Skočiť na obsah

Nealko nápoje dňa alebo večera


Mazmar

Aký je váš nápoj dňa  

44 členovia hlasovali

  1. 1. Čo pijete cez deň najviac

    • ochutené bublinkové nápoje
    • minerálne vody
    • čaj
    • káva
    • kakao
    • džúsy (nevadi ak sú to 10 percentné)
    • alkoholické nápoje
    • čistú (relatívne) vodu
    • bylinkové čaje
    • mlieko + ochutené + kyslé mlieko
    • bylinkové limonády
      0


Odporúčané príspevky

najcastejsie asi naozaj len cistu vodu... :lol:

takze musim povedat ze voda mi nejako prestala chutit, asi od casu ked som stratil na priblizne 10 dni chut, a mal som podozrenie ze to mohlo byt aj z domacej vody, lebo vraj menili nejake potrubia a mozno pri tom sa trochu znecistila voda (to si myslim ja) ... proste ked som tu vodu pil tak som maval taky pocit ze v nej citim akoby zelezo alebo take nieco. :)

 

preto radsej pijem dzusy, caje a cappucino :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

No ja vypijem v robote liter vody tam mame minerálku, doma pijem mlieko tiež asi liter, a keď idem cvičiť tak tam pijem relatívne čistú vodu z vodovodu.

Ale hlasoval som za mineralku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Miesto krvi mam ciernu silnu kavu - presne taku, aku zboznujem, a ktoru pijem miesto vody. I teraz sa mi pri stole otrca salka kavy a hned ako bude akuratne tepla, tak ju vypijem. :lol:

 

...Ako toto tak po sebe citam, mala by som pit viac CISTEJ vody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám nízky tlak, káva mi veľmi nechutí, tak Colu pijem aj kvôli kofeínu.

toto ako som mohla napisat, ze kava mi velmi nechuti, nemozem zit bez kavy, bez poriadne velkej rannej salky by som mala uplne o nicom den.

Kavu stale presladujem, v podstate to, co ja pijem je taka domaca Viedenska, pol hrnceka kavy (instatne nescafe classic) a pol hrnceka slahacky, 3 lyzicky cukru, niekedy kakao... mnáááám, to som ani nemala pisat, hned sa teraz prekavujem :lol:

 

úplne ma prešlo čajové obdobie, vždy a za každých okolností musia byť minimálne tri denne plus nejaká tá cola (1-2l) ... ale začala som piť aj celkom obyčajnú čistú vodu, treba tú moju pivno-colo-kávovú životosprávu niečím normálnym doplniť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najčastejšie pijem len čistú vodu, hneď po nej ide (dúfam, že môžem spraviť menšiu komerčnú reklamu :)) ružový Rajec a to akákoľvek príchuť, no najviac môžem asi púpavu. :lol:

A samozrejme potom káva... bez by som si už teraz ani nevedela predstaviť deň :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ružový Rajec a to akákoľvek príchuť, no najviac môžem asi púpavu. :)

 

raz či dvakrát som skúsila ten ochutený Rajec, a šak to je hnus, to sa nedá piť :) :lol:

 

u mňa je to asi minerálka/len perlivá/, a káva...čaje pijem minimálne, džúsy detto, alkohol vôbec..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ružový Rajec a to akákoľvek príchuť, no najviac môžem asi púpavu. :)

 

:lol: Mnam, to mi hovor, pupava je moja oblubena prichut, mnam... Materina duska je tiez fajn, ale taka salvia a medovka mi vobec nechutia, pche. Inak aj sipka je okej... Samozrejme, najviac mi to chuti chladane, pfu.

 

Inak k napojom dna musim pridat i mlieko. Napriklad dnes som zistila, ze nemame mlieko. Ked mi to doslo, skoro som chytila hysak - zit bez mlieka?! Nemozne a neuveritelne! Teraz vsak s pokojom popijam mliecko a hned mi je hej. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Na Orave som sa naucil pit obycajnu vodu (tam je aj celkom chutna, nie ako tu). Zapacila sa mi ta myslienka - pit vodu. Neviem preco :lol: Prilezitostne v priebehu dna pijem kavu. Ale iba instantnu, cize bez usadeniny a nehorucu. Neznasam horuce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 rokom...

Máme tu horúce leto, tak téma "nápoj dňa" je priam aktuálna. :)

 

Počas dňa pijem prevažne minerálku, alebo čistú vodu .... a samozrejme kávu, kávu, kávu.

Vodu ale nie hneď priamo z vodovodu, ale mierne "vyprchanú".

Sladené vody "nemusím" a čaj pijem prevažne v zime.

A v tomto horúcom lete dobre padne aj také orosené zo siedmeho schodu

ale skôr desiatka ... aspoň mne príde dvanástka nejaká "nasladlá".

 

 

Žijem v oblasti, kde máme dostať minerálnych prameňov, a tak stačí zobrať niekoľko fliaš a urobiť si "prechádzku" ... a spojiť tak "príjemné" s užitočným.

Je to aj prechádzka, aj mierne fitness a ešte "SA" donesie aj voda domov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počas dňa pijem prevažne minerálku, alebo čistú vodu .. nie z vodovodu, ale z prameňa pitnej vody z Popovej studničky :) Pijem aj chladený multivitamín, občas nealko pivo a príležitostne biele, červené víno. Neodolám ani káve, najčastejšie si pochutnávam na Popradskej káve a v poslednom čase rada pijem aj ILLY http://www.kavicka.sk/obchod/kava-illy/illy-mleta-kava-250g/.

Jedlo večera je u mňa najčastejšie ovocie. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pijem vodu s citronom, kopu cajov, mineralky

v lete kafe nepijem, mozno sem tam frappe, v lete pijem pivo :)

 

nepijem vobec bublinkove zbrny typu, fanta, pepsi, coca cola..brr

kakao si dam tak raz za rok, niekedy v zime na ranajky ku vianocke..a mam zas rok pokoj

 

jo a sampanske sa da pit kedykolvek :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja pijem hlavne vodu čistú, minerálky sem tam jemne perlivé ale väčšinou neperlivé

 

osladené malinovky, kofotiny, koloviny niesú pitný režim aj ked je to relativne vodove

 

ja pijem podla mojej hmotnosti na 1 kg 4 dcl vody co cini cca po zaokruhleni 3,5 lirta tekutin, samo nie naraz vsetko ale rovnomerne

a po 20.00 väčšinou nepijem bo to zaťažuje organizmus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

roky som pila mineralky, najviac tie s vysokym obsahom magnezia... dlhodobo uz nekupujem nic, mam doma britu - http://www.brita.net/sk/index.html?L=21 neverila som, ale voda naozaj chuti uplne inak, ked prejde filtrom... a robim si sado maso - http://www.sodastream.sk/Sortiment/Pristroje.aspx a ked stavu, tak stavu z odstaveneho ovocia, alebo zeleniny.. denne tie tri litre vody, zvykla som si vsade so sebou nosit flasu s vodou, pol litra..

pijem kavu, vela kavy, bez mlieka, cukru, v lete studenu, aj s kockami ladu, ked treba.. rano s troskou medu a skoricou, dam do malej flasky, trasiem, kym nie je pena.. nedavno som dostala speci hrncek na kavu - http://www.bellarose.sk/dekorace/latte-cup-paisley-green/ ňuňuňu...

 

alkohol som uplne vylucila, najlepsie co moze byt je pohar studenej vody.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dala som moznost "obycajna voda", v robote pri stole i doma pri posteli mam vzdy flasu stolovej vody, cize balenej pitnej vody s bublinkami, okrem toho si skoro kazde dopoludnie varim v praci zeleny caj bez cukru a po obede zase kafe, nesladene... ak niekam ideme, obycajne si dam capovanu kofolu a niekedy, zriedka, nejkay alkohol, pivo alebo vino, a ked som obzvlast dobre zvieratko, raz za cas dostanem Coca Colu Light... ale tej vody najviac (ked nie je nic ine, dojde aj na vodu z vodovodu...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov