Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

Lars von Trier sa svojou Melancholiou snazi polozit dalsie olovene zavazie na nase rozlietane dusicky. Ak neviete uhybat, mate smolu. Vizual a hudbu by som hodnotil na jednotku, ale po pocite ktory vo mne film zanechal by som ho odporucal iba najvacsim nepriatelom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lars von Trier sa svojou Melancholiou snazi polozit dalsie olovene zavazie na nase rozlietane dusicky. Ak neviete uhybat, mate smolu. Vizual a hudbu by som hodnotil na jednotku, ale po pocite ktory vo mne film zanechal by som ho odporucal iba najvacsim nepriatelom :)

 

a čo potom herečky?

je zvykom, že po natáčaní jeho filmov,

majú vcelku slušné poruchy

 

inak Tanečnica je asi jeho najslabším filmom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mali sme, resp. ešte trvá, FebioFest

tak tu je zopár tipov

 

veľmi dobrý, a hlavne osobný, dokument

Nový život

 

Lov

- kvalitný snímok spracuvávajúci tému pedofílie, (ako inak severský - dánsky)

presnejšie krivého obvinenia zo strany dieťaťa

a následného okamžitého odsúdenia okolím

(v spojitosti s prípadom našich františkánov, je film ešte o niečo silnejší)

 

potom tu máme skvelý, pekný sa neodvážim napísať, slovenský film,

(opäť nízkorozpočtovka),

kt. si týmto dovolím venovať vedeniu fóra

- mimochodom víťaz filmového festivalu v Rotterdame

Môj pes Killer

 

a ešte jedna miniséria,

kt ste iste aj zachytili

- pre mňa top z produkcie zachytávajúcej obdobie spred roku '89

Hoříci keř

 

+

film, kt. si nedovolím odporučiť

bo ako už pri tomto rejžovi býva zvykom

ľudia odchádzali z kina a úvodná tretina bola silné kafíčko aj na mňa

(miesto pukancov a koly, by som skôr doporučil

nechladenú nesýtenú minerálku a plátok diazepamu)

a teda sa len chcem spýtať na ryanov názor naň

PIETA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vďaka tomassi.

neviem, kde filmovali ten vlak ... tu vlaky nesvištia a kaštieľ vyzerá tak idylicky, že je akosi úplne iný, než som ho kedysi spoznala ja, pred rokmi som tam bola služobne, a vyšla som odtiaľ ako alenka z ríše divov ... bárs by sa filmárom podarilo ten dojem zmeniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je  k tomu úvodu o tom druhom filme na .týždeň aj článok ? keď je, nejde ani pianistom.

 

/ aha:  vľavo je v stĺpci odkaz na článok, po kliknutí vypísalo: pardon, táto stránka neexistuje. /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dopracovala som sa konečne k filmu Červené črievičky ...
The Red Shoes / Červené střevíčky, 1948, VB http://www.csfd.cz/film/7445-cervene-strevicky/

film je postavený na klasickej jednoduchej a zrejme stále aktuálnej rozprávke typu kariéra vs. láska ... koniec málinko poplatný dobe vzniku, ale to je asi jediné, čo mu možno vytknúť.

samotný film je úchvatný pre mimoriadnu kameru Jacka Cardiffa - inšpiroval sa ňou jeho obdivovateľ Martin Scorsese vo svojom filme Zúriaci býk, a okrem toho sa Cardiffovou kamerou inšpiroval v rade ďalších svojich filmov, a rad ďalších filmárov rovnako ...

csfd 86 %,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

zasa jeden azijský film  http://www.csfd.cz/film/110892-ctverzubec/?expandUserList=1&ratings-page=2

videla som ho v pôvodnom znení, žiadne titulky.  Rozprávalo sa tam sice minimum, ale niektorým vetám,  by som rada rozumela.  Ako celok sa to dá porozumieť hravo.  

Pomalý, kľudný (v niektorých miestach som skoro zaspala), no musím povedať že pekný film.  Krásne na ich filmoch je to, čo všetko vedia vyjadriť aj bez slov.  

Možno ešte  lepšie, ako by to vyjadrili herci slovami.  Ešte sa mi na týchto filmoch páči tá prirodzenosť hercov. (myslím výzorovo)

Veľmi dobre vyzneli časti filmu bez hudby, žiadna hudba v pozadí ke´d bolo počuť hercov aj dýchať, alebo  zasa jemný klavír.

 Veľmi pekné.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

vynikajúci filmík,

v kt. trestanci hrajú, že hrajú hru

 

CESARE DEVE MORIRE

 

 

 

Tavianiovci nenakrúcajú „na prvú ostrú“,  nezachytávajú spontánne náhodné scény, ale starostlivo a do detailov ich pripravujú, doslova inscenujú. Ich snímka je hraný film, no prevažne s nehercami, ktorí účinkujú v autentickom prostredí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

film, natočený už roku 2006, ale z nudy sa dostal na rad až včera.

po prvých  minútach som ho takmer pustila k vode, čo sa mi pri filmoch deje často, žiaľ ... potom ma vtiahol, a prakticky až do konca už len bavil ...

 

Spojenec / Inside Man, USA, 2006 http://www.csfd.cz/film/220722-spojenec/  csfd 80%

 

partia Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Christopher Plummer, Willem Dafoe ... a celá ostatná plejáda tvorcov sa viditeľne pri natáčaní bavili, je to scenár  vlastne tisíckrát obohraný, nič mimoriadne nesľubuje, ale o to viac baví jeho realizácia.

nehrá sa na nič výnimočné, čosi medzi krimikomédiou a thrillerom a komédiou, ale zábavná. 

človek fandí zlým. či vlastne tým dobrým. či ako to vlastne je :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov