Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

Pouta

 

vynikajúci film opisujúci príbeh ŠtBáka

neuchyľuje sa k tendeciám väčšiny filmov o období spred 89,

teda také tragikomické až komické ponímanie tej doby - Pelíšky, Pupendo, najnovšie Občanský prukaz

 

chladný film - ako doba v ktorej sa dej odohráva

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inside Im dancing

 

"Skvely smutnosmiešny, aj keď neoriginalny film o sile človeka, jeho tužbe po vnutornej slobode a radosti zo života aj napriek nepriazni osudu. Podany nenasilnym spôsobom bez prvoplanovosti a bez citoveho vydierania. Po jeho skončeni som aj ja vo vnutri tancoval."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Baaria

 

Sice kvalit ostatnych Tornatoreho filmov (Kino Raj, Jednoducho formalita, Legenda o pianistovi, Malena) to nedosahuje, napriek tomu nadpriemerna sonda do života človeka na malebnej Sicilii s miernym fantasy zaverom. Navyše opäť tu šikovne a "nenapadne" zakomponoval svoju lasku k filmu. To by si mohol dať patentovať. Tornatore proste nesklame. Aspoň mňa nie.

 

// pozeram, že niekto sa opäť raz nechal inšpirovať - Klass, Boxer a smrť. Čo bude ďalšie? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

// pozeram, že niekto sa opäť raz nechal inšpirovať - Klass, Boxer a smrť. Čo bude ďalšie? :D

 

okrem teba som tu jedine ja spomínal Klass ak teda dobre chápem a narážaš na mňa tak som sa nenechal inšpirovať videl som to už dávnejšie :D len som tu dlhšiu dobu nebol...

 

 

toto som chcel ešte bachnúť sem, videné na Cinematiku 2010

 

Fish tank

Bibliotheque pascal

Biela stuha

Bronson

 

nebudem sa o nich veľmi rozpisovať treba ich pozrieť, veľmi kvalitné filmy mne osobne najviac imponoval Bibliotheque Pascal skvelý filmový magický realizmus

 

a ešte sem pridám snáď mi nut odpustí, že to sem hádžem ja aj keď ona má ten film radšej najmä kvôli hercovi :D Pád - príbeh ma ani tak moc nezaujímal ako tie krásne filmové obrazy a tá malá čo tam hra je geniálna :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ešte sem pridám snáď mi nut odpustí, že to sem hádžem ja aj keď ona má ten film radšej najmä kvôli hercovi :D Pád - príbeh ma ani tak moc nezaujímal ako tie krásne filmové obrazy a tá malá čo tam hra je geniálna :D

 

ale to vôbec nie je pravda že najmä kvôli hercovi, ten film je pre mňa úplne úžasný už len skvelou úvodnou scénou (a tie ostatné scény ani nehovorím, fantázia úžasne vykreslená). to, že tam hrá lee pace, si len neskonale užívam :D :D
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem teba som tu jedine ja spomínal Klass ak teda dobre chápem a narážaš na mňa tak som sa nenechal inšpirovať videl som to už dávnejšie :D len som tu dlhšiu dobu nebol...

Nenamyšľaj si. :D To nebolo o tebe. Dotyčny vie.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to, že tam hrá lee pace, si len neskonale užívam :D :D

 

len si užívaj aj ja si potom budem užívať :D :D :D

 

Nenamyšľaj si. ;) To nebolo o tebe. Dotyčny vie.

 

jasné, že si namýšľam :D máš byť konkrétnejší :D

 

 

Barabáš ma veľmi kvalitné dokumenty, dlhšiu dobu sa už chystám na jeho Mongolsko len mi akosi nevychádza čas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od tohto režiséra mam už dlhšiu dobu nachystané filmy, len sa akosi neviem k tomu dokopať pozrieť a stále dávam prednosť iným režisérom, aj keď nejako v poslednej dobe nepozerám filmy :blush:

 

 

vravel som ti že to je dobré, som si aj myslel že sa ti to bude páčiť :hmmm:

určite si od Jarmuscha pozri Tajuplný vlak a Mrtvý muž chuťovečky :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od tohto režiséra mam už dlhšiu dobu nachystané filmy, len sa akosi neviem k tomu dokopať pozrieť a stále dávam prednosť iným režisérom, aj keď nejako v poslednej dobe nepozerám filmy :blush:

Akin je vyborny režiser. Im Juli je vyborny film, ale je to taka veľmi prijemna, pohodova, letna oddychovka, nič intelektualne takže od toho nečakaj nejaky film pre naročneho divaka. Ale nie je to zas ani žiadna presladena tuctovka. Ak chceš ale niečo naročnejšie, tak s Na druhej strane alebo s Proti muru by si si mohol prisť na svoje. Tema prisťahovalectva je vďačna.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z poslednych zaujali yip man, naopak inception sklamanie, remeselne dobre zvladnute, ale az sterilne

 

Vitaj v oboch kluboch. :bezradny:

 

Videl si všetky tri Yip manovky, alebo len jednu? Ten posledny (i keď chronologicky prvy) bez Donnieho už nie je ono.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naposledy som si asi najviac vychutnala najnovší Jarmushov celovečerný počin - Hranice ovládania z roku 2009 - celkom by ma zaujímalo - videli ste niekto ? Páčilo sa ? Slýcham a čítam samé rozporuplné názory, prevládajú najmä tie negatívne, ale ja som bola tým filmom úplne opantaná, jedna z najlepších jarmushovín pre mňa :bezradny:

 

dovolím si citovať komentár užívateľa Eodeon z csfd:

"na Hranicích ovládání ze všeho nejvíc oceňuji právě to, že není souborem prachobyčejných faktů (označujících kauzálně navazující souvislosti), které konstituují vyprávění, ale jde o film zcela otevřený divákovi. nemyslím tím, že si jakožto divák mohu cokoliv nepřítomného domyslet, na tom nic chválu nezasluhuje, myslím nebývalou komunikativnost k divákovi, neustále vybízející k aktivní participaci, k důkladnému promýšlení, k průběžnému analyzování každičkého filmového prostředku, protože s každou další uplynulou minutou je patrnější, že indicie se mohou ukrývat opravdu kdekoliv. Jarmusch vlastně sleduje výsostně umělecký postup a skládá ohromnou poctu celému filmovému médiu, když nutí diváka k bedlivému a přemýšlivému sledování každého prostředku, zvuku, barvy, kompozice, grimasy, slova a všech objektů mizanscény. mohlo by se tedy zdát, že film je otevřený nekonečnému množství výkladů, ale on prostě není. jen velmi účinně zastírá dějové souvislosti, kterými je přitom paradoxně přeplněný. jak už jsem ale naznačil a musím to zdůraznit: nejedná se o samoúčelný postup, ale o velmi inteligentní volbu, sjednocující perspektivu diváka a hlavního hrdiny velmi podobně, jako například Hluboký spánek."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Videl si všetky tri Yip manovky, alebo len jednu? Ten posledny (i keď chronologicky prvy) bez Donnieho už nie je ono.

 

videla som prve dva, treti este chystam, jednotka pacila viac, skvela choreografia, aj donnie ucaroval

len obcas mi nie celkom sedi taky ten prehnany herecky prejav u podaktorych postav

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skvele som sa zabavil pri srbskom filme Zavet, ktorý natočil Emir Kusturica v roku 2007. Je to pojašená, streštená komédia, plná absurdných, humorných scén. Chvíľkami mi to pripomínalo poviedky A. Kanevskeho, miestami i filmy J. Jakubiska, celý film je podfarbený rezkou srbskou muzikou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov