Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

Chuck Palahniuk - Strasidla

Hrdinovia knihy su zatvoreny v schatralom byvalom divadle na okraji mesta.Chceli tu napisat majstrovske dielo,ako sa vo víre normalneho zivota nemohli sustredit.Miesto tvoriveho zapalu,ich vsak caka boj o prezitie:organizator pobytu zosalel a znicil zasoby jedla.

Je to moja prva kniha od CH.Palahniuka tak uvidime ci aj posledna alebo nie. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak musim sa priznat Palahniuka som este nedocital,knihu som zavrel a dal do policky :) Teraz mam rozcitanu knihu od Michael Connelly - Posledna šanca.Je to moja prva kniha od tohto spisovatela,Connelly je famozny clovek.Takyto talent nema kazdy spisovatel,kniha sa cita lahucko,rychlo proste doslova ju zerem jednu stranku za druhou.Kniha vtiahne cloveka do deja,cital by som aj dalej ale je uz vela hodin.Som unaveny idem spat :) Na zaver len tolko ze knihu odporucam,a od Connellyho si este knihy kupim :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ale pisem kvoli autorovi haruki murakami, neviem uz kto to tu ospevoval, tak som si vzala hon na ovcu a tancuj, tancuj, tancuj... dva tyzdne mi trvalo, kym som sa prehryzla ovcou.. nejakych sto stran sa nic nedialo, potom uz daco.. opisy ma fajne, ale co to je preboha za kravinu? zacala som tancuj a asi po 50 stranach, ked sa stretol s baranom v delfine som to vzdala a nechapem pointu.. moze mi to niekto z vas objasnit?

 

chcem sa pripojiť k pink.

Aj ja som nedávno čítala tu ovcu od murakamiho. Čítala no nedočítala. Stále som čakala, že sa niečo udeje, že to zaujímavé ešte len začne. Čítala som to čítala, a nakoniec som sa do toho čítania nútila, a potom som zistila, že ma vlastne vôbec nezaujíma ako to skončí. Tak som to nechala tak nedočítané.

Bola to jedna z kníh, ktoré máte na stolíku a netešíte sa na ne, ale sa ich už snažíte nejak dočítať. Aspoň pre mňa .

 

Medzitým som prečítala toto.

http://www.antiquariat.sk/a-bevilacqua-taka-laska-parmsky-sviatok-II.html

a po dlhom čase som si prečítala nanovo "Krstného otca" čítala som ho dávno pradávno.

Teraz čítam

http://www.abcknihy.sk/Kniha/osamelost-prvocisel-2104844.aspx?gclid=CPXix_GoyrMCFUVZ3godyk8Apw

a vyzerá to dobre. číta sa to veľmi ľahúčko.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak musim sa priznat Palahniuka som este nedocital,knihu som zavrel a dal do policky :)

 

jooj velka skoda ze si to odlozil bol som zvedavy na nazor :), inak osobne si myslim ze u Palahniuka je najlepsie zacat knihou Neviditelné nestvůry co je aj jeho prvotinou. Pri nej aspon clovek zisti ci mu sedi Palahniuk ci uz na nervy alebo na zaludok :D Mna touto prvotinou uplne dostal ci uz stylom, pribehom alebo pointou a proste vsetkym a od vtedy ho zerem. :) ale to najlepsie co napisal pre mna bude vzdy Zalknutí ;)

 

 

Teraz čítam

http://www.abcknihy....UVZ3godyk8Apw

a vyzerá to dobre. číta sa to veľmi ľahúčko.

 

toto som pred par dnami cital a sa mi to hodne pacilo, dobre vykreslena depresivna atmosfera osamelych provčísel :)

Inak je aj film natoceny, kvoli ktoremu som si to chcel precitat, lebo sa mi zdalo ze vo filme nieco nedoriesili a nechali len tak a praveze naopak, drzali sa presne podla knihy, len tazko zobrazit na platno vnutorne myslienky co su v knihe preto mi tam stale daco chybalo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Phersu nemam nic proti Palahniukovi,ale ta kniha ma zacala takmer v polovici nudit -_- Mam rad knihy ktore sa citaju lahucko,a strany sa doslova zeru.Palahniuk asi nie je velmi talentovany spisovatel,ale sto ludi sto chuti,alebo som zacal citat jeho diela v nespravnom poradi ako pises ty? :)Keby pisal stylom ako napriklad M.Connelly ktoreho som nedavno precital,tak to klobuk dolu :klobuk: tie strany sa doslova zeru,a citatel je na konci ani nevie ako.To ale este neznamena ze Palahniuk u mna uz skoncil navzdy.Popozeram sa po diele Zalknuti ked ho uz tak velmi chvalis,a dam spisovatelovi este jednu sancu :)Inak jeho knihy su pisane len v cestine ak sa nemylim,a mne sa cestina cita dost tazko -_- Co este odporucas?Ake knihy teda diela su pre teba naj? :) Este na zaver chcem dodat ze kniha Strasidla ma vela postav aj to bol trosku dovod co sa mi nepacilo,zapamatat si vsetkych,bol dost velky problem.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Momentalne citam Nicole Krauss - Velky dom :thumbsup: Kniha sa mi velmi paci,autorka ktorej dielo citam po prvy raz v zivote.Som zatial na 109-strane,ale umna ma uz 5 hviezdiciek z piatich.Su to poviedky ktore nadvezuju na seba.Kniha je pisana velmi dobre,cita sa lahko.Je vidno ze autorka ma velky talent.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Phersu nemam nic proti Palahniukovi,ale ta kniha ma zacala takmer v polovici nudit -_- Mam rad knihy ktore sa citaju lahucko,a strany sa doslova zeru.Palahniuk asi nie je velmi talentovany spisovatel,ale sto ludi sto chuti,alebo som zacal citat jeho diela v nespravnom poradi ako pises ty? :)Keby pisal stylom ako napriklad M.Connelly ktoreho som nedavno precital,tak to klobuk dolu :klobuk: tie strany sa doslova zeru,a citatel je na konci ani nevie ako.To ale este neznamena ze Palahniuk u mna uz skoncil navzdy.Popozeram sa po diele Zalknuti ked ho uz tak velmi chvalis,a dam spisovatelovi este jednu sancu :)Inak jeho knihy su pisane len v cestine ak sa nemylim,a mne sa cestina cita dost tazko -_- Co este odporucas?Ake knihy teda diela su pre teba naj? :) Este na zaver chcem dodat ze kniha Strasidla ma vela postav aj to bol trosku dovod co sa mi nepacilo,zapamatat si vsetkych,bol dost velky problem.

 

Palahniuk praveze je velmi talentovany spisovatel, len nemusi kazdem sediet. Transgressive fiction je taka skupina, ktoru bud milujes alebo ti nic nehovori a mozes bez nej dalej spokojne zit. Sto ludi sto chuti.

 

od Palahniuka vydali v slovencine len Fight club http://www.martinus.sk/?uItem=114011 ale neviem ake to je v slovnecine, ja ho citam len v cestine pretoze zase mi to tam sedi, drsne pribehy sa mi lepsie citaju v cestine slovencina nie je na to taka prava orechova v cestine to lepsie znie.

 

No mam kopec diel, ktore sa mi pacia a by som ich aj odporucal, len neviem aky mas vkus tak ej tazko odporucat niekomu nieco ked nepoznas co ho bavi.

 

Mozno skus Cormac McCarthy napr. Tahle zeme neni pro stary, len problem je ze ten je tiez vydany len v cestine v slovencine vysla len jeho Cesta a ta je prave najslabsia aj ked prave za to dostal Pulitzera.

 

Inak preco sa ti cita cestian tazko ved to by malo byt pre slovaka bez problemov nie ?

 

No a ked ti vadilo vela postav tak si rob poznamky pri knihe, ja zase milujem ked ma kniha vela postava a kazdy ma iny osud a sa to tam vseliako spaja napriklad Manhattanske krizovatky od John Dos Passos-a, kde bolo x postav a autor skakal od jednej k druhej to bolo uplne super, pretoze hlavna postava bol aj tak samotny New York, kde sa tie pribehy odohravali.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu ahoj :ahooj: klub bitkarov som uz videl film hlavnu postavu stvarnil (Brad Pitt) takze kniha by ma uz nebavila.Mam zasadu ze,najprv kniha a potom film.To ze sa tebe viac pacia knihy prelozene do cestiny?No bratia cesi su asi lepsi prekladatelia ako my slovaci.Cormac McCarthy?O tomto spisovatelovi nic neviem priznam sa -_- Neviem preco sa mi cita cestina tak tazko,naopak slovensky preklad mi ide ako noz maslom.Co uz :zubiska: No pride mi divne robit si poznamky popri citani,toto bola zatial jedina kniha ktoru som v zivote cital s tolkymi postavami.

phersu mas teraz nieco rozcitane? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie len Brad Pitt ale je Edward Norton :), ja mam tiez taku zasadu najskor kniha potom film, ale Fight club dlho nebolo dostat na trhu az som to skor videl nez cital, ale neuskodilo mi to, aj ked film sa striktne drzal knihy co sa malokedy stava

 

nehovorim ze sa mi pacia viac do cestiny prelozene, zalezi to od knihy a pribehu v nej. Taky Selby, Welsh, Palahniuk ci McCarthy tak to jednoznacne vedie cestina nejako si neviem predstavit tie pribehy v slovnecine, slovencina nema take dobre vyjadrovacie prostriedky ked je pribeh drsny.

 

mmm nie je na tom nic divne robit si poznamky pri citani, ked je tam vela postav, je to lepsie lebo sa clovek lahko strati a niektore knihy su tym padom tazko citatelne a pochopitelne. Alebo jedine musis mat hodne dobru pamat. U takych velkych sagach ako je Martinova Piesen ladu a ohna to clovek ani nepotrebuje, lebo to je na vela stranach takze clovek ma cas sa v tom zorientovat, no pri kratsich na to cas nemas :D

 

Cormac McCarthy je jeden z naj spisovatelov co som kedy cital, ja som ho tiez objavil az po dlhej dobe, ale nebanujem, lebo ma uplne uchvatil. Pribehy ma drsne, krute niekedy mi pripomina Steinbecka ktorym sa mozno aj trochu inspiroval to uz neviem, ten by ta mohol bavit, je to rychlo citatelne a fakt hodne dobre, ale vravim jedina jeho kniha - Cesta je v slovencine a ta je prave najslabsia teda podla mojho nazoru, ja som zacal Tahle zeme neni pro stary, ktoru som zhltol za 2-3 hodky. No uplne ma dostal knihou Krvavy polednik ;), ked vydali toto dielo tak sa kritici pytali ci je blazon alebo genius :D kto cital urcite vie preco sa to kritici pytali :D proste drsne a krute pribehy ako aj prostredie v ktorom sa odohravaju. Ale nie je to len o tom, vie krasne spravit atmosferu ako bolo napriklad v knihe Vsichni krasny kone kde na cca 70-90 stranch opisoval vztah medzi chlapcom a vlcicou ako sa budoval a zacinali si verit, a to bola radost citat, ved som sa aj naprepisoval citatov z jeho knih do "dennika" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

práve dočítaný tri detektívky od Deborah Crombie, dve boli poslabšie, tretia, Voda jako kámen poriadne rozsiahla, dobre sa čítala, len záver bol trochu sfušovaný ...

 

okrem toho rozčítané Géza Vermes : Ježíšovo umučení,

a načala som vskutku zaujímavú knižočku, neviem, či to dočítam, ale zatiaľ je to čitateľné a zaujímavé, a vyzerá to tak, že to pôjde na etapy a dlhší čas: kniha o učení matematiky :

Jan Kopka : Metody řešení matematických úloh :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Naposledy som citala Priechod od Cronina...az sa mi zjezili vlasy na hlave...nemohla som sa dockat, kedy otocim dalsiu stranku a zaroven som mala taky blby pocit...neprijemny, ze co ma znovu caka dalej...teda hrdinov romanu a nie mna :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konečne som si našiel čas, a v krátkom slede som dal Spike Milligan - Jak jsem přispěl k Hitlrerove pádu, a Já proti Rommelovi. ešte ma čaká Jak Monty přispěl k mému vítezství, a potom sa vrhnem na dobrodružno-humoristické čítanie s názvom Odborná spôsobilosť v elektrotechnike :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okrem ucebnice o Neuroze mam rozcitaneho "Hiraxa" Baricaka - 666 anjelov. Neviem, nejak ma to zatial nechytilo a tak mam rozcitanu tretiu knihu, prave dneskom James Clayvell - Potkan Kral.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zabudla som od koho, "Programming in SPSS". A tiež "Item response theory". tiež som zabudla autora, tuším Hambleton?...ja si u takejto literatúry akosi neviem zapamätať, kto to napísal...

A aby to nebolo také jednotvárne, tak ešte D. Dán - "Noc klamstiev" (dúfam, že som pre zmenu nesprznila názov knihy...).

Nedávno som dočítala Krutý faraón.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akurát som dočítal: J. W. Goethe - Utrpenie mladého Werthera

 

Srdcervúci príbeh na hrane klasicizmu a romantizmu. Veľmi sa mi páčilo!

 

Námět k románu, který založil jeho světovou slávu, Goethe načerpal při své praxi praktikanta u soudu. Kromě vlastní lásky posloužila Goethovi jako námět sebevražda jeho kolegy, mladého právníka a filozofa K. W. Jerusalema, který se zastřelil za okolností, které Goethe věrně převzal do svého románu. Utrpení mladého Werthera (1774) je kombinací románu v dopisech a románu-deníku, v němž autor dokázal geniálně skloubit díky vyprávění v první osobě bohatý vnitřní svět hlavního hrdiny, vylíčení jeho duševních stavů a autenticitu, kterou celému textu dodávají vydavatelský úvod, poznámky a závěrečná zpráva o Wertherově smrti.

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov