Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 týždňami...

stále rozčítané Heribert Illig a jeho Vymyslený stredovek... je to rozsiahla kniha, a potrebovala trochu pauzu,

a Nemere: Vatikánske detektívky, z ktorých si pridávam po troške,

 

a rozčítanú mám jednu detektívku... kde som s tým naopak, ako recenzenti na databázi kníh : ) - pre kopu z nich bola nudná na začiatku,

 

pre mňa naopak... konečne začala ako normálna zaujímavá krimi, kde bude aj trochu myslenia a troška tajomna, a trochu skutočnej detektívky, nielen bezuzdné krájanie mŕtvol a potoky krvi ...

prvých cca 120 strán v pohode, potom sa to začalo trochu šmodrchať... neskôr sa to trochu znovu upravilo... a čítam.

 

ale aspoň jedna vec je oproti moru zhovadilostí čítaných v poslednom čase pozoruhodná - ten chlap aspoň vie celkom ok písať.

 

Hellé, nechceš sa pridať? : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tim Weaver, Bez slitování ... dávno sme nepísali spoločnú recenziu ;)

 

ale čítať to môže samozrejme ktokoľvek :)

 

edit. už som ju dočítala, teraz hľadám niečo na ďalšie čítanie... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pustila som sa do ľahkej nenáročnej čitateľskej záležitosti, pred časom sme o tomto nesmierne plodnom autorovi už popísali 

Leslie L. Lawrence

 

netreba pri tom priveľa premýšľať, a netreba sa rozčuľovať nad príšernosťami záľah nových autorov, u tohto je vždy jasné, čo tam človek nájde: akciu, krimi, nadsázku, humor, neohrozeného hrdinu zvyčajne, plno omáčky a spústu informácií od autora - orientalistu... nenáročné čítanie ako stvorené na depku : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a poľavila som ešte viac... medzitým som začala čítať jednu podivnú trilógiu, autor Ben. H. Winters - predapoklayptické krimi.

 

teraz je to znovu a mnohýkrát nanovo James Herriot a jeho zverolekár. dokáže napraviť akúkoľvek pachuť. z čohokoľvek a kohokoľvek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jedno za druhým dočítané krásne čitateľné knižky:

Nemere: Vatikánske detektívky

Nemere: Kráľovské detektívky

 

neopakovateľný Richard P. Feynman /jeden z najväčších fyzikov 20. storočia/: Koho zaujíma názor druhých

 

a teraz je na rade 

Carlo Maria Martini a Umberto Eco: V čo verí, kto neverí       http://www.martinus.sk/?uItem=215768                                                

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dočítala som knihu Jane Eyrová. Čítala som ju už ako dievča, ale rada som sa ku knihe znova vrátila. Krásna! 

http://www.martinus.sk/?uItem=102789

 

Teraz mám rozčítanú knihu Let na orlích krídlach.

http://www.zachej.sk/produkt/23020/let-na-orlich-kridlach/

Mala som tú česť stretnúť pátra Eliasa Vellu aj naživo. Skvelý človek. Daroval mi aj krásne venovanie. V poslednom čase ho čakala operácia, dúfam, že je  ok. Vďaka.

 

:flowers: :klobuk:

 

post-3-0-79279300-1549211600.jpg   post-2385-0-99278200-1493918009.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čítam knihu od Jaroslava Maxmiliána Kašparů - Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou

 

 

Poznali sme ho ešte ako diakona a psychiatra a mnohí sme aj čítali knihy alebo počúvali jeho prednášky. Kto je však Max Kašparů zblízka? Aká je jeho životná cesta, čo sa skrýva „za“...?

Kniha prináša silný rozhovor s h. prof. PaedDr. ThDr. MUDr. et MUDr. Jaroslavom Maxmiliánom Kašparů, PhD., Dr. h. c., človekom, ktorý je dnes gréckokatolíckym kňazom, no celý život odmietal hrať pred Božou tvárou divadlo.

V knižnom rozhovore sa dočítate:
- o tom, že tu vôbec nemusel byť, ak by sa jeho mama rozhodla inak, a tiež o jeho náročnom detstve bez otca;
- o zmarenej svadbe s nevestou, ktorá to vzdala pár dní pred obradom, ale aj o novej známosti, trvajúcej len pár hodín, ale zavŕšenej úspešnou svadbou a doterajším pevným manželstvom;
- o domácich poštových holuboch, vysokoškolských skúškach, skúsenostiach s hypnózou i o písaní poézie;
- o aktuálnej kňazskej službe i o tom, že niekedy je v spovednici lekárom i kňazom zároveň.

V knihe nájdete aj poctivé rady do života:
- na čo si pred manželstvom dávať pozor a aké sú nášľapné míny v manželstve;
- čo s chorými manželstvami, v ktorých môže byť jeden z manželov psychopat;
- ako v živote nevyhorieť a mať zdravé telo, ducha i dušu.

Kniha obsahuje aj štyri rozhovory s Maxom Kašparů, ktoré vyšli na kresťanskom internetovom portáli www.cestaplus.sk. Každá kapitola  prináša zhrňujúcu myšlienku napísanú vlastnou rukou autora.Zdroj: http://www.kumran.sk/denniky-rozhovory-myslienky/20542-nebudem-hrat-divadlo-pred-bozou-tvarou.html

Zaujímavé čítanie...  :)  Odporúčam.

Určite si od neho chcem prečítať aj iné knihy. 

post-2385-0-74560400-1494236720.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Carlo Maria Martini a Umberto Eco: V čo verí, kto neverí       http://www.martinus.sk/?uItem=215768                                                

 

konečne som na etapy dočítala útlu knižku verejných listov medzi týmito dvoma pánmi...

v roku 1995 taliansky časopis Liberal navrhol kardinálovi Martinimu a Umbertovi Ecovi, aby spolu začali viesť dialóg na akékoľvek témy cez stránky časopisu v podobe listov...

 

trochu sklamanie.

čakala som od tej knihy viac, rozhodne viac, Eco bol na svojom tvorivom vrchole, zväčša to vyšlo tak, že on nadhodil tému, Martini odpovedal.

 

ale aj keď témy boli nadhodené, celý rozhovor pripomínal hádzanie kamienkov do vody, ale jemne, aby sa priveľmi nesčerila voda a aby sa kruhy príliš nerušili...

 

medzi tými dvomi je akási úcta, ktorú Eco mal snahu trochu narušiť, ale nenašiel odvahu, len sa priveľmi nedotknúť. a Martini a jeho odpovede vždy veľmi sofistikovane obišli nadhodený problém.

 

viac otázok knižka nadhodí, než koľko skutočne zodpovie... povedzme, že pri tejto téme to nie je priveľmi prekvapujúce, ale okrem zabetónovaných odpovedí sa nedozvieme priveľa.

dá sa prečítať, sem tam niečo núti premýšľať, ale diskusia? to nie. kruhy sa nedotýkajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď človek nemôže nájsť skutočne kvalitné krimi, keď ho sklame aj Eco, to je zle.

 

počuli ste už o autorke menom Barbara Wood ?

našla som si super čítanie :)

 

napísala toho mraky, sú to viacmenej knihy s tajomstvom, kde je aj nejaká tá romantika, je tam kopa fantázie, vymýšľancov, starovekých tajomstiev / to sú knihy o Egypte, Blízkom východe a podobne /, spústa nápadov, ako to všetko kedysi mohlo byť, ožívajúci egyptskí bohovia a súputnici Ježiša, hodne poznatkov zo skutočnej archeológie a ešte kdečo, čo len chcete...

 

namojdušu sa to číta lepšie ako celá kopa moderných superdetektívok, ktoré sa nedajú čítať, obsahujú kopy nelogických kravín a tvária sa nesmierne vážne... Wood sa netvári vážne, len píše zábavnú literatúru... nie je to na nobelovku, všetko je to predvídateľné, tajomné a skutočne nautorka neočakáva, že to všetko zoberieme vážne... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Svetlana Alexijevič - Zinkovi Chlapci
Silna kniho o sovietskych vojakoch v Afganistane. Pribehy vojakov, civilnych pracovnikov a ich mamiciek, ktorym sa synovia castokrat vracali v zinkovych rakvach. Ako, clovek vie, ze ten rezim, postaveny na kontrole a klamani vlastneho obyvatelstva dosluhoval, ze bol v ekonomicky v rozpade. Rovnako clovek vie, ze ta vojna bola strasna, sovietsky vietnam. Ale aj tak ho to takto koncentrovane popisane, vo vypovediach samotnych ucastnikov (barter vsetkeho, sikana, nedostatok zakladnych veci) dostane.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

jedna dočítaná, druhá rozčítaná:

 

Manfred Spitzer: Digitální demence

Manfred Spitzer: Kybernemoc!

 

Manfred Spitzer vystudoval medicínu, psychologii a filozofii. Nakonec se zaměřil na obor psychiatrie. Dvakrát působil jako hostující profesor na Harvardu. Vede univerzitní psychiatrickou kliniku v Ulmu a Centrum pro výzkum učení a neurologie. Má na kontě řadu vydaných knih, mimo jiné i bestseller Lernen: Gehirnforschung und die Schule des Lebens (Učení: Výzkum mozku a škola života, 2002) a Vorsicht Bildschirm! Elektronische Medien, Gehirnentwicklung, Gesundheit und Gesellschaft (Pozor, obrazovka! Elektronická média, vývoj mozku, zdraví a společnost, 2005). Na stanici BR-alpha každý týden moderuje vlastní pořad Geist & Gehirn. Spitzer je jedním z nejvýznamnějších německých badatelů v oblasti neurovědy. Nikdo jiný nedokáže zprostředkovat vědecké výsledky tak zábavnou a názornou formou. V loňském roce vydal knihu Mentale Stärke (Mentální síla).  http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/autori/spit

 

myslím, že kto aspoň trochu premýšľa, tieto veci ho neprekvapia. ale údaje a štatistické a percentuálne a faktografické výsledky z dnes už stoviek existujúcich prieskumov a výskumov z celého sveta sú rozhodne hodne zaujímavé.

 

rodičia a budúci rodičia, učitelia, vychovávatelia, školkárski učitelia, lobbisti pre firmy vyrábajúce tablety, smartfóny, notebooky komukoľvek a kdekoľvek, nadšení podplatení politici a ľudia starajúci sa o výchovu a budúci život  akokoľvek veľkých detí by si to mali prečítať ako povinnú literatúru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

jaroslav Hašek - Malá ZOO

John Galsworthy - Forsytovksá sága (na to som sa obzvlášť tešila, lebo seriál ma chytil, hoci Irenu som si teda predstavovala inakšie.


Svetlana Alexijevič - Zinkovi Chlapci
Silna kniho o sovietskych vojakoch v Afganistane. Pribehy vojakov, civilnych pracovnikov a ich mamiciek, ktorym sa synovia castokrat vracali v zinkovych rakvach. Ako, clovek vie, ze ten rezim, postaveny na kontrole a klamani vlastneho obyvatelstva dosluhoval, ze bol v ekonomicky v rozpade. Rovnako clovek vie, ze ta vojna bola strasna, sovietsky vietnam. Ale aj tak ho to takto koncentrovane popisane, vo vypovediach samotnych ucastnikov (barter vsetkeho, sikana, nedostatok zakladnych veci) dostane.

keysi som čítala knihu Baren Basu - Žoldnieri, už sa nepamätám čo za vojakov a kde sa to odohrávalo, bola som vtedy, ked sa mi to dostalo do rúk, ešte skoro decko, ale tiež vtedy na mňa zapôsobil ťažký život tých vojakov, to, čo im robili ich nadriadení, ako sa k nim správali, atd, keby som to našla, ešte raz by som si to rada prečítala. Už som na to aj zabudla, ale týmto si mi to pripomenul.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nedávno som dočítala

H. Egghardt - Deti Márie Terézie

a teraz som si požičala, ale ešte som nezačala čítať, musím si nájsť na to čas -

H. Egghardt -Muži Márie Terézie

zaujíma ma to obdobie a zaujíma ma aj Márie Terézia ako panovníčka aj ako osoba, a aj jej potomstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nečítam práve teraz, už som dočítala a stihla prečítať zopár krimi, ale na popud lopatku555 som siahla konečne po slovneskom Jozefovi Karikovi.

 

pre začiatok Jozef Karika: Trhlina

 

kto tému pozná, a má načítaných toľko podobných príbehov zo sveta, konšpiračnej a populárnej a faktografickej a kdejakej literatúry na podobné témy, ako ja : )...

tak pre mňa to bola kniha, kde nielen využil miestne príbehy a reálie, ale spústu drobností práve z toho sveta... oni tie udalosti majú vždy nejaké črty podobné, nejaké špecifické, či sú pravdivé, či nie, nevieme, a neriešim, dalo sa to prečítať, len mi to neprinieslo nič nové. budem musieť po čase siahnuť aj po inej jeho knihe.

už som si čo-to o nich prečítala.

 

jedno na Karikovi oceňujem, a to plne a na sto percent:  je konečne iný, mal odvahu vystúpiť z ujednotených šíkov slovenských autorov poslednej či vlastne akejkoľvek doby, a konečne sa našiel niekto, kto dokáže písať aj dobrodružstvo, aj fantastiku, aj konšpirácie, aj horor, aj siahnuť do netušených hĺbok, že píše ináč ako ostatní, je ako svieži vietor ... na toto čakala slovenská literatúra hodne dlho... dieru nezacpal ani Dán, až Karika.

 

Karika je frajer a frajer je aj jeho vydavateľ, ktorý začal jeho thrilery a čiernu literatúru a konšpirácie vydávať. konečne je niečo v slovenskej literatúre iné. nie je na jednej strane meravá a tak trochu tradične nalinkovaná, čo sa smie a čo nie písať, na druhej znížená na dosť hroznú "ženskú" literatúru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja kariku rada čítam...

nedávno som dorazila Hru o tróny - tanec s drakmi, dopálilo ma, že postavy, ktoré som mala rada, buď zakŕkali, alebo skončili úplne na 1000 prdov.

 

teraz čítam Carrie Adamsovú "Krstná".

A striedam to s Mužmi Márie Terézie (zabudla som meno autorky, nemecké meno, už som od nej čítala deti Márie Terézie).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 7 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov