Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Kriminálku Staré mesto som nevidel, tak sa neviem vyjadriť. Fialovej by som ale asi tiež neveril že je detektiv. Ale Za sklom mi pride vcelku uveriteľne a realne (jasne že niečo tam je nadsadene). Samozrejme môžeme sa baviť o jednotlivinach ako herecke vykony, strih, kamera a bla, bla. Podstatne ale je ako to vypali ako celok. A ja na tom nevidim nič čo by sa nemohlo brať važne. Je to dobre, resp. lepšie mi na to sedi slovo presvedčive. Nepovažujem to za vykvet serialovej tvorby, ale ani sťažovať sa nemam prečo.

Ja fakt neviem čo poniektori chcu, len kritizuju. A keď daš priamo otazku ako by si vlastne taky slovensky serial predstavovali, tak su ticho. Čo ale prave pozeram hodnotenia na csfd, tak to až tak zle zatiaľ nedopadlo.

 

Aj taky Dr. Ludsky bol dobry serial. Nadpriemerny na naše končiny. Ale ono nie, nezaujimalo ich ako to vyzera, nehodnotili to. Len 90% komentarov bolo o tom, že je to zle lebo to vykrada Housea, tak hodnotili len to. No a? Tak k tomu sa ani neoplati vyjadrovať. Ako keby House bol original a nevykradal nič. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak som dopozerala resty NCIS a Criminal Minds ... pozrela som síce oneskorene, ale pozrela Whitechapel, kde je celkom škoda, že v ňom nepokračovali, ale na druhej strane zasa 18 dielov bolo akurát, aby to už neprehnali - niečo také, že v najlepšom treba skončiť.

 

:)

a idem sa dopustiť zrejme svätokrádeže: neviem sa vyjadriť k seriálu Dr. Ludsky, nevidela som z neho ani minútu, a asi ani nebudem. ale - a to je gro - Dr. House ma nikdy nijako mimoriadne neuchvátil, pozerala som to veľmi sporadicky, a keď mi niekto uprostred filmu prepol kanál, vôbec nič to so mnou nespravilo.
Bol to fajn seriál, ale nechytil ma.

české a slovenské seriály ... myslím, že skutočne tam je treba hovoriť o hercoch, scenároch, výkonoch, pretože na to sme citlivejší, už len preto, že je to naše.
v českých seriáloch /hovoríme teraz výsostne o krimi a detektívnych / za novej éry filmov neskutočne mumlajú. naopak, v slovenských je to dikcia ako v divadle, pekne starostlivo vyslovené každé zmäkčenie a každé ľ na mieste, krúti mi to uši.

do českých seriálov prepožičané postavičky - napríklad do Clony Vica Kerekes, nielenže dokonale prevzala mumlanie českých hercov, jej výkon bol hlboko podpriemer. vie ona stokrát lepšie.

 

Kriminálka Staré mesto darmo vychádzala z našich reálií ... aj potulovaniu dvoch lenivých vyšetrovateľov poza ploty či na sedení pri kávičkovej prestávke je dobre dať kvapku napätia. vedieť zahrať. divadelní herci hrajú ináč, než filmoví, aspoň by mali, divadlo vyžaduje iné prvky než film. filmový herec nemusí grimasiť a mumlať a primitívneho vraha hrať ako Hviezdoslavovho Herodiasa ... a nehovoriac o Zuzane Fialovej, to je tragédia sama osebe. urobiť z Lasicu vyslúžilého vyšetrovateľa ... vonkoncom mu tá úloha nesedela, rovnako, ako nesedela Fialovej hlavná úloha, nesedeli prehrávané výkony, vyumelkované rozhovory a ešte kdečo. dobre. nebolo až tak strašne zlé. bolo to len zlé.

možno by nebolo od veci učiť na vysokej škole špeciálne filmové herectvo. našim hercom, dokonca aj mnohým českým, by sa to zišlo. a ešte kdečo ... je toho viac.
tým ale ani slovom nehovorím, že zahraničné sú úplne v pohode. ale preto sú tie dobré zvyčajne lepšie. pohľad na herca, ktorý pohybom jedinej obrvy v obočí zahrá emócie a pohľad na prehrávajúceho herca v našskom seriáli je rozdiel obrovitý.



 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to je jasne ze ti nasi hraju divadelne. Teda cest vynimkam. Vo filme je treba civilne hranie. Tam sa prave deli zrno od pliev. Inak zaujimave ze starsi herci s tym problem nemali. Teda vacsina. Zahrali aj divadlo, aj inscenaciu, aj film.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a preto by bolo načase konečne učiť aj filmové herectvo. aj keď sa filmov točí pomenej, seriály sa točia, a slovenských hercov si požiačiavajú spravidla aj do českých filmov a seriálov, aj sa to vždy dialo.
takého Labudu či Bána vo filme každý prijal, lebo hrali filmovo ... a pritom Bán je a bol výsostne divadelný herec.

dnes Tánička Pauhofovie a Vica síce sú pehatými ozdôbkami českých seriálov, ale filmové herectvo tam aj končí. a končí u celej plejády našich hercov dnes nazývaných celebritami ... kedysi to neboli celebrity, len herci, ale vedeli hrať. čokoľvek, čo a kde bolo treba.
 

nech natočia akýkoľvek dobrý seriál, padá to na hercoch a ich nemožnom prehrávaní, divadelnej dikcii, hrajú, akoby museli divákovi každú emóciu priam vkričať do tváre, hranie tvárou pre film je im spravidla neznáme.

a čo sa týka inscenácií ... dokonca si myslím, že to dnešným mladým hercom neskutočne chýba. natočiť desať, dvadsať inscenácií za rok, kde musia podať filmársky výkon,  nie srandičky na úrovni podlahy pre markízu a joj, kde je podstatné dostať rolu a ryžovať na sr.čkách,  nie podať výkon.
 

aj keď bude scenár najsamlepší pre akékoľvek naše krimi, zvyčajne to padá na umeline. prehrávanie, na jednej strane českí herci brumlajú pod fúzy, že im ani vlastná mater nerozumie, na druhej slovenskí deklamujú krásne spisovne ako Statky-zmätky v divadle. a ke´d náhodou zrovna nedeklamujú, brumlajú úplne rovnako ako českí. to filmové herectvo momentálne dokonale absentuje. môže byť najsamlepšia kriminálka, je zabitá samotnými hercami.

to nikto nevidí, ako hrajú v nenašských seriáloch?  je ich mraky. p r i r o dz e n e  je heslo. to je herecké umenie, aby divák vo filme uveril postavu, nie videl už zasa nášho jediného svalnatého krásavca xy, ako sa hrá na policajta, už zasa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

díky moc. po tom poslednom konci sa možno vzoprú k úchvatným scenárom a výkonom, ale už bude trošičku načase, že končia.

medzi nami dievčatami, už je to trochu viac, než je treba, a kvapku to preháňajú aj s mŕtvolami, už nevedia, akoby čoby ešte pritvrdili. nikdy v živote mi neprekážali žiadne zábery, čítam a pozerám krimi každého druhu celý život, ale akosi Kostí už bude tak akurát.

hovorím za seba, samozrejme... už to stratilo svoje čaro, novum, točia sa dokola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

díky, konečne.
už začínali chýbať.

medzitým som si zabezpečila Stranger Things, ale ešte na neho nedošlo, a Shetland ... tiež ešte nebol čas, to len pre každý prípad, keby ten čas bol, a nebolo nič iné...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som si tu prvu epizodu Kosti pozrel. Ten zaver predošlej sezony mal veľky potencial, ktory v tejto časti kompletne zazdili. Z toho sa dalo rozhodne vydojiť podstatne viac. Škoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Pozrel som si ten dokumentárny seriál Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (teraz to neskoro večer vysiela STV). Nemám problém sa dívať na rozsekané mŕtvoly zaliate krvou, ale niektoré epizódy boli dosť husté. Je zvláštne čo všetko sa z psychologického pohľadu musí diať v hlavách vrahov. Zaujala ma epizóda 27. Krvavé meniny, kde sa dvaja šťastne zosobášili a pár rokov na to žena svojmu manželovi mlynčekom na mäso rozmlátila hlavu, keď prestal javiť známky života, tak ho rozporcovala na asi 6 častí a postupne povynášala von z domu. Dostala tuším 13 rokov, po revolúcii jej polovicu trestu odpustili. Ale tej som fandil, z manžela sa po svadbe stal agresívny alkoholik, brutálne žiarlivý, od ktorého na Vianoce dostala akurát zlomený nos a znásilnenie. Mala ho aj vypitvať, zaslúžil si. Zaujímavá bola aj epizóda 26. Medea, tam bolo ukázané, čoho všetkého je schopná žena, ktorá si v hlave vysníva svoj dokonalý život (inač hrala ju veľmi pekná herečka) a nedokáže sa zmieriť s tým, že realita často býva úplne iná. Strašne žiarlila na manžela, ktorý sa snažil privyrábať peniaze hudobnou skupinou, ale vadilo jej, že sa okolo neho motali fanynky, tak otrávila ich dve spoločné deti, ktoré ešte aj dopichala nožom a potom chcela spáchať samovraždu. Epizóda 8. Vražda bezdomovcov bola asi najbrutálnejšia, tam štyria bezdomovci na smrť umučili iných dvoch, tie praktiky čo na nich robili, to by asi v hororoch nevymysleli. Epizóda 11. Horehronský rozparovač je zase o Štefanovi Svitekovi (kto sa zaujíma o kriminalistiku nie je pre neho jeho meno neznáme, posledný vrah popravený v bývalom Česko-Slovensku), ten bol ťažko psychicky chorý, ožratý prišiel domov, kde zabil svoju tehotnú ženu (to, že z nej vybral plod, ktorý vypitval, netreba zdôrazňovať) a dve dcéry. Všetky rozštvrtil a vypitval. V epizóde 4. Nedokončená modlitba zase vrah brutálne zmasakroval troch ľudí priamo v kostole, jednu z obetí, mladú babu, ešte aj znásilnil. Epizóda 19. Vrah stopárok bude známa tiež, podľa tohto incidentu bol natočený aj film. Celkovo to má 36 epizód.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento seriál som už pred časom videla, je spracovaný aj knižne,

mám pocit, že aj Borovička má o čs prípadoch knihu
keď nie je nové spracovanie, a zrejme nové nebude, bude zrejme totožný s tým, ktorý je aj na YT. Sú tam aj všetky najznámejšie prípady z Československa, a je to spracované skutočne hodne realisticky.

sú to šialené veci. raz som ich pozerala v šnúre, ale to bola sila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

práve som začala tak trochu uvažovať, že teda možno tie Kosti dopozerám...
ale už zasa som stratila chuť. vážne ma to už nebaví, keby sa tam aspoň teda diali veci hodné finále, po toľkých rokoch... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zato Criminal Minds chytili v 12. sérii rozhodne druhý dych ( keď už kedysi v 7. to vyzeralo tak, že skončia na nedostatok nápadov nasadenie takmer nezaplatiteľného Foresta Whitakera do spin-off... ktoré sa napriek veľkému menu a veľkej snahe samotného autora neujalo. divákov nezaujalo.

v pôvodnom seriáli postupne pomenili osoby a obsadenie, a scenáre dostali svieži vietor.

 

NCIS originál ten dych nikdy ani nestratili, beží 14. séria, s drobnými výkyvmi sem tam v jednej - dvoch epizódach, ako vždy,

a znovu som po dlhom čase prišla na chuť NCIS New Orleans s partiou okolo Bakulu... čo sa ovšem NCIS LA zatiaľ ešte nepodarilo.

 

načala som konečne poslednú sériu Kostí, ale len načala. stále na to nemám chuť ani náladu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už mám dopozerané všetky zbytky všetkého, už aj 8. epizódu Kostí...

... pomaly sa dávajú do poriadku staré veci a vzťahy, všade vždy kopa náznakov... nechcelo sa mi do toho, pozrela som tieto chýbajúce časti všetky naraz, a celkom to dostávalo zmysel, a kdečo smeruje dakam, kam to nasmerujú - mali na to času dosť.

dúfam, že skutočne smeruje, a neurobia tomu koniec ako v Castle. keď už ukončiť, tak prosím ukončiť poriadne, keď som sa už odhodlala dopozerať : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tretiu epizodu od konca som pozrela vcera, bola dost slaba. Trochu sa tam nasmerovali mozné osudy dalsich ludi, matne, ale inac bol pripad samotny nudny a bez stavy...

A ked zacne Kosticka tym svojim neprijemne tvrdym hrdelnym hlasom dokonca filozofovat... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

všetko rozpozerané mám dopozerané, pustila som sa do Criminal Minds Beyonds Order...
 

no. dá sa, nie je to nič svetoborné, akurát slabším povahám možno trochu zoberie chuť cestovať po svete. ale aj to nie preto, že podivné miestne zvyky a tak,

ale v podstate také isté pohnútky sériových vrahov ako v samotnej amerike, s malou miestnou príchuťou, sem tam...

 

ten začiatok, že ročne 68 miliónov američanov opustí bezpečie krajiny a cestuje do sveta, je tam trochu... po pozretí 12 sérií pôvodných amerických Criminal Minds trochu ako päsť na oko: či si doma, či cestuješ, to isté sa ti môže stať kdekoľvek - jednoducho ti padne na hlavu meteorit, nech si kdekoľvek.

/ to znamená, že náhoda je blbec, dovidenia dopočutia /

ale dá sa to pozrieť. tak na tri hviezdičky z piatich.

Gary Sinise nám presedlal z CSI, len akurát teraz cestuje, polovica týmu je podivná, jedna nesympatická, a nie sú postavy tak prepracované ako  v pôvodnom Criminal Minds... alebo som už priveľmi rozmaznaná.

ale keď nie je nič iné, dá sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov