Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  526
  Total Entries

Výpadky a chyby na Fóre

 • entry
  1
 • comments
  0
 • views
  7,674

Výpadok 21.3.2013 po 23h


FreeSpace Info

2,979 views

Výpadok 21.3.2013 po 23h

 

Včera po 23. hodine nastal výpadok Fóra, ktorý bol zapríčinený nedostatkom voľného miesta na MySQL serveri. Nedostatky už boli odstránené.

 

 

Včera po 23 hodine sme viacerí boli svedkami výpadku, keď Fórum bez diskusie a varovania len vyhodilo chybové stránky typu Driver error. Podľa rýchlej analýzy išlo o problém s MySQL serverom, zrejme asi s nedostatkom miesta alebo pamäte.

 

Výpadok bol špecifický, hlavná stránka Fóra nešla, ale hlavná stránka portálu išla. Tak isto ako hlavné stránky Chatu, Blogov a Katalógu. U blogoch akurát nefungovalo zobrazenie komentárov, Fotogaléria nešla pre istotu vôbec tak isto ani Hry. Ale dali sa bez problémov čítať témy na Fóre.

 

Podľa informácií z webhostingu skutočne išlo o problém neodstatku miesta na MySQL serveri. Administrátori serveru vykonali viacero úprav v rámci konfigurácie MySQL servera - vyhradili viac priestoru pre /tmp/ v rámci diskoveho poľa, zvýšili maximálny povolený priestoru pre dočasné tabuľky a optimalizovali pamäť.

 

 

Zdroj: Výpadky Fóra

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy