Skočiť na obsah

Prečo oslavujeme Silvestra, narodeniny?


game

Odporúčané príspevky

tak aby ste vedeli, toto ma trápi ... prečo vlastne tak vítame Nový rok ? :)

 

čo vlastne svet a ľudia oslavujú na tom, že sú zasa o rok starší ? :)

 

s veľkou nádherou, ujúkaním, ohňostrojmi a následným bordelom oslavujeme že ... čo vlastne ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spolocenska zmluva. ludia sa zhodli v tom, ze na silvestra je novy rok a budu oslavovat. v prinzipe presne tak, ako pri vsetkych ostatnych sviatkoch.

 

čo ľudia oslavujú na tom, že sú zasa o rok starší ?

a na narodeniny? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skôr sa mi to javí nie ako spoločenská zmluva, ale niečo na spôsob chlieb a hry ... :)

 

nech sa ľudia vybláznia, opijú, veselia, dajú si milión záväzkov, aj tak je zajtra všedný den a všetko pokračuje tak ako predtým ...

 

možno uvoľnenie napätia ... ideme sa radovať, lebo je Silvestra, neviem, možno je to chyba, možno to uvoľnenie je treba ...

ale aj ten pocit pohody ... :)

 

neoslavujem Silvestra už pekných pár rokov, jediná výnimka je večera, akú nerobievame bežne v roku, a narobíme chlebíčky, ktoré aj tak jeme na druhý deň na raňajky ...

 

neoslavujem ani narodeniny ... osláviť že ešte žijem ? zvyčajne si ani nespomeniem, načo ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A prečo neoslavovať Silvester?

Netreba si dávať predsavzatia, ktoré aj tak nebudú splnené, ale prečo sa netešiť, že nám ubehol rok bez nejakej traumy, sklamania, bôlu a tešiť sa na to, čo bude?

Trochu optimizmu, priatelia...Silvester je príležitosť aj posedieť, zatancovať si s rodinou, priatelmi, so svojou láskou, v ten deň je vo väčšine prípadov dovolenka, takže do práce sa nejde - o jednu radosť navyše...pri pohľade na deti si hrdo povzdychnete: už sú zase o rok väčšie, pri babičkách a dedkoch s úľavou: chvalabohu, prežili ďaľší rok...

alebo stačí, ako napísala Game: pocit pohody

 

len nechápem, prečo neoslavuje narodeniny :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ajaj ....

a medzi sviatkami a na Silvestra žiadna dovolenka - v ten deň je v práci najviac roboty :lol: zvyčajne som rada, keď poobede vpadnem do baráku a pripravím tradičnú silvestrovskú večeru, aby ten deň bol predsa len trochu iný :)

 

 

teraz nad tým premýšľam, že to má svoj pôvod niekde tam ... dlhé roky je Silvester proste jeden náročný pracovný deň ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja oslavujem Silvester preto , lebo je to jeden jediny den v celom roku ked mozem vyjst s kamosmi hocikde von a zabavit sa dlhsie ako do pol jedenastej, popripade urobit doma nejaku houseparty ked idu nasi na ples :lol:

 

A neoslavovat narodeniny?? To by uz hadam bol hriech :) Aj ked je pravda,ze u nas je vsetko oslavovanie prehnane lebo oslavujeme vsetko: meniny ,narodeniny,mikulas,silvester, vyrocia svadby , vyrocie rozvodu, koniec skolskeho roku (ale to je vyhoda pre mna lebo 500 sk sa len tak nedostava ), dokonca oslavujeme aj Demetera lebo je to patron dediny a je tradicia urobit velku hostinu ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že by mi preto bolo jedno či je Silvestra, že nepijem ? :)

 

no dobre, aby sa nepovedalo, tak na polnoc sa nejaký sekt otvorí, nemôžem si pomôcť, zvyčajne väčšina do rána vyprchá alebo ide do odtoku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

asi tento rok oslávim silvestra netradične, a to tak, že ho vôbec neoslávim a vyklátim sa do postele už o desiatej /a dovtedy stiahnem šampáňo, čo naši kúpili, minule ho vycucali oni mne :lol:/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Silvester je jeden z mála dní,kedy si myslím je dôvod na oslavu....ideme predsa do ďaľšieho roku.

Rovnako sa mi zdá opodstatnené oslavovať narodeniny.Ale zasa nevidím dôvod na oslavu menín.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ... do nového roku ideme vlastne vtedy, keď máme narodeniny ... každý osve a osobitne

 

akosi neviem pochopiť, prečo je dôvodom na oslavu, že ideme do nového roku ... novoročné predsavzatia vydržia do novoročného rána, nový rok málokomu prinesie niečo len preto, že je nový, jeden deň skončíme prácu, večerrozbijeme mesto, a na druhý deň pokračujeme, len preto, že sa zemeguľa ráčila zasa o kúsok pohnúť ... hoci je to smiešne, lebo sa pohla o hodný kus, len to sa neoslavuje ...

príjemný rozhovor s priateľom je pre mňa oveľa hodnotnejší ... kedysi som bola dokonca na programe v divadle na silvestra, na zábave, u známych, ... ten divadelný bol najlepší, v inej krajine, inom svete, pred mnohými rokmi, a hlavne spontánny ... čo budeme robiť, keď už celý svet blbne ? kamarát má voľné lístky, ideme do divadla ....

 

oslavovať, že sme každý rok starší ? a ešte aj narodeniny ? tu je zvykom oslavovať každé okrúhle narodeniny ... nechápem to a vyčlenila som sa z kruhu známych, a mám z toho z určitého hľadiska peklo, ale odmietam oslavovať, že niekto je zasa starší

 

chápe to niekto ?

 

okolo osláv päťdesiatky sa tu robia pomaly oslavy ako na dedinskej svadbe, len preto, že oslavuje niekto päťdesiat ... pochopila by som to, keby bolo mormálne dožiť sa stovky ... tak jo, polovicu máš za sebou

ale takto ?

 

čím ďalej tým rýchlejšie život odchádza, máme podaktorí ukrutný talent znepríjemňovať život tomu druhému, ale je silvestra, tak oslavujme ... prekrikujme sa, slopme, vyrevujme, žerme, na druhý deň buďme chorí, veď je silvestra

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov