Skočiť na obsah

Šperky, prstene, koža, kov ...


game

Odporúčané príspevky

amulety a kríže a podobné záležitosti nie sú môj štýl, ale našla som na tej stránke zopár zaujímavých vecí ... jediné, čo nosím, sú malé náušnice, takže som si ich pozrela : ) niektoré sú zaujímavé a zaujímavé sú hlavne kamene a polodrahokamy, z ktorých sú ...

vlastne si podobné vecičky vždy rada pozriem, ale nosiť ich musí niekto iný, mne stačia moje :lol:

okrem toho tie postriebrené a neviemaké ešte drôtiky nerobia dobre mojim ušiam, takže som si trochu popásla oči : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nosievam malinky strieborny kriz na tenkej retiazke. ked som este pracoval na lodiach tak som z recesie nosil na krku zraloci zub. stale ho mam a v lete ked ideme k vode si ho sem-tam dam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dlhé roky som nosila tenkú zlatú retiazku / ani na krku mi nerobí dobre iný kov / s malým príveskom, ktorý bol vyrobený na objednávku ... snáď taký ešte jeden nie je :)
zlatník mi ho takmer omlátil o hlavu, hoci teda neviem prečo, je úplne jednoduchý :)


pred časom som začala chodiť na nejaké vyšetrenia a röntgeny a bol problém si to neustále rozopínať a zapínať, tak som retiazku odložila, odvtedy ju nenosím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

platina sa mi priveľmi nepáči, a nikdy som ju neskúšala nosiť ako šperk

so šperkami vôbec, či už z drahých kovov alebo s bižu som na tom tak, ako som napísala vyššie ... pozriem si, niektoré kúsky ma chytia, aj keď si náhodou kúpim, nenosím

a zlato je klasika - tá retiazka bola dar od jedného človeka, ktorý už dávno nežije, pamiatka - ten prívesok môj návrh.

v ušiach mám náušnice, lebo ich nosím odjakživa, nenápadné a akosi samozrejme zlaté, pretože retiazka bola zlatá ... a keď ich nosím, nezarastú mi dierky, a nosím ich, ani si neuvedomujem, že ich mám ... aj keď sú práve prípadne demodé : )

viem o platine, kedysi mi to ponúkal aj jeden zlatník, ale nikdy som s ňou neexperimentovala

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Mam jednu zlatu retiazku s príveskom.Nosím ju nonstop.

Hodinky považujem tiež za "okrasu" a imidžovku.Mám jedny ešte z EUROCOMP-u a tie mám rád a tvarovo mi vyhovujú - majú takú športovú elegantnosť.

Na prstoch nemám nič.Znervozňuje ma to.Dokonca aj svadobnú obruč mám v sekretári.Je jak nová,lebo som ju mal len raz v živote :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje slávne trhové pavúčie náušnice slávia úspech ... nosím ich asi týždeň, vždy len v práci, večer dám dolu a vymením za moje zlaté, ale ušiam sa to aj tak prestáva páčiť ... zatiaľ ešte dierky držia, ale už ma začínajú bolieť ... trochu to zachraňujú moje zlaté náušnice, tie mi v noci dierky trochu prečistia

hrozné toto, človek ani pavúčiky nemôže :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje slávne trhové pavúčie náušnice slávia úspech ... :lol:

práve som svoje obľúbené strieborné vymenila za takých bledofialových pavúčkov :)

tiež ich ale na noc vyberám, a mením za striebro... zlato sa mi nejak nepáči :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... moje jedny pavúčiky majú zlatohnedé brušká a druhé bledozelené :)

 

to o zlate je trochu ináč, moje uši nemajú radi okrem zlata nič, dierky si nechcem nechať zarásť, lebo malé náušnice sú jediné čosi, čo nosím ako šperk či bižu, takže zlatom si liečim, čo pavúkmi kazím :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predkovia zemania stačia ? :lol: ja viem, nič moc, ale prípadný árijský blonďatý pôvod a tak ... ... ;) :)

nie :) ... kdesi som to písala, že ťažko znášam vôbec hocijaké kovy, to že z týchto pavúkov ešte nemám zapálené dierky v ušiach, je malý zázrak, skutočne to odďaľujem tým, že akonáhle prídem z práce, mením ich na moje klasické zlaté náušničky ... len som zvedavá, dokedy sa mi ich podarí klamať ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

nie, neskúšala, ani nebudem, viem, že zlato znesiem, a jediné šperky, ktoré som vlastne kedy nosila, boli tenké retiazky s vlastným návrhom miniprívesku a náušnice od mala, odkedy mi dali kedysi dávno prepichnúť uši ...

 

moje občasné experimenty s inými náušnicami sú skutočne občasné / pavúky sú v šuflíku : ) / a retiazky sú už nejakú chvíľu demodé ... nenosím ich pre kdesi vyššie spomenuté dôvody ... jednoducho som ich dala dolu po rokoch z krku a už som ich nevrátila ...

 

raz som sa pred mnohými rokmi obdarovala tenučkou zlatou retiazkou na ruku, za pár dní som musela rozmontovať v robote sifón na umývadle, lebo mi utiekla z ruky, našla som ju tam, a odvtedy je bezpečne uložená v skrinke

 

prstene hodinky mi nenormálne vadia, neviem v nich robiť, nenosím žiadne veľmi veľmi dávno, obdivujem baby, ktoré majú po dva na každom prste

takže tie moje experimenty sa nakoniec scvrkávajú na náušničky, zvyčajne sa pri nich pristavím, kdekoľvek niečo zaujímavé vidím, ale pred pavúkmi som naposledy kúpila nejaké kedysi na vš, v nejakom šestákom bižu butiku, dávno : )

 

nemyslím, že príde na rad chirurgická oceľ ... ja už nechcem nič, snáď len raz nejaké iné jarmočné potvory na pár dní do uší : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ahojte, takzeeeeee:

chcem sa spytat ci niekto ste nevidel kde by predavali nieco taketo:

 

Obrázok

 

Samozrejme tie pismenka nie LOVE, ale zeby som si sam nadiktoval co tam chcem.

Tak ci ste to niekto nevideli niekde na nete alebo v obchode, nevideli?

 

Tak dakujem predbezne za pomoc, hlavne tie pismenka zhanam. Dakujem!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

pred pár dňami mi k mojej striebornej trinástke na koženej šnúrke na krku pribudla aj maličká ruka na retiazke

inak mám mániu, milujem náušnice.. tie mením aj niekoľkokrát denne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Tak som sa zamilovala do sperkov, zdobenych kamenmi, na vianoce som dostala prekrasny achat v striebre, ale kedze som trdlo, stratil sa mi a bolo mi to strasne luto :cem:

Tak som si kupila novy, obrovsky, take umelecke dielo obhackovane :) a uz spekulujem nad dalsim ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Také decentné "bonboníky" môžem. :-)

 

Zlato síce už nenosím, mám ho svedomite uložené, bižutériu nemôžem, lebo mi červenajú uši :-)

 

Môj štýl je striebro a na ňom kryštály v tvare malého srdca, slzy, kocky .. v kryštálovo bielej farbe, červenej, jemne fialovej, bledozelenej, bledomodrej a kráľovskej modrej.

Nenosím to naraz, ale si to prispôsobujem podľa nálady, oblečenia...:)

 

Sledujem, že v poslednej dobe som sa nejako pripútala najviac ku kráľovskej modrej. Mám nielen prívesok, náušnice.., ale aj perfektnú kabelu, topánky.. a to som nejako nikdy predtým takú farbu nenosila.. život je zmena a zmena je život.. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

poriadne dlhé roky som si nekúpila žiadnu bižutériu ... jednak mi robia problémy kovy okrem zlata,

/chirurgická oceľ sa mi nepáči/

a druhak necítim sa s bižu na sebe priveľmi dobre ... náhrdelníky vôbec, náramky tak výnimočne, že takmer vôbec - najčastejšie si ich odskúšam, keď ich kdesi vidím, ale tým to končí ...

prstene sú na tom podobne ako náramky - nenosím žiadne.  všetko na rukách mi neskutočne prekáža.

 

ale čo nosím - keď už mám od detstva dierky v ušoch, a od detstva nosím náušnice, ani nevnímam, že ich mám ...

 

a kedysi za blahého mládí som si kupovala aj bižu náušnice, zakaždým som oľutovala, lebo mi z toho tiekli dierky v ušiach, ... a po strašných rokoch som teraz neodolala ... :innocent:

 

strašne sa mi zapáčili, nezvyčajný spôsob nosenia a tvar, a okrem toho majú krásnu kráľovsky modrú farbu, presne tú, ktorá si ma pred nedávnom chytila ... tak že mám tieto náušnice, čistá bižutéria, ale strašne sa mi páčia a pútajú pohľady, a vôbec ... no kúpila som si bižu :) čo mi na to povedia uši, uvidíme :)

 

post-3-0-39077000-1443596661.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fíha, tie sú pekné...mám hromadu všelijakých korálok, náhrdelníkov, aj retiazky, náušníc...ale nosím len náušnice, na krk nosím tie veci len príležitostne. Náušnice mám zlaté, aj s kameňmi, aj bez, najradšej mám také úplne jednoduché jemné, mám ich niekoľko a striedam ich tak cca po mesiaci, nechce sa mi s tým paprať, a aj tak je to fuk, lebo ich nie je moc vidno. Aj perstene mi zavadzajú na ruke, mám okrem obrúčky aj dva zlaté, čo som dostala od Flinstona za narodenie dcér, oba sú veľmi pekné...ale nosím ich len príležitostne. V labáku som prsteň nenosila a teraz som si ho aj nastokla, ale ma to omínalo...tak poputoval do krabičky. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tohto roku mi chceli rodicia kupit nejaky nahrdelnik, resp retiazku, tak vravim ze nie, ze ja to nosit nebudem, ze by to bola skoda penazi.

 

Tak ma napadlo, ze ked tak velmi chcu nieco take "pamatne", mozme skusit pandora naramok s roznymi priveskami. Ked to uvideli, velmi sa im to zapacilo, je to v podstate moznost skladat si "pribeh" a pri pohlade na kazdy privesok si zaspominat. Kupili naramok s nazvom Family Love, kamarati mi kupili fotacik, a nedavno som od rodicov dostala krasne srdce, aby som mala stastie pri hladani lasky :)

 

Pride mi to originalne, a hlavne, naozaj ked pozriem na konkretny privesok, spomeniem si presne na ludi, na udalost. Nie je to haraburda, nikde zapatrosene, nosim to stale na ruke, a je to striebro, ktore "vydrzi".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, nakolko je to bezne, ale u nas v rodine aj chlapci dostavali napr. pri narodeni, alebo birmovke nejaky zlaty sperk. Ja som mal napr. taky zlaty privesok vo forme pliesku nepravidelneho tvaru, kde bolo vygravirovane moje meno a datum narodenia. Samozrejme, som ho nikdy nenosil a ked sa tak nad tym zamyslam, tak celkom presne neviem, kde ho mam. Inak nejake hippies a indianske koralky a naramky, privesky to ano, tych mam kopec, najma hady, draky a indianske motivy. Ale nenosim to denne.

Mam jeden prsten - dedistvo, to ked v ramci (neoficialneho) dedicskeho konania - prosto delenia veci po zomrelom :D som si mal vybrat, tak som si vybral jeden velky prsten so zapustenym kamenom. Aj som ho zacal nosit ako spomienku, ale zena vravela, ze sa jej to ku mne nehodi, nech ho nenosim, tak som ho odlozil...

Dufam, ze sa cez zimu dostanem k vyrobe nejakych naramkov a nahrdelnikov, mam kopec materialu (koza, koralky), len sa k tomu odhodlat a nesediet cely vecer pri pocitaci...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov