Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 týždňami...

kým čakám na ďalšie diely tých vyššie spomenutých, zasa som zahrabla do starších - teda relatívne starších ...
 

kanadsko-britský krimiseriál Murdoch Mysteries / Prípady detektíva Murdocha nakrúcajú od roku 2004 dodnes - v tv som nikdy nevidela ani jeden, tento seriál ma doteraz akosi obišiel, až som narazila na zopár kníh Maureen Jenningsovej, z ktorej románov krimiserál vychádza.

tak som si najprv pozrela všetko, čo sa doteraz natočilo, od počiatočného otvárania úst: čo to je! sa seriál prepracoval k tomu, že ho pozerám s úsmevom a skutočne relaxujem :)

je to čosi ako CSI pretavené do pekne uhladenej uťapkanej viktoriánskej doby :)

seriál začali veľkým štýlom, v každom dieli sa objavil významný vynález, významný človek, od Arthura Conana Doyla, stvoriteľa Sherlocka Holmesa, po Harryho Houdiniho a všetky možné kriminalistické praktiky, - celý proces potom filmári mierne zmiernili, ale hlavný hrdina naďalej objavuje v každom dieli techniky kriminalistov - od snímania odtlačkov prstov po luminiscenčný prípravok na modré svetielkovanie pozostatkov krvi, dokonca počiatok prenášania obrazu v nulách a jednotkách - kde počítač nahradili štvorčeky dokresľujúci policajti :)

je to vcelku príjemný seriál, postavičky svojrázne, neurazia, láska tam je, polyhistor-vedátor hlavný detektív tam je, patologička-žena, a krásna žena, tam je, ubručaný nadriadený tam je, mudrc-pomocník watson v podobe rozmýšľajúceho mladého policajta tam je, detektívovi Murdochovi dokonca občas komplikuje život jeho katolíctvo, s vierou sa dostáva sem-tam do menších konfliktov, ...

dobu urobili priaznivejšou pre život, otupili hrany dobovej bigotnosti a ešte kdečoho, príbehy sú celkom umne vystavané krimipríbehy, a o to ide ...
 

pozerateľný seriál, relax, dejiny kriminalistiky zhustené do príjemného nenáročného seriálu, ktorý sa nehrá na niečo väčšie, netreba nad ním priveľa premýšľať, len držať palce, kedy sa tí dvaja už konečne prebudia a dajú dokopy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jeden krimiseriál z iného súdka ... kedysi pred rokmi som videla zopár kúskov, ale nikdy nie celých deväť častí série - až teraz.

/filmov je v skutočnosti viac, len tri nie sú dvojdielne /

natáčal sa 15 rokov, od roku 1991 do roku 2006, hoci je to len 9 príbehov : séria filmov Hlavní podezřelý / Prime Suspect s Helen Mirren v hlavnej úlohe.

 

príbehy ťažké ako cent, vysokú úroveň si udržal seriál od začiatku, od prvého dielu  Hlavní podezřelý: Cesta vzhůru  (csfd 83 % ) http://www.csfd.cz/film/12545-hlavni-podezrely-cesta-vzhuru/

až po posledný Hlavní podezřelý: Poslední případ  ( csfd 82 % ) http://www.csfd.cz/film/230998-hlavni-podezrely-posledni-pripad/

 

jeden z najlepších krimiseriálov, britské krimiseriály sú vyhlásene dobré, ale tento medzi nimi hviezdi, a Helen Mirren je po celý čas skvelá.

nielen veľmi ťažké krimipríbehy, ale aj veľmi ťažký boj ženy v svojho času čisto mužskom svete, za cenu skvele odvedenej práce, a za cenu straty vlastného súkromného života, od mužského šovinizmu a zločinov v radoch najvyššej vrstvy polície, po cestu nesmierne silnej ženy, ktorá nakoniec zostáva so svojím policajným dôchodkom sama, pomáhajúc si fľašou alkoholu, ale do posledného dňa ako skvelý policajt.

Jane Tennison v podaní Helen Mirren je trieda a krimiséria vynikajúca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ďalší britský krimiseriál, jeden z tých trochu starších, teda relatívne, ktorý som predtým nevidela :

 

v šiestich radách 24 dielov, nakrúcaných v rokoch 2002 - 2008  Profil vraha / Wire in the Blood  http://www.csfd.cz/film/96232-profil-vraha/

 

krimiseriál podľa kníh Val McDermidovej, hlavná postava klinický psychológ Tony Hill. spolupracuje s kriminálkou, trochu neschopný spoločensky, ako takmer všetci excentrickí géniovia, s veľmi svojským riešením myslenia vraha ... vciťuje sa do jeho gest, odskúšava na sebe možné spôsoby, a prichádza tak na odpoveď kto a prečo ...

 

sem-tam zopár drobností mi prekážalo, nie v príbehoch, ale v scenári, a možno aj réžii niektorých častí ... nakoniec akosi prípady riešil len psychológ, a keď to nevyšlo hneď na prvý šup, kolegovia policajti ho neprimerane komandovali, čo mi hodne prekážalo, ale boli to drobnosti ... príbehy a jedinečný Tony Hill to nakoniec vyvážili.

 

seriál má celovečerné diely, na hodinu a 45 minút, jednotlivé diely sú svižné, temné, a dobré, a modrooký spoločensky nešikovný zázračný Tony Hill /Robson Green/ v hlavnej úlohe neodolateľný so svojou nekonečnou zásobou modrých igelitiek :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak sme zhruba v polovici serie Mentalistu a deju sa veľmi zvlaštne veci. Veľmi riskantny krok od tvorcov, som zvedavy kam nas to posunie. Či si pod sebou nepodpilili konar. Ale chvalim, takyto inovativny krok tu ešte nebol. Uvidime...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani nie zamotane. Stane sa niečo očakavane, šokujuce je na tom to, že to pride v polovici sezony. Tak neviem či to je len nejaka kuleha a neskôr sa to vrati do starych koľaji, alebo sa to posunie niekam uplne inam. Aj keď podľa toho ako ma vyzerať ďalšia epizoda to bude skôr ta druha možnosť. A to je otazne ako si s tym poradia ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako to vyzerá teraz - práve som dopozerala 8. časť - akosi mi pripadá, že nie je koniec ... ale nepátrala som, ako vyzerá ďalšia epizóda.
alebo - a áno, aj to je možnosť - túto líniu už priveľmi nejde či nešlo ďalej rozvíjať ?
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak pokiaľ si videla už 8. časť (zatiaľ poslednu), tak vieš o čom hovorim.

 

 

Nejake oficialne info už bolo zverejnene. Ďalšia epizoda sa posunie o 2 roky dopredu. V nazve epizod už nebude slovičko red (resp. odtiene), tak ako to bolo doteraz. Aj to môže o niečom vypovedať. Jane vraj dostane nejaku zaujimavu pracovnu ponuku a vzťah s Lisbonovou sa ma tiež niekam posunuť. Viac sa nevie, zistime o tyždeň.


 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, videla som zo 6. série 8 častí. a netrpezlivo teda čakám na deviatku ... : )

 

 

takže päť sérií a tretina série na jedného zlosyna tak akurát ... zrejme nebolo kam už pokračovať.

v šiestej sérii potrebovali dokončiť červenú líniu, na všetky tie odhalenia chvíľu potrebovali, natiahlo sa na osem častí ... hm.
ináč - akosi mi ten hlavný zlosyn Red John nesedí .... bolo jasné, že to nie je šéf CBI, ale ten, z ktorého sa vyklubal, mi akosi nepasuje ... divné.

ale na druhej strane - raz v jednej svojej knihe / The Pale Horse / to napísala aj kráľovná detektívky Agatha : keď sa nakoniec ten hlavný zloduch odokryje, je zrazu plochý a nezaujímavý :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokračovať kam nebolo, len je s podivom že to neuťali už na konci 5. resp. nenatiahli na koniec 6. To je dosť čudny krok, neviem čo si o tom myslieť a ťažko v tom hľadam nejaku logiku, no ale budiž...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm.... Dexter nám skončil, fnuk. Finále bolo rozpcite, ale dostal najhorsi možný trest. Tak aspon nejake pozitívum.

njn

sa to aj dalo predpokladať

no ten posledný obraz tam skutočne nemusel byť

 

 

tento seriál by si možno zaslúžil happyend - teda jedna veľká šťastná rodina :)

 

by to k jeho celkovej povahe, zrejme aj zapasovalo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To už by bolo imho moc. Premena monštra na človeka s citmi a ešte aj happyend...

Ten zaver bol v podstate genialna metafora celej tej premeny. Škoda tej realizacie a ako vraviš, tych par poslednych obrazov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, videla som zo 6. série 8 častí. a netrpezlivo teda čakám na deviatku ... : )

tak som zhliadla deviatku - hovoríme o Mentalistovi, a ukončení v 8. dieli 6 série radu Red John ...

 

nuž nejako to museli prepojiť, keďže línia s Red Johnom bola vyčerpaná až do dna, a teraz sa na moment vrátim k posledným 8 dielom :  z posledných dielov som mala pocit, že už to kombinujú a kombinujú a urýchľujú, akokoľvek, čo scenár ešte dovolil, a skutočnú postavu, kto nakoniec Red Johnom bude, menili scenáristi aj s producentmi nesčíselnekrát, až sa ustálili maximálne dva diely pred definitívnym koncom zlosyna na jednej postave z plejády možných ... takýto som mala z toho pocit :)

 

to prepojenie mi hodne pripomínalo prepojenie v Castlovi, tiež to trvalo zopár dielov, kým filmári prišli na to, že vzťah na diaľku nemôže dostatočne iskriť, tak Castlovu partnerku nechali dotiahnuť po divnom extempore so spravodlivosťou v FBI späť ... :)

 

v Mentalistovi jeho vtip nevyhasol, dúfam, že tomu škaredému agentovi Abbotovi a jeho parťákom poriadne osladí život, a príbehy budú pozerateľné a vtipné a nápadité naďalej ... :) uvidíme ...

 

a Myšlenky Zločince / Criminal Minds 9. séria :  ôsma séria bola / kdesi som tu o tom písala / po iskrivom vyvrcholení siedmej série / trochu sklamaním, príbehy sa mi zdali plochšie ... v druhej polke sa celkom rozbehli, ale niečo im chýbalo, napriek tragédii Rieda a osobnej línii  ...

9. séria po trochu rozpačitom dvojdielnom príbehu a zmene "vedenia"  na začiatok nakoniec vcelku zaujala ...

možno o trochu viac, než 8. séria, som asi v tretine série, dá sa, ani nie pre príbehy samotné, tie sa mi zasa zdajú trošičku urýchlené a trochu menej dokončené, menej ucelené, asi ako v osmičke, nie je to celkom ono  .... ale pre postavy, ktoré sa osvedčili, a ktoré si diváci vyžiadali pekne späť do seriálu ...

uvidíme ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa ta mexicka (či kde to bolo) epizoda Mentalistu pačila veľmi. Taka prijemna oddychovka.

 

U Castla maju scenaristi väčši manevrovaci priestor, kedže tam neexistuje (resp. neexistovala) linia ako u Mentalistu. Mne ta odluka nijako neprekažala, nemal som pocit že to iskri menej. Ono to už čiastočne aj tak vyprchalo tym že sa maju. Za mňa mohla Katka kľudne ostať v DC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak 10. epizoda Mentalistu bola asi najzabavnejšia vôbec. Tak ten ťah s novou liniou možno predsalen nebude krok vedľa. :neviem:

 

Ešte v utorok Lovec zločincov (aj HIMYM) a až do polovice januara nebude čo pozerať. :crying:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, 10. diel Mentalistu mám dnes absolvovaný, asi to nebude krok vedľa,
a mám k tomu pár poznámok :)

- fbiákov si Jane pekne pomaly krotí na svoju  chuť, presne ako svojho času CBI, len títo sa hrajú na tvrdšie oriešky,

 

- začala "zelená" línia ? dnešný diel mal zelený názov ...

 

- ale moje pôvodné tušenie, že línia Red Johna neskončí úplne, a že skončila v 8. dieli neúplne a nedokonale ... mám také nutkavé cítenie, že červená línia neskončila úplne, a bude mať nejaké pokračovanie ...  :hmmm:

 

  :)


Ešte v utorok Lovec zločincov (aj HIMYM) a až do polovice januara nebude čo pozerať. :crying:

tak dlho ? :(
budem musieť hrabať v naškrečkovaných starších seriáloch, hoci ani tam už nie je toho veľa na hrabanie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zelena linia nezačala. Predošly bol modry, ďalši nazov je biely a potom zlaty.

Ad RJ: Ono je to risk ukončiť v polovici sezony. Tak si asi nechali otvorene vratka, že čo ak nahodou.

 

Tak dlho. Nečuduj sa, Kračun je zabijak serialov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Predošly bol modry, ďalši nazov je biely a potom zlaty.

názov deviny mi úplne unikol, tak som na to čakala, čo bude, že názov neviem ešte stále, ani som spätne nepozrela, ... názov desiny som už registrovala :)

 

a ešte som objavila 11. sériu NCIS, prvých 10 častí, tak sú napozerané ... a zrejme aj to bude pauzírovať až do polovice januára ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NCIS ma isť podľa imdb 17. decembra a potom 7. januara. To je oproti inym kratšia pauza. Taky Castle ma mesiac a pol (25. 11. - 6. 1.). A už teraz mam absťak. Jane by mal isť v predvečer trojkraľovy.

Oproti pôvodne publikovanym info sa tie terminy posunuli na skorši termin. Aspoň nejake pozitivum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ďalší diel Mentalistu ... č. 13 ?

dvanástka sa objavila.

 

a objavili sa už všetky 3 diely z Trojky  Sherlocka.

Myšlenky zločince pokračovanie posviatkové akosi neviem objaviť ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov