Skočiť na obsah

Aké knihy máte rozčítané?


Andulqa

Odporúčané príspevky

Ja som uz druhy tyzden zasita v dvoch knihach :)

Jedna je Americti bohove - Neil Gaiman

 

"S nami muzes byt slavny, Stine. Muzeme ti dat moc nad tim, cemu lide veri a co rikaji a co si oblekaji a o cem sni. Chces byt pristi Cary Grant? Muzeme to zaridit. Muzeme z tebe udelat pristi Beatles....."

..."A pak pochopitelne," pokracovala, jako by nebyl nic rekl, " to muzeme vsechno obratit. Muzeme ti to udelat opravdu tezke. Mohl bys byt naveky spatny vtip. Nebo by si te mohli pamatovat jako zrudu. Mohli by si te pamatovat jako Mansona, Hitlera...jak by se ti to libilo?"

A druha, trochu z ineho sudka :D StraCraft - Prvorozeni - Saga temnych templaru1 - Christie Golden

 

 

...Mozna je to, co vim, opravdu dulezite pro protossy. Ale ja jsem lidska bytost a chci jen to, aby se muj zivot vratil do starych koleji.

To neni mozne. Tvrda slova byla zmekcena zavanem neceho, co Jakeovi pripominalo soucit.

Zapletls ses do neceho, co ma vetsi vyznam nez zivot jednotlivce. Pomuzes....zachovat vedomosti, ktere bychom jinak stratili. A jiste te to aspon castecne zajima. Vim, ze jsi zvedavy, touzis po vedeni starodavnych civilizaci a jejich ras. Jakmile se tvuj mozek plne vyvine a bude na to pripraven, dozvis se veci, o kterych zadni clovek nikdy ani netusil. Veci, o nichz nevi vetsina protossu. Pochop to a uklidni se..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trojka:

aj u vás funguje záchodová literatúra? ten môj urobil v záchode poličku, kde odkladáme knihy, ktoré tam čítame, ale máme tam aj kastlíky na časopisy...skrátka hotová čitáreň! Hneď sa lepšie kadí.

:king: :closed: :flush:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Lion Feuchtwanger - Židovka z Toleda

 

Příběh románu vychází z historických událostí, nicméně je zřejmé, že autor do něho vložil především trpké životní zkušenosti generace, která prožila pronásledování pro svůj původ, útěk do emigrace a hrůzy druhé světové války. Děj románu se odehrává ve Španělsku.koncem 12. století v době, kdy Evropa žije svatou válkou - válkou mezi křesťany a muslimy. Ve Španělsku té doby je silně zastoupeno i židovské obyvatelstvo, které po prožitých pogromech touží po tom, aby v klidu a míru mohlo pracovat a zvelebovat své domovy. Na pozadí těchto historických událostí se odehrává milostný příběh kastilského krále dona Alfonsa a krásné židovky Raquel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak moje rozcitane knihy maju zhodnych autorov ako posledne :D

 

Prva Krehke veci - Neil GaimanS

 

Skvela zbierka poviedok.

Kolo stesti

Co ste udelal s pani doktorkou? zeptala se a zasmala se.Myslela jsem, ze sem prisla uz pred deseti minutami.

Omlouvam se, rekl jsem. Mel jsem hlad.

Ted sme se zasmali oba.

Pujdu se po ni podivat.

Sedel jsem v lekarcine ordinaci a dloubal jsem se v zubech.

Po chvili se asistentka vratila.

Omlouvam se. Pani doktorka si nejspis musela nekam odskocit. Mam vas objednat na pristi tyden?

Zavretel jsem hlavou. Zavolam, rekl jsem. Ale, poprve ten den, jsem lhal.

Druha kniha Starcraft - stinovi Lovci - Saga temnych templaru 2

 

Pokazde, kdyz zemre protoss, jeho nebo, jeji spominky se stanou mymi. Kazde vlakno je nadhernou soucasti majestatni tapiserie. Nekdy je obtizne zvladnout...tak mnoho najednou a z jednoho mista....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Klasicky mám rozčítaných asi tak pol tucta kníh :) aktuálne vyberám :)

 

Endorfínový efekt od W.Blooma, pretože som sa už úplne zabudla baviť a tešiť. Tak on- aj troška vedecky popisuje, prečo je dobré mať každodenný prísun jahôdok šťastia :flowers:

 

Tarot- práce se stínem od Christine Jette pretože v tme sa ukrývahú poklady :)

 

Johnsonove Dejiny židovského národa sa dočítať ne a nedaří ...:)

 

Milujem ten šunt- motivačnú literatúru - napríklad Joa Vitaleho a jeho Kurz precitnutia- absolútne čarovná kniha od začiatku do konca:) Píšem si do nej aj poznámky :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak po dlhom otáľaní mám na pláne pustiť sa do svojho prvého Coelha - Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala. Tak som na to vcelku zvedavý, lebo Coelha všetci zvyknú vychvaľovať. Nejako som sa toho dlho stránil, ale po tom ako som si prečítal jeho zbierku citátov o Láske, tak ma to zaujalo. Najzaujímavejšie výroky pochádzali práve z knihy Na brehu Rio Piedra... tak preto som siahol ako prvé práve po nej. Uvidíme...

 

V poslednej dobe ma ale veľmi zaujala knižka Dost bylo k'okotů od autora Xaviera Crementa. Dosť zaujímavá knižka a pohľad na správanie ľudí v dnešnej spoločnosti. Pekne priamo na rovinu a bez servítky psychologicko-sociologická úvaha o ľuďoch, ich charaktere a správaní, s miernym recesistickým nádychom... Ako vraví popis ku knižke: "K'okotismus - postihuje podstatnou část populace - a přitom většina k'okotů ani v nejmenším netuší, že jsou k'okoty! Kniha, která vám objasní mnohé záhady společnosti." - takže kto má chuť objasniť mnohé záhady spoločnosti, môžem len doporučiť...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak ja mám rozčitané

 

Viktor Surovov - Akvárium

 

Môžem len odporučať ak máte radi, Tajné služby ako CIA, FBI atd tato kniha popisuje GRU v Rusku. PO vydaní knihy autora popravily kôli informáciam ktoré zverejnil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

biela vrana

 

Johnsonove Dejiny židovského národa sa dočítať ne a nedaří ... :)

tato kniha ma nedavno zaujala, ked som sedila v kaviarni Scherz, kde ju mali...oplati sa kupovat?

 

ja som momento docitala noveho Dominika Dana - Kozene srdce...jedna z tych slabsich danoviek

 

a tiez som akurat docitala John Grisham - Hra o pizzu...moja prva grishamovka a bolo to super...urcite si od neho chcem precitat este viac

 

momentalne v ramci oddychoveho treningu anglictiny citam Harry Potter - Chamber of Secrets

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dejiny zidovskeho naroda sa citali aj pre mna tazko, aj ked zaverecny celkovy dojem je, ze moze byt.. mam v kompe dlho hladanu knihu /dotlac nie a nie vyjst/ paul johnson - dejiny krestanstva..

kozene srdce - citala som chvalospevy na tuto knihu, mne ale pride, ze je to jeho najhorsia kniha..

 

idem na par dni na dovolenku, cely cas mam hlavu v smutku, co tam budem citat, prisla mi ponuka z gorily na knihy za 1 euro ... objednala som si nejake agathy, dicka francisa a hitchcocka a este dalsie detektosky, caka ma v gorile 7 knih, tak uvidime...

 

inak tapem uz dva mesiace co citat..

posledne som citala knihu http://www.martinus.sk/?uItem=129760 a hned po nej som citala nicholsonovu gorilu.. na to kozene srdce.. potom dlho nic a potom oddychovku od betty mac donald - vajce a ja a mary a ja... po rokoch som to citala od zaciatku do konca cele...

inak dievcata, davam do pozornosti vsetky jej knihy... uz nie je dotlac, ale v antikvariatoch sa da najst vsetko...

 

tak dufam, ze sa pri jednoeurovych knihach neunudim na plazi k smrti... pre pripad nudze trepeme karty a scrabble..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

minule som dotrepala z kniznice par knih, ale nejak mi to nejde...

 

ale pisem kvoli autorovi haruki murakami, neviem uz kto to tu ospevoval, tak som si vzala hon na ovcu a tancuj, tancuj, tancuj... dva tyzdne mi trvalo, kym som sa prehryzla ovcou.. nejakych sto stran sa nic nedialo, potom uz daco.. opisy ma fajne, ale co to je preboha za kravinu? zacala som tancuj a asi po 50 stranach, ked sa stretol s baranom v delfine som to vzdala a nechapem pointu.. moze mi to niekto z vas objasnit?

 

precitala som vselico okrem toho, ale toto stalo za zmienku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som cital od H.M. Norske Drevo co ja viem,priznam sa na mna to bolo dost romanticke a taktiez som knihu takmer v polovici zavrel a dal do policky.Ale uz som sa poucil,a to ze si vzdy pred kupou knihy precitam recenzie citatelov na www.martinus.sk :) Mimochodom dnes som si kupil knihu od americkeho spisovatela Chuck Palahniuk s nazvom Strasidla. http://www.martinus.sk/?uItem=38076

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

recenzie som si k tejto knihe necitala z dvoch dovodov... jednak som brala nazor forumakov /minimalne mam pocit, ze nefca bola fanusicka/ ze to je fajn, jednak som si tu knihu nesla rovno kupovat... ale ked citam recenzie, tak sa aj tak nic nedozvedam... vyberam dve...

 

napriklad /hodnotenie pat hviezd z piatich/

- Mám prečítané všetky knihy od Murakamiho (okrem trilógie o vtáčikovi - čakám na tretí diel, aby som ich mohla čítať hneď po sebe), a ovcu+tancuj,tancuj,tancuj som si nechávala (ani neviem prečo) nakoniec. Veľmi ma prekvapila a hneď sa zaradila do mojich top 3 od Murakamiho - 1.koniec sveta 2.hon na ovcu 3.sputnik.

no dobre, toto keby som citala, tak tu knihu necham na polici - odporúčam len tým, ktorí majú zmysel pre trochu fantázie a nepotrebujú za každú cenu realistický príbeh...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hitchens Buh není veliký, Dawkins Boží Blud dočítaný, Dejiny kresťanstva načaté, prichystané Ježišovo evanjelium,

prekladám ich sériou farbistých detektívok zo stredoveku Ellis Petersovej, skvelé čítanie, príbehy skvelo vypointované, príjemné a milé čítanie, každý príbeh také malinké meno ruže ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, toto je malý klenot mojej domácej knižnice už predlhé roky ... :agree:

 

a tieto roztomilé detektívky sú každá malý klenot, z rovnakej doby, z inej krajiny, s rovnako skvelým, múdrym a skúseným "detektívom", klasická krásna anglická detektívka v Ružovom šate ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov