Skočiť na obsah

Maďari, Maďarsko a jeho vzťahy so susedmi


Ajk

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

jobbik sa predvádza, vona sa predvádza, frajer je to, skutočne.

slovo je slovo a "tradície" treba dodržiavať

 

Šéf Jobbiku príde do parlamentu v gardistickej uniforme

 

Predseda radikálneho nacionalistického Hnutia za lepšie Maďarsko (Jobbik) Gábor Vona v utorok potvrdil, že na ustanovujúcu schôdzu nového maďarského parlamentu príde oblečený v čiernej veste a bielej košeli, ktoré symbolizujú zakázanú Maďarskú gardu.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5370801/sef-jobbiku-pride-do-parlamentu-v-gardistickej-uniforme.html#ixzz0ni6VvplV

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

plus trochu vtipu k tomu ... humorom je politika živá

gardistická uniforma a bezpečnostný výbor. maďarsko tiež speje kamsi ...

či ?

 

Jobbik bude viesť bezpečnostný výbor maďarského parlamentu

 

Maďarská ultrapravicová strana Jobbik bude stáť na čele dôležitého parlamentného výboru pre národnú bezpečnosť. V stredu to oznámil predseda strany Gábor Vona, ktorý pridelenie tohto výboru považuje za "politický prielom".

 

bývalá poslankyňa Fideszu Klara Ungarová

"Aj keď voliči legitimizovali prítomnosť Jobbiku v parlamente, parlamentné frakcie by ich mali dať do karantény, a nie podporovať,"

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5372040/jobbik-bude-viest-bezpecnostny-vybor-madarskeho-parlamentu.html#ixzz0niu39I6R

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dolezitejsie je skor zlozenie vyboru, aj ked budu mat predsednictvo, tak nemusia mat vacsinu vo vybore.

Aj ked ta volba je priznacna. Aj SNS aspiruje po volbach na vedenie silovych rezortov v novej vlade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jobbik sa predvádza, vona sa predvádza, frajer je to, skutočne.

slovo je slovo a "tradície" treba dodržiavať

 

a nakoniec nedodrzal, ani slovo a ani tradicie ...

 

Predseda Jobbiku Gábor Vona zasadol do poslaneckej lavice nie v gardistickej veste, ale v tmavom obleku.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz0nu94gQRQ

 

 

 

a este:

 

Neda mi to, aj ked by sa to hodilo viac do temy na com ste sa dnes zasmiali. Tusim vyhlasili sutaz kto povie na verejnosti do volieb vacsiu blbost Obrázok

bonbonik pre drow-a Obrázok

 

Mečiar tvrdí, že všetky snahy Maďarska od 90. rokov o zmenu geopolitického usporiadania stroskotali, preto Fidesz znovu otvoril otázku dvojitého občianstva. Ich snahu o zmenu hraníc označil za primitívnu a vyriešenú. Autonomistické tendencie sú podľa šéfa HZDS nereálne aj preto, že sa zmenila etnická skladba obyvateľov na južnom Slovensku.

 

Rómovia zrejme zostanú mimo

„Občanov maďarskej národnosti je za dvadsať rokov o približne 100 tisíc menej a tí, čo zostali, sú väčšinou maďarsky hovoriaci Rómovia. Tým, že Maďarsko oznamuje selektívne vyberanie ľudí, predpokladám, že si budú vyberať len niektorých. Nebude to príležitosť pre všetkých. Rómovia zrejme zostanú mimo," vyhlásil Vladimír Mečiar.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz0nuE5ao2W

 

 

http://tv.sme.sk/v/15403/meciar-madarska-vlada-musi-pocitat-ze-bude-celit-odporu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že ho huba nebolí.

po dvadsiatich rokoch kecov by už mohol byť raz aj ticho, ale možno by mu ešte viac tlačilo na mozog.

 

s tým dvojitým občianstvom sa mi včera podarilo pozrieť kúsok niektorých tv správ, kde výnimočne menej opitý slota, ako sme u neho zvyknutý, výnimočne vážne rečnil.

 

je to zaujímavé. maďarsko ako krajina, ktorá sa štverá z dna, má hneď po voľbách a pred slovenskými voľbami najväčšiu starosť dvojité občianstvo.

ten pokrik okolo mi trochu pripomína pokrik pri maďarských preukazoch. nakoniec si ho brali aj slováci, a nikomu sa nič nestalo, ani sa žitný ostrov neodtrhol a neodplával dolu dunajom.

s dvojitým občianstvom je to menej jednoduché, bez zmluvy dvoch krajín je to plácanie do vetra, ale neviem si celkom dobre predstaviť v praxi tie voľby, volebné kampane, a ako dlho by to nadšenie vydržalo

načasovanie je aj tak zvláštne. slota a spol a uhuhňaný mečiar a urečnený fico môžu strašiť národ slovenský

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tomto pripade to blbo nacasovali obe strany, madarska blbo nacasovala nastartovanie a slovenska blbo nacasovala reakcie

pripomina mi to mlatenie sa lopatkami na pieskovisku, to dvojite obcianstvo nie je nic vynimocne, kor ked sa javi ze s nim nebude spojene volebne pravo

aj tak sa mohlo pockat na konecne znenie navrhu zakonu a kricat potom ... ked uz

 

Tak Vonovi som predsa len krivdil, je zasadovy a drzi slovo :lol: prisahal v uniforme ...

 

Poslanci Národného zhromaždenia Maďarskej republiky zložili dnes popoludní poslanecký sľub, čím vznikol v poradí šiesty maďarský parlament po spoločenských zmenách z prelomu 80. a 90. rokov. Predseda radikálnej strany Jobbik, Gábor Vona, si počas prísahy vyzliekol sako, pod ktorým mal vestu uniformy zakázanej Maďarskej gardy.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5375512/madarski-poslanci-zlozili-slub-vona-ukazal-gardisticku-vestu.html#ixzz0nujDgfu8

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sa spytaj Meciara. on to tvrdi :) Mozno sa rozhodli, ze im ako Slovakom bude lepsie.

Z pohladu FIDESZ-u je to nacasovane perfektne, ekonomika je v prdeli, kopa problemov, tak sa aspon zacne riesit to, co Madarsko teraz potrebuje najviac :) Mozno sa dokonca aj s Ficom dohodli, jemu to tiez teraz helfne, ked sa nerozprava o tom co treba riesit, ale sa riesi madarske obcianstvo.

 

Ako napisal niekto iny niekde inde. Hned ako zakon schvalia, poziadam o dvojite obcianstvo a v najblizsich volbach budem volit Jobbik :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

odkiaľ beriete tú kravinu,že v Maďarsku je Slovensko nejaká téma ? tam slovensko nezaujíma ani Blaskovics nagymamu!

 

ešte otázočka: Prečo by si mal niekto myslieť,že ako slovákovi mu bude lepšie ako maďarovi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tu kravinu sa spytaj redaktorov MTV, mozno ti povedia odkial ju zobrali a preco o nej tocia spravodajske soty :lol:

 

To netusim, len som ti odpovedal na tvoju otazku, ze kam sa podeli. Jedno z moznych teorii, a ci ju zoberies vazne je uz na tebe. Alebo sa spytaj Meciara odkial cerpal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z tohto by sa mohla stat celkom sympaticka tradicia

su veci, ktore by sme mohli z Madarska aj prevziat

 

V Maďarsku zatýkali odchádzajúcich politikov

 

Po prísahe nových poslancov si polícia počkala na tých, ktorí prišli o mandát i imunitu.

 

BUDAPEŠŤ, BRATISLAVA. Vznik nového maďarského parlamentu neznamenal pre niektorých politikov len koniec volebného obdobia. Len čo noví poslanci v piatok zložili poslanecký sľub, polícia zadržala bývalého viceprimátora Budapešti Miklósa Hagyóa. Vznikom nového parlamentu mu totiž zanikol mandát prechádzajúceho a tým aj imunita.

 

Spolu s Hagyóom zadržali aj jeho exhovorkyňu a poradcu pre komunikáciu. Hagyóa polícia podozrieva, že dával dopravnému podniku hlavného mesta (BKV) príkazy na uzatváranie nevýhodných či zbytočných zmlúv, pre ktoré už i tak zadlžený podnik prichádzal o milióny eur.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5378339/v-madarsku-zatykali-odchadzajucich-politikov.html#ixzz0oHwzoR4v

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekný článok

 

Dvojaké občianstvo Maďarov nás ohrozí

 

Keď máte dvojité občianstvo Slovenska a Pakistanu, môžete voliť do Národnej rady. Keď ste občanom Slovenska aj Turecka, môžete byť na Slovensku vojakom či policajtom. Toto však neplatí, pokiaľ ste Maďar. Presnejšie, keď ste občanom Slovenskej republiky maďarskej národnosti a v budúcnosti by ste požiadali aj o maďarské občianstvo podľa zákona

pripravovaného v Maďarskej republike. Ste "bezpečnostné riziko“. V tom prípade vám zoberieme slovenské občianstvo. Aj keby sme mali zmeniť ústavu.

 

...

 

Iracionálna hystéria, ktorá v týchto dňoch postihla slovenských politikov, je tak absolútne neodôvodnená a nie je to nič iné, iba predvolebné vyvolávanie temných pudov slovenskej spoločnosti. Namiesto rozvážnej štátnickej reakcie na Orbánov populizmus Fico populizmus znásobil a do bahna nacionalizmu klesol hlbšie ako Orbán. Niekde na úroveň Slotu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zo strany vlady je to jednoznacne paranoja, alebo snaha prekryt prusery vymyslenou hrozbou. Zaujimave vysledky prieskumu pouzivania slovenciny, a jej ovladanie, u slovenskych Madarov.

 

BRATISLAVA. Približne 75 percent občanov maďarskej národnosti na Slovensku sa doma najčastejšie rozpráva po maďarsky. Vyplýva to z výsledkov sociologického prieskumu, o ktorých TASR informoval Ladislav Macháček z katedry politológie Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda (FF UCM) v Trnave. Ako ďalej uviedol, 21 percent z opýtaných používa v domácnosti slovenský aj maďarský jazyk a približne štyri percentá uprednostňujú slovenčinu.

 

Respondenti mali podľa neho možnosť zvoliť si jazyk, v ktorom bude rozhovor prebiehať, pričom 48 percent z nich chcelo na otázky odpovedať v slovenskom jazyku. Takmer 70 percent opýtaných považuje schopnosť dorozumieť sa v štátnom jazyku za veľmi dôležitú, 23 percent za dôležitú a len 5,3 percenta nepovažuje znalosť slovenčiny za významnú, podotkol Macháček.

 

Pri voľbe charakteristiky svojho etnického statusu uprednostnilo podľa jeho slov takmer 68 percent možnosť "ja som Maďar žijúci na Slovensku," 16,1 percenta sa priklonilo k charakteristike "ja som Maďar," a 13,1 percenta opýtaných zvolilo označenie "ja som Slovák s maďarským pôvodom," konštatoval Macháček.

 

Z jeho vyjadrenia tiež vyplýva, že každý z respondentov hovorí po maďarsky, 96,8 percenta sa dorozumie po slovensky, 20 percent po nemecky, 17,7 percenta po anglicky a 15,6 percenta sa dohovorí v ruskom jazyku.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz0oT0pZONa

 

Aj ked, aj v tomto najde mozno Drow dokazy nasilneho poslovencovania slovenskych Madarov Obrázok
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo zasa ja? to ti až tak moc chýbam? :lol:

 

Z tým prieskumom súhlas.V tej mojej malej dedinke poznám ľudí z každej spomínanej kategórie.Aj tých,čo lovenčinu lámu,ale slováci sú jak repa. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sakra, ti sa museli so Slotom dohodnut na spolocnom postupe, inak to nevidim uz. Jedni aj druhi volaju po armade a Jobbik berie vsetkych, aj tych co po madarsky nevedia ...

Poslanci Jobbiku sa vyslovili za to, aby maďarské občianstvo dostali aj tí, ktorí nehovoria alebo nehovoria dobre po maďarsky, ale pokladajú sa za Maďarov.

Gaudi-Nagy ďalej vyhlásil, že názor krajiny, ako je Slovensko, ktoré dodnes drží v platnosti Benešove dekréty, nemôže byť smerodajný v súvislosti s udelením štátneho občianstva pre zahraničných Maďarov.

Maďarsko potrebuje silnú armádu, aby uplatnilo svoje požiadavky, dokonca nemožno vylúčiť ani zmenu hraníc mierovou cestou, prostredníctvom referenda, povedal poslanec Jobbiku.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5385462/jobbik-obcianstvo-by-mali-dostat-aj-ti-ktori-nehovoria-dobre-madarsky.html#ixzz0oZNj9Vxo

 

Drow, tuna mas tych Madarov na juznej zemi, ktori sa citia byt Slovakmi. Jobbik prijme zase tych Slovakov, ktori sa citia byt Madarmi. ani rec nemusia ovladat. Len mi nie je jasne, ked si budu ziadost vybavovat, ci dostanu aj tlmocnika.

 

Ale paci sa mi zmena hranic mierovou cestou prostrednictvom referenda. To by sa kto mal zucastnit toho referenda ? Ti co dostanu, alebo ti co im bude odobrate ?

Kazdopadne vsetko za podpory silnej armady, sicher je sicher. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečítaj si to celé,tam sú aj zaujímavejšie veci.

My link

tiež sa mi páči tých 97% čo ovláda slovenčinu.myslím,že Fico by sa mal ospravedlniť,za to keď tvrdil,že veľa maďarov neovláda slovenčinu.

Tiež je to zaujímavé číslo z histor. hladiska. v r. 1910 neovládalo ma´darčinu 80 % nemaďarov.to len na Margo ,,maďarizácie".

 

takže my sme sa už po slovensky naučili,teraz je rad na vás aby ste sa učili po maďarsky. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo nie?

ja by som bol za

teraz by sa mohlo začať s povinnou výučbou maďarčiny na ZŠ

a o takých 40 rokov by mohla byť maďarčina prijatá ako 2. štátny jazyk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov