Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

konečne som objavila - parádny nález ... pár dní z leta budem mať čo pozerať.

prepátrala som kdečo, a hľadám to už dlho, konečne sa to objavilo a zadarilo sa ... starý, resp. prastarý seriál Svätý / Saint od autora Leslieho Charterisa natočený kedysi v 60. rokoch

superľahký, superspravodlivý šarmantný Simon Templar v hlavnej úlohe s Rogerom Moorom ... je to hrozne milé, naivné, príjemné, jednoduché, predvídateľné, čiernobiele, a cítim sa byť deckom ... kedysi v praveku sme to pozerávali na maďarskej tv, a nedýchali pri tom :)

 

The Saint (TV series)

 

časom sa tá jednoduchosť a naivita obrusovali, seriál zažil 6 sezón, a už po prvej sezóne nabrali epizódy popri humore vážnejší tón.

 

 

edit.

prvé dva boli celkom šok - dávno som zabudla na ten rytmus a štýl týchto filmov, ale beriem ich doradu a je to paráda, už si ich vážne užívam ... :)

(hoci som nie tak dávno zopár poviedok so Simonom Templarom od Charterisa zopakovala a znovu čítala, a tie majú tiež svojský rytmus, rozhodne svojskejší než tieto filmy - v knihách je Simon tak trochu nevyberavý v prostriedkoch, vo filmoch je vyberavejší)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ešte toho mám zo Svätého spústy ... nakoniec mal seriál šesť sezón - ale podarilo sa mi nájsť web, kde je ohromná spústa seriálov kdejakých žánrov, a krimi ohromujúca hromada, online.

 

len som do toho nazrela, zatiaľ, a zatiaľ len do krimi, je z čoho vyberať, ohromná spústa starých, nových, novších, tisíce. niečo ako pirátsky poklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konečne som sa dopracovala ku koncu 11. série Kostí, to sú mi veci, koho to vytiahli na svetlo božie ...  tak už si počkáme na tú poslednú polku série, čo s tým spravia ...

 

Saint má nehorázne veľa častí, dávkujem si ho pomaly a nesmierne užívam :)

 

ale našla som medzitým Whitechapel http://www.csfd.cz/film/254629-whitechapel/prehled/ z roku 2009

hodnotenia má zaujímavé. kedysi som to kdesi zaregistrovala, ale nikdy nevidela. čo na to znalec krimiseriálov? videl to niekto? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konečne som sa dopracovala ku koncu 11. série Kostí, to sú mi veci, koho to vytiahli na svetlo božie ...  tak už si počkáme na tú poslednú polku série, čo s tým spravia ...

Už aj ja som sa prinutil. Kedže si pisala že sa niekto vrati, ako prvy mi napadol tento. Aj som to ale tušil už predtym, v tej predošlej časti o tych vraždach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, súhlas.

 

dalo sa to trochu vytušiť už minimálne v niektorom z predchádzajúcich dielov ku koncu, kdesi sa v náznakoch k nemu už vrátili, vtedy som si tiež na neho pomyslela, či sa stratil zo seriálu nadobro, že je to zvláštne ... no a nie ... asi nás pripravovali na to prekvapenie. :)
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dánsko - švédsky veleúspešný Most bude mať aj štvrté pokračovanie.

v tretej časti nastali divné veci, ktoré avizovali, že niečo končí, a zdá sa, že štvrtou sériou skončí nadobro.

... tvorcovia chystajú rozlúčku aj so Sagou.

Keď sa novinári z Dagbladetu pýtali scenáristu Hansa Rosenfeldta, či bude aj piata séria, dostali odpoveď: "Síce to človek nikdy nemôže s určitosťou vedieť, ale myslím si, že už sme došli na koniec." 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Saint - pomaly sa ním prekúsavam, je toho skutočne viac, než som vôbec tušila, že bude, pamätať som si to nepamätala ani náhodou, ale stále ohromujúce - prekvapenie nastalo začiatkom piatej série :)

po čiernobielych predchádzajúcich sériách sa piata už točila vo farbe ... čo sme na našich starých čb televízoroch kedysi netušili, keď aj náhodou tušili, bolo nám to srdečne jedno  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kým nešiel net, prekúsala som sa časťou malej série tv-krimiseriálu Irene Huss podľa románov severskej detektívkarky Helene Tursten.

 

knihy som svojho času prečítala všetky, čo u nás vyšli, nezvyknem pozerať filmu po knihách, ale naskytla sa príležitosť a tri diely boli poruke - filmy prakticky kopírujú knihy, výchova pubertiakov vo švédsku a typ vyšetrovania podobný všetkým ostatným vyšetrovaniam v severských krajinách, dokonca herec detektív z Mostu hrá detektíva aj tu.

bolo to pozerateľné, nie všetky knihy boli skvelé, ale to, čo sa v knihách stratilo, ako-tak, bolo tu trochu vypuklejšie - nie všetky knihy sú práve hoch, v knihe to išlo zahlušiť písaním, zo slabšej knihy bol aj slabší film. ale pozrieť sa rozhodne dá, nie sú to veľdiela, ale severskú atmosféru to má. chystám sa aj na ďalšie, keď nebude nič iné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pozrela som si všetkých existujúcich 7 epizód krimiseriálu Raines / Vize zločinu z r. 2007.
 

ten seriál prestali točiť zrazu, čo je škoda.

nie je to seriál, čo urobil nezmazateľnú dieru do krimiseriálovej tvorby, ale rozhodne je pozerateľný ... iný ako ostatné, celkom iste neurazí, je pohodový a Goldblum v ňom chytil druhý dych.

dobre sa na to pozerá ... podobné už boli natočené, ale tento je aj tak iný - nevyžaduje nutne veriť v nepokojných mŕtvych a živote po živote, kým sa vraždy nevyjasnia, potrebujeme k tomu len jedného detektíva nespavca, ktorý stratil parťáka. a nespavosť je prevít.
mne sa to páčilo. pomerne pokojné, pozerateľné, trochu sarkazmu, trochu krvi, trochu konverzácií a pozrela by som viac, než len 7 častí.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pred dlhším časom som pozerala prvých päť sérií Prípadov detektíva Murdocha.
na tento seriál si treba prvých pár častí zvykať, dnes je už natočených 9 sérií a desiata sa natáča tohto roku.

pustila som sa do pokračovania, a neviem sa ho dosýtiť, je skvelý.

kanadská seriálová perla, dobové Toronto, humor, objavy, viktoriánska doba, vynálezy, vynálezcovia, spisovatelia, zaujímaví ľudia svojej doby, vážne aj zaujímavé prípady, nielen hlavné postavy vydarené - všetky dôležité vedľajšie postavy sú dokonale vypracované s osudmi, humorom, povahou, ten seriál rozhodne rastie.

zatiaľ rastie stále.

prvé dve či tri série sú hodnotené na csfd, ešte z roku 2009, myslím, že hodne nepochopené. hodnotenie z roku 2013 je už rozhodne uznanlivé, a seriál si to ešte aj v roku 2016 celkom rozhodne zaslúži.
Prípady detektíva Murdocha je dokonale prepracovaný odpočinkový seriál, vskutku pozerateľný. parádna rozprávka pre dospelých : )
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... tak som umurdochovaná nadobro ... teraz ale pauza, a bude sa čakať na 10. sériu.

 

čo budem pozerať teraz, zatiaľ netuším ... ale už sa v tom hrabem : )

 

a kedy prosím začnú naše seriály?

posledné Kosti, Criminal Minds, NCIS? pozeráme ešte niečo z tých starých? už asi ani nie - Castle skončil, Mentalista skončil, Kosti skončia. :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevadí, mala som dumping Murdocha... za celé hrste.

 

a radšej pozerám, keď sa mi pár dielov nazbiera, a potom naraz... viac si tu užijem ako čakať po jednej epizóde, podstatné je, že už idú :)

 

po troške, aj tak sa už prehrabujem v seriáloch, tie dva mi nebudú stačiť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobehla som resty, a konečne som sa dostala k britskej sérii Whitechapel

http://www.csfd.cz/film/254629-whitechapel/prehled/

 

tých 18 dielov sú 4 série po 3, 3 , 6 a 6 častí.

tmavé, tmavé, tmavé, pasujúce k atmosfére, zázračne tmavé aj tam, kde naplno svietia neónové trupice, také filmovanie milujem, a ešte také, kde keď úplne náhodou nesvietia naplno žiarivky a nerobia tmu, tak behajú všetci zúčastnení s baterkami :)

 

ináč rozhodne pozerateľné, po prvých dvoj trojkový sériách sme trochu opustili vody politikárčenia, staré zločiny sa zmenili z napodobiteľov na hľadanie inšpirácií v temnej minulosti, lebo zločiny sú, budú a boli vždy,  a trojica podivných vyšetrovateľov doplnená zdarným sekundovaním ostatných postáv za tmy vždy nájde, aby vzápätí stratila svojho zločinca. : )

vydarené, pozerateľné, podľa mňa si zaslúži 82 %.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, asi je to pod pianom? ale jeden článoček o slovenských krimiseriáloch:

 

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiserály sú stále mimo

 

autor podľa môjho názoru vystihol, a dalo by sa k tomu povedať ešte viac ... idem si kúsok z toho najnovšieho - Za sklom - pozrieť. hin se ukáže ... či to vôbec dokážem.

obávam sa, že dopadne ako Kriminálka Staré mesto, neskutočne odfušovaný neskutočne zle natočený seriál s neskutočne zle vybratými hercami. na takej Fialovej predsa nemôže žiadny normálny seriózny vážne to mysliaci filmár postaviť krimiseriál.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nasr...dila si ma, tak som si Za sklom schvalne pozrel. Dal som 3 casti. Zabite ma, ale mne sa to paci. Je to urobene celkom dobre.

Vazne netusim co ti kritici vlastne chcu, ved slovenska kriminalka nemoze byt ako severska ci americka. Musi predsa respektovat nase realie. Ci co tam ma byt, nahanacka s prestrelkou v New Yorku?

Niekedy mam pocit ze to kritizuju a priori len preto ze je to slovenske.

 

Ano, ma to muchy, klasicka slovenska bolest, miestami debilne dialogy, ale na nase pomery je to vysoko nadpriemerne. Aspon zatial teda. A ma to vraj len 8 casti co je tiez velke plus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hodnotenie príde, keď si to pozriem, keď bude na to nálada a uvidíme - Za sklom príde a bude aj hodnotenie, keď mu príde čas : )

nič to nemení na mojom názore na Kriminálku Staré mesto, napríklad, a jeho herecké obsadenie a blazeované výkony a ešte kdečo, aké ešte boliestky ten seriál mal.

 

a nie, nemyslím, že čakáme - alebo budem hovoriť za seba - nie, nečakám slovenské či české CSI, dôkazom je možno český miniseriál Clona

písané o ňom tu: https://www.freespace.sk/tema/25-tv-krimiseri%C3%A1ly/strana-14?do=findComment&comment=218579

ktorý mal lepšiu znelku ako bol celý seriál, ale bol krátky, vychádzal z reálií, a mal trochu tej klasickej nadsázky, uveriteľné herecké výkony trochu absentovali...

 

nebol dokonalý, najväčšia bolesť herecké výkony, ale pozerať sa dal. a ani zďaleka to nebolo CSI ... mimochodom, CSI nie sú práve moje srdcovky : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov