Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

La vita é bella (Život je krásny)

 

Taliansky film, ktorý napísal, režíroval aj si v ňom zahral samotný Roberto Benigni.

Čašník sa zaľúbi do učiteľky, po neskutočne originálnom dvorení sa zoberú a majú dieťa. O päť rokov otca so synom odvlečú do koncentračného tábora, no on aby ochránil svojho syna pred hrôzami vojny predstiera, že všetko je len hra... (Milujem tú scénu, kde Begnini prekladá požiadavky dozorcov do taliančiny :lol:)

Je to naozaj skvelý film, pri ktorom sa nasmejete aj budete plakať... Vrelo odporúčam pozrieť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kult Hakoveho Kriza

super film. Mňa vie málo filmov zaujať, nikdy nevydržím dopozerať do konca. Ale minulý týždeň sobotu večer na Film+ išiel nadabovaný Dune. Veľmi ma to potešilo, lebo som ho videla iba v originále.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento film som videla už dávnejšie, kedysi keď bol nový, a zrejme sa prikloním viac k tomassiho názoru

hákový kríž je tam trochu dekorácia, rasizmus je rasizmom aj bez špeciálnych znakov, a je to silná téma, a američania ju poznajú dobre

mohol to byť KKK či hocičo iné, hákový kríž je trochu novum, dvíha hlavu kdekade, v generáciách, ktoré sú od neho vlastne pekne vzdialené

je to dobrý film, akýkoľvek extrémizmus je pre film silná téma, a premena človeka o to viac ... trochu to tam osciluje medzi pro a proti, a edward norton zahral svoju postavu perfektne, vlastne asi ťahá celý film, ale nič viac vo mne ten film nezanechal

rovnaké násilie sa deje v mene kdečoho denne, a nie každý je prerodený edward norton, a nikde nekončí, ani neskončí, chyba v hlavách pri výrobe, možno bola hlina nekvalitná a ktovie akej farby bola ... ale to je už iná téma, aj keď téma pre film nekončiaca

vlastne mi voľaktorý deň ronja trochu pomimo pripomenula rosu parksovú ... pred polstoročím bola jedným zo spúšťačov protisegregačných protestov, ktoré už bolo treba brať vážne ... videla som kedysi jeden polohraný dokument o celom tom hnutí, so všetkým, čo prinieslo ... zanechal vo mne oveľa viac dojmov a obrazov ako kult hákového kríža

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Nedávno som si pozrel na Prime film Súmrak mŕtvych. Nič iné nebolo a dlho som nič nevidel tak som sa rozhodol, že si nájdem o tom nejaké info, síce trochu som sa zhrozil pri popise, že ide o kombináciu komédia - akcia - horror a ešte že je to britský film (anglickému humoru rozumejú iba Angličania), ale hodnotenie 75% na csfd.cz alebo 8.0 na imdb.com ma presvedčilo aby som sa na to pozrel. Trochu slabší začiatok, ale musím konštatovať, že to bol celkom príjemný neskorý večer. Dávam hodnotenie 7,5/10.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

La Jetée

 

film pozostávajúci z prelínajúcich sa fotografií a komentára rozprávača

 

odporúčam priaznivcom 12 opíc a osobitne tím, kt. mu "nepochopili"

a teda im môže pomôcť rozlúštiť záhadu Terryho Gilliaa

 

keďže práve tento film poslúžil ako predloha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Päť prekážok

 

V prvním dokumentu z dílny tvůrců manifestu Dogma 95 vyzval Lars Von Trier svého učitele,

klasika dánského dokumentu Jorgena Letha,

aby pěti různými způsoby natočil remake svého slavného filmu

.

vynikajúci, kt. sa rozhodne oplatí pozrieť

nie je povinná,

ale isto pomôže k skvalitneniu sledovania tohto dokumentu

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa naposledy najviac zaujal film Brüno ... fakt dobrý "dokument", ktorý okrem iného poukazuje na problémy vo svete, ďalej skvelé scénky a hlášky (tak ako aj v Boratovi), výborne sa človek pri tomu uvoľní a zasmeje, no a sú tam aj smutné scény, no a aj niektoré poriadne nechutné. Ale celkom dobrý filmík.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Joj, Veronika je super. Phersu potvrdi.

Veru, veru, tiež potvrdzujem. Jeden z mála filmov, na ktorom som bola v krátkej dobe hneď aj po druhý krát v kine (či skôr f. klube).

 

A mňa poslednou dobou určite najviac dostala Kubrickova Lolita z roku 1962. Vždy, keď si myslím, že ma pán Kubrick nemôže už ničím prekvapiť opäť narazím na ďalší dôkaz jeho geniality.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antichrist

 

Ak ste nevideli filmy ako BreakingTheWaves, Taxidermia, . . .

alebo sa nepovažujete za náročného vážneho diváka,

tak film nepozerajte alebo sa pripravte "úplne na všetko"

 

myslím, že priaznivci hororu, záhad a drámy

by si mali prísť na svoje

duplom opäť vynikajúca kamera a herecké výkony

ako už býva Trierovým zvykom, ten ženský získal na festivale v Cannes najvyššie ocenenie

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov