Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

tak na to už čakám, ... :)

prvý diel zo série 5 Mentalista som už videla, prvý diel NCIS 10 tiež, Kosti 7 séria zatiaľ po jedenástku ...

 

medzitým som siahla do hĺbok ... pamätá niekto sériu celovečerných krimifilmov Halifaxová, súdny psychiater ?

začali sa nakrúcať r. 1994, posledný bol tuším 2002 ...

svojho času som ich pozerala sporadicky, sem-tam si z nich niečo pamätám, mimoriadne ma nechytili, ... ale teraz s odstupom sa mi zdajú lepšie.

možno svoje zohral aj predtým skuknutý skvelý Wallander vo svojom pomalom rytme ... Halifaxová je podobná minimálne vcelku dobrou hudbou, tempom, pochybnosťami, ... dá sa na to pozerať v pohode medzi iskriacimi hláškami z očakávaných nových pokračovaní "našich" seriálov ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ako je to s pokračovaním pôvodných Criminal Minds - Myšlenky zločince, séria 8 ?

sedmička končila kataklyzmou, svadbou, a tým, že Emily Prentiss špekuľuje zasa o odchode z tímu.

točí sa ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nový Sherlock je excelentný

aj keď za najzaujímavejšie spracovanie/interpretovanie Sherlocka

považujem seriál s názvom HOUSE MD

 

ostatný DEXTER fakt pecka

akurát najslabšou časťou bola tá posledná

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sherlocka s cumberbtachom :) to sme sa kedysi tu obávali, ako dopadne zmodernizovanie sherlocka - dopadlo na jedničku :)

 

 

dopozerala som ďalšiu várku Halifaxová, súdny psychiater ... niečo som si pamätala spred rokov z vysielania v tv, ale nepozerala som to nejako pravidelne ... teraz to bolo lepšie, pozerateľné, krásna rebecca gibney to ťahala dobre. nepátrala som, prečo prestali v roku 2002 nakrúcať, ale bolo to tak akurát, stačilo.

zopár pohodových neveľmi náročných, ale príjemných večerov, pobavili, neublížili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

po dlhom čase, keď som pred rokmi videla prvý diel, som si pozrela aj ďalšie ... séria filmov, ktoré vznikajú dlhý čas, rok po roku, a pravdepodobne sú životnou rolou

Toma Sellecka - séria Jesse Stone

pocitové krimi, pomalšie tempo, žiadne heroické výkony, jednoducho vidiecky policajt, takmer odpísaný dobrý policajt, príbehy pozvoľna na seba naväzujú, mierne melancholická atmosféra, ale človek nemá pocit, že sa nič nedeje, aj pri pozeraní na jazero sa deje ...

príjemné príbehy, o vraždení ľudí je to dosť hlúpe povedať, ale Selleckovi tá úloha dokonale sedí, a filmy sú poctivá filmárska práca, od scenára po výkon hercov.

 

od roku 2000 do 2012 natočili 8 filmov Jesse Stone

http://www.csfd.cz/tvurce/484-tom-selleck/ , posledný http://www.csfd.cz/film/318196-jesse-stone-benefit-of-the-doubt/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

cítila som potrebu ešte raz si pozrieť všetkých 8 doteraz natočených dielov, na druhý krát sa mi zdá Jesse Stone séria ešte lepšia

veľmi podobná atmosféra ako vo Wallanderovi Kenetha Branagha, príjemná hudba, nenáhlivá kamera, človečie príbehy, a Tom Selleck vo svojej životnej úlohe, doslova.

dúfam, že už natáčajú ďalší diel ...

 

a že natáča už aj Branagh ďalších Wallanderov ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

pred rokmi ho vysielala vraj TV Nova, vtedy sme nemali k Nove prístup, takže som len zaregistrovala, že tento seriál existuje a beží

teraz som si ho dala kompletne, a neviem sa odtrhnúť :

seriál, natáčaný v rokoch 1993 - 1996 : Cracker / Bedna , britský krimiseriál http://www.csfd.cz/film/69610-bedna/

 

csfd píše 25 dielov, niektoré príbehy dvoj, niektoré trojdielne ... škoda, že ich nie je viac 

ale podstatné je, že Robbie Coltrane, ten skvelý neskorší Hagrid, postavil na hlavu všetky klišé o dobráckych tlstých policajtoch-vyšetrovateľoch.

Fitz ( dr. Eddie Fitz Fitzgerald ) je psychológ, z času na čas v službách polície, hrá nezvládnuteľne hazardné hry, neúmerne pije, neúmerne fajčí, s manželkou a rodinou má neustále rozbroje, s kolegyňou nevyjasnené vzťahy, s kolegami podivné vzťahy, policajti nepočúvajú zásadne jeho zistenia ...

nie konvenčné príbehy, hodne hodne britské, nič sa nedeje podľa platných filmových zvykov ... policajti umierajú, robia chyby, a robia ich veľa, mýlia sa, Fitz robí chyby, a je to proste sakra dobrý seriál, ktorý nezostarol ani o rok, tých 20 rokov na ňom vôbec nevidieť, problémy ľudí sú stále rovnaké ... a seriál jeden z najlepších krimiseriálov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

séria č.8 Myšlienky zločince - doplňujem postupne, po jednom dieli, toľko očakávané pokračovanie je trochu slabšie, až na osobnú líniu mladého doktora, ktorá v polovičke série dopadá nedobre ... prípady a akési prirýchle riešenie profilov sú mierne odfláknuté ... jednotlivé diely pôsobia kratšie a priamočiarejšie, zostavovanie profilov dostalo krídla, niekedy na škodu ... stále je to ten obľúbený seriál, ale čosi tam chýba ...

 

Vraždy v Oxforde - Lewis

z kutania po starých a starších seriáloch vzišiel spin off Vrážd v Oxforde - pôvodný s inšpektorom Morsem, pokračovanie s jeho bývalým watsonom Lewisom, a jeho terajším watsonom detektívom seržantom Hathawayom 

http://www.csfd.cz/film/237445-vrazdy-v-oxfordu/  - minimum na csfd je seriál dosť hlboko nepochopený, až na svetlé výnimky recenzisti vychádzajú z porovnávania s Vraždami v Midsomeri a považujú ho za slabšie pokračovanie ... s týmto seriálom Vraždy v Oxforde nemajú spoločné vôbec nič ...

z postáv: dvojica pátračov Lewis a Hathaway patria k najlepšej dvojici, aké sa v britských krimiseriáloch vyskytujú - obe sú plnokrvné prepracované postavy, hlboké a skutočne partnerské ...
Oxfordské reálie sú úžasne rýdzo anglické, s úžasne rýdzo anglickým snobstvom a uzavretým akademickým svetom

príbehy sa statočne komplikujú, a podľa dobrých starých anglických detektívnych pravidiel nikdy nezostáva len pri jednej mŕtvole : )

príbehy sú rozhodne pozerateľné, patria k dobrej klasickej britskej škole

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kua, to mi neviete povedať že už Dexter beži v plnom prude? Už išla 5. časť a ja sa o tom dozvedam až teraz...

 

Mimochodom, o tyždeň konečne pokračuje ostatna polovica poslednej serie Breaking Bad. Tešime...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chytil. Top to nie je, ale to nadpriemer. O to viac že je "bez deja".

 

To by som nevydržal do oktobra. Radšej si hryzť nechty tyždeň čo tyždeň ako niekoľko mesiacov. Inak už som to dohnal, je sa na čo tešiť. Aj keď ten pribeh posunuli trochu nasilu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ďalší zo skvelých anglických seriálov, ktorý som v čase, keď bol vysielaný, nepozerala, alebo len výnimočne, z rôznych dôvodov.

teraz napozeraný celý seriál Dalziel and Pascoe, jeden zo skvelej britskej  školy : http://www.csfd.cz/film/153326-dalziel-a-pascoe/

 

seriál vydržal dlho, natáčali ho 12 sezón, pravdepodobne je celkový počet 45 dielov, dva z nich sú rozdelené na dve časti.

nie všetky diely sú úplne stopercentné, sem tam, asi dva tri nie sú práve moja šálka kávy, a časom sa niektoré  zlozvyky Andyho Dalziela menia, sem tam menia k lepšiemu, napríklad si prestáva škrabkať rozkrok / čo uvítal aj jeho priateľ Pascoe aj ja, jednoznačne : )  /,  potom prestáva fajčiť, uvedomelo, ale primerane ťažko svojej povahe, ... s rokmi natáčania v rokoch 2000+ je moderné nefajčiť : ) ...

ale zápletky sú spravidla prepracované, a dvojica vekom vypracovaný cynik a empatický ale nie práve šťastný vysokoškolák podáva skvelé výkony, prepracované profily a nezvyčajné a ťažko skúšané nesúrodé priateľstvo.

skvelé herecké výkony

 

Dalziel v podaní Warrena Clarka je detektív pre Hellé:

mizogýn, ubručaný, nešťastný, škaredý, nevypočítateľný, osamelý, nevychovaný, ukričaný, sarkastický, cynický, s množstvom príšerných zlozvykov, ale skvelý a celkom potajomky ľudský detektív

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

kamarát zlatý

za toto by som Ti normálne navrhol warn

- šak to je horšie, ako keby si napísal, ako sa to skončilo

radšej si ja najprv dopozerám 5. sériu BreakingBad,

kt. vyzerá veľmi zaujímavo a budem veriť,

že na Tvoj príspevok zabudnem ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mentalista a Castle ktoré série začali ? Mám napozerané z oboch po koniec piatych sérií

 

a Criminal Minds/ Myšlenky zločince do konca 8. série, nabrala znovu tempo po prvotnom poľavení, len nástupkyňa Emily je v niektorých dieloch priveľmi múdra, občas nejaké pochybenie či neistota namiesto až neskutočne istých označení aj čísla klobúka z náznakov počinov neznámeho zločinca by seriálu prospela :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov