Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

videla som prve dva, treti este chystam, jednotka pacila viac, skvela choreografia, aj donnie ucaroval

len obcas mi nie celkom sedi taky ten prehnany herecky prejav u podaktorych postav

 

Donnie je dobry všade kde hra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Nieco, co by si ludia asi nemuseli nechat ujst...

 

Sérii tří filmů o Sherlocku Holmesovi, jejichž děj tvůrci přesunuli v čase o celé století do současného Londýna, odvysílá v dubnu Česká televize. Snímky o slavném detektivovi a jeho ne zcela důvtipném společníkovi doktoru Watsonovi nově natočila britská BBC....

 

Úvodní díl nazvaný Studie v růžové odvysílá ČT večer 9. dubna na programu ČT1; další dva sobotní večery budou vyhrazeny dílům Slepý bankéř a Velká hra.

 

http://kultura.idnes.cz/ct-odvysila-serial-v-nemz-sherlock-holmes-beha-s-mobilem-a-pocitacem-1pn-/filmvideo.aspx?c=A110331_175606_filmvideo_tt
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokračujem v Jarmushiáde a o. i.

musím vyzdvihnúť jeho

Broken Flowers

s vynikajúcim Billom Murrayim

 

film plynie, plynie, . . . a zrazu je koniec

 

naposledy som si asi najviac vychutnala najnovší Jarmushov celovečerný počin - Hranice ovládania z roku 2009 - celkom by ma zaujímalo - videli ste niekto ? Páčilo sa ? Slýcham a čítam samé rozporuplné názory, prevládajú najmä tie negatívne, ale ja som bola tým filmom úplne opantaná, jedna z najlepších jarmushovín pre mňa

tento týždeň by mal byť zhliadnutý,

tak napíšem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Práve som dopozerala "Planina v ohni" http://www.csfd.cz/film/234912-planina-v-ohni/

Výborný film, práve takýto druh filmov mám rada. Má to takú tu správnu atmosféru. Film, ktorý sa javí zo začiatku domotaný a pozliepaný z rôznych príbehov sa nakoniec pozliepa v zaujímavý celok. Kim Basinger ma nikdy nejako neoslnila ako herečka, no po tomto filme mením názor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dorian Grey - novy film, ale totalne zniceny a nedotiahnuty psychologicky. Bol som velmi znechuteny!

Hranice ovladania - treba sa nastavit na Jarmushovo myslenie a v tom pripade ide o vyborny film. Ak divak ostane vo svojej vlastnej predstavivosti, bude to len a len na jeho skodu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Teraz som dopozerala Ježka http://www.csfd.cz/film/264100-jezek/.

Mne sa ten film veľmi páčil. Románovu predlohu som nečítala, aspoň som to nemala s čím porovnať. Tento film ma v jednej a tej istej chvíli dokázal rozosmiať a súčasne rozplakať.

Možno niekomu by sa zdal nudný. Áno nie je to film so strhujúcim dejom, a asi je potrebné mať na takýto film tú správnu náladu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A zasa jeden zaujímavý film "Život nikdy nekončí" http://www.csfd.cz/film/256250-zivot-nikdy-nekonci/

Hrajú tam moji obľúbení herci Sophie Marceau a Christopher Lambert.

Zaujímavý príbeh ľudí, s ktorými sa život nemaznal.

O tom, že aj človek, ktorý je z určitého pohľadu už na dne, stále má čo ponúknuť a dať druhým.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mammuth

kvalitná komédia o chlapíkovi hľadajúceho

potvrdenia od svojich exzamestnávateľov, ale aj mladosť

 

kamera z motocykla, je úplne úžasná

 

Depardieu skutočne žiari

- ak ho radi nemáte, tak ho radi mať začne

a ak ho radi máte, tak ho budete zbožňovať

všetko za predpokladu, že nie ste ľudia bez vkusu :)

 

totálny top je scéna, kde sa hlavný hrdina stretáva s bratrancom :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Skrotená hora http://www.csfd.cz/film/176253-zkrocena-hora/

Viem, že to nie je najnovší film. Ja som to videla až teraz prvý krát. Veľmi ma prekvapilo, že aj film o vzťahu dvoch mužov môže byť pre mňa film o láske. Keď som sa pýtala o čom je ten film bolo mi povedané "o dvoch teplých". Nieje to pravda.

Dobrý film.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..vďaka za tip, Ryan. Práve nedávno som pozeral film Samuraj, ktorý natočil Kitano, ako vidím. Je to idealizovaný príbeh o boji dobra proti zlu, s trochou nadsádzky, humorne ladený a veľmi pútavý, užil som si ho od prvej až do poslednej minúty.

Ostatnú tvorbu nepoznám, ale postupne to napravím. :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Králova reč

 

Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě.

 

Zdroj:

...post-88-0-33220600-1308755480_thumb.jpg post-88-0-17272900-1308755486_thumb.jpg

 

Recenzia

Pár zaujímavostí o filme.

 

Mne sa ten film veľmi páčil a rada sa k nemu po čase vrátim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vcera v noci The Passage /Stvanci/ 1979. Anthony Quinn a Malcolm McDowell /tiez Mechanicky pomaranc/ v hlavnych ulohach.

 

McDowellova postava /kapitan SS Von Berkow/ vo mne vzbudzovala take antipatie /miestami to bolo ozaj preexponovane/, ze som cely cas cakal, akym sposobom toho nacka odpravia na druhy svet a vyzmykalo to cely film, ale inak to bola napinava nahanacka cez hory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môže sa stať, že pre niekoho je všetko iba odpad, alebo reaguje zásadne iba negativisticky,

ale to by bola asi skôr rarita, skôr by som to tiež brala tak, že každému sa páči niečo iné.

 

Na druhej strane, tiež som si nie istá či všetky filmy ocenené Oscarom sú "oceňované" aj divákmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie su. Lenže tiež treba povedať, že nie všetko čo ziska Oscara je automaticky kvalitny film. Oscar je o komercii a marketingu. Kvalita je až na ďalšom mieste. Nehovoriac o tom, že je to len vyber v ramci Holywoodu + jedna kategoria "zvonku" aby sa nepovedalo. Na svete vznikne každy rok X filmov, ktore kvalitov oscarove filmy prevyšuju.

 

Tie hodnotenia na CSFD nie su smerodajne. V mnohych pripadoch su tam hodnotenia už vopred jasne. Napr. väčšina hodnoti nizko apriori všetko čo je slovenske. Pritom ten film môže byť skutočne dobry. Alebo nejaky film už ma niekoľko hodnoteni a to ešte nemal ani premieru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo si vytipovať, resp. podľa možností CSFD

nájsť nejakú spriaznenú dušu a "riadiť sa" pri výbere filmu aj podľa neho

 

príklad AMERICAN

- vynikajúci film, no 15ročné deti a pod. čakali niečo v štýle Hitmana,

resp. iného nájomného vraha

a tak ich pomaličky plynúci dej s fantastickou kamerou nudil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov