Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

Stephen King je ten superčítaný svetový autor, ktorého nečítam : )

 

kedysi strašne dávno, jeho knihy začali byť in a on slávny, samozrejme sa vydávali aj u nás ... aj za socizmu sa vydávali knihy, a nie bársjaké, som zopár vecí od neho prečítala, lebo som bola mladá a blbá a lebo to bol King, ktorého čítať bolo niečo tak in, ako dnes Coelha ...

 

neviem už, prečítala som asi tri jeho veci, no dobre, v tých časoch som čítala kdečo ... potom som raz v našom krásnom malom starom kníhkupectve zazrela vo výklade nového Kinga: Tretie oko ... názov super, nakriatli sme sa aj s kamoškou, to znie dobre, to je King!, ideme kúpiť.

mám ho doma.

 

z celej knihy si celé tie roky pamätám akurát regimenty či milióny ticho postávajúcich vrabcov, ktoré nechceli uhnúť ani pomaly sa hýbajúcemu autu ... že prečo a o čo išlo, absolútne netuším, a netušila som to ani po ťažkom dočítaní knihy.

 

nečítajte to, je to strašná bezobsažná blbosť, bez hlavy a bez paty, jedna z jeho najslabších kníh, a odvtedy nečítam Kinga, ani ma neláka, ani na neho nie som zvedavá, môže to byť práve najvychvaľovanejšia kniha pod slnkom, King tu pre mňa nemusí byť :innocent:

dostať ju v antikvariátoch, tam jej je plno http://antiskola.eu/sk/referaty/15271-tretie-oko-stephen-king

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už približne mesiac a pol  čítam do radu a pohode hodne plodného autora Vlastimila Vondrušku a jeho série, má ich dosť.
o jednej podrobnejšie v  Detektívkach

 

píše dobre, nemláti prázdnu slamu, nenaťahuje príbehy zbytočnosťami, čitateľná je každá veta.

nemám nutkanie vynechávať pasáže, ba ani vety, neskúmam presné historické pozadia a existencie a zamestnania a miesto postáv v skutočných dejinách českého kráľovstva, na to sú iné knihy, iní autori a historické dokumenty.

 

číta sa mi to dobre, príjemne a s dobrým pocitom z čítania, letne a prázdninovo.  úplne zjavne vychádza autor z Gulika a jeho sudcu Ti, čo vôbec neprekáža, úplne naopak ... o to lepšie sa číta.

je to hodne plodný autor, a napísal toho neúrekom, zatiaľ medzi nejakými tridsiatimi knihami nebola ani jedna, ktorú by som nedočítala a ktorá by sa mi nečítala dobre. to je čo povedať.

odpočinok, pohoda, netrápiť sa s mučenými krvavými obeťami a postinutými psychicky narušenými detektívmi z moderných detektívok je priam balada.

nutná prestávka a ostrov pohody v mori drvených kostí a nehoráznych hrôz typu Minierov Mráz.

rozprávky pre dospelých, a momentálne mi hodne sedia do nálad, dobre sa mi číta hladký, dobre prerozprávaný čitateľný príbeh so zaujímavými postavičkami aj boj s drakom ... užívam si ich. ešte ich mám celú kopu, našťastie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Akif Pirincci: Smrť sa plíži na sametových tľapkách

 

u nás pokiaľ viem, ani v češtine ani slovenčine ešte nevyšla, je to čistokrvné mačacie krimi, a vôbec nie také typické mačacie ... vážna kniha, antropomorficky mačacia, prerozprávaná mačkou, niekto vraždí mačky, a čo je najstrašnejšie, vrah je tiež mačka, a vôbec nie obyčajná ...

hlavné postavy sú mačky, vzdelané, inteligentné, sčítané, ktoré svojich ľudí spravujú s porozumením a nadhľadom, hlavná postava mačiak Felix je samozvaný detektív, rozhľadený, miluje vážnu hudbu a vôbec, je to skvelý kocúr v skvelej mačacej spoločnosti novej štvrte, kam sa so svojím Gustávom presťahoval do polozrútenej barabizne čakajúcej na kompletnú opravu, ktorú ovšem jeho človek nezvláda, a natrafil na množstvo nevinných obetí krutého sériového vraha ... 

zvláštna, filozofujúca kniha, svieža, nie práve hladkajúca, pretavuje čudný svet ľudí do toho mačacieho ...  kniha so skvelým prekladom  post-3-0-73992500-1472035018.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a padla ďalšia mačacia kniha v maďarčine - jeden autor sa rozhodol zozbierať drobné písania o mačkách od iných autorov,
antológia krimipoviedok z 80. rokov

a zbierka sci-fi hororových poviedok od Raya Bradburyho, ktoré ma ale mimoriadne neoslnili - buď som nemala správnu náladu, ale

problém bol v jednej nesmierne siahodlhej poviedke - keď ovšem niečo z minulosti, prítomnosti, cintorína, hollywoodu, a ešte ktovie odkiaľ, čo má 70 kapitol, je ešte poviedka ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám práve rozčítané, čítala som to pred časom ... teraz som k tomu dospela, aby som o nej popísala.

takže kniha, ktorá bežala v každom jazyku pod iným názvom, autor je Mike Carey, ale knižku napísal pod pseudonymom Adam Blake

názvy v slovenčine, češtine, maďarčine: Podvod od mŕtveho mora / Evangelium prokletých / Judášovo evanjelium

 

samozrejme trailer znel zaujímavo, trošku konšpirácií, a dobrých konšpirácií a trochu faktov vyložených ináč nie je na škodu prečítať, teda semtam si rada prečítam.

preto som to začala čítať.

kdepak. je to hra na Dana Browna, ale veľmi chabá. fikcia od začiatku do konca, a dosť slabá.

nie sú tam ani konšpirácie, ani kvapka rozumných  faktov, je tam kvapka tajných spoločenstiev a šifier a podobných propriet, ale to je tak všetko, proste to pán autor nedokázal stmeliť a urobiť z toho rozumný príbeh.

raz či dvakrát sa tam spomenie Judáš a evangelium, ale aj to je tak všetko. rozvláčne, rozťahané, zmätené,

 

vymyslené asi tak, ako keby ma niekto v roku 2016 nútil čítať napínavú katastrofickú knihu o konci sveta roku 2012 a čakal, že si obhryziem od napätia nechty ... nič také sa nekonalo, nešlo to ani len dočítať.

 

je to hodne nudná kniha, Brown nie je práve hviezda najjagavejšia, ale pán Blake nedosahuje ani po kolená. slabší, hodne hodne slabší priemer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikos Kazantzakis 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nikos_Kazantzakis

 

Nikos Kazantzakis - Kristus znova ukrižovaný

http://www.cbdb.cz/kniha-19145-kristus-znovu-ukrizovany-le-christ-recrucifie

 

  Kniha mi bola darovaná od staršieho človeka ..,  zaujímavé čítanie, silný príbeh.

   Odporúčam prečítať.

post-2385-0-70700500-1473254015.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

boze, ten cas leti..uz su to viac ako dva mesiace, ked som odlietala z Lisabonu a rozmyslala, co budem citat..predo mnou bol 3,5 hodinovy let, nejako sa bolo treba zabavit..tak teda listujem v citacke a tam..

 

kniha od Pascala Merciera - Nocny vlak do Lisabonu   http://www.databazeknih.cz/knihy/nocni-vlak-do-lisabonu-59396

chystala som sa na nu uz dlho, a tak si vravim  - kedy, ak nie teraz?

 

a tak teda citam, a pacilo sa mi to..kniha plynie pomaly a clovek zaziva cistu radost z textu, a spomina na povabne mesto, ktore opustil.

 

Knihu som citala pomerne dlho, doma som si potom precitala aj tento rozhovor s autorom http://www.reflex.cz/clanek/kultura-archiv/41544/nocni-vlak-do-lisabonu-je-metaforou-zivota-rika-spisovatel-pascal-mercier.html

 

chvalabohu, porovnanie s Coelhom nefunguje..tato kniha mi nenuka overene pravdy, autor nie je hlupy a nic mi nevnucuje..nastastie :zubiska:

ale je len na citatelovi, ci bude filozoficke pasaze vnimat ako kopu blabolov, ci nejako inac..tazko sa mi pise nejaka osobna recenzia, predsa len citanie je intimna zalezitost, ale mne ako cloveku svojho casu ocareneho existencializmom sa to pacilo velmi..mozno citatelsky zazitok by bol este lepsi, keby som to citala v mladsom veku a v novembri /ale to by som zas nevidela Lisabon, no/ :)

 

v recenziach ludia pisu, ze je to narocna kniha..nemyslim si, ze by to bolo nejako narocne..ale iste, chce to vnimat text..a clovek sa dozvie veci, ktore nevedel hoci aj z historie Portugalska

hlavny hrdina, profesor Gregorius, by sa urcite pacil aj game, lebo je charakterizovany aj ako clovek, ktory bestsellery cita az po rokoch od vydania ;)

 

a kedze moje ocarenie Portugalskom pretrvavalo aj dalej pustila som sa do knihy jedineho portugalskeho nositela Nobelovej ceny za literaturu Jose Saramaga - Slepota

http://www.databazeknih.cz/knihy/slepota-30808

 

tak toto je iny hadcore :zubiska:  urcite stoji za precitanie, clovek si aspon uvedomi aka krehka je nasa civilizacia a ako lahko sa moze zrutit..urcite je to kniha, na ktoru nezabudnem..po jej precitani budete svoju kupelnu milovat, garantujem :yes_yes:

 

k Nocnemu vlaku sa asi sem-tam vratim..k Slepote nie,na tu nezabudnem   odporucam obe po vsetkych tych hovadinach co som precitala bolo toto nieco ine

 

obe knihy boli sfilmovane, ale nebudem si kazit predstavy, vsakano

:ahooj:

 

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boze, ten cas leti..uz su to viac ako dva mesiace, ked som odlietala z Lisabonu a rozmyslala, co budem citat..predo mnou bol 3,5 hodinovy let, nejako sa bolo treba zabavit..tak teda listujem v citacke a tam..

 

kniha od Pascala Merciera - Nocny vlak do Lisabonu   http://www.databazeknih.cz/knihy/nocni-vlak-do-lisabonu-59396

 

Hellé, Jééj!   Lisabon  :) 

Poznám z rozprávania syna a z fotografií. Ďakujem Hellé za pripomenutie. Na svadbe sme mali aj jednu mladú dámu z Lisabonu.

 Aj ja som už dávnejšie čítala knihu  Nocny vlak do Lisabonu, 

Opísala si  bravúrne!  :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak vcera som v nejakom zatmeni mysle precitala knihu od Lucy Holliday  - Noc s Audrey Hepburnovou  :yes_yes:  

http://www.databazeknih.cz/knihy/libby-lomax-noc-s-audrey-hepburnovou-291069

 

hm..recenzie ako furt :zubiska:  vraj zabavne vtipne, roztomile citanie a fanusikom Audrey sa to bude velmi pacit :P

 

Nuz bola to tragedia..klise na klise, postavy plytke a ploche ako zem v mysliach stredovekych  ludi,vyvin ziaden, pointa detto  

o nejakon deji tu pisat nebudem viete si kuknut vo co go..hlavna hrdinka mi liezla na nervy, som si zo zaciatku myslela, ze ma tak maximalne 20 rokov..no nie ona ma 29..je mi jasne, ze vsetci chceme byt vecne mladi, ale nemyslim si, ze na dospelosti a dospelom spravani je nie co zle..a lezie mi na nervy, ak sa tridsiatnici spravaju ako keby mali o polovicu menej..co je pripad aj tohto splasku..no staci..ak ste romanticki masochisti povalujuci sa prave niekde na plazi na Bali kludne do toho :zubiska:

 

este k tomu, ze fanusikom Audrey sa to pacit bude..no nepacilo..hlavne preto , ze som fakt fanusik Audrey :zubiska:  spravit z mojho idolu sliepku, ktorej hlavnou slovnou zasobou je "zlacicko" a "milacik Hubert"--to teda nie :nono:

 

a vraj zabavne letne citanie, pri ktorom sa budete hlasno smiat..asi som strasny suchar, ale nesmiala som sa vobec, asi 2x som sa uskrnula

 

uprimne viac zabavy, vzrusenia a potesenia mi v lete sposobuje citanie jedalnych listkov, ako tato ehm kniha

 

a najlepsie nakoniec--vyjdu este minimalne dve pokracovania..Noc s Marilyn Monroe a Grace Kelly..ach jo :w00t:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nenapíšem to medzi detektívky, lebo toto bolo kdečo, len nie detektívka.

keď Hugh Laurie napíše knihu, každý čaká, že to musí byť bomba ... nebola. čo bolo dobré na obrazovke, kde to predvádzal doktor House, to úplne zlyhalo v knihe.
teda nie úplne, niekoľko priaznivcov si kniha našla, ale len tak tak.

pozrela som dokonca niekoľko databáz s hodnoteniami čitateľov z kdejakých kútov sveta, kniha dopadla tak cca rovnako. len tak tak.

 

Hugh Laurie: Obchodník se smrtí

 

ako detektívka to zlyhalo, nebavila ma téma, ten krásny suchý anglický humor, ktorý milujem a ktorý tam akože mal byť, absentoval takmer úplne, neprehľadný dej, spleť postáv, spleť kdečoho, nezaujímavá, pointy nikde, rozťahaná, knižka bez zmyslu, dej hore-dolu, krížom-krážom, prebytok postáv, prebytok zmätkov, keby nebola napísaná, nič sa nestane.
keby to bol akčný béčkový film, možno zaplní niekomu nudné nedeľné popoludnie.

kniha nie je detektívka, je to niečo na hranici burlesky a vaudevilleu a gangsterky, slabšej, s chabými pokusmi o anglický humor... a to teda skutočne nemusím.

Hugh je vcelku dobrý herec, písanie si mohol odpustiť :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

druhá detektívka od Colleen McCullough sa síce skutočne dobre čítala, dáma je spisovateľka, nie rýchlokvasený produkt, ale bola ako detektívka  slabšia ako prvá ... nie pre detektívku ako takú, ale pre trochu podivnú špionážnu nosnú linku... ale ako vravím, čítať sa vážne dalo, aj keď neočarilo priveľmi. neviem, či u nás vydajú ešte aj tú tretiu, ktorú Coleen stihla napísať, a netuším, či ju budem čítať - možno zo zvedavosti, aby to bolo ucelené. uvidíme.

: )

 

chuť som si spravila Jamesom Herriotom a jeho bukolickými a smutonokrásnymi príbehmi vidieckeho zverolekára... tentokrát som si uvedomovala akosi viac, než kedykoľvek predtým pri jeho čítaní, že ten človek sa vedel nádherne smiať sám sebe a svojim slabostiam, nezdarom, podivným manierom a každej drobnosti, keď sa nechal napáliť či doviesť bez rebríka na povalu ...

a teraz je to práve zatiaľ posledná Kniha Jeffery Deavera zo série Lincoln Rhyme, už dvanásta: 
The Steel Kiss / Ocelový polibek.

Lincolna môžem, ale nie každá sa mi bezvýhradne páčila... tak uvidíme : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

mám rozčítanú hodne divnú knihu :)

 

autorka je mladá dáma, Češka, a ako ona sama sem-tam zdôrazňuje, jej knihy sú hlavne zábavné - nesnažia sa byť historické, dejepisné, jediné pravdivé, baví sa a baví aj čitateľov.

myslím, že toto je dôležité si pri čítaní uvedomiť, bez toho, aby sme toto vedeli, zostaneme pri čítaní mierne mimo.

autorka napísala viacero kníh, venuje sa celej ČR, knihy sú zmes skutočnosti, povier, povestí, fikcie, konšpirácií, histórie, doložených udalostí, overených histórií, dohadov...... a ešte kdečoho, v kavalkáde, keď toho chce strašne veľa povedať, preskakuje z myšlienky na myšlienku....

súčasťou každej kapitoly sú nápady na výlety na danom mieste: náučné chodníky, ruiny, múzeá, kdečo, čo v danom kraji stojí za to vidieť.

 

Veronika Rubínková: Prokletá místa Čech a Moravy  https://www.kosmas.cz/knihy/166914/prokleta-mista-cech-a-moravy/

 

keď človek nabehne na jej myslenie, číta sa fajn, tak úplne nezáväzne, nie je to veľdielo, ale je zábavné sledovať jej kutanie a myšlienky. a netreba pri čítaní priveľmi premýšľať, to sa niekedy vážne hodí :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

práve je to nezvyčajná kniha, rozsiahla, zaujímavá a zvláštna, táto téma pred časom rezonovala, ale rezonuje aj dnes,  ale na podrobnosti to  bude chcieť svoju tému, až ju dočítam :) :

 

Heribert Illig: Vymyslený stredovek

/ zatiaľ vyšla od roku 1991 vo viac než dvadsiatich ich vydaniach v nemeckom jazyku, minimálne jednom vydaní - ako prvom cudzojazyčnom - v maďarskom jazyku, a asi mala vyjsť aj v angličtine, ale to neviem, či vyšla... o iných jazykoch mi zatiaľ nie je nič známe. /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikos Kazantzakis 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nikos_Kazantzakis

 

Nikos Kazantzakis - Kristus znova ukrižovaný

http://www.cbdb.cz/kniha-19145-kristus-znovu-ukrizovany-le-christ-recrucifie

 

  Kniha mi bola darovaná od staršieho človeka ..,  zaujímavé čítanie, silný príbeh.

   Odporúčam prečítať.

nejak som tento príspevok prehliadla, lebo sem dosť zriedka chodím, ale túto knihu som čítala, ja som o nej počula, keď som mala čosi vyše 20 rokov, a aj som si ju vtedy zohnala a prečítala, nuž, je zaujímavé, ako sa tie postavy vžili do postáv, ktoré mali hrať, ako sa na ne aj začali podobať a konať podobne ako tie ich postavy. veľmi zvláštna kniha, prečítala som ju vtedy jedným dychom.

teraz čítam - a lúskam to pomaly a v malých dávkach, aby ma neporazilo:

https://www.google.sk/search?q=sen%C3%A1+amerika&client=firefox-b&tbm=isch&imgil=YvF3vPxi9A0cIM%253A%253BkbJ9_4h-DuRr1M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.databazeknih.cz%25252Fknihy%25252Futajovane-dejiny-usa-317039&source=iu&pf=m&fir=YvF3vPxi9A0cIM%253A%252CkbJ9_4h-DuRr1M%252C_&usg=__FgxX_sJPSslMJcFTviAlQTpjXbU%3D&biw=1351&bih=620&ved=0ahUKEwjSjePG0dbRAhWBfRoKHT_zA4AQyjcIKw&ei=JxyFWJLeGoH7ab_mj4AI

aj keď veľa konkrétnych vecí som nevedela, ale došla som k podobným záverom/názorom ako autor, zatiaľ som len v polovici, doteraz, aj ked on vie o tom nepochybne ďaleko viac, uvažujem podobne a moje závery sú v podstate podobné tým jeho. ja som si to len myslela, on to aj podložil.

 

http://www.databazeknih.cz/knihy/utajovane-dejiny-usa-317039

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám rozčítané tri veci... občas potrebujem pauzu od hutných historických údajov Illiga,

našla som starú poviedku Ellery Queena, ktorú som ešte napodiv nikdy nečítala - ale o nič som neprišla, je to jedna z tých skutočne slabších,

a načala som starého Rossa MacDonalda, ten zvyčajne nesklame... a mám pripraveného posledného Harryho Boscha...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

a načala som starého Rossa MacDonalda, ten zvyčajne nesklame...

Lew Archer  :thumbsup: myslím že môže byť ... kedysi som prečítal všetko od MacDonalda čo bolo v knižnici...

dnes už nemám čas čítať ani výplatné pásky :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

venujem sa knihe od Vladimíra Soukupa a Petra Davida 

1000 pozoruhodností Prahy

 

Kniha je dalším svazkem přibližujícím to nejkrásnější z Čech, Moravy a Slezska. Tentokrát míří do Prahy, srdce Evropy a jedno z nejkrásnějších měst světa. Zobrazuje Prahu v celé její rozmanitosti - vedle monumentálních paláců, historických domů a církevních staveb nezapomíná ani na cíle drobnější a intimnější: staré usedlosti, zámečky, domovní znamení či sochy, na památky technického rázu ani na ukázky moderní architektury. Vše zasazuje do kulturních a historických souvislostí, takže čtenáře okouzlí i poučí zároveň. https://knihy.heureka.cz/1000-pozoruhodnosti-prahy-to-nejkrasnejsi-z-hlavniho-mesta-soukup-vladimir-david-petr/specifikace/#section

zaujímavé čítanie, úžasné fotografie :)

 chcem, a aj budem sa snažiť,  toho vedieť  viac, ako viem, a  podľa možnosti aj vidieť naživo..,  tak dúfam, že sa podarí :)  

 

 


vcera som docital Mariku Gombitovu - Ulomky spomienok.

Tak si asi nieco vyberien z toho, co mi tu lezi na stoliku...

 

attachicon.giffb_DSC_0227.jpg

bohatá zbierka kníh  :)

post-2385-0-96929800-1485273080_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

stále mám rozčítané tri veci, dve sa už vymenili, jedna zostáva: Heribert Illig a jeho Vymyslený stredovek - je tam nesmierne veľa údajov a historických postáv a citovaných historikov a odvolávok a dôkazov na všetky strany, tak to spracovávam pomaly...

 

zhodou okolností sa mi dostala do rúk kniha I.Nemere: Vatikánske detektívky - kde obdobie, ktorým sa zaoberá Illig, je z úplne iných nezávislých zdrojov pomenované podobne... ako temné obdobie stredoveku.

Kniha Vatikánske detektívky si nezobrala na mušku podceňovanie či vysmievanie kresťanstva, ani omylom... je to len kniha o ľuďoch z masa a krvi, ktorí sa nechali voliť pápežmi, často využívajúc najsvätejšie city más, a áno, aj vraždili, ani dvojpápežia, trojpápežia, intrigy, osočovania neboli ľuďom bažiacim po mieste pápežov  vzdialené. aj pápeži boli tiež len ľudia a dlhý stredovek dosť neprehľadný, ale doložený dokumentmi.

 

tretia je krimi... už sa to trochu pokazilo, ale ešte má šancu... uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tretia je krimi... už sa to trochu pokazilo, ale ešte má šancu... uvidíme.

 

tak krimi je dočítané... recenziu zatiaľ nenapíšem, pretože občas sa dejú hodne divné náhody :)

 

úplne nezávisle na sebe sme s Hellé začali čítať v jeden a ten istý deň tú istú knihu - vysvitlo to ovšem až na druhý deň.

a keďže sme už čítali, povedali sme, že dočítame, aj keby čo bolo, a urobíme našu tradičnú spoločnú recenziu.

 

takže kniha je: Kendra Elliot: Pohřbení - tešte sa na dve recenzie :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov