Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

včera dávali toto: http://www.csfd.cz/film/231194-utek-ze-sibire/ Útek zo Sibíri - ďalšia vec natočená podľa skutočných udalostí, keď skupina cudzincov utiekla v roku 1940 z gulagu na Sibíri a peši prešla 4000 míľ až do Indie. pre niekoho možno málo akčný, málo dramatický, ale mne sa ohromne páčil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

dopracovala som sa konečne k filmu  Shutter Island / Prokletý ostrov, USA, 2010 http://www.csfd.cz/film/235492-proklety-ostrov/

 

Scorsese je skvelý režisér, DiCaprio skvelý herec, ten film má hodne vysoké hodnotenia, a rozhodne sa dal pozerať, ale ...

ale ... po hodine a dvadsiatich minútach som začala veľmi vážne čakať, kedy už skončí, dve hodiny desať minút bolo na mňa priveľa, aj pri čakaní na pointu, ktorá nakoniec prišla v slávnej poslednej vete ...

čo ma zaujalo, len na csfd má film 110 strán komentárov, a z toho celá kopa o tom, že "prekukli pointu filmu v prvej polhodine"

ja ti nevim, karle ... ten film je obstojne vystavaný, je to vcelku dobrý Scorsese, a Leonard ukázal, že je skutočne pán herec, ale tá pointa celkom iste jasná nebola v prvej polhodine, pretože ten film / príbeh / mal priveľa rovín, trošku nedotiahnutých, trochu unlogik, a film sa v pohode až do konca mohol uberať úplne inými cestami ... / bez ohľadu na vraj skvelú knižnú predlohu /

a nejde len o pointu, samozrejme ...

 

ok, som spokojná, že som ho konečne videla, toť vsjo. : ) kto ho nevidel, pozrite si, alebo kto ho videl, zaujíma ma, ako ho videl : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dneska som bol v kine na RUSH... Absolútne fantastické! Ako veľký fanúšik F1 a motoršportu som od tohto filmu čakal naozaj veľmi veľa, a dostal som ešte viac. Dokonalé spracovanie závodných scén (škoda, že ich nebolo ešte viac), ale aj celé to formulové prostredie a zákulisie, osobné vzťahy a úžasný dramatický príbeh - všetko bolo výborné. Dokonca odpustím aj tých viacero historických nepresností (napr. to celé divadielko z F3, a viacero nezrovnalostí so skutočnými udalosťami) - veď čo by sme nespravili pre ešte dokonalejšiu gradáciu deju? Aj tak mám pocit, že Hunt bol vo filme vykreslený až príliš negatívne a Lauda až moc ideálne (aj keď to bolo asi cieľom zdôrazniť ten dokonalý kontrast). Nevadí, obdivujem oboch - lebo pre mňa sú to večné legendy a ikony 70tych rokov F1. Vstup do F1 nemali až tak ideálny (čo až tak moc ukázané nebolo), no akonáhle dostali do rúk špičkové autá Ferrari a McLaren, už mohli ukázať svoje kvality naplno. Rok 1976 je právom hodnotený ako jeden z TOP v histórii F1. Čo dodať? Skvelý film inšpirovaný skutočnými udalosťami, vynikajúco zrežírované, príbeh zdramatizovaný na plné obrázky, až mnou prechádzali zimomriavky! Najlepší športový film aký som kedy videl (a asi to tak aj dlho zostane). Každopádne, pre každého fanúšika F1 je toto Howardove veľdielo MUST SEE!

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj

dobrá oddychovečka a zároveň film kladúci otázku,

či herec v hlavnej úlohe robí film

alebo maska/kostým robí herca

 

---

 

minulý týždeň zhliadnutý Kandidát

- nerád zvyknem k domajším filmom dodávať

"na SK pomery, to bolo dobré"

no tento film to veru vystihuje

síce je vizuál poňatý ako jedna veľká reklama, resp. taký Guy Ritchie Style,

no či už dialógy alebo samotný príbeh je sledovateľný

a hlavne nenudí

(myslím, že aj priaznivci konšpiračných teórií,

kt. zopár vecí nepochopia - si vyložia po vlastnom,

si prídu na svoje)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

južanskú kinematografiu si pozriem,

ale nie som jej veľkým fanúšikom. no odporúčam

prekrásny snímok vo formáte 4:3 s viac a menej rozostrenými okrajmi

POST TENEBRAD LUX

 

 

miestami dosť ťažký,

najmä druhý a predposledný obraz, keď do domu a následne aj spálne vojde samotný diabol s vercajgom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najroztomilejšia rozpravka aku kedy maestro Mijazaki svetu dal a aka vôbec existuje. A absolutne nevadi že to nema žiaden vymakany pribeh ako ine jeho počiny. Na moje ohromenie stači, že len tak pomaly plynie.

 

http://www.csfd.cz/film/42137-muj-soused-totoro/

 

A kedže sa to v kinach vždy vysielalo kvôli vyvaženiu emocii po krutom Hrobe svetlušiek, tak som si predtym dal aj ten.

 

http://www.csfd.cz/film/129496-hrob-svetlusek/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov