Skočiť na obsah

lukas

Odporúčané príspevky

Hmmm, to je dobrá otázka a vedie ma k možnosti skrátenia vzletovej dráhy - pri synchronizácii rýchlosti pása s momentálnym výkonom motoru by sa dal dosiahnúť takmer kolmý štart klasického lietadla...

alfi,

už si sa nachytal aj ty. poriadne sa zamysli a prečítaj si riešenie, ktoré Cactales zverejnil, ja som najprv uvažoval rovnako ako ty a tam je práve ten chyták.

lietadlo sa bude po "bežiacej" štartovacej ploche pohybovať pri štarte rovnakou rýchlosťou ako po pevnej a na odlepenie od zeme by potrebovalo posuvný pás s rovnakou dĺžkou, ako má aj pevná štartovacia plocha, štartovacia dráha by nebola kratšia ani o jediný meter. rozdiel je naozaj iba v tom, že na pohyblivej dráhe by sa lietadlu rýchlejšie otáčali kolesá.

 

ako som už napísal, mne je treba skôr rogalo ako lietadlo. pri rogalovom krídle by to bolo iné, tam by človek aj tenisky zodral, kým by vyštartoval. : )

 

toto bola dobrá hádanka, Cactales. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: Samozrejme, predsa podľa aerodynamických zákonov vzniká vztlaková sila na základe rozličnej rýchlosti obtiekania profilu krídla a to sa bežným sposobom u klasických letadel dosahuje práve po potrebnom rozbehu... ináč by muselo byť zariadenie na smerovanie alebo výstupných plynov prúdového motora alebo ťahu vrtule... /Harrier, vrtulníky/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

štipka morbídnej logiky :

 

 

Poprava

Väzeň odsúdený k smrti dostal za vzorné chovanie ( asi usilovne chytal myši ) na výber. Keď bude jeho záverečná reč pred popravou pravdivá, bude katom sťatý. Keď to však bude lož, bude potupne utopený. Väzeň bol ale taký fiškus, že sa svojou záverečnou rečou oslobodil úplne. Co zrejme povedal, že nebolo možné ho ani utopiť, ani ho pripraviť o hlavu ?

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

našla som jednu hádanku, paráda :) ...

 

takmer som pri nej prišla o nervy, google niečo istil, sem - tam pokus omyl, ale je dobrá ... len nervy si treba trochu posilniť, lebo dostanú zabrať ... ale je skutočne dobrá ... pomôcka je logika a zrazu blikk :lol:

 

tu je : HÁDANKA pre pevné nervy :)

 

 

 

príjemné hádanie prajem ... dá sa dostať až po číslo 23, ale je to zábava ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Eien to prestalo bavit a sla sa hrat inu hru :) Dostala som sa az po 20, ak sa nemylim... Potom sa mi uz nechcelo premyslat a uz ma to nudilo, a tak som to vzdala.

 

A game dostane po tom vyplazenom jazyku! :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek googli, a narazi na temu, kde sa rozoberaju spravne odpovede

bez ohladu na to, na 20tej otazke som skoncila /nie som si ista ci 20ta - ta s tymi YY../...nie a nie prist na spravnu odpoved :lol: po pravde, uz mi to ani nepalilo, bolo neskoro a ja som myslela iba na postel :)

btw, niektore tie ulohy dali riadne zabrat /aj casovo/ a mala som chut sa na to vykaslat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj pri tých odpovediach je aj po googlení len pošťuchnutie zvyčajne, buď to zapne alebo nezapne ... prípadne zapne neskôr :)

mala som tam asi tri či štyri otázky, kde som dokopy strávila asi hodinu a nadávala ako špaček a hovorila som si, že tak s týmto nech mi dajú pokoj a nemusím sa tu trápiť :)... ale nakoniec som to prešla, už len pre ten pocit :lol:

 

a je to presne tak, doll, keď je XX pred YY, po 20 nasleduje 21 ... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam ludi na taketo meditovanie :lol: Ako napriklad game... Myslim, ze iba pri dvoch otazkach som mala problem - pri tejto s tymi YY a potom ta s tymi prezidentami... Fakt mi nenapadlo, ze tam slo o prezidentov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je možné, takto som to neskúšala :lol:

 

ale to nie je riešenie hádanky a zábava ... keď to tak niekto chce urobiť, tak to tak spraví, keď sa niekto chce baviť a lámať si hlavinku a závity, kutá a premýšľa :)

 

každému podle libosti :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov