Skočiť na obsah

Evanjelická cirkev


Sniper

Odporúčané príspevky

áno... práve som o tom čítala.

 

keď začujem meno Luther, pripomenie mi to vždy, bez výnimky  - bola som kedysi dávno v nemeckom Wittenbergu, ktoré sa volá aj Lutherstadt, Lutherovo mesto, tuším ho ešte za socizmu v 80. rokoch takto aj premenovali,

kde je nesmierne kostolov, spústa starých budov, drevené prastaré interiéry a Lutherova miniatúrna pracovňa...

a vždy si spomeniem na ktorúsi učebnicu zo školy, kde na obrázku Luther pribíjal svoje tézy na kostolné dvere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu je celkom dobry rozhovor s tou najkompetentnejsou osobou v historii o Lutherovi.....okrem ineho, je tam aj toto....

 

 

„V Lutherovom ponímaní boli scholastici modernistami, ktorí cez aristotelovskú filozofiu zdeformovali pôvodné učenie evanjelia a ranej cirkvi. 

 

.....tu je link....

 

https://svetkrestanstva.postoj.sk/27888/luther-nebol-revolucionar

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ja ozaj neviem, ako si to myslela....teolog je tym pstrosom, lebo je nevinny?....alebo je tym pstrosom to koncilium, ktore dalo "zaracha" tomu teologovi, pretoze robi nieco, co sa prieci uceniu ich cirkvi?...ja osobne tam nic (na tom rozhodnuti) pstrosieho nevidim...jeden robi nieco co by nemal v danom institute a druhy ho za to vykarhal, lebo to robi a nesmie....ci tak by svet nemal fungovat?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov