Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Tak som pokukal aj tu finalnu epizodu a nič moc teda. Ako nebola zla, keby bola niekde v strede tak fajn. Na to že bola finalna, slabota. Ale mame to z krku konečne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak jo... jedenástku som už videla, tak už len počkať na koniec.

medzitým som konečne pozrela 4. sériu Sherlocka - toho s Cumberbatchom a Freemanom.
zotrvačnosť ho doniesla do zdarného konca, pozrela som, a celkom sa mi páčilo, neriešila som spústu vecí, len sa vyžívala... mám tú partičku rada, nielen s Euros to trochu domotali, ale to je jedno... už neriešim, domotali to statočne, ale aj pekne kulantne zakončili, aj koza sa nažrala, aj kapusta zostala, a máme Sherlocka za sebou. myslím, že tak akurát včas. ale mala som to rada :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nový český miniseriál v spolupráci so slovenskými tvorcami  Spravedlnost  , kdesi som čítala recenziu, tak som sa premohla a pozrela.

vypustili ho tento rok.

 

nie je to zlé, dokonca herci hrali prijateľne, hlavná postava Ondřej Vetchý dokonca veľmi dobre. ovšem mládež to trochu packala, dievčina, ktorá hrala dcéru, sa ešte musí hodne učiť. zahrala to, ale na Vetchého nemala. nebola partnerka na úrovni.

príbeh je psycho krimi dráma, a dosiahlo to slušnú úroveň.

niekto v recenziách písal, že úroveň od prvého dielu po tretí išla nahor, v podstate áno, príbeh mal dosť zložitý scenár, ale bol prijateľný. taký každodenný, viacmenej uveriteľný, šmrncnutý kvapkou kdečoho, čo mu len pomohlo. žiadne heroické CSI, ale bolo to ok.

 

jediné čo nebolo vôbec prijateľné, bolo klasické brumlanie pod nosmi, mumlanie a miestami úplne nezrozumitené repliky. v tretej časti sa našťastie zlepšilo aj to, v prvej to bola katastrofa.

keď režisér dá pokyn: hovorte bežne, to neznamená, že nemajú otvárať ústa a mumlať pomedzi zuby... až potom, keď dotočia.
z piatich hviezdičiek tri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

no takže Kosti konečne skončili... po toľkých rokoch je to takmer ako znesvätenie, napísať, že "konečne", ale skutočne to bolo konečne... už sa to naťahovalo do zblbnutia a hoci mi nerobí problém pozrieť prakticky nič, ale rozkladajúcich sa mŕtvol už bolo tak akurát...

kde sú tie krásne  - časy, keď stačilo spomenúť mŕtvolu a rozvinul sa okolo nej úžasný príbeh....

no nič... kecám... Kosti ma už nudili.)

 

zbytok, NCIS na túto sezónu skončil, ten sa ovšem drží stále dobre, a dokonca sa drží aj NCIS New Orleans. pozrela som z neho dve série.

Criminal Mind na tento rok skončil, bude pokračovať, v poslednej epizóde to aspoň naznačujú, veľmi vehementne.

 

začala som sa vracať k starým seriálom - pozrela som si znovu celý Lie to Me /Anatomie lži (2009 - 2011) so skvelým Timom Rothom, ten seriál sa mi pozdáva, asi nie len mne, na csfd je to 151. najobľúbenejší seriál.

 

potom som vytiahla inú starinu, na čo som už takmer zabudla: seriál Millennium s Lance Hendriksenom - ten seriál má už 20 rokov (1996 - 1999),

spracúva podivné témy, ale pamätám si ho dokonca z tv, nezostarol priveľmi, aj na scfd je stále v červených číslach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vyťahujem stariny naďalej, spústa takých seriálov, o ktorých som ani netušila, že sú.

je vskutku zaujímavé sledovať, koľko seriálov sa načalo a nedokončilo... niektoré prežili prvú sériu, niektoré ani prvú sériu, niektoré sa dožili dokonca dvoch...

zvyčajne, keď prežili už aj druhú. prežili aj tretiu a chvíľu ešte existovali...

seriály s päť a viac sezónami sú už maximálne úspešné a pomerne zriedkavé

 

po kdejakých kúskoch, jedno-dvoj sezónových som natrafila na seriál Major Crimes / Oddelenie závažných zločinov  Major Crimes

začal sa natáčať r. 2012, prvá séria má len 8 epizód - ale zjavne sa ujal, pretože na prelome roku 2016 - 2017 bola odvysielaná už aj 5. séria.

 

prvý diel trochu klame telom - skôr neveľmi nadchne, alebo ešte skôr: divák nevie, kade sa to vyvinie, ktorým smerom sa to celé bude uberať.

v druhom a ďalších sa to začne ujasňovať, a povedala by som, že je čím ďalej lepší.

 

kus vážnej témy, kus humoru, hláškovanie, antagonizmus a rivalita postáv, jednoduché spletité : ) príbehy a ich zaujímavé riešenia... je tam všetko.

rozhodne sa z toho vyklubala oddychovka k pozeraniu.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Major_Crimes

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna aktualne bavi serial Nesmrtelny: https://www.csfd.cz/film/372801-forever/prehled/

 

Nie je to ziadne velke veldielo, je to ale zaujimavy napad zasadeny do bezneho vysetrovania vrazd, a je to vcelku zabavne. Je to len jedina seria tak nestihne nudit. Tusim to aktualne davaju aj na niektorej z nasich TV.

 

Jo, a zacala dalsia seria Game of Thrones.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

takže najprv som si pozrela dostupné Major Crimes / Oddelenie závažných zločinov  Major Crimes

čo je vlastne spin-off pôvodného seriálu The Closer / Uzavřený případ  https://www.csfd.cz/film/219734-closer/prehled/ , ktorý začali natáčať 2005, dožil sa 7 sezón,

a Major Crimes začali nakrúcať hneď po ňom.

The Closer je podstatne lepší, než je jeho priemerné hodnotenie na csfd, a skvelá Kyra Sedgwick zbierala za svoju hlavnú úlohu seriálové ceny.

 

prípady sú dobre prepracované a kvalitné, seriál sa na nič nehrá, nemá potrebu ukazovať nasilu drastické momenty, medziľudské vzťahy a povahy sú vykreslené skvelo, vyvíjajú sa a výber hercov je dokonalý - tento základ potom využil aj spin-off Major Crimes.

Kyra Sedgwick je v seriáli žena mnohých tvárí, a treba si na jej postavu zvyknúť, ale tak je napísaná jej postava - a je to vynikajúca herečka.

 

kedysi pred rokmi tento seriál niekto kdesi začal vysielať aj u nás - pozrela som z toho niečo málo, ale už netuším, prečo som to nechala. po jednom dieli ma nijako výnimočne nezaujal.

a takto na tom bolo zrejme hodne hodnotiteľov na csfd.

 

je to ovšem skutočne dobrý seriál, kvalitne prepracovaný s kvalitnými hercami a vývojom postáv, s humorom a hláškovaním a myslím, že pozrieť ho pekne doradu, jednu epizódu za druhou je zmysluplnejšie, kvality seriálu sa ukážu naplno.

za mňa 80 %, a skvelé pozeranie na leto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

letný maratón krimiseriálov pokračuje, pribrala som zopár novších, ale zopakovala celú kopu starších,

k tým predchádzajúcim som pridala Prozíravost/Perception https://www.csfd.cz/film/321337-proziravost/prehled/ , čo je ďalší ľahší seriál na leto, a povedala by som, že o kúsok lepší, ako na 66 %, myslím, že by mali akosi zakázať podaktorým hodnotiteľom hodnotiť seriály po pilote a prvom dieli.

nie je to seriál seriálov, ale keď človeka bolí ruka a nič s tým nemôže a nezmôže, je to seriál tak akurát :)

 

okrem toho som zmákla zasa celého Mentalistu, a pustila som sa do Criminal Minds, od začiatku. toho je hodne, snáď mi to chvíľu vydrží... ale už hľadám aj niečo na spestrenie, niečo ľahké by to chcelo, také na leto, ešte je leto...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

zatiaľ som ešte pomaly pianko pozrela kompletné Vražedné čísla, zopakovala som si, nebol to zlý seriál,

a medzitým som našla z 2013 seriál Otec Brown https://www.csfd.cz/film/339674-otec-brown/prehled/

tak ako píšu, hodne hodne odľahčený, na motívy Chestertona, dá sa na to pozerať úplne nezáväzne, netrenba pri tom premýšľať, ale nepríjemné myšlienky odvedie spoľahlivo. to je pre mňa momentálne podstatné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Michaela Connellyho a všetky jeho knihy s Harrym Boschom aj bez neho mám prečítané...

 

zachytila som pred časom, že sa nakrúca s Harrym (Hieronymus) Boschom seriál, ale až teraz som sa k nemu dopracovala,

práve dopozerávam posledné časti prvej série.

 

https://www.csfd.cz/film/365505-bosch/komentare/

 

nemala som priveľmi odvahu začať ho pozerať - až na výnimočné výnimky nepozerám filmy po prečítaní knihy.

no ale Harry Bosch je Harry Bosch, a Connelly píše úžasne.

 

a trochu som mala pravdu - po prečítaní všetkých Boschov som mala o ňom samozrejme svoju predstavu, a prvý pohľad na filmového Harryho bol trochu dosť šok.

ale dobre, prijala som, toto je teda podľa predstáv niekoho vo filme Harry : )

 

príbeh bol najprv čudný, takmer nudný v prvom dieli, ale prišla som na to, že sa musím úplne odosobniť od kníh - nie hľadať podobnosti ako v M. Poirotovi, ale práve naopak.

 

séria je poskladaná z viacerých kníh a príbehov, ako sa príbeh rozvíja, celkom umne, ťahá, a je tam vlastne len zopár vecí, ktoré plne súhlasia s knihami, zbytok je preformovaný, pospájaný, ale ťahá.

 

taká novodobá klasika amerických nových detektívok - všetko prelieza politika, až sa človek čuduje, kedy majú tí večne buzerovaní policajti čas na vyšetrovanie a či im to stojí za to...

tak tá klasika tu bola ešte viac zvýraznená, než v pôvodných knihách Connellyho, tak akurát na hrane znesiteľnosti, ale to je čiste subjektívny názor, neznášam tieto politikárčenia a šľapania po ľuďoch.

 

zatiaľ je to rozhodne pozerateľný seriál, nech mu to vydrží.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Bosch, prvé tri série dopozerané, seriál je v produkcii Amazonu, a Amazon sa podujal natočiť aj štvorku.

 

Dvadsať rokov po prvej sérii som sa pustila The Practice / Advokáti

https://www.csfd.cz/film/70274-advokati/prehled/

kedysi som kdesi z neho videla nejaké časti, postavy sa mi zdali známe, ale to bolo všetko, tak ho absolvujem teraz. rozhodne pozerateľný.

natočili z neho 8 sérií 1997 - 2004, dve časti sa prelínajú s Ally McBeal... ktorá vznikala vlastne paralelne, a kedysi som to začala pozerať, ale to bolo tak všetko - hlavná postava ma nezaujala, a rovnako protivná bola aj v dvoch dieloch Advokátov.

 

Advokáti sú pozerateľný seriál, to, že má takmer dvadsať rokov, človek zistí podľa pánskych oblekov a sporadických narážok na 11/09/2001, v časti, ktorá bola natočená po tomto dátume...

na prekrytie nepríjemných myšlienok a nespavosti rozhodne odporúčam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

úplne som zabudla, že mi bežia seriály... ale aspoň sa nazbierali, nemám rada pozerať ich každý týždeň po jednom, keď už, tak naraz koľko sa len dá...

po letných seriáloch, keď som dopĺňala nevidené, pauza, a dnes som sa pustila do 13. série Criminal Minds...

trochu som bola sklamaná, príbeh nebol ktoviekaý a pekne ťahali občas čas, dúfam, že sa to po nastavení a odstavení nepotrebných hercov znovu rozbehne v plnej paráde -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.csfd.cz/film/328992-temny-pripad/prehled/

 

Výborný seriál. Práve som to dopozerala, a ani sa neviem rozhodnúť, ktorá série bola lepšia. Vlastne boli obe úplne iné. Asi som ovplyvnená  tým, že som práve dopozerala druhú sériu, tak sa mi zdala trocha lepšia. A povedzme si, hral tam Colin Farrell môj obľúbený herec.  V prvej fantasticky zahral Matthew McConaughey.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.csfd.cz/film/328992-temny-pripad/prehled/

 

Výborný seriál. Práve som to dopozerala, a ani sa neviem rozhodnúť, ktorá série bola lepšia. Vlastne boli obe úplne iné. Asi som ovplyvnená tým, že som práve dopozerala druhú sériu, tak sa mi zdala trocha lepšia. A povedzme si, hral tam Colin Farrell môj obľúbený herec. V prvej fantasticky zahral Matthew McConaughey.

Daj si aj "pokracovanie". Mne sa pacilo viac.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Daj si aj "pokracovanie". Mne sa pacilo viac.

 

Už je aj tretia séria? Viem že to chodilo na HBO, čo ja nemám. Tiež som to pozerala na online viac časti za sebou naraz. Viem, že sa stráca taká ta radosť z očakávania  ďalšieho dielu. 

Fakt dobrý seriál. Tá jednotka bola dosť mysteriózna, čo sa mi páčilo menej, ale Matthew toho policajta zahral úžasne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi v lete som začala, ale ešte nebol nahodený koniec, tretia séria seriálu, dopozerala som teraz:

trojsériový seriál Perception / Prozíravost

 

hodnotenie na csfd https://www.csfd.cz/film/321337-proziravost/prehled/,

na imdb 7,5  z 10  http://www.imdb.com/title/tt1714204/

komentár k prvej sérii http://someselfishmemes.blogspot.sk/2012/10/serial-perception-neurovedec-v.html

 

prikláňam sa k hodnoteniu imdb, rozhodne sa to pozerať dalo, obsadenie ok, téma zaujímavá, koho zaujíma niečo iné a z iného pohľadu. nijako mimoriadne náročné, ale príjemné príbehy. nenáročné, poučné a fajn. pozrela by som aj viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dostala som chuť na skutočne prepracovaný vážny seriál s celovečernými filmami...

Vraždy v Midsomeri sa začali nakrúcať r. 1995, vysielať sa začali r. 1997... kompletne bola odvysielaná už 19. séria

 

Hlavním hrdinou je detektiv šéfinspektor Barnaby, kterého hraje Neil Dudgeon od roku 2011. Vystřídal tak Johna Nettlese, který hrál Barnabyho od roku 1995. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vra%C5%BEdy_v_Midsomeru
 

začala som od začiatku, pretože na chvíľu zlyhal zdroj, pozrela som zopár z novších sérií.

zaujímavé je to senzačné britské uzavrenté spoločenstvo, stará fantastická architektúra, ktorá ma fascinuje odjaživa...

a zaujímavé je, že prvá séria s Johnom Nettleseom bola úplne typicky čiste britská, dedinská vidiecka idyla s charaktermi a typom ľudí... séria s Neilom sa viac prispôsobila súčasnosti: aj v dedinskom vidieckom prostredí sa objavuje bývalá koloniálna británia: obyvateľmi sú indovia, ľudia zo západnej indie a všetkých možných farieb... ovšem nálada a atmosféra zostáva.

skvelý seriál.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nove serie som u velmi nepozerala asi by som to mala dobehnut..

 

Inac Neil Dudgeon v Midsomerskych vrazdach hral davno pred tym, ako sa stal inspektorom Barnabym:-)

Bola to tato cast https://www.csfd.cz/film/111844-vrazdy-v-midsomeru/491961-zahrada-smrti/galerie/?type=1

 

 

Doniesol tam nejaku zeleninu pani Barnabyovej.. spominate?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov