Skočiť na obsah

Film, ktorý ma zaujal - tipy


Andulqa

Odporúčané príspevky

Ono tych skvelych serialov tam bude cela kopa (Futurama, Big Bang Theory, Chuck, Brainiac, Back to You, Frasier...). Mimochodom, divaci môžu hlasovať, aky serial si želaju vidieť, navyše v spolupraci s českymi fanstrankami jednotlivych serialov boli vyberane dabingove hlasy pre jednotlive postavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Brainiaca som zachytil. Fraisera nie, ale toho mám pozreného zopárkrát už, takže o nič neprídem.

O týh spoluprácach na dabingu som čítal hlavne v súvislosti s Big Bang Theory.

Včera som videl myslím 204 diel a bolo tam niečo o tom že Kto vybral toho Rajiha do rebríčku v časopise People.

A výsledok bol Ludia s People. Samozrejme, v češtine to až tak smiešne nepríde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V poslednej dobe ma zaujal ďalší a zatiaľ najnovší film s Adamom Sandlerom v hlavnej úlohe s názvom Bedtime Stories. Je to prvá DISNEYovka, kde si Adam Sandler zahral a žánrovo je to rodinná fantasy komédia, a veruže v celku dobrá. Som sa znovu dobre zasmial na tom a kto má rád Sandlera a sandlerovský humor, tak vrelo odporúčam tento super filmík. :lol:

 

Pohádky na dobrou noc je dobrodružná komedie, ve které Adam Sandler ztvárnil Skeetera Bronsona, hotelového údržbáře, jehož život se navždy změní v okamžiku, kdy začnou ožívat pohádky, které své neteři a svému synovci vypráví na dobrou noc. Když se své rodině pokusí pomoci vyprávěním jednoho fantastického příběhu za druhým, vypukne zásluhou neočekávaného přispění dětí naprosté šílenství.

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po svadbe

[/b]veľmi slušný film,

či už po scenáristickej alebo obrazovej stránke

roztrasená kamera a prestrihy alá Lars von Trier ma len a len potešili

musím zistiť, či to robil spoločný kameraman alebo sa jedná o

severskú, resp. dánsku filmársku školu

 

a aby som nezabudol

dopozeral som prvú sériu

miniseriálu(4)

RIGET

a už sa teším na druhú

Trier je proste trieda a blázon

dokonca aj mystery-horror žáner mu ide

isto uste odporúčam

už sa teším na jeho AntiChrist-a

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bi-Mong - Dream - Sen

vynikajúci nápad a myslím, že aj dobre zrealizovaný

možnože za Ki-duk Kim filmami, ktoré som videl navonok

trošku pokryvkáva (asi to bude vo veľkom počte dialógov :lol: )

mne sa páči, tak odporúčam

záverečná scéna s motýľom, mi trošku pripomenula kolibríka z B. Button-a,

ale takáto symbolika, by sa isto dala nájsť vo viacerých filmoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hotaru no haka - Hrob svetlušiek

 

Jeden z najpôsobivejšich antivojnovych filmov vôbec. Užasna animacia a veľmi smutny a dojemny pribeh o krutostiach vojny po ktorom mi veru ľahko na duši nie je. Dnes som si to pozrel 2. krat a zanechalo to vo mne ešte hlbši dojem ako po prvom pozreti. Toto by mal vidieť každy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mňa v poslednej dobe zaujal najviac film Held Up (Blázniví únosci), síce trochu starší film z roku 1999, ale naozaj som sa dobre na tom zabavil a zasmial. Zaujímavý a stupňujúci sa dej, a hlavne tie hlášky - to fakt stálo za to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre milovníkov histórie, a trochu aj filmov s vojenskou tématikou odporúčam film

 

Bitva o Falklandy aneb Jak jsem vyhrál válku.

 

Vyšiel práve na tých lacných DVD. Celkom zaujímavé filmové spracovanie začiatku vojny o Falklandské ostorvy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sen som si konečne pozrel aj ja. Najviac ma zaujalo, ako tam Kim napasoval hlavneho hrdinu, ktory hovori japonsky, pritom všetci okolo korejsky. Napriek tomu si navzajom rozumeju. Žeby to cele bolo tiež sen? Zaujimave...

sa mi zdalo, že to nie je ten istý jazyk

žeby? to vie azda len pán režisér

 

La Soupe aux choux - Kapustová polievka

 

podľa mňa veľmi dobrá komédia s Louis de Funès

nie však bláznivá, ale s miernym humorom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa v poslednej dobe pacil film Felon...Prekvapil ma, je to totiz tak trochu otrepana tema s vaznicami... Ale osobne sa mi to pacilo, kusok to pokazil koniec, ale celkovo som bola prijemne prekvapena :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

AGEO - Krokodíl

 

zrejme Ki-dukov Kim debut

s jeho typickými motívmi ako - láska a fyzické násilie

obsahuje scény, pri kt. neviete, či sa smiať alebo Vás ma mraziť na chrbte

film sa odvíja vedno-nevedno,

čiže dosť nelineárne, ale hlavne kvôli koncu sa skutočne oplatí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak momentík

ja som v tom, že kórejské mená sa čítajú od posledného

teda, že to majú prehodené

viem, že s tým robili ceremónie ako vyslovovať Cha Bum-Kun

či tak, ako je to napísané alebo Bum-Kun Cha

resp., že by to už začali písať pre Európu,

v poradí správnej výslovnosti

 

ale zrejme to bude tak ako píšeš

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krstne mano je vždy to, ktore je cez pomlčky. Ono to čitanie zaleži na tom, či ho pojmeš po korejsky alebo po našom. V Koreji (ale aj Čine) ide najprv priezvisko až potom meno. Teda Cha (priezvisko) Bum-Kun. U nas naopak. A kedže to skloňuješ po slovensky, mal by si skloňovať po našom teda najprv krstne. Najprv priezvisko maju preto, lebo v Čine (Koreji) existuje maximalne 100 priezvisk (aj to som možno prehnal) a je nemožne identifikovať človeka podľa priezviska. Napr. ľudi s priezviskom Li su v Čine desiatky (možno stovky) milionov. Pre jednoduchšiu idetifikaciu preto maju 2 krstne mena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Waltz with Bashir

 

Obrázok

Autobiografický hrdina Ari se vydává za dávnými známými

i dalšími lidmi, kteří mu mohou prozradit, jestli kdysi byl při krutých masakrech v palestinských uprchlických táborech Sabra a Šatíla. Netradiční dokument je po snímku Persepolis další animovaný film o

nedávných dějinách Blízkého východu – stejně poutavý, dojemný i hrůzný.

/taken by CSFD/

 

Tento film nadobro pochoval moju nechuť voči animovaným (nerozprávkovým) filmom.

Vynikajúci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Martyrs

 

tento film na uplne dostal, zacina sa to dost typicky, je tam vela... vela krvi, co sice az tak neoblubujem, ale ta myslienka ma uplne dostala na kolena, bolo to fantasticke :] bolo mi z toho tak psychicky zle a dlho po jeho pozreti som sa este zamyslala na tou danou temou - proste ho tak rychlo nedostanem z hlavy... ale neodporucam pre ludi so slabym zaludkom! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov