Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

Jo komorný, pozri si a uvidíš :)

Prave že som videl...

 

 

Farba raja: http://www.csfd.cz/film/121688-barva-raje/

 

Veľmi jednoduche, civilne no o to silnejšie a autentickejšie. Hrať to profesionalni herci, je z toho kliše. Takto je to fantazia v obraze. Od tvorcu takeho užasneho filmu ako Božie deti (http://www.csfd.cz/film/119599-bozske-deti/) sa nič zle čakať neda. Majidi je Pan Režiser.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

natočený roku 2010, takže ho zrejme už kdekto videl, ja až teraz,

a dokonale som si ho užívala ... nič donebavolajúce, len dobre natočený perfektne dávkovaný film s prúdmi dažďa :)

 

tradičná moderná upršaná atmosféra, ani jedna scéna nenútila k tomu, prepnúť, vypnúť a zabudnúť, pán režisér dávkoval presne a dobre, vytiahol na svetlo starnúceho skvelého Brosnana s priveľmi živou hereckou tvárou a mladého McGregora s takmer nehrajúcou kamennou tvárou, a to ešte nehovorím o skvelom dome na ostrove, plnom  ohromnej a ohromujúcej plejády skvelých moderných obrazov po celom baráku :)

 

nemali sme elektriku, ale film bol poruke, a dĺžkou by akurát vydržal batériu ... asi v polke elektriku zapli, takže dobrý ...

 

tento režisér to jednoducho stále vie, aj okolo svojej osemdesiatky: Roman Polanski

 

Muž v tieni / Ghost Writer  http://www.csfd.cz/film/243590-muz-ve-stinu/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Tak naposledy sme boli v kine na Kode Enigmy. A pacilo sa nam. Hlavna postava bola skvele zahrana :)

 

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.(Forum Film CZ)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Delikatesy (1991) - Bizarný príbeh umiestnený do fiktívneho sveta. Aj napriek zlovestným a temným udalostiam, ktoré postupne vychádzajú najavo, sa jedná o vtipný film, s parádnou estetikou scén. Postavy sú takmer až karikované, podobne ako v rovnako dobrej Amélii z Montmartru (2001) od toho istého režiséra. Majstrštyk! 

 

Pena dní (2013) - Podobne ladený film o ľudskom šťastí a nešťastí, s bizarnými rekvizitami a snovým svetom, v ktorom sa postavy správajú podľa svojich vlastných a nie celkom bežných pravidiel. Natočené podľa rovnomenného a nadčasového románu, ktorý bol napísaný pred viac než pol storočím.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

zatiaľ ešte nezaujal film, len predstavenie sa BB-8 v Anaheime :)

najnovšie Star Wars sa chystá, a lahôdky z neho sa pomaly predstavujú a robia chute - nie som nijaký výnomočný fanúšik Star Wars, ale BB-8 ma dostal ...

ako dostal celé publikum a net s ním, kdekto špekuľuje, ako to a čo to a ako to funguje ... a je to podarené, patrične prevádzkovo ufúľané a nápad skvelý :)

 

 

mimochodom, na  moment sa objavil už aj v prvom teaseri, kde sa zúfalo gúľal po púšti - 00:28 :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tip na film,
kt. riesi vecnu temu
ako by sa mal clovek v istej situacii zachovat
a ako sa v skutocnosti zachova?
(samozrejme nasledne vetvenie dosledkov a pod.)

skutocne velmi dobre ponate, aj ked ja by som zrejme odstrihol poslednych 20minut

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

Dogani (Južná Kórea, 2011)

Film natočený podľa rovnomennej románovej predlohy, ktorá vznikla na základe skutočných udalostí. Opisuje hromadné sexuálne zneužívanie detí pedagógmi, ktorí sú ale zároveň aj váženými občanmi a najmä rešpektovanými členmi miestnej kresťanskej komunity, previazanej konexiami na najvyšších spoločenských postoch vrátane polície a súdnictva, vďaka čomu páchatelia vyviaznu z celého incidentu prakticky beztrestne.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gwangju_Inhwa_School

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik, ak ťa tak oslovil film Dogani, tak odporúčam aj ďalší juhokórejský počin So-won - príbeh o nespravodlivosti a traume malého dievčatka, ktorý napísal taktiež samotný život. mne osobne sa Sowon páčilo ešte viac ako Dogani. ale oba stáli za to!

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

včera videný - Iná zem - http://www.csfd.cz/film/290570-jina-zeme/

prekvapivo dobrý, najmä herecké výkony a zvláštne podmanivá atmosféra. nálepku sci-fi treba brať s veľkou rezervou, film nie je sci-fi (a vlastne som za to rád. takto to bolo oveľa lepšie). je o inom. pre mňa bol o hľadaní východiska.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Another Earth bol naozaj dobrý film, na zamyslenie. A rovnako pozoruhodný (podľa mňa dokonca aj lepší) je aj ďalší Cahillov film I Origins (Výchozí bod) - taktiež film na zamyslenie, podobne ako spomínané Another Earth.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve dopozeraný I Origins. opäť výborne natočený, ale pre mňa osobne bola Iná zem zaujímavejšia. oveľa viac komorná a vrstevnatá. zároveň dala viac vyniknúť hercom. v I Origins bol hlavný predstaviteľ trochu slabý a stále najviac žiarila Brit Marling.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ondskan /Zlo/- svedsky film, natoceny podla rovnomennej novely.

 

Mne by sa asi zdala problematika sikany na skole trochu osumela, ale tento film /knihu som necital/ ma hlbku inde. Bitkara vyhodia zo skoly a dostane poslednu sancu, v prudko konzervativnej internatnej skole s trochu posahanymi pravidlami. Chalan /inak vyborne napisana a zahrana postava/ sa zatal a film divaka tak trochu detinsky nuti cakat, kedy mu dojde trpezlivost ..a ona dojde.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Another Earth bol naozaj dobrý film, na zamyslenie. A rovnako pozoruhodný (podľa mňa dokonca aj lepší) je aj ďalší Cahillov film I Origins (Výchozí bod) - taktiež film na zamyslenie, podobne ako spomínané Another Earth.

 

práve som videl tento krásny snímok. Klobúk dole  :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov