pink Zverejnené 24. Apríl, 2013 Zverejnené 24. Apríl, 2013 no, dievcata, ktorej to nie je jasne, tak takto : http://redemptoristi.kske.sk/Q%20051-100/075_krestan_a_kupaliska.htm
Hellé Zverejnené 24. Apríl, 2013 Zverejnené 24. Apríl, 2013 oh..kupaliska neznasam..dufam, ze ma nebude nik povazovat za krestanku.. :smile3:
trinita Zverejnené 25. Apríl, 2013 Zverejnené 25. Apríl, 2013 ehm, sa divím, že pravoverné kresťanky nemusia chodiť v podobnom vreci ako moslimky - a ako sa to rieši, keď je kresťanka cudne zahalená od hlavy až po päty a chlap má aj tak pri pohľade na ňu necudné myšlienky? :D zvaľovať na ženy zodpovednosť za to, že muži myslia na sviňacinky je veeeeľmi pohodlné a veeeeeľmi-veeeeeľmi alibistické...
game Zverejnené 25. Apríl, 2013 Zverejnené 25. Apríl, 2013 ako píše v tom citovanom návode Ako sa vyhnúť peklu pán Tomas Nelson, muži sa majú pripraviť a nezízať, a keď sa nevedia zmieriť s nečistými myšlienkami, majú sa vyhnúť miestam, kde sú ženy ...pán Tomas Nelson to síce píše o športovaní a primeranom oblečení žien, ale aplikovať sa to dá s úspechom na akékoľvek oblečenie žien kdekoľvek :)pán Tomas Nelson možno nevie, alebo nechce vedieť, ako podobné praktiky s nečistými myšlienkami dopadajú v zahalených moslimských krajinách: buď sa s požehnaním duchovných uzatvárajú hodinové manželstvá - Irán, India ... alebo sa profesionálna prostitútka vyrobí z nezletilých chlapcov, ktorí to potom v dospelosti robia z iných nedospelých chlapcov ... / Pakistan, Afganistan ... /pán Tomas Nelson a jemu podobní ľudia sú vždy pápežskejší než pápež, a rozdávajú múdra na každú stranu, ktovie, možno ich vydiskutoval priamo so Šéfom, že ovláda aj centimetre výstrihu -_-
iskra Zverejnené 3. Máj, 2013 Zverejnené 3. Máj, 2013 Kresťan http://sk.wikipedia.org/wiki/Kres%C5%A5an :) Čo sa týka nejasnosti okolo kúpaliska .., žena ktorá ide relaxovať, poplávať si, opáliť sa, tak samo, že si na seba dá pekné plavky v ktorých sa cíti fajn. Nebude sa kúpať, opaľovať v rifliach, v sukni, či v letných šatách. Ak si ide kúpiť napr. zmrzku, alebo zahrať volejbal.., tak si prihodí na seba šortky , ak sa tak cíti lepšie . Nevidím problém. To platí na všetké ženy, čo chodia na kúpalisko, k vode ..., aspoň je to tak, kde chodím ja.Proste ani my nemáme problém obliesť si dvojdielne plavky a nechodíme zahalené od hlavy po päty. :) Ak má žena zdravé sebavedomie, nemá problém ukázať holé rameno, dekolt, či stehno. Nemyslím si teda, že je to o kresťanke, či nekresťanke , je to individuálne od každej ženy. 1
game Zverejnené 7. August, 2013 Zverejnené 7. August, 2013 dnes som sa dostala k jednej zrejme vážne mienenej otázke jedného premýšlivého kresťana, ktorá ma najprv prinútila usmiať sa, potom skôr postavila do pozoru ...prinajmenšom svedčí o dosť hlbokej neznalosti, a celej záľahe nejasností o náboženstvách : )otázka znela :Čo by bolo iné na kresťanstve, ak by Kristus bol ateista?a nejasnosti sa v tej jednej vete len tak nakopili : o akom kresťanstve ešte môžeme hovoriť v prípade, keby bol Kristus ateista ? alebo ináč:keby z JK nespravili evanjelici, Pavol a na nich postavená cirkev ústrednú postavu kresťanstva, čo by bolo iné na kresťanstve ?zrejme to, že by nebolo ... bolo by iné náboženstvo ... alebo je to ešte ináč ... :)
informator Zverejnené 11. August, 2013 Zverejnené 11. August, 2013 Usmevne :) . Ozaj, co by bolo, keby Archimedov zakon neexistoval, nebolo by Ensteinovej teorie relativity.........a pod. Ze by bolo tiez vsetko inak?
Sniper Zverejnené 12. Január, 2014 Zverejnené 12. Január, 2014 Judáš zradil Ježiša, keď ho nabonzoval Rimanom a tí ho dali ukrižovať. Potom Ježiš zomrel a bol pochovaný. Na tretí deň vstal z mŕtvych, čím potvrdil svoj božský pôvod a de facto vzniklo kresťanstvo. Keby Judáš Ježiša nenabonzoval tak by Ježiša pravdepodobne nezatkli a neukrižovali. Tým by nezomrel a nemal by príležitosť vstať z mŕtvych, čím by de facto kresťanstvo nevzniklo. Judáš svojou zradou vlastne umožnil Ježišovi, aby dokázal, že má božský pôvod. Judáš svojou zradou vlastne umožnil vznik kresťanstva. Je Judáš zradcom alebo ako jediný pochopil, aj keď možno neplánovane, Ježišovo poslanie?
game Zverejnené 12. Január, 2014 Zverejnené 12. Január, 2014 sú tu ešte ďalšie možnosti : Judáš sa stal "zradcom" v evanjeliách pre dramatizáciu deja, čo bolo vlastne celkom zbytočné v skutočnosti : Jeziš bol poznaný, známy rečník Ježiš hovoril pravdu, neutekal pred zodpovednosťou, keby tam prišla eskorta vojakov s otázkou ktorý z vás je Ježiš, priznal by sa bez problémov pre poučnú historku urobil Boh z Judáša zradcu, ale tým plnil vlastne božiu vôľu ... mohol sa chudák Judáš takejto vyššej moci postaviť ? meno Judáš a tridsať strieborných sa stali synonymom zrady pre dvetisíc rokov ... z vôle Božej ... keďže je Ježiš boží syn, a vedel podľa dnes uznávaných evanjelií, že ho Judáš zradí, urobiť zradcu z Judáša bola božia vôľa ... Boh ale potom hral s Judášom nečistú hru ...
Sniper Zverejnené 21. Apríl, 2014 Zverejnené 21. Apríl, 2014 Na wikipedii si čítam obsah z knihy Genezis a narazil som na zaujímavú pasáž (dôležité som zvýraznil tučným písmom): Izmael a IzákZo strachu, že nebudú mať dieťa, nechá Sarai (Sáraj) Abrama splodiť dieťa so svojou slúžkou Agar (Hagar). Dieťa dostalo meno Izmael. Kedže sa Agar (Hagar) po narodení Izmaela povýšila nad Sarai – Abrahámovu ženu, začala ju Sarai trápiť a Agar (Hagar) utiekla do púšte. Tam ju našiel Pánov anjel a povedal jej, že sa má vrátiť späť a pokoriť sa pred svojou pani. Boh napomína Abrama a Sarai (Sáraj) pre neveru a uzavrie s nimi zmluvu, podľa ktorého sa premenujú na Abrahám a Sára a musí sa vykonať obriezka všetkých mužských potomkov na znak potvrdenia.Sára potom predsa len porodila syna Izáka. Izmael sa stal praotcom Arabov. Boh potom skúša Abrahámovu vieru tým, že požaduje, aby obetoval svojho syna, no Abrahám obstojí. Izák sa stal právoplatným dedičom Abrahámových zasľúbení, stal sa otcom Jakuba (pozri nižšie), ktorý neskôr prijal meno Izrael. Izrael mal 12 synov, z ktorých pochádza 12 kmeňov Izraela. Čo z toho vyplýva?? Že Arabi sú potomkovia pankharta! :D
David Zverejnené 21. Apríl, 2014 Zverejnené 21. Apríl, 2014 Čo z toho vyplýva?? Že Arabi sú potomkovia pankharta!Ak tento prispevok prečíta nejaky hacker arabsky, takže nám rozbije celú fórum FS :( 1
game Zverejnené 21. Apríl, 2014 Zverejnené 21. Apríl, 2014 nazvime to krajšie, aj pre mňa je slovo pankhart škaredé: potomkami ľavobočka :)
Sniper Zverejnené 21. Apríl, 2014 Zverejnené 21. Apríl, 2014 No ja keď som to vtedy čítal, mne to prišlo strašne smiešne :D Teraz by ma zaujímalo, či to s tým Abrahámom je.... dokázateľná pravda alebo nejakým spôsobom sa jeho nemravný život upravil pre "potreby" ďalších generácií. Totižto, ak Abrahám zahol Sáre so slúžkou a ich syn Izmail sa stal praotcom Arabov a Abrahámov oficiálny syn Izák bol otcom praotca Židov, tak tu by sa vlastne mohol hľadať pôvod nepriateľstva medzi Židmi a Arabmi. Len potom by vlastne Židia mali viac nenávidieť Arabov, prax je však iná.
valcik Zverejnené 3. Máj, 2014 Zverejnené 3. Máj, 2014 Je tu akosi mŕtvo, prihodím teda zvedavú otázku. :innocent:Podľa knihy Genesis sa Pán nahneval na svoj experiment s osídľovaním planéty a rozhodol sa, že to celé resetne a začne odznova. Preto prikázal Noemu a jeho rodine, ktorú posúdil ako spravodlivú a čestnú, aby sa nalodili na bárku aj s vybranými vzorkami nižších živočíchov a zvyšok sveta vyvraždil. Noe mal na bárke manželku a troch synov spoločne s ich ženami, nasledujúcu generáciu teda založili jeho vnúčatá. Tie sa medzi sebou popárili a naplodili ďalšie potomstvo, ktoré v incestných vzťahoch pokračovalo, aby mohol ľudský druh znova osídliť celú Zem. Mne sa to nezdá, skutočne dobrotivý Pán naplánoval znovuosídlenie sveta formou incestných sexuálnych vzťahov?
game Zverejnené 3. Máj, 2014 Zverejnené 3. Máj, 2014 valcik, práve si mi pripomenul jeden film ... nie, nie ten najnovší Russell Crow - Noe film, ale starší, za svet mi nevie už pár dní napadnúť, režíroval to aj hlavnú úlohu hral jeden známy režisér, žiaľ, hľadám to už nejaký čas, a neviem na to prísť, kto.dôležité je, že to bol skutočne dobrý film, sem-tam pár vtipných prvkov, kvapka humoru, kde to bolo žiadúce, skutočne toľko, koľko ten príbeh potreboval ... asi preto si na neho po desaťročiach spomínam, lebo to bol dobrý film. no ... a podstata je, že si pamätám, ako sme čakali pri pozeraní, ešte na čb tv, rodičia a všetci dokopy, ako si režisér poradí s prechodom z lode po potope na súš ...poradil si veľmi zaujímavo :v jednej chvíli z lode vypustili holubicu, ktorá sa už späť na loď nevrátila ... strih ... a ďalší obraz bolo rušné staroveké mestečko ... : )
smiley Zverejnené 3. Máj, 2014 Zverejnené 3. Máj, 2014 Mne sa to nezdá, skutočne dobrotivý Pán naplánoval znovuosídlenie sveta formou incestných sexuálnych vzťahov? Ono ani incestami by to bez zasahu "zhora" neslo. Dvaja jedinci su na zachovanie nezdegerovaneho druhu rozhodne malo. Vsak to je hlavny dovod zakazu incestu: aby sme sa vyvarovali plodenia zdegerovanych jedincov.
Tono Zverejnené 3. Máj, 2014 Zverejnené 3. Máj, 2014 Židia považujú každé slovo v biblii za nemenné. Keď sa pýtali Ježiša, či prišiel zmeniť zákon, povedal, že neprišiel zmeniť ani jedno písmeno zákona, ale ho naplniť. Teda aj pre kresťanov platí to isté, ako pre židov, no židia asi nemajú problém s prekladom. Pri preklade zákona sa tento predpoklad nemennosti nedá dosť dobre dodržať. Niektoré jazyky totiž nemajú pre daný pojem slovo. Tá striktnosť je asi nutná, inak by si zákony každý interpretoval po svojom. Viď právnikov, ako sa hrajú zo slovíčkami paragrafov. A k doslovnému obsahu biblie. Ak by niekto nadiktoval základy kvantovej fyziky príslušníkom Amazonského kmeňa, ktorý ešte nemal kontakt s civilizáciou, dostal by sa do podobného problému. Ich slovník a by nedisponoval vhodnú slovnú zásobou, rovnako ako absenciu určitých pojmov.. Ak by si tieto informácie ústne odovzdávali počas niekoľkých generácií a potom by niektorý z nich nadobudol vzdelanie a spísal tieto odovzdané informácie, kvantoví fyzici by sa asi čudovali, o čom ten chlap píše. Biblia je o morálke a o tej sa dá hovoriť s každým, bez ohľadu na jeho vzdelanie. To vedel aj Ježíš, preto nehovoril so svojimi učeníkmi o kvantovej fyzike, ale v podobenstvách o tom, ako sa správať k blížnemu.
Tono Zverejnené 3. Máj, 2014 Zverejnené 3. Máj, 2014 Čo sa týka incestu, môžeme ísť ďalej až k Adamovi, Eve a ich potomstvu. No podľa dnešných vedeckých poznatkov, je genetický kód všetkých ľudí tak zhodný, že sa to nedá interpretovať inak, ako že všetci máme spoločnú matku „Evu“. Pred asi 70 000 rokmi bolo asi ľudstvo na hranici vymretia. Genetici tvrdia, že by sa všetci zmestili do väčšej budovy. Netvrdím, že je to práve podobenstvo o Arche, ale asi k tomu už raz došlo. V knihe Genesis sa píše, že na počiatku Boh stvoril zem – hmota = energia. Potom Boh povedal, nech je svetlo. A dnešná kozmológia hovorí, že na počiatku bolo svetlo. Hmota v okamihu Veľkého tresku bola vo forme vlnenia – fotónov.. ..a oddelil svetlo a tmu Podľa dnešnej fyziky, hviezdy „začali svietiť , až potom, keď hustota vesmíru klesla natoľko, že sa fotóny mohli šíriť v priestore. (Napríklad fotónu trvá desiatky tisíc rokov, kým sa dostane na povrch Slnka.)Toto je iba jedna z interpretácií, ktorá sa snaží dostať do dnešného kontextu, popis stvorenia, opísaný v knihe Genesis. No podľa mňa je každá takáto snaha nepochopenie jej obsahu. To nie je kniha z oboru prírodných vied a nemá ani takéto poslanie.
valcik Zverejnené 4. Máj, 2014 Zverejnené 4. Máj, 2014 Pri preklade zákona sa tento predpoklad nemennosti nedá dosť dobre dodržať. Niektoré jazyky totiž nemajú pre daný pojem slovo.Jop, tzv. lexikálna medzera sa objavuje v každom jazyku, nielen v niektorom. Pred asi 70 000 rokmi bolo asi ľudstvo na hranici vymretia. Genetici tvrdia, že by sa všetci zmestili do väčšej budovy.Ktorí genetici? A kde to tvrdia? To by ma celkom zaujímalo, nedávno sa totiž objavila informácia o tom, že naša DNA je omnoho komplikovanejšia, než sme doteraz predpokladali. V molekulách, ktoré sú nositeľmi genetickej informácie, objavili genetickí inžinieri hromadu akýchsi biologických prepínačov, ktoré majú vplyv na prenos biochemických informácií a ešte donedávna boli považované iba za bezvýznamú a odpadovú látku. Prvé oznámenia o tomto objave boli publikované iba rok-dva dozadu: http://www.sciencemag.org/content/342/6157/1241006 A to, že na Zemi v určitom období žila iba malá skupinka ľudí, ešte neznamená že to boli pokrvní príbuzní. Kniha Genesis opisuje malú hŕstku ľudí umiestnenú v malej oblasti, ale evolučná teória predpokladá, že život sa rozvinul na viacerých častiach planéty súčasne a preto sa vyvinuli aj odlišnosti, ako tmavá pleť u obyvateľov rovníkového pásma ap. Ak teda pred desiatkami tisíc rokov aj došlo k nejakej globálnej katastrofe alebo epidémii, ktorá vyhladila väčšinu populácie, pripadá mi rozumné predpokladať, že tých pár stoviek alebo tisícok preživších bolo roztrúsených po celom svete a nešlo o rodinu.
Tono Zverejnené 4. Máj, 2014 Zverejnené 4. Máj, 2014 valcik http://sk.wikipedia.org/wiki/Adam_chromoz%C3%B3mu_Y http://sk.wikipedia.org/wiki/Mitochondri%C3%A1lna_Evahttp://cs.wikipedia.org/wiki/Efekt_hrdla_lahve Nie som odborník na genetiku, no mutácie génov sú dedične odovzdávané potomkom. Takže sa dá „stopovať“ v čase pred, lebo mutácie nastali v čase po. Ak by existovali roztrúsene izolované skupiny, nemohli by mať tak zhodné gény. Podľa úrovne zhody sa dnes dá dokázať príslušnosť k rodine, alebo otcovstvo. Etnické rozdiely, ako farba pleti, atď.. ,ktoré spomínaš nastali až po "Adamovi"..Je to mikroevolúčna odpoveď na migráciu potomkov do iných kontinentov a prostredí.
valcik Zverejnené 8. Máj, 2014 Zverejnené 8. Máj, 2014 Je to tak, genetici odhalili nášho spoločného praotca, ktorého stvoril Pán k obrazu svojmu: A Genesis opisuje obdobie, v ktorom už prekvitala civilizácia - ľudia stavali zložité budovy a mestá, zakladali rodiny, manželstvá. Keď sa teda Pán rozhodol, že celé ľudstvo vyvraždí, nešlo o hŕstku negramotných polodivochov zahalených do zvieracej kože a vyzbrojených kyjakmi.
iskra Zverejnené 9. Máj, 2014 Zverejnené 9. Máj, 2014 Ty kokso! Na obrázku je skôr vtipný portrét Ibiho :-) http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/plus7dni/z-domova/2013/02/o_maiga.jpg?w=800&h=1000
Tono Zverejnené 9. Máj, 2014 Zverejnené 9. Máj, 2014 Valcik Kniha Genesis popisuje stvorenie sveta, nie obdobie, keď ľudia stavali zložité budovy a mestá. Newton, ako autorita sa pokúsil vypočítať tento čas. Dospel k záveru, že je to asi 6000 rokov pred narodením Krista. Akceptujem, že je tu značná časová diferencia, ak by sme počítali čas podľa súčasných poznatkov. Podľa fyziky je to asi 13,7 miliárd rokov od stvorenia Vesmíru a podľa genetiky 70 tisíc rokov, od stvorenia Adama.
game Zverejnené 9. Máj, 2014 Zverejnené 9. Máj, 2014 ... a podľa ctihodného arcibiskupa a primasa Jamesa Ushera bol svet stvorený podľa jeho starostlivých výpočtov podľa údajov v Biblii 23. októbra 4004 pred n.l. žil v rovnakom období ako pán Newton ... ktorý predsa len zanechal svetu viac, než pán arcibiskup Usher.čo ovšem znamená len to, že obaja učenci sa držali toho, čo vtedajšia učenosť pripúšťala ...napríklad v tom istom období ďalší učenec, Ruben de la Vialle / známy objavom jaskynných malieb / nemohol v roku 1660 pochopiť, že nástenné maľby zvierat, ktoré našiel v jaskyni Niaux vo francúzskom Arlège, by mohli byť staré okolo 30 000 rokov, ako sa mu odvážil ktosi tvrdiť, udupali ho, vek malieb bol uznaný oveľa oveľa neskôr. ľudský dávnovek pre nich neexistoval, a pre podaktorých neexistuje dodnes. tieto dátumy strašia stále, a priveľa nehovoria, len o úrovni vedy v danom období, či len o úrovni dokonalého konzervativizmu ... ultrakonzervatívni kreacionisti pripúšťajú aj dnes maximum 6000 rokov, ako učenci v 17.storočí, menej ultrakonzervatívni sú ochotní ísť po vznik sveta pred 20 000 rokmi ...
Tono Zverejnené 9. Máj, 2014 Zverejnené 9. Máj, 2014 Game Nemôžem, ani nechcem s tebou polemizovať. Darwin mal dar, formulovať svoje poznatky s takmer „vešteckou“ schopnosťou. Jeho vášňou bola geológia a na základe geologických usadenín a rýchlosti rastu ich hrúbky, si asi prvý uvedomil, že organizmy, ktoré sa v nich našli, tu nemohli byť pred 6000 rokmi, ale rádovo skôr. To teda znamená, iba to, že Starý zákon nie je učebnicou, vhodnou pre geológov, astrofyzikov a paleontológov. Obsah Biblie, konfrontovaný s vedeckými poznatkami prírodných vied je asi tak užitočný, ako hľadanie zmyslu života v Darwinovej teórii. 2
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz