Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

ja som zacala citat Frank Schatzing - Pomsta oceana

 

trochu sa desim toho prekladu, lebo uz druha veta mi tak trochu nedavala zmysel :lol: citali ste to niekto? je ten preklad fakt taky zly? nech sa na to mozem pripravit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no parada, neviem sa dockat :)

 

pisu tam to, co mi v podstate aj brat hovoril, vela nezazivnych opisov, vela postav a zaujimave to zacne byt tak od polovice, no uvidim...ja nie som moc opisovy clovek a neviem ci sa cez to preluskam :lol: mam problemy citat knihu ktora ma nezaujme po par stranach, aj ked teraz som trosku zvedava o com to vlastne bude :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď uvidíš ja som sa takto podobne sklamal v Bielej Veľrybe. Preklad bol dobrý, ale milión opisov o veľrybách, ako sa lovia, ako sa spracuvávajú a podobné hovadiny. Celkovo to má 500 strán, ale v pohode to mohol skrátiť na takých 150-200 a bol by to super príbeh.

 

A to som si ešte čítal kritiky, kde boli hlášky typu -

príbeh je plný napätia

veľkolepá kniha

je cítiť vôňa morskej soli

krutý obraz námorníka ale dýcha to tu aj človečinou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

G. M. Gilbert - Norimbersky denik

Norimbersky dennik je velmi putave a pristupne vylicenie priebehu norimberskeho prozessu.

Na druhej strane vsak auctor (sam pochybneho povodu) prezentuje predpojate konvencne pacifisticke penzionovane humanisticko-semito-sionisticke nahlady na prozess i dobove udalosti, inteurpretuje vypovede obzalovanych aj svedkov, risske organy, ich cinnost a ich predstavitelov, vynima slova ucastnikov pojednavania z contextu, commentuje ich sposobom, aky jeho osobe neprinalezi, dopusta sa nepresnosti, spekulacii a mnohych mnohych najrozlicnych taranin. tu knihu som precital niekolkokrat, no za doveryhodny, factographicky correctny vyklad norimerskeho prozessu ju rozhodne nepovazujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prípad perlového náhrdelníka, podľa námetu Williama Bernhardta, napísalo to jedenásť spisovateľov spoločne a zatiaľ to vyzerá vcelku slušne

 

o chvíľu sa pustím aj do Schatzingovej Pomsty oceána, ale to ešte chvíľu potrvá, tak by si tu /alebo aj inde v knihách/ Andulqa mohla hádzať priebežné riporty, či sa oplatí

 

a momentálne mám hodne času, tak idem zas a odznova Pottera :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o chvíľu sa pustím aj do Schatzingovej Pomsty oceána, ale to ešte chvíľu potrvá, tak by si tu /alebo aj inde v knihách/ Andulqa mohla hádzať priebežné riporty, či sa oplatí

 

no, tak precitala som zatial asi 20 stran ( :lol: ) ale zeby ma to nejako chytilo a predsta dalsich 1000stran ma moc nelaka, aj ked ma zaujima ze ako sa to bude vyvijat, ale zatial to nie je kniha ktoru chytim a neviem sa od nej odtrhnut, aspon nie od zaciatku :) no zatial to nevzdavam, potom napisem viac :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov