Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Francuzi a Nemci maju dobre kriminalky, aj Taliani maju celkom dobre... Europske sa mi viac pacia ako USA-cke. V poslednej dobe sa mi pacia aj ceske, tie novsie. Kriminalka Andel, Policajti z centra. Slovaci sa pokusali so serialom mesto tienov aj som pozeraval ale vela casti to nemalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

našla som jeden seriál ... :)

austrálsky. pilot 2012.  dej 20. roky 20. storočia, pôvabná Miss Phryne Fisher /podľa knižnej predlohy/ ako moderná slečna z moderného storočia, s modernými záľubami, ktorá strká svoj pôvabný nos v novej krajine do každej vraždy, okolo ktorej sa mihne, flirtuje veselo s upätým detektívom a je nesmierne emancipovaná  ... správne kulisy, kostýmy, vizáže, a vôbec ... pôvabná letná oddychovka:
Miss Fisher's Murder Mysteries

 

na csfd dostal pilot 80%  http://www.csfd.cz/film/317642-miss-fisher-s-murder-mysteries/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

z Miss Fisher som sa dostala k prvým dvom sériám, užívala som si to, natočená je aj trojka, a točia aj štvorku ...

ľahký seriál, otvára nie najjednoduchšie otázky - na pomerne vážne témy, s presne takou kvapkou vzťahov a flirtu, a vôbec nie frivolného, aký je pre takýto "letný" seriál znesiteľný a akurátny

chcem tým povedať, že sa mi páči, a skutočne čakám na pokračovanie ... : )

 

 

zatiaľ si dopĺňam Midsomer ... posledné série so starnúcim Barnabym a série s novým Barnabym som nikdy poriadne nevidela, teraz to doháňam, ten seriál je stále prudko pozerateľný a dobrý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Miss Fisher sa mi podarilo dopozerať komplet, celých 34 častí ... série po 13, 13 a 8 epizód ...

zostal to pôvabný letný skutočne pozerateľný seriál, škoda, že skončil ... : )

 

a prosím,

vie niekto zo znalcov, ako to vyzerá s pokračovaním našich pozeraných seriálov? Kosti, NCIS, Criminal Minds ... na čo som zabudla? aha - Castle

 

a ešte:

pozerali ste niekto okrem deada Temný prípad II. ?

ako sa vám páčil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak prvu epizodu Castla mam za sebou a musim povedat ze je jedna z najlepsich. 1. a 2. cast je koncipovana ako dvojdiel, pricom prva je z pohladu Castla, druha to iste z pohladu Kate.

Po tej prvej clovek netusi o co ide, ale druha to osvetli. Neviem sa jej dockat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Videne už aj nove Kosti. Tiež je to dvojdiel a ten prvy bol veľmi dobry.

Zato ten Castle v druhom diely bol trochu vlažny. A skončilo to otvorene tak sme sa veľa nedozvedeli.

 

Inak leto nebola nakoniec taka nuda, pozrel som Game of Thrones, Suits aj Daredevila. So všetkym spokojnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tak som načala všetky štyri dlhodobo a pravidelne pozerané seriály ... v podstate vo vyšľapaných cestičkách, všade načali série nejakým silným motívom, aby to potom zmiernili, ale v podstate si držia svoju navyknutú úroveň ...

všetky začali nejakou tragédiou / resp. minule končili nedoriešenou tragédiou /, ale pre začiatok všetky naďalej pozerateľné ... v Criminal Minds zasa ďalšia postava na večne sa uprázdňujúcom fleku, akosi mi tam zatiaľ nezapadla, ale uvidíme ďalej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Prave som absolvoval 2. seriu True detective. A som trochu zmateny. Teda je to velmi dobre, ale s povodnou ideou to nema vobec nic spolocne.

 

Nema to taku temnu, rozvlacnu atmosferu, je to akcnejsie, komercnejsie, rychlejsie to odsypa. Spolocne s povodnou seriou to ma akurat nazov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

aj som zabudla, že bude pauza ... ja mám ešte nejaké resty,

a ešte stále som sa nedokopala k Temnému prípadu II ...

 

pred časom som našla sériu Irene Huss ... tiež ešte nemám zhliadnuté, ale knihy sú čitateľné. je to séria od Helene Tursten. csfd síce s hodnoteniami absentuje, tak neviem, čo si o tom myslieť, písaná séria je skutočne čitateľná. to len ako rezerva, keby bolo najhoršie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som pozeraval iba dextera, tam som videl vsetky diely. tri serie som videl z californication. a potom take bezne veci ako priatelia a simpsonovci. a este som chvilu pozeraval NCIS s Gibbsom. a to je tak vsetko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NCIS s Gibbsom pozerám komplet ... a to je jeden z mála seriálov, ktorý drží cca rovnakú úroveň už 13. sezónu, na Gibbsa nedám dopustiť :innocent:

 

oba spin-off  akosi zakapávajú, nie je to ono, aj L.A. aj New Orleans, ale originál NCIS sa drží na špici.
New Orleans má aspoň exteriéry a interiéry pozerateľné :)

 

okrem toho máme rozpozereného Castlea, mali sme Mentalistu, ten nám skončil, máme Kosti, a ja mám Criminal Minds ... bez krimiseriálov to nejde :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už viem do čoho sa pustim cez Kračun. Určite dam Jessicu Jones, ta ma dobre referencie. Tie Netflixovske serialy su teraz v kurze, Daredevil čo som videl bol vyborny. A keď už sme u Netflixu, začnem asi aj Orange is the new black. Tiež idu dobre chyry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja ešte chvíľočku nie, ešte stále mám nejaké rezervy, šetrila som si  ... ale čo potom :)

 

 

(už nejakú dobu to občas dopĺňam skutočnými príbehmi z YT. je ich tam hodne, z viacerých sérií dokumentov. nie sú to práve krimiseriály, ale tie naše obľúbené z nich hodne vychádzajú ... Criminal Minds celkom iste. zopár skutočných príbehov je v seriáli spracovaných vo viacerých dieloch ... niektorí šialenci boli takí šialení, že vyskúšali viac variant svojej šialenosti.

pred časom som čítala knihu o počiatkoch analýzy chovania v FBI ... tie pôvodné, hlavné postavy a seniori, ktorí sa v CM objavovali hojne na začiatku seriálu, vychádzajú zo skutočných ľudí, ktorí tento odbor zakladali, chodníkový koktavý vrah bol skutočný, lovci ľudí v lesoch boli skutoční, a celá záľaha ďalších tiež. svet je niekedy skutočne hodne šialené miesto)
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Netflix válí! Narcos a Jessica Jones su bomba. Takisto Daredevil ktoreho som videl pred časom. A to maju ešte ďalšie ktore som ešte nevidel a ktore maju vysoke ratingy. Aktualne najlepšia serialova produkcia.

http://www.csfd.cz/film/56207-narcos/prehled/

http://www.csfd.cz/film/370803-jessica-jones/prehled/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Porod sa podaril, Castle je konecne spat. Aj Suits sa po polroku rozhybali. Uz len sa dozit Kosti o vyse mesiac.

 

A Person of Interest poslednej sezony snad este v tomto roku. Ze vraj urcite najneskor na jar, cize do 19. juna je nadej. Vraj sa do toho ale montuje Netflix, tak iskierka existuje ze to nemusi byt posledna sezona. Zalezi na cislach sledovanosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

krimiseriály sa pohli, Castle, Criminal Minds, NCIS sú už späť.

a konečne som sa pustila do Most / Broen III.

sme bez Martina /nedohodl sa s produkciou a režisérom, či aspoň s niektorým z nich a teraz sedí v base/, ale už sme prišli o jednu dánsku policajtku, a strácame končatiny a ľudí a psychickú pohodu, masívne ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov