Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

vyhlásenia známeho a vplyvného saudského klerika, zodpovedného v jednej z provincií za fatvy, boli prisilné dokonca aj pre Saudov - a to je čo povedať.

milý duchovný vzbudil natoľko veľkú vlnu kritiky, že ho zosadili, prišiel o miesto a bol odstavený od všetkých náboženských aktivít.

 

Jako by fakt, že ženy v Saúdské Arábii stále nesmějí ani usednout za volant, nebyl sám o sobě dost výbušný.

Saad Hidžrí přilil olej do ohně.

Dopravnímu odboru na videu položil otázku, co by úředníci dělali, pokud by narazili na muže, co má „jen polovinu mozku“.

Hidžrí podle všeho na nějaké velké zdůvodňování nečekal a sám dodal, že by řidičák takovému adeptovi nikdo nedal. „Tak jak byste ho mohli dát ženě, která má jen polovinu mozku?“ tázal se následně.

 

Hidžrí se ovšem u těchto výpočtů nezastavil. „Pokud jde žena nakupovat, ztratí další polovinu. Co zbude? Čtvrtina,“ pokračoval mocný klerik, který v jedné ze saúdskoarabských provincií dosud zodpovídal za fatvy – respektované náboženské výnosy.

 

http://www.info.cz/svet/zeny-maji-po-nakupovani-jen-ctvrtinu-mozku-nesmeji-ridit-hlasal-vlivny-klerik-saudove-ho-radsi-odklidili-z-dohledu-16478.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joga, postrach poctivých kresťanov, ešte stále straší.

 

Ničivá sila jogy

 

Nebezpečí jogy

 

Jóga se z Indie do Evropy dostala díky lživé prezentaci (jedná o  podobu cvičení pro zlepšení fyzického zdraví), kterou satan vnutil bezbožným lidem.

...

Cvičím jógu, co mám dělat?
Zanech toho. Věř v Boha. Mostem k Bohu není nic jiného, než Boží Syn – Ježíš Kristus. Přijmi Pána Ježíše za svého Pána  Spasitele a čiň pokání. Další podrobnosti nalezneš ve článku Uvěřil jsem v Boha, co dál?.

Pokud cvičíš jógu dlouhodobě (měsíce, roky), s největší pravděpodobností jsi plný démonů. Po přijmutí Ježíše za svého Pána  Spasitele (a poučení) následuje vodní křest na obmytí hříchů. O křtu více zde a zde. Po křtu děláme vyhánění démonů (exorcismus). Na toto téma máme kázání zde. Pokud máš zájem o křest, kontaktuj nás zde. Exorcismus neprovádíme u bezbožných lidí.

...

 

ach jo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cvicenie ako vstupna brana Zla..konecne to niekto spravne pomenoval..ano je to tak:-)

Ja dostavam depku uz po obycajnych drepoch

 

A uznajte predstava Panny Marie v asane kobylky alebo luku:-):-):-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Milé dievča, s jej autentickou výpoveďou. Škoda, že katolícka cirkev stráca človeka, ktorý uvažuje a hľadá. To, že nenašla odpoveď v katolíckej cirkvi, nie je až tak dôležité. Podstatné je, že sa cíti ateistkou, odmietajúcou autoritu akéhokoľvek boha. Najväčším ohrozením viery v Boha je ľudská hlúposť, pýcha, nadutosť a ignorancia. Žiaľ ani cirkev nie je imúnna voči ľudom, ktorí si sami neuvedomujú, že tieto vlastnosti majú. Pozitívne na mňa zapôsobila správa https://www.aktuality.sk/clanok/526824/vatikan-pozval-na-stretnutie-mladych-krestanov-aj-ateistov/ . V prísnej subordinácii, panujúcej v katolíckej cirkvi, je každá snaha o diskusiu prínosom. Voľnej diskusie o viere a Bohu sa často obávajú práve tí, ktorí si myslia, že sú jediní kompetentní o Bohu hovoriť. Nikto však nie je kompetentní o Bohu hovoriť, lebo nikto Boha nepozná a nikto ho nikdy nevidel. Akákoľvek cirkev, naplňujúca Ježišovo posolstvo, sa nikdy nebude musieť obávať o svoju budúcnosť. Človek môže Boha spoznať aj sám. Jednou z možností je, ak uverí, že Ježišove posolstvo v Biblii je autentickým posolstvom samotného Boha. No ani Ježiš nepôsobil sám a mal učeníkov. A cirkev by mala byť pokračovaním práve tohto, aj keď nedokonalého, ale otvoreného spoločenstva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cirkev využívala základné pudy človeka, ako strach zo smrti, na upevňovanie svojej autority. Zatratenie hrozilo každej duši, ktorá neuznávala autoritu danej cirkvi. Ten, kto by autoritu cirkvi neuznával, si v lepšom prípade mohol svoju budúcnosť názorne prezrieť v podobe večného škvarenia sa v pekelných mukách. Cirkevné autority si radi objednávali u dobových umelcov takéto hororové výjavy. Samozrejme čo možno najrealistickejšie stvárnené, do posledných detailov. Dnes už cirkev upustila od takejto demagogickej propagandy, šíriacej strach spojený s pocitom viny a frustrácie. Zdalo by sa, že konečne už môžeme žiť slobodne. No presný opak je pravdou. Práve tí, ktorí vyčítali cirkvi jej moc, zasahovať do myslenia ľudí, formovať ich konanie, názory, morálku, využívajú naďalej strach, ako nástroj politickej, komerčnej a marketingovej propagandy. Rozdiel je ten, že ústredným cieľom kresťanského náboženstva bola duša a nového náboženstva telo. Nové ateistické „náboženstvo“ sa úplne sústredilo na matériu. Propaganda tohto nového náboženstva „ako zdravo žiť“, prináša miliardy ziskov v podobe doplnkových výživových produktov pre mladých, aktívnych, seniorov... V odborných príbalových letákoch som sa dočítal, že bez prísunu prvkov vo forme pastiliek, vám hrozí

 

Pri nedostatku medi:

Anémia hypochrómna (z nedostatku vstrebávania železa)
Neutropénia, znížený počet leukocytov
Neuropatia
Osteoporóza
Autoimunita
Srdcové abnormality
Aneuryzma
Zvýšený LDL cholesterol, glukóza a triglyceridy
Hypertenzia vyvolaná stresom
Nedostatočná tvorba pigmentu melanínu v koži a vlasoch

Nedostatok jódu:

spomalenie metabolizmu
hromadenie tuku
nedostatok estrogénu
progesterónu
androgénu
zníženie libida
zastaveniu ovulácie
neplodnosť
rakovina prsníkov
nižšie IQ

 

Nedostatok mangánu:

Duševná choroba, ťažkosti s koncetráciou
Neplodnosť (mužská)
Narušenie glukózového metabolizmu
Poruchy pohybového aparátu: kosti, chrupavky
Dysfunkcie pankreasu, znížená produkcia inzulínu
Reumatoidná artritída
Anémia

 

Podobne môžem pokračovať so zinkom, selénom, chrómom a celou Mendelejevovou tabuľkou. Samozrejme k vášmu zdraviu je ešte nevyhnutný prísun antioxidantov, bunkových soli a podobných nevyhnutných doplnkov stravy. Ak sa niekto dostal do kontaktu s azbestom, (používal sa napríklad ako krytina, kanalizácie, vzduchotechnika, brzdové doštičky áut), môže po dobu 20-30 rokov počítať so zvýšenou pravdepodobnosťou rakoviny pľúc. Tak, ako kedysi strach zo zatratenia, donútil aj najväčších lakomcov vytiahnuť z vlastného vrecka peniaze na odpustky, rovnaký strach dnes núti utrácať za vlastné zdravie a krásu. Modlou nového náboženstva je zdravé vyšportované telo a kult telesnej krásy. Stáva sa nepísaným predpokladom úspešnej kariéry, od manažérov až po sekretárky. Pravidelné návštevy fitnescentra, jogging, sú predpokladom úspechu podobne, ako kedysi pravidelné návštevy bohoslužby. Snaha o predĺženie života je akousi komickou parafrázou nesmrteľnosti duše. Zmysel života sa kedysi chápal v duchovnej kvalite jeho prežitia a nie len v jeho dĺžke. V novom náboženstve kvalita života znamená konzum, takže základnou podmienkou je zdravie. Ľudia, ktorí sú chorí, majú telesné nedostatky, sú obézni, škaredí, sa v novom náboženstve cítia frustrovaní. Majú pocit viny, menejcennosti, depresiu. Žalostní je pohľad na ľudí, ktorí sa snažia ignorovať vek a podstupujú plastické skrášľovanie operácie len preto, aby vyhovovali predstavám nového náboženstva. Je komické pozorovať dôchodcov, ktorí namiesto dôstojnosti prislúchajúcej človeku, ktorí prežil zmysluplný život, sa snažia natriasať na diskotékach v ústavoch pre seniorov. Nebezpečne nového náboženstva nie je len v preferovaní materialistickej podstaty života, ale vo vnucovaní týchto hodnôt legislatívnou cestou. Neexistuje snáď diagnóza choroby, ktorú by nespôsobovalo, alebo nezhoršovalo fajčenie. Fajčiar sa už napríklad nechápe ako človek so závislosťou od nikotínu, ale ako diagnóza. Lenže diagnóza môže znamenať handicap, pri hľadaní zamestnania, alebo pri platení zdravotných odvodov, poistenia. Ja viem, teraz si niekto povie, prečo nie. Spôsobil si to sám. Môže kedykoľvek prestať. Ja súhlasím, nech sa zakáže fajčiť. Je to však iba príklad, kam vedie takéto myslenie. Mimochodom, prvú úspešnú antifajčiarsku kampaň v modernej histórii viedol Hitler.

 

„Po tom, čo nemeckí lekári ako prví objavili súvislosť medzi fajčením a rakovinou pľúc, začala sa v Nemecku protifajčiarska propaganda. Silnú podporu mala ako v Nacistickej strane, tak aj u samotného Hitlera. Začala sa zákazom fajčenia vo verejných dopravných prostriedkoch a pokračovala až ku zvýšeniu dane za tabak. Okrem toho podporoval vzdelávanie o škodlivosti fajčenia a organizoval prednášky pre vojakov. V reštauráciách a kaviarňach bola prísne obmedzená reklama na tabakové výrobky. Jeho kampaň nebola v Európe ojedinelá, ale výrazný úspech v tom čase dosiahla len v Nemecku. Zaujímavé je, že Adolf Hitler bol v mladosti tuhý fajčiar. Za deň spotreboval aj 30-40 cigariet. Neskôr od tohto, podľa jeho slov dekadentného, správania upustil a nazval ho mrhaním peňazí.“

 

Hitler bol vegetarián a vytvoril zákony proti krutosti voči zvieratám. Nepripomína vám to niečo zo súčasnosti? Hitlerov cieľ vytvorenia dokonalej árijskej rasy, zdravého silného národa nadradeného ostatným nedokonalým zdegenerovaným rasám je jasný. O čo ide novému náboženstvu dnes? Určite nie o novú zdravú populáciu, skôr naopak. Ničenie životného prostredia, neustále narastajúcim konzumným spôsobom života, je dnes hlavným dôvodom ohrozenia kvality potravín a zdravia. Jedinou paralelou je snaha o vymývanie mozgov strachom. Súčasťou strachu je aj navodenie obavy stigmatizácie jedinca za to, že nezodpovedá nadiktovanému štandardu, ktorí táto spoločnosť preferuje. Descartesov výrok  „Myslím, teda som“ sa dá dnes parafrázovať „nemyslím, teda konzumujem“. A to je cieľ a motto celého nového náboženstva.

 

p.s.

 

Nejako som sa rozpísal. Možno na záver.

 

Nijako nechcem spochybňovať škodlivosť fajčenia. Študoval som fyziku a osobnosti, ktoré považujem za jedny najväčších, ktoré formulovali fyziku a filozofiu boli Newton, Einstein, Bohr, Schrödinger, Hubble. Určite vedeli o škodlivosti fajčenia. Boli to hlupáci? To asi ťažko. Ich intelektuálny prínos je dôležitejší, ako prínos miliónov rozumných ľudí, ktorí zlozvyku fajčenia nepodľahli. Oppenheimer, ako tuhý fajčiar zomrel na rakovinu hrdla. Aké posolstvo priniesli milióny ľudí, ktorých jedinou prednosťou bolo to, že boli „rozumní“, nefajčili a dožili sa v zdraví vysokého veku? Johann Sebastian Bach si tiež zapálil fajku, ale pri počúvaní jeho hudby ma nikdy nenapadlo posudzovať jeho hudbu podľa tohto aspektu. Myslím, že najdôležitejšie je posolstvo človeka, ktoré tu zanechá. Či je aktuálne, bez ohľadu na dobu a jej morálku. Osveta proti fajčeniu je dôležitá, možno mnohé z týchto osobností by pri dnešnej osvete nezačali s fajčením. Život človeka sa bude hodnotiť podľa toho, aký prínos priniesol a nie podľa toho, ako dlho dokázal zdvíhať činky, alebo aký honosný má náhrobný kameň. Mimochodom, aby to nevyznelo, ako obhajoba fajčenia, ja som 25 rokov nemal cigaretu v ústach. Nebezpečenstvo vidím v tom, že niekto sa cíti kompetentný rozhodovať o spôsobe správneho života iných, čo mi veľmi pripomína inkvizíciu. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si dobre porovnal.....akurát, ja by som mal jednu vyhradu k tomu zneuzivaniu strachu pre svoje ucely, ci uz cirkvou alebo terajsim "nabozenstvom" tzv.vedeckym dôkazom. Tak ako svojho casu (mozno aj teraz) zneuzivaniu cirkvou nebolo  an-block, ale skor cirkevnym jedincom, co sa ulozilo  do pamati a zostalo na "triku" cirkvi a tak nejako je to aj teraz s vedeckym dôkazom....zneuziva sa len to, co sa ma dobre predat a za tym stoja farmafirmy, ktore vlastne zaviedli novu modlu pre vznik novodobého nabozenstva....boj zo starobou a boj zo smrtou....dve veci ktore sa nedaju zvratit, ale masa im veri a kupuje doplnky nesmrtelnosti :)

 

ja to vidim takto akosi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len tak bokom informator

Si si isty ze sa nedaju zvratit? Vedecky dokaz je vedecky dokaz nie je to nieco co by si si mohol lubovolne interpretovat, aj ked to neustale robis a plodis konspriacne poviedky ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator

 

Samozrejme, veď cirkev tvoria ľudia a náboženstvo je učenie, ktorého principy, pre veriacich, pochádzajú od Boha. A ľudia dokážu zneužiť aj tú najuslachtilejsiu myšlienku. Myšlienka zbaviť ľudí závislosti, napríklad od nikotínu, je správna. Rovnako snaha zakázať dieselovým, možno v budúcnosti aj spaľovacím autam vstup do miest, je tiež správna. No ako by si sa cítil, keby si v dotazníku, napríklad do zamestnania, mal uviesť, či vlastníš auto s dieselovým pohonom. Alebo, či využívaš hromadnú dopravu, alebo vlastné auto. A koľko osôb v ňom vezieieš. Neznášam, ak sa má niekto stigmatizovat, preto, že nepochopil ušľachtilosť cieľov, ktoré si stanovila nejaká skupina. Nie náhodou som spomenul protifajciarsku kampaň Hitlera, ktorá mala byť súčasťou vytvorenia dokonalej rasy. A tí, ktorí k nej nepatria boli stigmatizovaní, napríklad nosením hviezdy. V poriadku, nech sa robi kampaň, osveta. Akceptujem zákony, ktoré chránia zdravie ludi na verejnosti, deti v rodinach. Ale nestigmatizujme ľudí, to v histórii nikdy k niečomu dobrému neviedlo, lebo za tým už nie je snaha o pomoc, ale nenávisť. Letel som lietadlom a na nešťastie sedel vedľa mňa obézny American, ktorý zabral polovicu môjho sedadlá. Bol to paradoxne člen ozbrojeného sprievodu lietadla. Treba ho preto vyhodiť zo zamestnania? Navyše v lietadle každé kilo naviac predstavuje viac CO2 vypustené do ovzdušia. A snahou nového náboženstva je vyvolanie strachu, aby niekto nebol stigmatizovaný. Zažil som vplyv tejto propagandy aj sám na sebe. Bol som v parku s vnučkou a zacítil som smrad z cigarety. Nejaká mamička na lavičke fajčila. Prvé, čo som pocitil, bolo rozhorčenie a potom nenávisť. Veď išlo o moju vnučku. Mamička sedela asi 30m od nás. To potenciálne nebezpečie sa dá prirovnať nebezpečiu, ktorému sme vystavení z prirodzeného rádioaktívneho pozadia. Ņapriek tomu si myslím, že v parkoch, kde sa hrajú deti, by sa fajčiť nemalo. Nie z dôvodu ohrozenia zdravia. Podstatné je, že niekto zasial nenávisť a ja som tomu sám podľahol. Zajtra môžu byť príčinou nenávisti obézni, alebo farební.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robopol

 

Chápem, čo mal informator na mysli. Veda, preto, že je exaktná, už ako jedna z mála disciplín dnešnej doby, má stále nejakú autoritu. Dokonca aj parapsychológovia sa dnes oháňajú vedeckými termínmi, ako energia, pole, entity. A túto autoritu chcú šarlatáni využiť v svoj komerčný prospech, keď svoje pseudoargumenty podkladajú vedeckýmy teóriami. Stačí v reklame seriózne vyzerajúceho komparzistu obliecť do bieleho plášťa a hneď je z nejakej masti liek s vedecky dokázaným účinkom. Ich predstava je, že väčšina ľudí je hlupa, čo je aj pravda. Inak by ich biznis nefungoval. A tí, ktorí nie sú, v zúfalstve vyskúšajú čokoľvek. A lekári, ktorí majú províziu z tohoto biznisu, budú poslední, ktorí to priznajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

či je boh muž či žena, či je to to alebo ono, to sa už nejaký čas pretriasa kdekade, ale teraz to pani arcibiskupka Antje Jackelen, ktorá od roku 2014

vedie národnú cirkev vo Švédsku, ktorou je evanjelická luteránska cirkev, raz a navždy chce a mieni vyriešiť:

 

Svojich kňazov vyzýva, aby prestali používať termíny ako "Pane" alebo "On", píše portál Daily Mail. Má to byť v mene toho, aby bol Boh menej špecifikovaný ako konkrétne pohlavie. Jedinú výnimku dostala modlitba "Otčenáš".

 

"Z teologického hľadiska vieme, že Boh je mimo nášho určovania pohlavia, Boh nie je človek," povedala Jackelen.

 

fakt?!

 

pani Jackelen chystá ešte hromadu iných zmien vo svojej cirkvi, žiaľ priveľmi sa nestretáva s pochopením, a premenovanie boha na TO asi nebol najlepší nápad:

"Naozaj to nie je múdre, aby sa Švédsko preslávilo cirkvou, ktorá nerešpektuje všeobecné teologické dedičstvo," myslí si Christer Pahlmblad, profesor teológie z Univerzity v Lunde.

https://www.noviny.sk/zahranicie/281605-boh-nema-pohlavie-chcu-zrusit-jeho-oslovovanie-ako-pan-a-on

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a nielen luteráni... : )

 

po takmer 2000 rokoch nastal problém v Otčenáši... prastarý preklad z prastarej aramejštiny do latinčiny a starogréčtiny a potom do xy jazykov sveta,

je v jednom verši chybný, a došlo sa na to až teraz - pápež František chce pozmeniť Otčenáš:

 

 

Problémom je podľa neho verš "a neuveď nás do pokušenia", pretože vyznieva, akoby Boh veriacich nabádal k hriechu.

 

"Nie je to dobrý preklad," uviedol pápež, ktorého v piatok citovala spravodajská stanica Fox News. František sa domnieva, že vhodnejšou alternatívou by bolo znenie "nenechaj nás podľahnúť pokušeniu", ktoré používa katolícka cirkev vo Francúzsku, a malo by byť implementované globálne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pochod čertov nakoniec v Piešťanoch bol, divákov okolo 10 000, úspešná akcia.

 

https://domov.sme.sk/c/20721185/v-piestanoch-pochodovali-certi-pozrite-si-krampus.html

 

usporiadatelia ovšem riskujú pokutu, Piešťany riskujú, že sa z neho stane mŕtve mesto, lebo každá akcia si nájde pár odporcov, podľa ktorých je lepšie nerobiť nič.

 

pokiaľ si spomínam, a spomínam dobre, ani náhodou to nie je novodobá vec, u nás na juhu krampusy chodievali už pred desaťročiami, v 60. rokoch to bolo normálne, a nebolo o nič menej veriacich, kostoly plné, takmer všetky deti na svätom prijímaní a birmovke, a krampusom sa smialo alebo sa nimi strašilo podľa detí, nebolo menej veriacich, len boli normálnejší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tu máme opäť Vianoce. Parkoviská obchodných domov sú preplnené. Cudzie špz na parkoviskách obchodných domov sú znakom, že nákupná horúčka vrcholí. Z Vianoc sa stali sviatky darčekov, plných ľadničiek a brúch. Symboly Vianoc, spájané so snehom zasypanými vetičkami jedličiek a zvuku roličiek, môžeme nájsť už iba ak na výzdobe v hypermarketoch. Marketingový manažéri v obchodných domoch nám púšťajú koledy v dobrej viere, že miesto „koníčka medového a koláčka makového“ kúpime PC, alebo kozmetiku... Veď je to čas, keď si „otvoríme srdcia a peňaženky“. A to by bol hriech pre obchodníkov, nevyužiť túto príležitosť. Často vravíme, že ak sme už my stratili schopnosť úprimne sa radovať sa z Vianoc, doprajme ju aspoň deťom. Čo je však odkazom Vianoc v dnešnom svete? Podľa mňa je to posolstvo, že zlo ešte stále nezvíťazilo nad svetom. Že láska, ktorá sa narodila v maštali nie je biznis a má zmysel. Ak tomu neveríme, potom ten predvianočný zhon a marketingové akcie, môžeme spokojne ignorovať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno, že tento môj príspevok niekto pochopí, ako kresťanskú agitáciu. Opak je pravdou. Náboženstvo má veľa spoločných čŕt s politikou. Stačí si prečítať históriu. Gréci a Rimania stovky rokov uctieval bohov, ktorí de facto neexistovali.

Rím Grécko Sféra vplyvu
Bakchus
Dionýzos
víno
Ceres
Demeter
poľnohospodárstvo
Diana
Artemis
lov
Juno (Iuno)
Héra (‛′Ηρα)
najvyššia bohyňa
Jupiter (Iuppiter)
Zeus (Ζεύς)
najvyšší boh
Kupido
Eros (mytológia)
láska, vášeň
Mars
Ares (boh) (’Άρης)
vojna
Merkur
Hermés
božský posol, obchod
Minerva
Pallas Aténa
múdrosť
Neptun
Poseidón
moria a oceány (Neptún aj financie)
Pluto, tiež Orcus
Hádes
podsvetie, bohatstvo
Silvanus
Pan
lesy a stáda
Tellus
Gaia
Zem
Urán (boh)
Uranos
nebesá
Venus
Afrodita
krása, láska
Vesta
Hestia
rodinný kozub
Vulcanus
Héfaistos
kováči

Ako je možné, že tak civilizované kultúry vzývali neexistujúcich bohov. A ak títo bohovia neexistovali, kto určil sféru a rozmary týchto bohov? Tento fakt je varovaním aj pred súčasnou politickou propagandou!!! Kto určil, aké obete títo bohovia potrebujú. A prečo táto politika uctievania fiktívnych bohov stovky rokov fungovala, keď bola založená na nezmysle? Nepripomína Vám to súčasnosť. Nerobíme to isté aj dnes? Nie je to ale otázka intelektu. Môžeme starovekých Grékov a Rimanov pokladať za hlupákov? Pozrite si grécke sochy. Rímske právo je vzorom dnešného práva. Pytagoras, Archimedes, Herakleitos, Platón, Aristoteles atď, neboli predsa idioti. Rovnako v predkolumbovskej Amerike uctievali neexistujúcich bohov. Státisícom zajatcom tam vyrezávali zaživa srdcia, preto, že „bohovia to chceli“. Kto z ľudí - kňazov by mohol odprisahať, že bohovia si to želali? Boh židovskej viery starého zákona tiež žiadal Abraháma obetovať syna. Ak „precedím“ tieto náboženské dogmy racionálnym sitom, vyjde mi, že náboženstvo nie je nič iné, ako politika. No ak to aplikujem na Ježišové učenie, na dne sita predsa len niečo zostane. Je to láska. Bezbranná, naivná, no bez nej naša existencia nemá žiadny zmysel. Iste, Darwinisti chápu lásku, ako evolučnú výhodu. Môžem si teda vybrať. Ak odmietnem existenciu boha, láska je iba evolučne správanie, ktoré je výhodné pre prežitie druhu. Ale mám aj druhú možnosť, že láska je spôsob, ako sa vymaniť z živočíšnej ríše, determinovanej evolúciou. Ilúzia, alebo realita?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď pre stratu viery človeka Boh "zomrie", tak nie je za čím ľutovať. Ale ak zomrie človek bez viery v Boha, ktorý je...Otázkou je, prečo boha nikto nikdy nevidel? Kto potrebuje boha, ktorý nijako nezasahuje? A ak by takýto boh existoval, ale nekomunikoval s človekom, bol by ako éter vo fyzike. Ten tiež nijako neinteraguje s okolím a jeho existencia je pre fyziku úplne zbytočná. Ak Boh existuje, musí nãs teda aj nejako oslovovat. Podľa biblie nám dal Boh slobodnú vôľu, teda aj možnost vybrať si, čo chceme počut. A málo kto chce počuť pravdu o sebe. S týmto má problem aj cirkev nie len ateisti. Pre istotu je lepšie mať Boha na nebesiach, ako tu na zemi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale no tak. Jaki neexistujuci bohovia...???ha? Ved vsetci bohovia ziju, kym v nich ludia veria

A kazde nabozenstvo sa raz stane mytologiou, je to len otazka casu:-)

 

Vo vedeckych kruhoch sa tomu vravi evolucny vyvoj...teda postupne spoznavanie "vsehomira". Tak ako vedec postupne spoznava do casu nieco pre neho tajomne, tak to iste sa deje aj v odhalovani poznavania Boha....vsetko ma svoj cas a kazdy sa docka toho svojho casu...aj ateisti :)

 

 

......Otázkou je, prečo boha nikto nikdy nevidel? Kto potrebuje boha, ktorý nijako nezasahuje?...................

 

 

Velmi vela veci nevidime a predsa sme presvedceny, ze existuju, tak preco nie to ze existuje Stvoritel?.............Si si taky isty, zue Bohe nezasahuje?....to ako mozes vediet?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

bloger, ktorý nám objasní, prečo boh stvoril človeka nahého pri evolučnom vývoji a prvoradosti ducha - či tak akosi :(

... je to zjavne ďalší hovorca boha... :(

 

 

Hneď prvá otázka teda znie: Prečo nás Stvoriteľ stvoril nahých, keď je nahota z hľadiska jeho vlastných morálnych kritérií v podstate nemravná?

 

Odpoveď:

Telo človeka povstalo z evolučného vývoja. Telo je našim nástrojom v hmote a tvorí nižšiu podstatou našej bytosti.

.... Pozemský človek má teda akési dve základné podstaty – telo, pochádzajúce z hmoty a ducha, pochádzajúceho z duchovnej ríše, nachádzajúcej sa vysoko nad hmotnosťou. Telo teda predstavuje nižšiu súčasť našej bytosti, pretože je to iba určitý nástroj, ktorý v hmotnosti využíva naša pravá podstata, náš duch, ktorý je vyššou časťou našej bytosti, alebo lepšie povedané, jadrom a podstatou našej osobnosti.

 

...

Druhá otázka: Prečo Boh vymyslel u ľudí rozmnožovania, ktoré vyžaduje nahotu a sex, keď mohol vymyslieť niečo elegantnejšieho? Nie je to potrebné preto, že chcel, aby spolu muž a žena mali ten najintímnejšie možný vzťah, ktorý im umožní hlboko sa milovať a vychovávať potomstvo?

 

Odpoveď:

S týmto postrehom sa dá iba súhlasiť. Muž a žena sa musia naozaj hlboko vzájomne duševne spoznať a nadobudnúť k sebe dôveru, na základe ktorej môže napokon medzi nimi dôjsť aj k telesnému spojeniu. Telesné spojenie však vždy bolo a vždy aj zostane aktom, prináležiacim k nižšej podstate našej osobnosti, čiže k telesnosti. Je to telesné dedičstvo nášho evolučného vývoja, z ktorého sme vzišli.

...

https://lacuch.blog.sme.sk/c/472516/problem-ludskej-nahoty-v-hlbsich-suvislostiach.html?ref=viacbloger

je to dlhé, komplikované, zrejme nad tým strávil kopu času, kým to vymyslel a premyslel... a přitom taková blbost, že jo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vždy "obdivujem" ľudí, ktorí z istotou vedia odpovedať na otázky, prečo Boh urobil to, alebo ono. Čo si želal, čo ho poburuje, čo má rád... Keby aspom pisateľ začínal odpovedať, ja si myslím, podľa mňa... Bohu predsa nevadilo, keď sa Adam s Evou premávali v raji nahý. Figovými listami ich nezahalil Boh, dali si ich samy. Nahota nie je v rozpore s duchovnostou, ale duša, ktorá je v rozpore s Bohom. Preto je lepšie, keď chodime všetci zahaleni. Telo je podľa biblie chrámom. A ak je niekto (duchom) podobný "prasaťu", tak mu nepomôže ani najkvalitnejší oblek.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

najprv by sa zdalo, že do Erotiky menej vážne... lenže ono je to vážnejšie, expert na život vo všetkých jeho podobách sa cítil byť povolaný vyjadriť sa aj ktejto záležitosti, a pretože je to expert hlboko veriaci, vedomý si svojej generálnej pravdy od exorcizmu po predsedovanie v KDH, od vlastnej dôležitosti po poučenie národa v otázkach plodenia detí podľa kresťanských pravidiel... vážení, pán Richard Vašečka!

 

Prerušovaný sex nie je zlý, pretože Cirkev povedala, že je zlý (a ak by „zmenila názor“, tak by prestal byť zlý). Cirkev hovorí, že prerušovaný sex je zlý, pretože je zlý. Pretože je v rozpore s Božím plánom.

 

Už slovo „prerušovaný“ naznačuje, že niečo nie je v poriadku. Veľmi často ide totiž pri nejakom „prerušení“ v skutočnosti o „vyrušenie“ či dokonca „zrušenie“. Keď ma žiaci ako učiteľa „prerušujú“, tak ma vlastne „vyrušujú“. Extrémnym príkladom použitia termínu „prerušenie“ je pomenovanie vyvolaného potratu „umelé prerušenie tehotenstva“. Hoci je jasné, že nejde o žiadne prerušenie, ale o ukončenie a zrušenie ľudského života nenarodeného dieťaťa.

 

Pri „prerušovanom“ sexe nás „vyrušuje“ naše myslenie. Pomýlené myslenie. Predstava, že sex je len vzbudenie príjemných pocitov vyvolané dráždením pohlavných orgánov. To však v skutočnosti nie je definícia sexu, ale masturbácie. Bohužiaľ, sexuálny život mnohých manželských párov by bolo možné nazvať „asistovanou masturbáciou“.

 

 

celý jeho článok, ktorý hodne rozsiahlo opakuje dokola stále to isté: Richard Vašečka: čo je lepšie ako prerušovaný sex

 

nemýľte sa, nie je to o sexe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov