Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

Umenie futbalu - Foot, c'est de l'art

 

"dokument", ktorý som videl už dávnejšie

no zopár scénok vo mne ešte pretrvalo

hlavne rozoberanie prečo Amíci volajú futbal soccer

a americký futbal, v kt. sa takmer vôbec nekope

volajú football

 

http://www.youtube.com/watch?v=2sD_8prYOxo

 

John Cleese, kt. programom sprevádza je zárukou zábavy

teda aspoň pre fanúšikov Lietajúcich Cirkusantov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ben X

 

Belgicko Holandsky film o tom, ako sa chlapec postihnuty autizmom dokaze vysporiadat so zivotom (doslova :lol:)

 

...a ked Holandsko, tak este konverzacna onania Interview podla van Gogha. Americky remake, ktory reziroval a hral Steve Buscemi mam tiez, ale este som ho nevidel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Postupne som si kupoval filmy od Almodovara ...a postupne ich aj pozeram.

 

Vcera "Na dno vášně" /Carne Tremula/ Hraju Javier Bardem (hral aj vo vybornom Amenabarovom oskarovom Hlase mora), Francesca Neri, Liberto Rabal....

 

Pedro ma velky dar, z filmu urobi navari gulas z krasneho maska (Francesca) na poriadne absurdnej stave (Francesca a vsetci ostatni) Zaciatok je asi taky: Dvaja policajti, partaci. Neverna manzelka jedneho z nich, Chlapec, smoliar, ktoreho matka pred 25 rokmi porodila v nocnej linke madridskeho autobusu, frigidna fetacka a jeden zle miereny vystrel z kabelkoveho revolvera. Ingrediencie su zname, vysledok... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

Tri dcéry

akýsi príbeh "márnotratného otca", kt. žiada svoje dcéry,

aby ho prijali, lebo ako kulakovi mu po vyvlastnení, neostalo už nič

druhou líniou je život jeho najmladšej dcéry a "fungovanie" štátnych majetkov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Videli ste gheto? Film nemecko - litovsky, z gheta niekde v litve. Uz som bol unaveny a isiel si lahnut spat(nemam rad ludske tragedie), ale po 15 minutach som sa to rozhodol dopozerat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Låt den rätte komma in / Nech vojde ten pravý (2008)

 

Švédsky film s upírskou tematikou.

Nie, neľakajte sa, toto nie je kolosálna blbosť, s akými sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Toto má nápad, myšlienku a skvelých hercov (zvlášť mladé upírske dievča Eli je vynikajúco zahrané). Film je natočený podľa románu švédskeho spisovateľa Johna Ajvida Lindqvista a takto má podľa mňa vyzerať moderná kniha aj film o upíroch. Oplatí sa pozrieť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekedy ozaj netreba chodit daleko

 

Vracenky

 

Ciernobiely film z roku 90, absurdny, trpko - sladky detsky pribeh posadeny na rit do reality 50tych rokov. Tvorcovia napriek faktu, ze film bol natoceny necely rok po revolucii, nesklzli do neskor casto vyuzivaneho klise filmov o komunistickej minulosti. Dost detailny obraz detskej psychiky v kontraste doby a ja neviem, ci sa mam smiat, alebo plakat.

 

V pondelok sa /aj preto/ tesim na

 

Tichu bolest

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes vecer som pozeral skvely film. Zabudol som uz nazov a kde to vysielali, ale zanechalo to vo mne hlboky dojem. Mam rad povodnu tvorbu s tematikou okupacie 68.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si nedaš pokoj s tymi šikmookymi. Už si temer ako ja. :)

Daj si niečo od Parka. Neviem ako si na tom s nim, ale ak si videl len Oldboya, odporučam završiť celu vengeance "trilogiu". Mr. Vengeance: http://www.csfd.cz/f...neun-naui-geot/ a Lady Vengeance: http://www.csfd.cz/f...ha-pani-pomsta/, a tiež JSA film z korejskeho pohraničia: http://www.csfd.cz/f...bi-guyeok-jsa/. A daj si už konečne aj Moment to remember: http://www.csfd.cz/f...-sogui-jiugae/. Ja viem, romantika. Tiež som však bol spočiatku skepticky (vyše roka som to mal na disku a nechcelo sa mi to vôbec pozerať), ale toto ma fakt dostalo do kolien.A potom prejdeme na niečo japonske. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A Moment to Remember (už dávnejšie)

a

Joint Security Area (prednedávnom)

 

som videl,

akurát som sa však tu nepodelil o svoje dojmy

sám neviem prečo, lebo sú to skutočne vynikajúce filmy

 

Oldboya som ešte nevidel,

ale asi začnem tahať

takže len pre upresnenie

v akom poradí ísť na tú trilógiu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to nie je trilogia v pravom zmysle, preto vyššie tie uvodzovky. Je to trilogia v zmysle, že všetky 3 filmy maju rovnaky motiv - pomstu a aj vyznam a posolstvo ktore nesu je identicky. Ak to neuvidiš poporadi, nič sa nestane. Filmy na seba nenadväzuju. Ja som tiež začal prostrednym Oldboyom. Myslel som, že Oldboya už maš davno za sebou. Zaujimave je akurat sledovať ako maju herci rozdielne roly v jednotlivych filmoch. V jednom hlavnu postavu, v ďalšom sa len mihnu. Ak to však chceš poporadi tak podľa roku vzniku, prvy bol Mr. potom Oldboy a nakoniec Lady, to ale vieš z databazy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov