Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

CIGÁN

- vynikajúco uchopený aj spracovaný film, zachytávajúci život v osade i mimo nej

od úžerníkov, alkoholizmus, feťáčikov, . . . až po radosť zo života a slobodu, kt. z týchto ľudí vyžaruje

 

absolútne skvelá je autenticita (ne)hereckých výkonov

- mne to pripomínali tie z filmu Korytnačky môžu lietať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to ďalší mladší brat DarkCity, Matrixu, . . ., kt. opäť raz pokryvkáva

možnože lepším spracovaním by bolo filmy ako: Správcovia osudu, Inception, . . .

natočiť ako seriály

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A zasa jeden zaujímavý film "Život nikdy nekončí" http://www.csfd.cz/film/256250-zivot-nikdy-nekonci/

Hrajú tam moji obľúbení herci Sophie Marceau a Christopher Lambert.

Zaujímavý príbeh ľudí, s ktorými sa život nemaznal.

O tom, že aj človek, ktorý je z určitého pohľadu už na dne, stále má čo ponúknuť a dať druhým.

 

tiež sa mi páčil. takéto filmy to áno.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tiež take môžem, ale nie z americkej produkcie. Tie su v drvivej väčšiny same kliše, gyč a citove vydieranie.

Ak maš rada filmy s podobnou tematikou, pozri Volanie mora. Je to vyborny film, avšak podstatne pochmurnejši a komornejši ako Život nikdy nekonči.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Volanie mora - som už videla. Výborný film, doporučil mi ho niekto ešte na PF, keďže tam hraje jeden z mojích obľúbených hercov

Javier Bardem.

No neviem či bol pochmúrnejší, ani sa mi nezdá. Bol taký ľudský, a keď tak rozmýšľam bolo tam všetko. A vôbec Bardem to zahral úžasne.

 

Minule som na HBO videla celkom náhodou film - http://www.csfd.cz/film/247369-muzi-kteri-nenavidi-zeny/ a bol to dobrý, napínavý film.

Aj som to najprv chcela prepnúť s tým, že "aký už len môže byť švédsky kriminálny film", no celkom ma to vtiahlo do deja.

 

Skafander a motýľ - O tom filme som čítala, ale nevidela som ho. Tak do budúcna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa naopak ten film vôbec nebavil. Nudil som sa. Kopa (až na par vynimiek) bezduchych kecov. Ale to je tak, keď podobny film vznikne v Amerike, malokedy to dopadne dobre. Azia a Europa je v tomto niekde uplne inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidíš, koľko ľudí toľko názorov. Skôr mi to príde také, že napriek tomu, že vznikol v Amerike, dopadol veľmi dobre. Nudiť som sa nenudila.

Áno, aj ja mám radšej európske filmy, ale ázijske tie mi nejak nesedia.

Možno je to v tom, že som ich ani mnoho nevidela a nedostali sa ku mne tie správne. Proste sa im akosi vyhýbam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Je to i môj život http://www.csfd.cz/film/253027-je-to-i-muj-zivot/

Uznávam trocha americké, no zaujímavá téma a slzám sa nevyhnete. Mňa najviac prekvapila Cameron Diaz. Väčšinou som ju videla v slabších filmoch (aspoň teraz si neviem spomenúť na nič pozoruhodnejšie). Túto rolu však zahrala naozaj presvedčivo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto miluje ťažké drámy ako ja, tomu odporúčam film "The Road" - Cesta.

 

Je to asi najsmutnejší a najdojemnejší film, aký som kedy videla...dokonca som ho nemohla pozerať naraz, ale po častiach. Dívať sa na otca (Viggo Mortensen) ako učí svojho syna vložiť si hlaveň do úst a zastreliť sa, nie je moc dobrá forma relaxácie pred spaním....zvlášť pre citlivých jedincov.

Napriek tomu si myslím, že tento film by mal vidieť každý....je to fikcia, ale fikcia ktorá sa kedykoľvek môže stať realitou. Nič nieje tak samozrejmé ako si myslíme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som pozeral na Vytie /Howl/. Celkom ma zaujimalo, ako si reziser poradi s "filmom" o basnickej zbierke. Dielo je rozdelene na citacie a rozbor basne s grafickymi serepetickami v pozadi (tu si nemozem pomoct, ale chvilami som sa uskrnal, s ceskym dabingom to posobi komicky) a sud s vydavatelom /Lawrence Ferlinghetti/, ktoreho obvinili z predaja obscennej literatury. Taky ten klasicky konflikt americkej prudernosti 50 rokov a vsemozneho slobodneho harasenia, ktoreho nositelkou bola prave beat generation.

 

Celkovo to posobi ako vypoved o Ginsbergovej dusi (scenar mu dobre nahrava). U tych, ktori citali Jacka Kerouaca, Neala Cassadyho, ako aj samotneho Ginsberga sa zaiste dostavi nostalgia. Film samozrejme odraza predstavu autora o duchu vtedajsej doby a nie moju /tu som si vytvoril uz davno sam/. To mu mozem potichu vytknut :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zdrojovy kod je celkom fajn, a tiez sa pacil aj film Adam (2009) :yes_yes:

 

Ale najlepsi film roka je nepochybne Thor :spiteful:

 

a z neho Lokiho veta:

 

"I love Thor more dearly than any of you, but you know what he is. He's arrogant, he's reckless, he's dangerous! You saw how he was today."

:D :D :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa najviac páčila Jana Eyrová. Pre mňa jednotka roka. Skvelá atmosféra, herci, scenár celkom dobrý a úžasná hudba. Ešte som nevidel všetko dôležité, no Janu Eyrovú mi len tak niečo neprekoná. Drámy zasadené do ponurého Anglicka 19. stor. zvlášť obľubujem. A páči sa mi, keď je hlavnou úlohou žena. Nie je to úplne skvelý film ale je dosť dobrý. Tvorcovia sa snažili.

 

jedno z najväčších filmových prekvapení, keďže som vedel, že to nebude žiadna oskarychtivá osudová dráma

 

zatiaľ najlepšia filmová hudba v tomto roku, očakávam minimálne nomináciu na oscara

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drámy zasadené do ponurého Anglicka 19. stor. zvlášť obľubujem. A páči sa mi, keď je hlavnou úlohou žena.

 

Tak to adaptacie Jane Austenovej ako Pycha a predsudok a hlavne Rozum a cit musiš milovať. Hlavne ten druhy (z roku 1995) sa naramne vydaril.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov