Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 týždňami...

Tak Person of Interest nabera sakra na obratkach. Trilogia v aktualnej sezone je bomba. Hlavne nadchadzajuca epizoda bude podľa traileru nařez.

A Homeland skončil dosť nečakane a neurčito. Teraz čakať do oktobra. :cotisisi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Person of Interest / Lovci zločincov si nechám asi na neskôr ... vďaka za tip :klobuk:

bo ešte nemám dopozeraný vyššie spomínaný Zločin ... stále ho pozerám sporadicky, skutočne ma napriek skvelým hodnoteniam a superlatívom nevie tak naozaj chytiť ... :(

 

medzitým som si chcela pozrieť Zločiny v čase / Crime Traveller http://www.csfd.cz/film/158342-crime-traveller/, z r. 1997, je to len 8 dielov, v en, ale ja k tomu potrebujem titulky, a za svet neviem žiadne nájsť, v sk, cz, ani hu ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nie je to celkom krimi, skôr krimi - thriler - horor ... videl niekto Penny Dreadful ? http://www.csfd.cz/film/348622-penny-dreadful/

 

má pár prvkov z krimi, skôr vďaka námetu: viktoriánskym strašidelným poviedkam a románom a postavám z anglickej šestákovej / ale aj vážnejšej / literatúry.

 

seriál má skvelú kameru, vyslovene úžasne prepracované kulisy, propriety, kostýmy, dym a blato viktoriánskeho Londýna priam cítiť.

prvok, ktorý spája sériu, je po čase trochu nudný, herci sú výberoví a skvelí, ale namiesto sledovania príbehu som nakoniec zúžila sledovanie na prepracovanie, a na lakocinky - ktorá známa postavička sa z dymu Londýna práve vynorí ... a boli tam takmer všetci a všetko: 

Van Helsing, Dorian Grey, dr. Frankenstein a jeho strašne sympatický výtvor, náznak Jacka Rozparovača, upíry, starý Egypt, okultizmus, Divoký západ, pištoľník, hieroglyfy, len posadnutých diablom akosi priveľa : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

takmer som zabudla, že aj keď Kosti nie,

ale Mentalista nám pokračuje, aj Castle nám pokračuje, Myšlenky zločince pokračujú, aj NCIS pokračuje ...

 

mám čo doháňať ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buď som bola správne naladená, alebo mi prospela tá medzera vo vysielaní, a nakopené diely ...

 

ale bola som spokojná so všetkými pokračovaniami, takže mám skôr podozrenie, že prospela prestávka ... začínam ľutovať, že bude končiť Mentalista ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ ... s týmto súhlasím, nielen zábavnejšie, ale viac skutočného a jemnejšieho humoru, síce stále typického pre tento seriál,

ale menej infantilností, aj od dvoch pomocných detektívnych šašov - do detinského neseriózneho nudného rádobyvtipného čohosi  tie posledné diely rozhodne skĺzavali ... mňa konkrétne namiesto relaxu a zábavy štvali a nudili.

teraz s novou situáciou Castlea a zrejme ďalšími čerstvými  scenáristami je to celé znesiteľnejšie a dostalo nový čerstvý vietor, nabraný smer humoru je tam, ale nie je taký kŕčovitý ... nech to vydrží.

 

a Mentalista prekvapuje a rastie ... začínam mať obavy, že keďže sa blíži koniec, aj toto ukončia tak divoko-friško-friško, ako naposledy, a pokazí to chuť v ústach po dobrom seriáli ... zasa. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

TU

je trochu popísané o knihe a menej zvyklom autorovi ... napísal toho viac, v jeho knihách sa objavujú čriepky z jeho životopisu, zo životopisu jeho kolegov a predchodcov, ešte mimo skúmania vzorcov chovania a profilov pod FBI ...

hodne tŕnistá cesta, ktorá dnes aj na základe výskumov a tuctov voľakedajších rozhovorov, keď to išlo ľahšie,  s väznenými známymi sériovými vrahmi, stovkami prípadov po celých štátoch, a neustálym zdokonaľovaním, ale aj osobnostnými rysmi a predpokladmi prvých profilovačov dospela až k dnešnému úspešnému televíznemu seriálu

Criminal Minds / Myšlenky zločince ...

 

prakticky všetky prípady a postavy starých profilovačov vychádzajú zo skutočnosti.

dokonca v poslednom prípade /smrť Gideona/ postava Gideona má originál predlohu, postava Davida, postava starého bývalého profilovača z jednej inej časti série majú svoje predlohy. 

 

miesto prvej úradovne, kam sa v zatiaľ poslednom dieli odobrali pre zložky prastarého prípadu hlboko pod zem v nepoužívanom krídle jednej z budov v Quanticu, je originálnym miestom, kde útvar, ešte len pokusne, začiatkom 70. rokov svoju činnosť začínal.

 

"stezkový vrah", ktorý dokonca aj koktal, vrah-poľovník, ktorý vyvážal ľudí do lesov a poľoval na nich, dokonca v súkromí strieľal aj lukom, vraždy prostitútok pri cestách, vraždy detí, všetky príbehy, niekedy trochu premiešané, niekedy trochu pozmenené, ale jadro tam vždy je - všetko má svoju predlohu v skutočnosti.

dokonca aj spôsob profilovania, ktorý sa občas zdá ako rozprávka, má počiatky hodne ďaleko v minulosti a funguje presne tak, ako to predvádzajú v seriáli ... všetko vďaka nespočetným hodinám práce a nespočetným prípadom a otvoreným hlavám prvých profilovačov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ ... súhlasím. táto séria začína byť hodne dobrá, posledné dva boli hodne dobré, a posledný takmer dokonalý.

preto som tam vyššie už  písala, že mi rozhodne bude chýbať ... aj ke´d som predtým kdesi napísala, že čo už ... :hmmm:

 

 

a ešte k NCIS New Orleans:

 

mierne poupravím svoju mienku - z nudy a z príležitosti znovu vypnutej elektriky som začala pozerať aj ďalšie časti ... postavy ma mimoriadne neočarili ani naďalej, ale začalo ma fascinovať ich úradovňa a interiéry a exteriéry ...

nádhera, aj s vodotryskom uprostred átria, a banánovníkmi v budove, a celou parádnou južanskou architektúrou - po prvom ohromení z tej podivnej úradovne som si na ňu zvykla  a stala sa z toho hra: čakať na zábery, kde toho bude z tej ich budovy čím viac ... : )

a pridali sa k tomu po prvom hodne nudnom rozbehu trochu zaujímavejšie prípady ...

takže zatiaľ dobrý ... :)

 

na rozdiel od NCIS LA, ktoré stále nie je moja šálka kávy ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od večera sa púšťam na Bron http://www.csfd.cz/film/305322-most/,

očakávam minimálne prekonanie True Detective.

 

splnil Most očakávanie? skutočne sa vydaril?

totižto Zločin - tú sesternicu Mostu - neviem prekonať. pozerám americkú verziu, čo by nemalo byť na závadu, americké verzie bývajú dobré a natočené starostlivo ... aj toto je, ale nechutí ... neviem sa dostať ďalej, nebaví a nudí ... možno sa k nemu vrátim neskôr ...

 

 

Tak a je to tu...

Dnes posledna dvojepizoda Mentalistu. And its over. Teraz, ked to bolo coraz lepsie. :-(

 

musím si počkať na cz ... skutočne boli posledné diely čoraz lepšie :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne by sa pačilo keby sa kruh uzavrel.  Teda skončilo tak ako začalo. Smrťou ženy a dieťaťa. To by bol ten spravny dramaticky zaver.

 

No minimalne CBS už ďalej pokračovať nehodla hoci to sledovanosť malo. Jedine že to kupi nejaka ina stanica čo je ale malo pravdepodobne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm.

celý čas v poslednom dieli som čakala, že to bude mať koniec nejakej osobnej kataklizmy, čosi, čo dopadne zle, prebudenie Johna v nejakej podobe, či podobného nového začiatku, ktorý už neuvidíme.

ale vlastne aj toto je nový začiatok, takým happy spôsobom, nemusí všetko končiť katastrofou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemusi vsetko koncit katastrofou ale toto bolo trosku az prilis prvoplanove klise.

 

Stale trvam na tom ze ju mali zabit aj s buducim potomkom. To by malo tie spravne grady. A nieslo aj nejake jasne posolstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a pretože Mentalista skončil ako skončil, a skončil nadobro, dala som šancu  tu vyššie  saharom spomínanej Clone ... http://www.csfd.cz/film/339331-clona/

tu  moja prvá kritika ...

 

prvý diel ma vtedy dostatočne znechutil, tentokrát som to dopozerala až do siedmej, poslednej časti ... je to pozerateľné, na cs alebo české pomery je to dobrý seriál.

rozhodne sa dá pozerať, možno spôsob, akým som to pozerala ja, za pár hodín všetko dokopy, tomu napomohol, neviem.

 

nič to nemení ale na prvej kritike, zostáva v platnosti  - plus na tom, že herci hrali, ako keď sa im nechce, smerom k poslednému dielu mierne rozmrzli, a hrali aspoň ako herci, ktorí už tomu prišli na chuť a ktorým sa celkom chce aj hrať, keď už to platia, hoci to ešte nie je celkom ono.

príbehy boli dobré, kamera tiež, svižnosť príbehov ušla, dramatickosť ušla, mierne napätie dávkované rozumne, od tretieho dielu som neustále odhadovala, ktorý z tej party hic skončí zasa v nemocnici ... ale skutočne to bolo pozerateľné.

 

slečna Kerekes ešte keby si vybrala krumplu z tej peknej pehatej  papuľky, a nemumlala a nešľapala si po slovách, a rozprávala jasne a zrozumiteľne, ako ju učili a zjavne nedokázali naučiť na VŠMÚ, bolo by jej výkon už až neznesiteľne znesiteľný.

 

neutekám pozerať celý seriál už aj ešte raz, na český krimiseriál podľa mňa bol lepší, než na tých na csfd ohodnotených 54% ... a lepší, než slovenské Staré mesto a podobné počiny, rozhodne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som v koncoch. Mentalista skončil, Kosti maju pauzu ešte mesiac Homeland pol roka a tie 3 serialy čo prave bežia a sledujem mi je malo. Vôbec netušim čo robiť a do čoho sa pustiť. Nemam šajnu a to aj keď uvažujem mimo krimi žanru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... som na tom podobne.

Kosti v nedohľadne, Myšlenky a NCIS pribúdajú nesmierne pomaly ...

 

Zločin nie som schopná dopozerať ... už som myslela na to, že skúsim nórsku verziu ...

chcela som pozrieť Most, čo tu doporučil bobsapp, ale som viazaná na titulky, a k druhej sérii sa neviem dostať, tak zatiaľ ani nechcem načínať ...

 

vyťahujem staré seriály, a české ... napodiv sa Clona celkom osvedčila ...

a hľadám v zozname kdejakých seriálov seriály, ktoré by za to stáli ... už som pozrela znovu aj celého Jesse Stonea ...

 

 

------------- edit.

 

jedna otázka, Ryan - koľko sérií má a akí sú/boli nakoniec Lovci zločincov ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov