Skočiť na obsah

Prečo oslavujeme Silvestra, narodeniny?


game

Odporúčané príspevky

Silvester ako posledný deň v roku, sme o rok starší. Nový rok tým, že je nový neznamená, že bude lepší - niekto tomu verí aj 80 rokov a nič..

Skrátka oslava takýchto medzníkov, vrátane narodenín a p. je akási forma macochizmu.

Samozrejme, že hlavne v mladosti som Silvestra bujaro oslavoval. Ďakujem Game za túto otázku, ja som si ju nikdy nepoložil. Po 50-tich rokoch som zistil, že som vlastne nezisti z čoho som mal tú preukrutnú radosť toľkie roky.

..........................mi napadlo. Ibaže by bolo dobre mať radosť - len tak pre radosť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale je silvestra, tak oslavujme ... prekrikujme sa, slopme, vyrevujme, žerme, na druhý deň buďme chorí, veď je silvestra

Tak takto určite moja oslava Silvestra neprebieha :lol: .

Nebudem sa tu rozpisovať ako to u nás funguje.Na okraj poviem len toľko,že Silvester trávim doma s najbližšími a alkohol na stole nie je,ako ani po celý rok :) .

Vlastne celá pointa oslavy je v tom,že si o polnoci poprajeme všetko najlepšie do budúceho roku :) .

A priatelia,ktorí tu tvrdíte,že Silvester pre vás nič neznamená,chcete povedať,že nevyčkáte ani do polnoci ;) ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A priatelia,ktorí tu tvrdíte,že Silvester pre vás nič neznamená,chcete povedať,že nevyčkáte ani do polnoci :lol: ?

Ja vyjdem o polnoci k Bojnickému zámku, kde je perfektný výhľad na Prievidzu--OO,15 nevidím z mesta absolutne nič. Pôvodne som to robil pre auto lebo som parkoval pred činžákom(prskavka na metalíze) teraz to mám ako panoptikum. Skúste to niekde na vašom kopčeku - fantázia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám rád Silvestra (a vždy som mal). Najskôr nejaká prechádzka v okolí (je fajn, keď je sneh). Potom sa spraví dobrá papa. Navštívime maminy a potom si spravíme pekný večer. O polnoci pripijeme, zaželáme šťastný nový rok, pozrieme ohňostroj... A potom skontrolujem, či mi niekto nepodpálil chalupu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som Silvestra vždy oslavovala rada, a spájalo sa mi to hlavne s nejakou fajn chatou, ľuďmi, pitím a následn poriadnym vybláznením na kopci s doskou. Ohňostroje a podobné somariny nechápem. Tento rok mám v pláne asi po prvýkrát absolvovať len pokojný prechod do nového roku, s priateľom, u fotra na Liptove, veľmi sa neopiť, aby som hneď, čo najskôr vládala snowboardovať, to je hlavné...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna "sviatok" Silvester je uplne obycajny den. Akurat si potom zvykam ze je za datumom nejaky iny rok. Proste cely den prebieha ako obycajna radova sobota, a tak cakam na polnoc, a idem spat (teda ak sa mi to nepodari aj skor). Mozno sa to v buducnosti zmeni a budem to fakt aj oslavovat, no necham sa prekvapit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nahodou silvester je este tak nejak aspon normlany dovod na oslavu ... ide novy kalendarny rok ... to skorej ked sa spytas preco oslavujeme velku noc, vianoce, 7bolestnu pannu mariu, a vsetky tieto ... ktore si postupne vymyslala cirkev a menila z inych sviatkov an svoje ... tak to nedava zmysel ... ale nie ze by som nemal rad vianoce a velku noc alen sa mi to zda zbytocne ... a silvester mam rad :lol: proste je to den ako vsetky ostatne len sa stretavaju kamarati a nakoniec oslavime zmenu datumu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne,trefa do čierného,bingo :lol:

Hrča ľudí nemusí oslavovať svoje osobné,či rodinné výročia,ale ctia a oslavujú Vianoce,čo je vlastne výročie narodenia židovského chlapca,ktorý bol neskôr blahorečený.

Ja osobne Vianoce ctím,lebo to je tradícia v naších zemepisných šírkach a vždy som k tomu bol vedený,ale náboženske súvislosti mi unikajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa aj tesim na silvester. prichadza novy rok, som o nieco starsi, mozno mudrejsi:), ale kedze som skolak, tak sa na to divam asi tak, ze v novom roku porobim skusky..take male predsavzatie...ale je pravda ze cim som starsi tym tento den beriem akoby o nic neslo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne,trefa do čierného,bingo :lol:

Hrča ľudí nemusí oslavovať svoje osobné,či rodinné výročia,ale ctia a oslavujú Vianoce,čo je vlastne výročie narodenia židovského chlapca,ktorý bol neskôr blahorečený.

Ja osobne Vianoce ctím,lebo to je tradícia v naších zemepisných šírkach a vždy som k tomu bol vedený,ale náboženske súvislosti mi unikajú.

o Vianociach je tu téma inde ... tu: Vianoce
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no podobne ako game

 

Ja Silvester za sviatok vobec nepovazujem, a o com to je ze sa niekto ožerie lebo "hľa - je nový rok" (alebo sa niekto riadi pravidlom: ako na novy rok tak po cely rok?)... jedine cim je pre mna Silvester iny od inych dni je to ze su krasne ohnostroje vsade po svete a vita sa novy rok, no a este tie trapne petardy a hluk a bordel na uliciach - to je snad najnegativnejsia stranka celeho tohto "sviatku". Ako moze niekto za to vobec vyhadzovat prachy? Preco rovno navyhadzovat z balkona zapalenen 20 a 50 korunacky? To by aspon nenarobilo hluk. Osobne nic nemam prosti ohnostrojom a krasnym vizualnym efektom. Ale pyrotechnika ktora spravi akurat velky boom - to je fakt o nicom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a este tie trapne petardy a hluk a bordel na uliciach - to je snad najnegativnejsia stranka celeho tohto "sviatku". Ako moze niekto za to vobec vyhadzovat prachy? Preco rovno navyhadzovat z balkona zapalenen 20 a 50 korunacky? To by aspon nenarobilo hluk.

 

presne tak

nehovoriac o tom, aké sú vystresované moje mačky z toho hluku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 11 mesiacmi...

včera z mojej staronovej otázky : " prečo oslavujeme na silvestra " vznikli zaujímavé debaty ...

 

jedna vyústila v Lopatove Myšlienky z nevyspatej hlavy , lopatka filozofoval, to sme museli zvečniť slávnostným zápisom :D

 

druhá bola spoločné filozofovanie s jedným priateľom ... presviedčal ma, že to tak nie je, ako hovorím, ale ja si myslím, že je ... :lol:

prišla som na to, že oslavujú, robia rachot a krik, lebo sa boja bubákov, desia sa jednej noci a ubiehajúceho času a chcú ho odstrašiť ...

 

on tvrdil, že ľudia si vymysleli dôvod na oslavu ...

ja tvrdím, že to má svoj dôvod ... odplašiť strach a dodať si odvahu ... :D

 

- to je fakt koniec ďalšieho roka ? ja len nechápem, čo na tom ľudia oslavujú ... :-\

hmhmhm : )))

- Vymysleli si dôvod na oslavu : )))

 

- aby zahnali strach ... a bubákov : )))

 

- Aj to je možné : ))

 

- ee ... to bude pravda ... preto robia taký rachot, aby ich odohnali : ))

 

- Alebo aby nepoculi ked nahodou pridu : ))))

 

- alebo : ))) alebo tikot ... tik-tak tik-tak ... : )))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov