Skočiť na obsah

kiaba2

Odporúčané príspevky

Už sa snažím druhý deň, aby som sem dal satelitnú snímku, ale už to neviem nájsť. Keď to dávali na Discovery, hneď som si to overoval, vtedy som to našiel.

Dokument hovoril o tom, že našli mesto, asi 70-80-km od pobrežia, ktoré trafila cunami, a jeho rozmery (kruhové) zodpovedali Platónovi. dokonca bola za stĺpami.... Neskôr objavili "malú Atlantídu" kópiu velkej, z čoho usúdili, že nie všetci pri tejto katastrofe umreli, takže postavili si nové mesto. Vykopávky, ktoré tam uvádzali, boli úžasné... pôdorys podla Platóna, dokonca objavili niečo ako znak Atlatídy nad vstupom do mesta (myslím, že ho niekde uviedli starí historici).. a množstvo ďaľších vecí, na ktoré si už nepamätám, ale počúval a pozeral som z otvorenou hubou...

http://adam.azet.sk/clanky/9424/vedci-vraj-konecne-objavili-bajnu-atlantidu-v-juznom-spanielsku.html

http://www.webnoviny.sk/svet/atlantida-sa-udajne-nachadzala-na-uz/317738-clanok.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm,

k tej španielskej : toto je ten záber, satelitná snímka, pravdepodobne túto si hľadal ? http://io9.com/57893...scover-atlantis :)

--------------

 

behom troch dní máme tri zaručené Atlantídy :)

 

a to včera na čt2 išiel dokument Stracená Atlantida

/ krásne zábery, pekný text, ale film samotný ma mierne sklamal, zaoberal sa len výbuchom sopky - Santorinom a následným zánikom krétskej civilizácie, a považoval stotožnenie Kréty s Platónovou Atlantídou za hotovú vec, ktorú ďalej netreba kutať :) /

 

takže za tri dni štyri zaručené Atlantídy :)

 

a príde piata :

pred asi rokom či dvomi som videla na ktoromsi dokument. tv pomerne obsiahly dokument, kde v podobných podmienkach, ako na týchto obrázkoch tu vyššie, v Španielsku, mierne do kopca, obrovská pustá takmerplanina - len v Južnej Amerike ...

v prvom momente pri pohľade na tie fotky sa mi zdalo, že sú z toho filmu : )

dokumentom sprevádzal archeológ, ktorý tam kutal so svojím tímom už roky, a nachádzal podobné veci, kruhovité hradby, klasické tri za sebou, miesta, kade viedli kanály a boli napájané morom ...

neviem si spomenúť na názov filmu ... ale nejaké linky o Atlantíde v Južnej Amerike sú tu :

http://www.atlantisr...ed.com/main.asp

 

á! ... a našla som aj ten dokumentárny film o Atlantíde v Južnej Amerike:

Objavenie Atlantídy / Discovery Atlantis, 2002, VB : http://www.csfd.cz/f...overy-atlantis/ :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už sa snažím druhý deň, aby som sem dal satelitnú snímku, ale už to neviem nájsť. Keď to dávali na Discovery, hneď som si to overoval, vtedy som to našiel.

Dokument hovoril o tom, že našli mesto, asi 70-80-km od pobrežia, ktoré trafila cunami, a jeho rozmery (kruhové) zodpovedali Platónovi. dokonca bola za stĺpami.... Neskôr objavili "malú Atlantídu" kópiu velkej, z čoho usúdili, že nie všetci pri tejto katastrofe umreli, takže postavili si nové mesto. Vykopávky, ktoré tam uvádzali, boli úžasné... pôdorys podla Platóna, dokonca objavili niečo ako znak Atlatídy nad vstupom do mesta (myslím, že ho niekde uviedli starí historici).. a množstvo ďaľších vecí, na ktoré si už nepamätám, ale počúval a pozeral som z otvorenou hubou...

http://adam.azet.sk/...spanielsku.html

http://www.webnoviny...738-clanok.html

 

alarm ak najdes neskor to video daj to potom sem mna to tiez zaujima,rad si to pozriem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Ja si nemyslím, že by sa niekomu podarilo nájsť pozostatky po bájnej Atlantíde, lebo celé dejiny vývoja Zeme a života na nej sú zmanipulované a preto nikto nehľadá tam, kde sa v skutočnosti pozostatky po vyspelých mestách nachádzajú.

Existujú dôkazy, že aj v minulosti boli na Zemi použité jadrové zbrane. Dokáže si niekto predstaviť, čo by tu zostalo po dnešných moderných mestách, ak by si niekto dovolil rozpútať jadrový konflikt? Pravdepodobne nič, tak ako sa to stalo starým a vyspelým civilizáciám, ktoré tu žili pred viac ako 12000 rokmi.  

Zuhoľnatené ľudské telá boli rozpustené v roztavenom asfalte i roztavených plastoch a všetko bolo pochované pod troskami výškových budov. Ropa nevznikala milióny rokov, ako to tvrdia vedci, ale vznikla zo zuhoľnatených ľudských tiel. Podobne ako dnes, aj v minulosti boli piesok, íly a vápence hlavným stavebným materiálom a preto sa nachádzajú v každom ložisku ropy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zuhoľnatené ľudské telá boli rozpustené v roztavenom asfalte i roztavených plastoch a všetko bolo pochované pod troskami výškových budov. Ropa nevznikala milióny rokov, ako to tvrdia vedci, ale vznikla zo zuhoľnatených ľudských tiel. Podobne ako dnes, aj v minulosti boli piesok, íly a vápence hlavným stavebným materiálom a preto sa nachádzajú v každom ložisku ropy.

síce je to prudko mimo témy o Atlantíde, potom sa k nej vrátime, ...

ale toto ma zaujalo s tou ropou :

koľko tých ľudských tiel a ako dlho, aké dlhé obdobie muselo byť rozpustených v akom asfalte, keď ropa sa čerpá už storočie v miliónoch barelov kdekade po svete ?

teda presnejšie:  koľko ropy vznikne zo mňa, keď ma rozpustia v asfalte ? : )

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

na tejto stránke, tuším počnúc príspevkom od alarma https://www.freespace.sk/tema/2427-atlantida/?p=185082 sme už písali o teórii Atlantídy v Španielsku ...

 

jeden tu článok, kde sa k tejto lokalizácii amerických výskumníkov v texte vracajú, ale zároveň sa tu spomína časové obdobie, ktoré pre existenciu / či neexistenciu / Atlantídy doteraz veľmi reálne nebolo - vychádzajúc z Platóna bola doba cca 9-10000 rokov pred n.l, čiže približne pred 12000 rokmi ...


v súvislosti s tým, že na morskom dne našli jedinečný nález : 1500 km od Rio de Janeiro žulu - žula je suchozemská povrchová hornina - sa presunula existencia akejsi Atlantídy milióny rokov ďaleko, až k dobám, keď sa kontinenty Afrika a Južná Amerika rozchádzali :
 

Z analýz, ktoré sme začali pod morským dnom, je zrejmé, že môže ísť o časť kontinentu, ktorý zmizol pod morom pred miliónmi rokov,“ povedal Santos pre agentúru FP, píše spravodajská RT. „Mohlo by ísť o brazílsku Atlantídu. Sme si skoro istí, potrebujeme však naše hypotézy potvrdiť,“ doplnil.

 

Vedci plánujú v oblasti rozsiahlejší výskum, ktorý je potrebné konfrontovať s ďalšími analýzami. Odborníci sú však stále opatrní a varujú pred unáhlenými závermi. „Hovoríme o Atlantíde z hľadiska symboliky. Neočakávame, že nájdeme stratené miesto uprostred Atlantiku,“ upresnil Santos.

http://www.aktuality.sk/clanok/228372/nasla-sa-konecne-bajna-atlantida/

ešteže to upresnil, doteraz sú aj tak všetci hľadači presvedčení o svojej pravde ... zdá sa, že Santosovci prebehli od geológie k atlantológom, aj keď len symbolicky  :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nedozvedela som sa, koľko ropy bude raz zo mňa, ale nevadí :)  ( príspevky 31, 32 )

 

zato je tu jeden novší film o hľadaní Atlantídy hlavne na tom klasickom mieste, za "héraklovými stĺpmi", tam, kde si Atlantídu dodnes predstavuje všeobecne najviac ľudí a hľadačov ... vrátane slávneho spiaceho proroka Edgara Cayce, ktorý predpovedal na 60. roky minulého storočia nález Atlantídy ... a v 60. rokoch na miestach domnelej Atlantídy našli prvé indície ... :)

samozrejme spomenú aj Santorini a ostatné teórie ... podstatné je, že Atlantída nedá spávať naďalej :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=fEfU1ggMl10

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

dnes som zachytil reprízu na DISCOVERY, rýchlo som fotil

Kruhový znak je  znakom spracovania kovov. Jeden je z Egypta, druhý zo Španielska, z malej kópie  Atlantídy (tak kto interpretovali= tí, čo prežili cunami sa presťahovali do vnútrozemia a postavili malú zmenšeninu.

Pri vstupe do tohto mestečka nad schodiskom našli takýto znak : bojovník ochraňujúci sústredné kružnice

post-2333-0-45007400-1382267070_thumb.jpg

post-2333-0-90778200-1382267087_thumb.jpg

post-2333-0-43996800-1382267096_thumb.jpg

post-2333-0-55743000-1382267104_thumb.jpg

post-2333-0-62865600-1382267112_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

čas sedí - miesto je trochu severnejšie, ale nazvali to Atlantída na severe ... ďalšia na obzore, tentokrát skutočne potopený kus zeme, pred cca 8000 rokmi.

 

ide o ostrov Dogeerland v Severnom mori :

 

Územie medzi dnešnou Veľkou Britániou a Dánskom bolo v skorom praveku bohatou lesnatou krajinou, do ktorej sa zbiehala Temža aj Rýn. Išlo pravdepodobne o jedno z najbohatších lovísk vo vtedajšej Európe.

 
Doggerland

Územie v dnešnom Severnom mori, ktoré bolo pred poslednou ľadovovu dobou bohatým loviskom.

Pred približne 10-­tisíc rokmi sa pre nárast hladiny morí zmenilo na močaristý ostrov.

Ľudí z neho vyhnala až veľká vlna cunami pred približne 8000 rokmi.

„V období mezolitu to bol raj,“ povedal pre BBC Bernhard Weninger z univerzity v nemeckom Kolíne nad Rýnom. S ústupom ľadovcov sa však začala dvíhať aj hladina mora a o dvetisíc rokov neskôr už bol Doggerland močaristým ostrovom s rozlohou necelej polovice dnešného územia Slovenska. Stále tam však žili ľudia.

Potom prišiel takzvaný storeggský zosuv. V mori neďaleko pobrežia dnešného Nórska sa zosunuli tisíce kubických kilometrov morského dna, čo vyvolalo katastrofické vlny cunami v celom Severnom mori.

Päť metrov vysoká vlna sa prehnala nízko položeným Doggerlandom a pravdepodobne zabila či vyhnala aj posledné zvyšky ľudí.

Presnú veľkosť vlny sa teraz podarilo namodelovať vedcom z londýnskej Imperial College. Svoje výsledky odovzdali na publikovanie vo vedeckom časopise Ocean Modeling.

„Doggerland mohol byť úplne zaplavený,“ povedal podľa magazínu Der Spiegel John Hill, ktorý výskum viedol.

 

 

veľmi pravedpodobne to nie je "tá" Atlantída, ale keď Atlantída bola, mohla skončiť nejako podobne

čo mnohým oblastiam ostatne hrozí aj dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov