezónu 2015/2016.

po skončení 10. sa zasa bude meniť minimálne jedna postava, a experimentovať idú zasa so spinoff ... má sa volať Beyond Borders

http://renewcanceltv.com/criminal-minds-cancelled-renewed-season-11/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

krimiseriály dodýchali, ešte Kosti. ... :(

 

prekladám to starými dobrými Profesionálmi, som zvedavá na True Detective 2 a trojku Mostu, 

Arrov som pred časom načala, ale nijako výnimočne ma nenadchol, comicsy priveľmi nemusím, a je to také hodne hodne comicsovité stále aj ako seriál, ale ano, viem, je to comics : )  ... ale keď nebude nič lepšie, je odložený na horšie časy ... :)

 

Zločin som zatiaľ vypustila úplne, vôbec  ma to zatiaľ nevie chytiť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo Kosti... Už len posledna časť je na programe dňa. Prave tuto noc. Hra o Trony tiež konči poslednou časťou. A potom letne suchoty. :bezradny: True Detective to nezachrani.

Arrow je celkom dobry, ale najmä ostatna sezona. 3. sezona bola najlepšia. I keď mne sa pozdavali aj tie predtym, ja som ale komiksovy.

 

Ja už sa neviem dočkať noveho Homelandu. To ako čakať na pôrod slonice. Za trest.

 

Čiže leto je čas hryzenia nechtov a trhania porastu hlavy. Vôbec netušim do čoho sa pustiť. :urcitenie:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moje obľúbené sú Kobra11 a Komisár Rex. Tieto dve som mal vždy ozaj rád a sú jediné ktoré som pozeral dennodenne každú časť. Keď ich dovysielali a potom dali repete od prvej série a prvých častí zase som pozeral a bavilo ma to... Keď bola časť ktorú si pamätám tak som prepol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm. a skončili ...

 

a končím už aj s presne dávkovanými starými Profesionálmi, a som mierne nahratá.
minulé roky som pozerala  v lete staré resty, teraz nemám zatiaľ v zálohe ništ ... zatiaľ ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Väčšinou robievajú to že nedovysielajú všetky časti, seknú s tým, potom zase začnú od začiatku a takto to ide dokola. A ešte keď sa k tomu pridá že všetky tv programy majú podobný repertoár teda NCIS či Kosti idú aj na maďarskom, českom, slovenskom programe tak to už mám úplne pomiešané...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no já ti nevim karle ... objavili sa prvé opatrné recenzie po novinárskom premietaní Temného prípadu 2 ... opatrné, lebo tv premiéra ešte len bude.

objavujú sa ale prvé opatrné lastovičky, kto chce, prečíta, kto ee, počká na premiéru a potom nám tu dodá svoju recenziu :)

 

 

 

Len žánrom sa pritom rozdiel nekončí. V prvej sérii zvláštne duo
policajtov vyšetruje rituálne vraždy na juhu USA a skutočne platí, že
väčšinu deja tvoria ich dialógy v aute. Nový príbeh s tým predošlým
nesúvisí a má štyroch hrdinov.


Ubudne mystiky a debát o zmysle života, príbeh sa odohráva
v Kalifornii v jednej časovej rovine a namiesto reťaze vrážd bude témou
korupcia pri mamuťom dopravnom projekte: predstavme si niečo ako
americký Váhostav.


Noví budú hrdinovia aj ich herci (Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel
McAdams), dokonca aj režisérov namiesto Caryho Fukunagu bude niekoľko.

 

Čo majú vlastne obe série (okrem mena scenáristu) spoločné?
Recenzenti nevedia nájsť zhodu ani v tom, či to bude opäť temná
atmosféra.


„Zatiaľ čo prvá séria čerpala náladu zo živej kombinácie parťáckej
komédie, surreálneho hororu a tajomstva, hrdinami druhej série sú vážni
ľudia, čo robia vážne veci a divák v ich charaktere a živote nenájde nič
zábavné,“ recenzuje portál A. V. Club prvé tri epizódy. Tie HBO
v predpremiére uvoľnila iba pre amerických novinárov.


Sklamanie spojené s prehnanými nárokmi na druhú sériu je opakom
situácie z minulého roka, v ktorej prišla prvá. Začalo to v januári
nenápadne a bez veľkej reklamy. Nikto vtedy nečakal, že Temný prípad
bude hitom, ale keď sa na jar vysielal záverečný ôsmy diel, stalo sa to,
že streamovacia služba skolabovala od veľkého záujmu fanúšikov.

....

https://dennikn.sk/163735/predstavte-si-nieco-ako-americky-vahostav/?ref=mpm

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ľudia zlatí ... trošku trpím ... asi nie som sama

 

na True Detective čakám na celú sériu, po kúskoch to pozerať nebudem, najradšej v sérii a našup ...

nemám čo pozerať, ani v archívoch som nič pozoruhodné nenašla ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, to je ono. Je to vynikajuce. Dalej je tu este "Rectify", co je dost depresivne a pomale, ale s nesmiernou deadly atmosferou.

Ale mam pocit, ze po Spiral uz sa ti nebude pacit nic. Bridge bol skvely ale Spiral je dvakrat lepsi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov