Skočiť na obsah

QIP


Linkman

Odporúčané príspevky

ICQ servery blokujú QIP

 

ICQ servery zmenili dnes v doobedňajších hodinách správanie pri prihlasovaní užívateľov cez populárneho alternatívneho klienta QIP a užívateľom s týmto klientom sa nedovolia plne prihlásiť.

 

Aktuálna verzia QIP 2005 build 8070 sa síce technicky prihlási, nenačíta ale zoznam kontaktov a užívateľovi je pri každom prihlásení doručená správa od kontaktu s udávaným ICQ číslom 1.

 

Správa má nasledovné znenie: "System Message. ICQ version 5.1 is no longer supported. Download a free authorized ICQ version from ICQ's official website."

 

V súčasnosti je možné zo stránok QIP už sťahovať novú verziu klasického QIP build 8080, ktorá sa pripája na ICQ servery bez problémov a zároveň nový QIP Infium build 9020. Inštalačné súbory zatiaľ nie sú nalinkované, priame adresy pre stiahnutie sú download.qip.ru/qip8080.exe a download.qip.ru/qipinfium9020.exe, servery QIP sú v súčasnosti relatívne preťažené.

Takže kto mal problémy (tak ako aj ja pred chvíľou) si upgradnite QIP na najnovšie verzie a už to pôjde (tak ako aj mne).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 44
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    9

  • Nokia

    5

  • Darkman

    4

  • valcik

    3

Top prispievatelia v tejto téme

nielen qip ale celkovo blokuju stary protokol na ktorom bezal icq 5.1

pridem domov, pustim mirandu a nic a potom pozeram ze ja som mal tak strasne staru verziu protokolu ze az :lol: som musel upgradovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dufam, ze mne sa take nieco nestane, lebo ja by som nevedel, kde je sever z toho :)

 

vsetky veci na svete su normalne, len v tych pocitacoch sa musia furt nejake blbosti vymyslat. nikoho to nezaujima, len furt nejake blbosti musi clovek riesit. vsak nech sa s tym babru ti, co ich to zaujima a ostatnych ludi nech taketo blbosti neobtazuju :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsak si stiahni vzdy najnovsi icq klient a mas po starostiach :lol: kedze ty si zacal vymyslat ze pouzivas alternativneho, nie autorizovaneho klienta, necuduj sa ze sa musis trosku posnazit :)

to mas akoby si kupil neoriginal volant do auta a chcel v autorizovanom servise aby ti ho namontovali...by ta poslali kade lahsie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 5 týždňami...

QIP infium 9020 uz neni blokovany

práve ho testujem, prvý dojem je veľmi dobrý. trocha mi to pripomína SIM, len tu je viac možností. :lol:

vyzerá to, že s ICQ si rozumie.

ostatné detaily doplním neskôr, ešte som sa neprehrabal cez všetky nastavenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klasicky qip mi vyhovuje ovela viac, ale doma aj tak vedie miranda s jabber, msn a gtalk pluginom :lol:

môže byť, klasický qip ani nepoznám, doteraz som s ním nemal do činenia. naposledy som používal SIM, od posledného formátovania som však nemal nainštalované nič, tak som skúsil urobiť zmenu. :-)

 

Pripájam sa k Nokii. Na mirandu nemá žiadny iný programík. Miranda IM je the best. :)

mirandu si nechávam na koniec, ako čerešničku na torte. :-)

už som si všimol, že viacero ľudí považuje mirandu za najzaujímavejší messenger a určite sa k nej neskôr dostanem. príliš často tieto programy nepoužívam, doteraz som ich teda ani neporovnával.

 

edit:

:)

začali mi tam práve chodiť ruské správy od ľudí, ktorých ani nemám medzi kontaktami. správy sú asi v azbuke a kvôli rozdielnemu kódovaniu sa mi rozkladajú na nezmyselné reťazce zložené z rôznych interpunkčných znakov.

otestujem antispambota a ak nezaberie, zrejme sa s QIPom rozlúčim rýchlejšie, ako som pôvodne zamýšľal..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otestujem antispambota a ak nezaberie, zrejme sa s QIPom rozlúčim rýchlejšie, ako som pôvodne zamýšľal..

Zafajkni si Enable Anti-Spam Control a na hlavnom okne Qipu je dole také tlačítko (žltá obálka so zelenou fajkou) na ktoré musíš kliknúť (zelená fajka sa zmení na červený krúžok s pásikom) a potom ti nič nebude chodiť mimo tvojho zoznamu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pohodička, len som zazmätkoval.

 

QIP má funkciu "All Seeing Eye", ktorá pri rôznych udalostiach (závisí od nastavenia) odošle užívateľovi notifikáciu s oznamom. notifikácia je v ruštine a obsahuje ICQ číslo človeka, ktorý sledovanú operáciu vykonal. (konkrétne mne prišlo info, že si niekto prezeral môj profil, zistil som to podľa nastavenia.)

 

tie notifikácie vyzerajú ako normálne správy, preto ma to pomýlilo. už som to vypol. :lol:

..ale na niečo to bolo dobré, aspoň som si nastavil toho antispambota. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ide ICQ sieť? QIP mi padol a pri pripájaní vypisuje Reservation link error. Ak zase ICQ niečo zmenilo a bude treba zase inštalovať novšiu verziu QIP tak už ma to baviť nebude a končím s ICQ a budem už len na Skype.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 rokom...

mám hodený qip infinium na W7

všetko ide ako má akurát

keď prijímam súbory, tak napíše - prijaté

ale nikde to neviem nájsť

 

ani keď po dotiahnutí dám,

že chcem ísť do zložky kde sa to stiahlo,

ani keď to hľadám v naištalovanej zložke v program fileoch

. . .

 

neviete, kde môže byť chyba

 

napr. včera mi nechcelo ani odosielať súbory,

ale to bol bracho na ICQ v invisible móde,

čiže by to mohlo byť tým, či?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no pod windows 7 by si mal nastavit pri instalacii ze chces subory uchovavat v adresari pre kazzdeho pouzivatela zvlast (sa mi zda, ze tam taka moznost je, ak nie, tak mrkni nastavenia - v sekcii pre subory je hlavny adresar, kam sa to ma stahovat)

 

pokial mas zapnute User Account COntrol a nahodou tam mas nastavene ze to ma stahovat do program files, tak potom skus hladat v C:\Users\USERNAME\AppData\Local\VirtualStore - co je virtualna cast disku pre programy, co nemaju pravan na zapis do Program Files.

 

mne sa ale zda, ze to niekde default sejvuje do tvojich C:\Users\USERNAME\AppData...tak skus mrknut tam...

 

(kedze som v praci a tu QIPa nemam, tak len spamati pisem, dufam ze to najdes aj tak..ak nie, pozriem potom presnejsie)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podobné problémy som aj ja mával s QIP a vlastne s celou ICQ sieťou. Preto som presedlal na Skype a ICQ (QIP) používam už len veľmi výnimočne. V tomto smere mi vlastne celé ICQ pripadá zbytočné, keďže Skype ho vo všetkom nahrádza + dáva mnoho vecí navyše. Takže síce je to trochu nekonvenčný fix, ale chyby na QIPe (ICQ) fixneš najlepšie tak, že ho prestaneš používať a vymeníš ho za Skype.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov