Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

Ja sa urcite k Heriotovi este vratim, trinita :)

tentoraz citam zase fantasy :D. Je to od Neila Gaimana - Hviezdny prach. Som zatial len na zaciatku, ale verim, ze tvorca "Americkych Bohov" napisal zase nieco, co sa mi bude pacit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

po ďalšom detektívkarskom maratóne, keď som objavila skvelé detektívky od menej známych mien / lepšie ako Kepler : ) /

cez vážno humorné bádanie - knihu znalca európskych knižníc Ráth-Végh : Diabol a jeho kamaráti / faktografická kniha s jemu vlastným jemným a na patričných miestach aj nemilosrdným humorom z bádania po hone na čarodejnice, výplode chorých frustrovaných mozgov /, kým sa pustím do jeho knihy o ľudskej hlúposti uchovanej písomne v knižniciach Európy - trochu úľavy:

 

čítam na popud saharu  poviedky Stanislawa Lema: Kyberiáda ... došlo mi, že kedysi desivo dávno, skoro ako decko, som ich už čítala, ale úplne som na to zabudla ... len sa mi po troške vracajú niektoré kúsky, že jej, toto poznám, toto som už čítala ... nemajú chybu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

citam toto http://www.gorila.sk/product/436281 zatial taka irvingovska klasika.. 

 

John Irving: V jednej osobe

to som od Irvinga este necitala, dobry tip...

 

ja som docitala Mario Puza : Family  http://www.martinus.sk/?uItem=30935

 

vyborna kniha, vzhladom na jej historicke pozadie, trochu ina ako ostatne Puzovky, odporucam

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa urcite k Heriotovi este vratim, trinita :)

 

Juj, dievčatá, to sa teším, že nie som sama, kto ho rád číta...ja Herritota milujem, mám od neho aj knihy, ktoré vyšli ešte za Československa, ktoré som si kúpila úplne náhodne, a rada sa k nim vraciam. Mám rada jeho vzťah k zvieracím pacientom, ale aj vôbec k svetu, mám rada jeho humor, jeho lásku k rodine, veľmi som sa bavila na tom, ako sa snažil získať dievča, ktoré si po X trapasoch nakoniec aj vzal, ale páči sa mi aj to, ako si priznal, ked dačo nevedel, alebo keď bol za somára, skrátka toho chlapa ja žerem. Howgh!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja čítam v poradí 6 príbeh Cadfaela od Ellis Peters... musím tie príbehy prestriedať niečím iným, aby sa mi neminuli prirýchlo... :-)

Vilmuška, máš pravdu, Herriot sa číta veľmi dobre, a keď je navyše čitateľ milovníkom zvierat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

znovu som siahla po skvelej kultúrno-historickej práci Príbehy ľudskej hlúposti / Az emberi butaság, Ráth-Végh István

všetky jeho kultúrno-historické zbierky kuriozít na akúkoľvek tému sú skvelé, toto je zasa  rozsiahly prehľad najrôznejších prejavov bláznovstiev, slepej dôverčivosti a prejavov hlúpostí, cez doby, storočia a krajiny, pozbierané autorom po knižniciach Európy, s vážnosťou a humorom jemu vlastným ... vyšiel v mnohých vydaniach a mnohých jazykoch, narýchlo som našla v nemčine :

http://www.abebooks.com/servlet/SearchResults?an=Rath-Vegh,%20Istvan&tn=Aus%20Der%20Geschichte%20Der%20Menschenverdummung&cm_sp=mbc-_-ats-_-all

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ďalšia kultúrno-historická kniha, tentokrát špeciálne o storočiach skutočných rytierov
Zs. Kulcsár : Takto žili v dobe rytierstva - Západná Európa v XI. - XIV. storočí

 

príjemne napísaná, dobre sa číta, čoho sa vo svojich knihách dotýka Ráth-Végh celkove, v priebehu takmer tisíc rokov, táto kniha a jej autorka si vybrala len jedno veľmi špecifické obdobie a venovala sa mu celý život.

 

vedeli ste ?

takmer jedno celé storočie, od čias Plantagenetovcov prišli do módy a držali sa a predlžovali špičky topánok ... keď boli príliš dlhé, začali sa zatáčať dohora, až natoľko, že podaktorí páni tie špice museli nosiť zlatými retiazkami pripevnené pod kolenami ... móda bujnela tak príšerne, že ju museli obmedzovať kráľovské edikty : zvyčajne sa dĺžky špicatých topánok stanovili pre kráľovský dvor na dĺžke 2 a pol stopy, pre šľachtu dve stopy, pre mešťanstvo okolo 1 - 1,5 stopy a zbytok sa musel uspokojiť s dĺžkou pod 1 stopu ...
viacerí autori sa zhodujú na tom, že z tých čias pochádza v mnohých jazykoch známe úslovie : žiť na veľkej nohe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

dead si precital /pochopitelne/ toto:

 

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/prekladova-beletrie/873

 

Na stole leží pár plátků naložené telecí hlavy, chutná, nebožátko, jako by ho naložili ve vlastních slzách

....

Opět jsou přítomni lékaři. Před  deštěm se schovávají pod mohutnými deštníky. Vypadají, že jim nic nechybí, jako dva džentlmeni u rybníka, kteří doufají, že na udici uloví štiku k večeři.
Inženýr si dřepne "Rakev?" zavolá. Horník se podívá vzhůru a místo souhlasné odpovědi vytáhne z úst dýmku.

Uvnitř je kostra, mužské ostatky s kostmi spojenými kožnatými pásy šlach. Ze stran lebky vybíhají v pruzích drsné, černé vlasy jako černá tráva. K vidění je několik velkých, hnědých zubů. 
"Abyste získali kosti, " řekne dr. Thouret, "oddělili je od sebe a dostali je do potřebného stavu, budete je muset převařit."

"Převařit mrtvolu?" ptá se Jean-Baptiste.

"Je to naprosto běžný postup," uklidňuje ho doktor Guillotin.

Uvnitř další rakve vytažené na povrch je jen halda čistých kostí, a kdybyste ji vzali a zatřásli s ní, zachrastila by jako hračka pro děti. Další je až na trochu prachu prázdná.
"Aspoň jeden utekl," zvolá Guillotin a rozhlédne se po ostatních kolem. "Všichni máme naději"
 

...

"Chceš říct sestro, že už nevoním tak jako kdysi?"

 

Nie, nie je to taka humusacka kniha, len som vytiahol nieco absurdne :) Paci sa mi, ako autor dokaze hrou pisatelskeho umu, tazko vazenych slov a jazyka -hrou s citatelom povedat nevyslovene. Dokaze opisat naklonnost -rozvijajuci sa vztah hlavneho hrdinu k zene /mimochodom prostitutke/, jeho trapne snazenie a ani raz pritom nepouzije slovo "laska". Frazy su nanic, prazdne dristy, ktore si precitame a mozeme ist na pivo. Andrew Miller vsak vie, kto ho bude citat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vicky Halls: Kočka důvěrně.

je to kniha, ktorá študuje správanie sa mačiek. Už som to kedysi čítala, teraz sa mi to zíde, lebo máme doma hosťa, tak nech viem aspoň trochu, čo tie dve chlpane svojími pohybmi a zvukmi myslia. :reading:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dala som si pauzu v čítaní krimisérie od D.J.Robb,  potrebovala som to niečím trochu zriediť ...

 

Desmond Morris

je zoológ, antropológ, etológ, ktorý napísal celú kopu dobrých a uznávaných kníh - tentokrát som siahla po knihe "Prečo to robí ... mačka"

nezvyčajná kniha o správaní sa mačiek, o starých predstavách, najnovších výskumoch, čo, prečo, začo, ako, kde robia ľudia chybu, keď mačke prisudzujú ľudské povahové vlastnosti, veľmi vtipne a pútavo napísaná kniha, a veľmi krásne, využívajúc kopu nezvyčajných hovorových výrazov preložená do maďarčiny ...

nie je to bežná kniha čo jej dať jesť, ako ju chovať, ale ide oveľa hlbšie ...

 

a viete, prečo sa volá v Tomovi a Jerrym kocúr Tom ?

je to prastarý anglofónny zvyk na základe jednej knihy, ktorá sa objavila v roku 1760, bola o živote jedného kocúra s podnázvom "Tom, kocúr" ... odvtedy je Tomcat, Tom, The Cat vyjadrenie toho, že dotyčná mačka je kocúr ... :)

 

krásna a skutočne zaujímavá kniha.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead si precital /pochopitelne/ toto:

 

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/prekladova-beletrie/873

 

 

Nie, nie je to taka humusacka kniha, len som vytiahol nieco absurdne :) Paci sa mi, ako autor dokaze hrou pisatelskeho umu, tazko vazenych slov a jazyka -hrou s citatelom povedat nevyslovene. Dokaze opisat naklonnost -rozvijajuci sa vztah hlavneho hrdinu k zene /mimochodom prostitutke/, jeho trapne snazenie a ani raz pritom nepouzije slovo "laska". Frazy su nanic, prazdne dristy, ktore si precitame a mozeme ist na pivo. Andrew Miller vsak vie, kto ho bude citat :)

Akurat som si precital par stran z knihy Cisty na martinuse a zvazujem ci ju idem objednat :hmmm: Co povies dead?  :shifty:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak knihu Cisty som si bol dnes nakoniec kupit v Phanta Rei.Knihu som chcel zacat citat ale neviem z akeho dovodu som zacal citat inu, :doh: konkretne Mark Haddon  - Podivny pripad se psem :smilieee: Jediny dovod je asi ten ze som si ju chcel uz precitat davnejsie.No nic to, knihu Cisty mam v policke takze si ju rad precitam len ci bude teraz zase cas :shifty:  :smilieee:

 

No a co povedat ku knihe? :) Myslel som si pred citanim ze dej bude uplne o niecom inom ale v celku zaujima kniha len mi v nej islo na nervy tie chlapcove rovnice a prvocisla atd...Ale inak dalo sa to precitat.A to kto je vrahom toho psa ma sokovalo :o

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dala som si pauzu v čítaní krimisérie od D.J.Robb,  potrebovala som to niečím trochu zriediť ...

 

Desmond Morris

je zoológ, antropológ, etológ, ktorý napísal celú kopu dobrých a uznávaných kníh - tentokrát som siahla po knihe "Prečo to robí ... mačka"

nezvyčajná kniha o správaní sa mačiek, o starých predstavách, najnovších výskumoch, čo, prečo, začo, ako, kde robia ľudia chybu, keď mačke prisudzujú ľudské povahové vlastnosti, veľmi vtipne a pútavo napísaná kniha, a veľmi krásne, využívajúc kopu nezvyčajných hovorových výrazov preložená do maďarčiny ...

nie je to bežná kniha čo jej dať jesť, ako ju chovať, ale ide oveľa hlbšie ...

 

a viete, prečo sa volá v Tomovi a Jerrym kocúr Tom ?

je to prastarý anglofónny zvyk na základe jednej knihy, ktorá sa objavila v roku 1760, bola o živote jedného kocúra s podnázvom "Tom, kocúr" ... odvtedy je Tomcat, Tom, The Cat vyjadrenie toho, že dotyčná mačka je kocúr ... :)

 

krásna a skutočne zaujímavá kniha.

ooocfh, a ja som od neho nič nečítala. Budem to musieť nejako napraviť. Mám doma kopu knižiek s touto témou a sú ozaj dobré, ale toto som veru nečítala.

 

M.H. Clark: Rodinné tajomstvo. Dnes som to dočítala.

Už kedysi som to prečítala, ale nepamätala som si dej ani pointu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pred nedávnom som čítal trilógiu Hunger Games 

post-1464-0-58757800-1392906620.jpg

a včera som akurát dočítal  prvú časť trilógie Pod Vražednou oblohou ....   

post-1464-0-01757600-1392906936.jpg

 

Hunger Games  -  príbeh sa odohráva v ďalekej budúcnosti, ale pripomína skôr stredovek, je to príbeh krutosti ale aj lásky ....

Pod vražednou oblohou -  dej sa tiež odohráva v budúcnosti, veľká časť populácie zahynula, jedna skupina čo prežila sa ukryla v podzemí a zvyšok si vytvoril kmene na povrchu... dej je zaujímavý a pôjdem na jej pokračovanie ... 

 

A samozrejme všetky knihy krásne a super ... 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Momentalne mam rozcitanu Annu Kareninu - Tolstoj, klasika, ktora bude trosku beh na dlhsiu trat, bo medzitym citam aj ine knihy, teraz momentalne slovensku fantazy od Juraja Cervenaka - Cierny Rogan. 

 

 

Na Rujane odjakživa vládli žreci z Arkony. Túžba po pokladoch svätyne však priviedla na ostrov cudzích hrdlorezov. Ich lode s dračími lebkami sa vynorili zo severných hmiel, z ríše skrytej pred pohľadmi smrteľníkov. Zaútočili, naplnili pobrežné vody telami rujanských obrancov a obsadili ostrov. Arkona zatiaľ odoláva. Kúzla, ktoré ju chránia, však postupne slabnú. Cudzinci medzitým rozširujú hrôzovládu – dobyli už Volgost a takmer sa zmocnili štítu boha Jarovíta, v Štetíne potupili Triglavovu svätyňu a teraz vycierajú tesáky chované ľudským mäsom smerom k Volynu. Slovanskí žreci a vládcovia volajú o pomoc. Povodím Odry z ďalekého juhu prichádza pán Radhostovho meča a jeho démonický vlčí sprievodca…

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa pustila do gigantickej úlohy ( ešte koncom decembra ) ...

náhodou som natrafila na rad, sériu detektíviek od Nory Roberts, ktorá ich píše pod pseudonymom J.D.Robb.

všetky začínajú v názve slovom "Smrtiaci"... + niečo

prvých 19 dielov v češtine

pretože je to hodne dobrá zábava, zháňala som ďalšie, zohnala som pokračovanie série až do 35. dielu, v maďarčine.

čitateľský maratón : )

 

je to ... krimi, detektívky, mierne naväzujúce na seba, pretože to píše Nora Roberts, je tam láska a erotika, ( je preslávená hlavne ako autorka romantickej literatúry ), ale je tam zlo, je tam často uhádnuteľnosť konca, často ale nie, nie celkom obvyklé príbehy,

odohráva sa v neďalekej budúcnosti, čiže:

krimi - sci-fi - erotika - romantika - psychológia - pedofília - všetko tam je ...

a číta sa to priam báječne, autorka to napísala ľahko, čitateľne, pútavo, rozprávky pre dospelých ... aj má statočne veľký fanklub, a musí pokračovať v tejto sérii, fanúšikovia by jej neodpustili, keby skončila :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov