Skočiť na obsah

Farby vo vašej izbe, v byte


game

Odporúčané príspevky

no ja mám teraz v prenajatom byte len provizórne zariadenie, keďže je to prenajaté a onedlho pôjdem inam... drevo na podlahe, na nábytku, biele steny...

mám tu niektoré obľúbené kusy nábytku, ktoré so mnou poputujú asi všade, kam sa neskôr pohnem - rohový stôl so šuflíkmi - konštrukcia čierna (Fe), doska - drevo, je super praktický a zároveň jednoduchý a pekný, spravil mi ho oco na narodky podľa toho ako som si nakreslila návrh :lol:

ďalej tu mám tiež výrobok ocovej firmy - nemý sluha, ja strašne nerada skladám veci, takže toto je skvelá vecička, len to tam prehodím a keď mám upratovací záchvat raz za čas poskladám vrchné vrstvy do skrine :) taktiež sa teším na to, kedy už konečne budem môcť zavesiť môj obraz milovaný (melancholická krajina - roľa v hmle) a veľké čierne kované zrkadlo :)

 

v minulej izbe, ktorej podobu som mala do značnej miery možnosť ovplyvniť sama som mala oranžové steny, drevený strop, farebné tkané koberce, drevený nábytok, modré krátke textilné záclony... no bol to úplne iný pocit ako teraz...

do mojej ďaľšej izby (cca do roku asi) plánujem steny sviežej zelenej (ako jarná tráva)...

 

Najnezvyčajnejšie kombinácie aké som videla - krstná - akademická maliarka - má veľký starý byt, ktorý úplne odráža jej umeleckého ducha. Od vchodových dverí sa tiahne farba na stenách postupne tieňovaná a prechádzajúca do iných farieb. Kuchyňa je olivová, obývačka tehlová, všade obrazy, sošky a podobne, ešte aj dvere sú umeleckým dielkom, každé jedny sú samostatným obrazom... radosť bývať v takom byte ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ako tak pozeram, je to tu rozne :) ja mam v celom byte farebne steny, nie vsetky, lebo to by posobilo na moj vkus prilis tazko. inak pre tych, ktori planuju rekonstrukciu, odporucam tento clanok. su tam celkom dobre veci.

 

http://interier-extravaganza.sk/clanok/byvanie/60/

 

inak mam v byte dubovy dreveny nabytok, neuznavam napodobeniny :lol: a farebne su viac menej len doplnky, koberceky, vankusiky a tak. nechcela som to prilis prehnat. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

my máme izby ladené do teplých farieb, až na detskú, ktorá nám akosi nevyšla, mala to byť svetlozelená, no je tak trochu do modra...

 

veľmi sa mi páčia teplé farby v izbách, či už žltá, oranžová alebo tá svetlozelená alebo ich kombinácie... drahému som tak nadškrtla, že tak by som to chcela mať, netváril sa tak, že by bol proti... len mu musím vyhovoriť tie parohy a vypchaté zvieratá... nezniesla by som aby sa na mňa také mŕtvo pozeralo... dedko je bývalý lesník, ten má plnú izbu parohov, vôbec sa tam necítim dobre, pripadá mi to ako by som bola v nejakej hrobke...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

ja mám steny bledunko zelené..ale fakt veľmi bledo, len v porovnaní s bielym stropom je to dobre vidieť :lol:

predtým som mala bledomodrú izbu a predtým dlho dlho bielu...teraz som spokojná :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja čo si pamätám,tak som zažil éru válčekov,....éru tapiet (kde bola najsuprovejšia fototapeta),... a éru čisto bielych stien,čo vyústilo do stierkovania.Teraz ako tak čítam vaše príspevky,vážení spolufóristi,tak dnes sú "in" akési farebné kreácie .

Ja som ostal pri čisto bielych stenách.To sa mi najviac páči,to ma najviac oslovilo.K bielej sa hodia všetky farby bytového príslušenstva a opticky sa zdá priestor väčší :)

V spálni síce máme taký sklenený oranžový luster,ktorý keď rozžneme,tak to vyzerá jak v bordeli,ale to je až navečer.A na chodbe zas máme takú visiacú lampku,kde som dal žltú žiarovku,takže vyzeráme jak Číňania.No a keď niekto vchádza večer z chodby do spálne,tak vypadá jak Číňan,čo ide do berdelu :)

Takže biela :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podobne ako Chrust tiež som prešiel od tapetovania(valček si pamätám len z rodného domu a teraz hovorím o vlastnom byte) cez stierky na bielu, ale manželka podľahla( nezastávam jej názor) móde a pomaly zafarbuje izbu po izbe. akurát spálňa ostala biela a by ladila s jej nevinnosťou a posteľným prádlom. :lol:

Aj bytovku sme zatepľovali a tiež prešla od sivej špinavej k pastelovej žlto zelenej.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akurát spálňa ostala biela a by ladila s jej nevinnosťou a posteľným prádlom.

lol to si pekne povedal :)

 

 

inak máme bielu chodbu, bledožltú obývačku a kuchyňu, spálňa (mamina) je ako moja izba - bledozelená :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze izba komplet prerobena :lol:

 

steny - dve oproti sebe jemne zelene, dalsie dve naproti sebe zlte

podlaha - tmava drevena

vyrazny kriklavo zeleny gauc a zrkadlova skrina /wuuu, po takej moje srdce pistalo.../

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Game:

Nie je to Lotos od bolševíka? Moji mali takú detskú izbu, teraz študentskú...

 

K téme:

Teplé, pastelové, skôr jemné (napr. marhuľková, bledohnedá, jemnožltá...) sporadicky oprskáné psiskom (pretieram). Jupol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

až teraz som si všimla catovu poznámku ... dosť skoro, však ? :lol:

chrust, aika, andulqa, ďakujem : )

 

áno, je to Lotos C, ten pôvodný, neskôr po revolúcii ho ešte chvíľu vyrábali v modernejšej variante v zmenšenom merítku a v modernejších farbách, potom som to už neskôr nesledovala

vyrábali to v niekoľkých kombináciách, jedno z nich bola aj študentská izba

 

bol to jeden z najvydarenejších nábytkov za socíku, vlastne prvý "nestenový", variabilný, žiadna pevná nábytková stena, poskladateľný akokoľvek, a nemenila by som ho za nič ... priestor na odkladanie a variabilita sú jeho prednosťou ... police na knihy dokúpené oveľa neskôr v Ikea sa stali jeho súčasťou

a hoci hnedú farbu všeobecne nemám rada, v byte je to farebne zemitá, ukľudňujúca a príjemná miestnosť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Tuto vám ukážem na fotke,akého odtieňa máme maľovku.

Fotografia je poriešená v spálni a aby nebola taká fádna /čisto biela/,tak som cvakol aj anjela strážneho,čo visí z plafónu (v lete slúži háčik v strope na zavesenie moskytérie,keď sú premnožené komáre,ako to bolo v roku ´06,keď bol vyliaty Dunaj,Morava a čojaviemčoešte :lol: )

post-1427-1233943796_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mali sme v dome takmer vsetky miestnosti farebne..velka kupelna je svetlo-modra,mala bezova,spalna jemno zelena obyvka s jedalnou a kuchynou modra sýta a moja izba pocarbana tiez syto modro. Ostatne je biele

post-1452-1233945435_thumb.jpg

 

toto sa mala witch snazi premalovat zltu na bielu :lol:

 

Moj sen je ale cierno - biela kombinacia..uz sa na tom pomalicky pracuje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tá biela ti pristane ... a čiernej primerane :lol:

 

pred rokmi sme maľovali podobne ... veľmi jemné svetlé farby, ale pre každú miestnosť iné ... biela káva obývačka, chodba bledučko modrá, kuchyňa veľmi bledá ružová, izba jemná zelená ... a podobne boli ladené aj doplnky ... potom sa doplnky pomenili, prišlo teplo žlto modré doplnkové obdobie a prišlo biele stenové obdobie a to trvá už dlho ... a vyzerá to tak, že aj vydrží ešte nejakú chvíľu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov